shotwell-0.15 - en to ca translation catalogue (1211 entries)

en: 
    
    And %d other. | 
    
    And %d others.
ca[0]: 
    
    I una altra %d.
ca[1]: 
    
    I unes altres %d.

en: 
    
    The file “%s” may not be supported by or may be too large for this instance of Gallery3.
ca: 
    
    El fitxer «%s» pot no ser compatible o pot ser massa gran per a aquesta instància de Gallery3.

en: 
    
    Would you like to continue exporting?
ca: 
    
    Voleu continuar exportant?

en: 
    Note that Gallery3 only supports the video types that Flowplayer does.
ca: 
    Tingueu en compte que Gallery3 només és compatible amb els mateixos tipus de vídeo que són compatibles amb el Flowplayer.

en:  Site Not Found
ca: No s'ha trobat el lloc

en: %.1f seconds
ca: %.1f segons

en: %a %b %d, %Y
ca: %a %b %d %Y

en: %d Event | %d Events
ca[0]: Esdeveniment %d
ca[1]: Esdeveniments %d

en: %d Photo | %d Photos
ca[0]: Una fotografia
ca[1]: %d fotografies

en: %d Photo/Video | %d Photos/Videos
ca[0]: %d fotografia/vídeo
ca[1]: %d fotografies/vídeos

en: %d Video | %d Videos
ca[0]: %d vídeo
ca[1]: %d vídeos

en: %d hour | %d hours
ca[0]: %d hora
ca[1]: %d hores

en: %d minute | %d minutes
ca[0]: %d minut
ca[1]: %d minuts

en: %d second | %d seconds
ca[0]: %d segon
ca[1]: %d segons

en: %m/%d/%Y, %H:%M:%S
ca: %d/%m/%Y, %H:%M:%S

en: %m/%d/%Y, %I:%M:%S %p
ca: %d/%m/%Y, %I:%M:%S %p

en: %s Database
ca: Base de dades %s

en: %s does not exist.
ca: No existeix %s.

en: %s does not support the file format of
    %s.
ca: %s no és compatible amb el format de fitxer de
    %s.

en: %s is not a file.
ca: %s no és un fitxer.

en: %s or Better
ca: %s o millor

en: (Help)
ca: (Ajuda)

en: (None)
ca: (Cap)

en: (and %d more)
ca: (i %d més)

en: 1 day
ca: 1 dia

en: 1 duplicate photo was not imported:
     | %d duplicate photos were not imported:
ca[0]: No s'ha importat una fotografia duplicada:
ca[1]: No s'ha importat unes fotografies %d duplicades:

en: 1 duplicate photo/video was not imported:
     | %d duplicate photos/videos were not imported:
ca[0]: No s'ha importat una fotografia/vídeo duplicat:
ca[1]: No s'ha importat unes fotografies/vídeos %d duplicats:

en: 1 duplicate video was not imported:
     | %d duplicate videos were not imported:
ca[0]: No s'ha importat un vídeo duplicat:
ca[1]: No s'ha importat uns vídeos %d duplicats:

en: 1 file failed to import because it was corrupt:
     | %d files failed to import because it was corrupt:
ca[0]: No s'ha pogut importar un fitxer perquè està danyat:
ca[1]: No s'ha pogut importar uns fitxers %d perquè estan danyats:

en: 1 file failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d files failed to import because the photo library folder was not writable:
ca[0]: Ha fallat la importació d'un fitxer perquè no es pot escriure a la carpeta de la biblioteca de fotografies:
ca[1]: Ha fallat la importació d'uns fitxers %d perquè no es pot escriure a la carpeta de la biblioteca de fotografies:

en: 1 file failed to import due to a camera error:
     | %d files failed to import due to a camera error:
ca[0]: Ha fallat la importació d'un fitxer a causa d'un error de la càmera:
ca[1]: Ha fallat la importació d'uns fitxers %d a causa d'un error de la càmera:

en: 1 file failed to import due to a file or hardware error:
     | %d files failed to import due to a file or hardware error:
ca[0]: Ha fallat la importació d'un fitxer a causa d'un error de fitxer o de maquinari:
ca[1]: Ha fallat la importació d'uns fitxers %d a causa d'un error de fitxer o de maquinari:

en: 1 file skipped due to user cancel:
     | %d file skipped due to user cancel:
ca[0]: S'ha omès un fitxer a causa de la cancel·lació de l'usuari:
ca[1]: S'han omès %d fitxers a causa de la cancel·lació de l'usuari:

en: 1 non-image file skipped.
     | %d non-image files skipped.
ca[0]: S'ha omès un fitxer que no era d'imatge.
ca[1]: S'han omès %d fitxers que no eren d'imatge.

en: 1 photo failed to import because it was corrupt:
     | %d photos failed to import because they were corrupt:
ca[0]: No s'ha pogut importar una fotografia perquè el fitxer està danyat:
ca[1]: No s'ha pogut importar unes fotografies %d perquè els fitxers estan danyats:

en: 1 photo failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos failed to import because the photo library folder was not writable:
ca[0]: Ha fallat la importació d'una fotografia perquè no es pot escriure a la carpeta de la biblioteca de fotografies:
ca[1]: Ha fallat la importació d'unes fotografies %d perquè no es pot escriure a la carpeta de la biblioteca de fotografies:

en: 1 photo failed to import due to a camera error:
     | %d photos failed to import due to a camera error:
ca[0]: Ha fallat la importació d'una fotografia a causa d'un error de la càmera:
ca[1]: Ha fallat la importació d'unes fotografies %d a causa d'un error de la càmera:

en: 1 photo failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos failed to import due to a file or hardware error:
ca[0]: Ha fallat la importació d'una fotografia a causa d'un error de fitxer o de maquinari:
ca[1]: Ha fallat la importació d'unes fotografies %d a causa d'un error de fitxer o de maquinari:

en: 1 photo skipped due to user cancel:
     | %d photos skipped due to user cancel:
ca[0]: S'ha omès una fotografia a causa de la cancel·lació de l'usuari:
ca[1]: S'han omès %d fotografies a causa de la cancel·lació de l'usuari:

en: 1 photo successfully imported.
     | %d photos successfully imported.
ca[0]: S'ha importat una fotografia correctament.
ca[1]: S'han importat %d fotografies correctament.

en: 1 photo/video failed to import because it was corrupt:
     | %d photos/videos failed to import because they were corrupt:
ca[0]: No s'ha pogut importar un foto/vídeo perquè el fitxer està danyat:
ca[1]: No s'ha pogut importar unes fotografies/vídeos %d perquè els fitxers estan danyats:

en: 1 photo/video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos/videos failed to import because the photo library folder was not writable:
ca[0]: Ha fallat la importació d'una fotografia/vídeo perquè no es pot escriure a la carpeta de la biblioteca de fotografies:
ca[1]: Ha fallat la importació de unes fotografies/vídeos %d perquè no es pot escriure a la carpeta de la biblioteca de fotografies:

en: 1 photo/video failed to import due to a camera error:
     | %d photos/videos failed to import due to a camera error:
ca[0]: Ha fallat la importació d'una fotografia/vídeo a causa d'un error de la càmera:
ca[1]: Ha fallat la importació d'unes fotografies/vídeos %d a causa d'un error de la càmera:

en: 1 photo/video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos/videos failed to import due to a file or hardware error:
ca[0]: Ha fallat la importació d'una fotografia/vídeo a causa d'un error de fitxer o de maquinari:
ca[1]: Ha fallat la importació d'unes fotografies/vídeos %d a causa d'un error de fitxer o de maquinari:

en: 1 photo/video skipped due to user cancel:
     | %d photos/videos skipped due to user cancel:
ca[0]: S'ha omès una fotografia/vídeo a causa de la cancel·lació de l'usuari:
ca[1]: S'han omès %d fotografies/vídeos a causa de la cancel·lació de l'usuari:

en: 1 photo/video successfully imported.
     | %d photos/videos successfully imported.
ca[0]: S'ha importat una fotografia/vídeo correctament.
ca[1]: S'ha importat unes fotografies/vídeos %d correctament.

en: 1 unsupported photo skipped:
     | %d unsupported photos skipped:
ca[0]: S'ha omès una fotografia no compatible:
ca[1]: S'han omès %d fotografies no compatibles:

en: 1 video failed to import because it was corrupt:
     | %d videos failed to import because they were corrupt:
ca[0]: No s'ha pogut importar un vídeo perquè el fitxer està danyat:
ca[1]: No s'ha pogut importar uns vídeos %d perquè els fitxers estan danyats:

en: 1 video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d videos failed to import because the photo library folder was not writable:
ca[0]: Ha fallat la importació d'un vídeo perquè no es pot escriure a la carpeta de la biblioteca de fotografies:
ca[1]: Ha fallat la importació d'uns vídeos %d perquè no es pot escriure a la carpeta de la biblioteca de fotografies:

en: 1 video failed to import due to a camera error:
     | %d videos failed to import due to a camera error:
ca[0]: Ha fallat la importació d'un vídeo a causa d'un error de la càmera:
ca[1]: Ha fallat la importació d'uns vídeos %d a causa d'un error de la càmera:

en: 1 video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d videos failed to import due to a file or hardware error:
ca[0]: Ha fallat la importació d'un vídeo a causa d'un error de fitxer o de maquinari:
ca[1]: Ha fallat la importació d'uns vídeos %d a causa d'un error de fitxer o de maquinari:

en: 1 video skipped due to user cancel:
     | %d videos skipped due to user cancel:
ca[0]: S'ha omès un vídeo a causa de la cancel·lació de l'usuari:
ca[1]: S'han omès %d vídeos a causa de la cancel·lació de l'usuari:

en: 1 video successfully imported.
     | %d videos successfully imported.
ca[0]: S'ha importat un vídeo correctament.
ca[1]: S'han importat %d vídeos correctament.

en: 1024 × 768 pixels
ca: 1024 × 768 píxels

en: 11 × 14 in.
ca: 11 × 14 polzades

en: 1280 × 853 pixels
ca: 1280 × 853 píxels

en: 16 images per page
ca: 16 imatges per pàgina

en: 16 × 20 in.
ca: 16 × 20 polzades

en: 2 images per page
ca: 2 imatges per pàgina

en: 2048 × 1536 pixels
ca: 2048 x 1536 píxels

en: 24 Hr
ca: 24 hores

en: 32 images per page
ca: 32 imatges per pàgina

en: 4 images per page
ca: 4 imatges per pàgina

en: 4 × 6 in.
ca: 4 × 6 polzades

en: 4096 × 3072 pixels
ca: 4096 x 3072 píxels

en: 5 × 7 in.
ca: 5 × 7 polzades

en: 500 × 375 pixels
ca: 500 x 375 píxels

en: 6 images per page
ca: 6 imatges per pàgina

en: 8 images per page
ca: 8 imatges per pàgina

en: 8 × 10 in.
ca: 8 × 10 polzades

en: <b>Pixel Resolution</b>
ca: <b>Resolució de píxels</b>

en: <b>Printed Image Size</b>
ca: <b>Mida de la imatge impresa</b>

en: <b>Titles</b>
ca: <b>Títols</b>

en: A _new album
ca: Un àlbum _nou

en: A _new album named
ca: Un _nou àlbum anomenat

en: A _new album named:
ca: Un àlbum _nou anomenat:

en: A fatal error occurred when accessing Shotwell’s library. Shotwell cannot continue.
    
    %s
ca: S'ha produït un error fatal en accedir a la biblioteca del Shotwell. El Shotwell no pot continuar.
    
    %s

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to %s can’t continue.
ca: Un fitxer necessari per a la publicació no està disponible. No es pot continuar amb la publicació a %s.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Facebook can’t continue.
ca: Un fitxer necessari per a la publicació no està disponible. No es pot continuar amb la publicació a Facebook.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Flickr can’t continue.
ca: Un fitxer requerit per a la publicació no està disponible. La publicació a Flickr no pot continuar.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Picasa can’t continue.
ca: Un fitxer necessari per la publicació no està disponible. No es pot dur a terme la publicació a Picasa.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to YouTube can’t continue.
ca: Un dels fitxers necessaris per a la publicació no està disponible. No es pot continuar amb la publicació a Youtube.

en: A grayscale color for use as the background color.
ca: Un color en l'escala de grisos per al seu ús com el color de fons.

en: A nonzero, positive integer representing the height part of the last custom crop ratio the user entered.
ca: Un nombre sencer positiu diferent de zero, que representa la part de l'alçada de l'última proporció del cultiu personalitzat que l'usuari va introduir.

en: A nonzero, positive integer representing the width part of the last custom crop ratio the user entered.
ca: Un nombre sencer positiu diferent de zero que representa la part ample de l'última proporció del cultiu personalitzat que l'usuari va introduir.

en: A numeric code representing the currently selected images per page mode used when printing
ca: Un codi numèric que representa les imatges seleccionades per la manera de pàgina que utilitza quan s'imprimeix

en: A numeric code representing the default size for photos published to Facebook
ca: Un codi numèric que representa la mida per defecte per a les fotografies publicades a Facebook

en: A numeric code representing the default size for photos published to Flickr
ca: Un codi numèric que representa la mida per defecte per a les imatges publicades a Flickr

en: A numeric code representing the default size for photos uploaded to Picasa Web Albums
ca: Un codi numèric que representa la mida per defecte de les fotografies pujades als àlbums web de Picasa

en: A numeric code representing the default size for photos uploaded to Tumblr
ca: Un codi numèric que representa la mida per defecte de fotos pujades a Tumblr

en: A numeric code representing the default visibility for photos published to Flickr
ca: Un codi numèric que representa la visibilitat predeterminada per les imatges publicades a Flickr

en: A numeric code representing the last crop menu choice the user made.
ca: Un codi numèric que representa l'última opció del menú del cultiu que realitza de l'usuari.

en: A numeric code representing the last photo size preset used when publishing to Piwigo.
ca: Un codi numèric que representa l'última mida de la foto predeterminada que s'utilitza en publicar a Piwigo.

en: A numeric code representing the last photo size preset used when publishing to Rajce.
ca: Un codi numèric que representa l'última mida de la imatge preestablerta utilitzada al publicar a Rajce.

en: A numeric code representing the last service from which photos were imported
ca: Un codi numèric que representa l'últim servei del qual es van importar imatges

en: A numeric code representing the last service to which photos were published
ca: Un codi numèric que representa l'últim servei al que es van publicar les imatges

en: A numeric code representing unit of measure (inches or centimeters) used when printing
ca: Un codi numèric que representa la unitat de mesura (polzades o centímetres) utilitzats en imprimir

en: A numeric code that captures the state of the GStreamer plug-in environment
ca: Un codi numèric que captura l'estat del medi ambient del plug-in de GStreamer

en: A numeric code that describes how photos are laid out on the page during printing
ca: Un codi numèric que descriu com es disposen les imatges a la pàgina durant la impressió

en: A numeric code that specifies the sort criteria for photos in library views.
ca: Un codi numèric que especifica els criteris de classificació per a les fotografies en les vistes de la biblioteca.

en: A string encoding a custom naming pattern that will be used to name photo directories on import.
ca: Una cadena que codifica un patró de nomenclatura personalitzat que s'utilitza per anomenar directoris de la fotografia a la importació.

en: A string encoding a naming pattern that will be used to name photo directories on import.
ca: Una cadena que codifica un patró de nomenclatura que utilitzarà per anomenar directoris de la fotografia a la importació.

en: A temporary file needed for publishing is unavailable
ca: No està disponible un fitxer temporal que cal per publicar

en: API _Key:
ca: _Clau API:

en: API key
ca: clau d'API:

en: Access _type:
ca: _Tipus d'accés:

en: Add Tag “%s”
ca: Afegeix l'etiqueta «%s»

en: Add Tags “%s” and “%s”
ca: Afegeix les etiquetes «%s» i «%s»

en: Add _Tags…
ca: Afegeix e_tiquetes…

en: Adjust
ca: Ajusta

en: Adjust Date and Time
ca: Ajusta la data i l'hora

en: Adjust Date and Time…
ca: Ajusta la data i l'hora…

en: Adjust the photo’s color and tone
ca: Ajusta el color i el to de la fotografia

en: Adjust the size of the thumbnails
ca: Ajusta la mida de les miniatures

en: Adjusting Date and Time
ca: S'està ajustant la Data i l'Hora

en: Admins
ca: Administradors

en: Admins, Family
ca: Administradors, Família

en: Admins, Family, Friends
ca: Administradors, Família, Amics

en: Admins, Family, Friends, Contacts
ca: Administradors, Família, Amics, Contactes

en: Album comment
ca: Comentari de l'àlbum

en: All + _Rejected
ca: Totes més les _rebutjades

en: All Events
ca: Tots els esdeveniments

en: All photo source files are missing.
ca: Manquen tots els fitxers d'origen de les fotografies.

en: An _existing album
ca: Un àlbum _existent

en: An _existing album:
ca: Un àlbum e_xistent:

en: An _existing category
ca: Una categoria _existent

en: An error message occurred when publishing to Piwigo. Please try again.
ca: S'ha produït un error en connectar-se a Piwigo. Proveu de nou.

en: An error message occurred when publishing to Rajce. Please try again.
ca: S'ha produït un error en publicar a Rajce. Proveu de nou.

en: Any text
ca: Qualsevol text

en: Apply copied color adjustments to the selected photos
ca: Aplica els ajustaments de color copiats a les fotografies seleccionades

en: Applying Color Transformations
ca: S'estan aplicant les transformacions de colors

en: Artist:
ca: Artista:

en: Attempted to import %d file. | Attempted to import %d files.
ca[0]: S'ha intentat importar el fitxer %d.
ca[1]: S'ha intentat importar els fitxers %d.

en: Auto-importing photos…
ca: S'estan important automàticament les fotografies…

en: Automatically improve the photo’s appearance
ca: Millora automàticament l'aparença de la fotografia

en: Back
ca: Fons

en: Best _Fit
ca: Millor e_ncaix

en: Blinds
ca: Persiana

en: Browse the library’s folder structure
ca: Navegueu l'estructura de carpetes de la biblioteca

en: Browse through your events
ca: Navegueu els esdeveniments

[ctx: Button Label]
en: Edit Title
ca: Edita el títol

en: By Exposure _Date
ca: Per _data d'exposició

en: By _Filename
ca: Per nom de _fitxer

en: By _Rating
ca: Pe_r puntuació

en: By _Title
ca: Per _títol

en: Camera
ca: Càmera

en: Camera error
ca: S'ha produït un error a la càmera

en: Camera make:
ca: Fabricant de la càmera:

en: Camera model:
ca: Model de la càmera:

en: Cameras
ca: Càmeres

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Certificate of %s
ca: Certificat de %s

en: Change slideshow settings
ca: Canvia els paràmetres de la presentació de diapositives

en: Change the rating of your photo
ca: Canvia la puntuació de la fotografia

en: Checkered
ca: Escacada

en: Chess
ca: Escacs

en: Choose <span weight="bold">File %s Import From Folder</span>
ca: Trieu <span weight="bold">Fitxer %s Importa des d'una carpeta</span>

en: Circle
ca: Cercle

en: Circles
ca: Cercles

en: Clock
ca: Rellotge

en: Close
ca: Tanca

en: Close _without Saving
ca: Tanca _sense desar

en: Close the red-eye tool
ca: Tanca l'eina d'ulls vermells

en: Co_py Photos
ca: Co_pia les fotografies

en: Color to use if background for transparent images is set to solid color
ca: Color a usar si el fons per imatges transparents està establert com a color sòlid

en: Combine events into a single event
ca: Combina els esdeveniments en un únic esdeveniment

en: Comment
ca: Comentari

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Con_tinue
ca: Con_tinua

en: Connect a camera to your computer and import
ca: Connecteu una càmera al vostre ordinador i importeu-ne les fotografies

en: Connecting to camera, please wait…
ca: S'està connectant amb la càmera, espereu…

en: Continue the slideshow
ca: Continua la presentació de diapositives

en: Contrast Expansion
ca: Expansió del contrast

en: Copy Color Adjustments
ca: Copia els ajustaments de color

en: Copy the color adjustments applied to the photo
ca: Copia els ajustaments de color aplicats a la foto

en: Copyright © 2013 rajce.net
ca: Copyright (C) 2013 rajce.net

en: Core Publishing Services
ca: Serveis de publicació principals

en: Core Slideshow Transitions
ca: Transicions principals de la projecció de diapositives

en: Corrupt image file
ca: Fitxer d'imatge danyat

en: Could not load UI: %s
ca: No s'ha pogut carregar la interfície: %s

en: Could not make directory %s writable
ca: No s'ha pogut fer que es pugui escriure al directori %s

en: Could not make directory %s writable: %s
ca: No s'ha pogut fer que es pugui escriure al directori %s: %s

en: Create Tag
ca: Crea una etiqueta

en: Create a _new album named:
ca: Crea un àlbum _nou anomenat:

en: Creating New Event
ca: S'està creant un esdeveniment nou

en: Creating album %s…
ca: Creant l'àlbum %s...

en: Creating album…
ca: S'està creant l'àlbum...

en: Crop
ca: Escapça

en: Crop the photo’s size
ca: Escapça la mida de la fotografia

en: Crumble
ca: Esmicolament

en: Current
ca: Actual

en: Current Development:
ca: Desenvolupament actual:

en: Custom
ca: Personalitza

en: DIRECTORY
ca: DIRECTORI

en: D_escending
ca: D_escendent

en: Data Imports
ca: Dades de les importacions

en: Database error
ca: S'ha produït un error a la base de dades

en: Database file:
ca: Fitxer de base de dades:

en: Date
ca: Data

en: Date:
ca: Data:

en: De_fault:
ca: Per de_fecte:

en: Decrease Rating
ca: Redueix la puntuació

en: Decreasing ratings
ca: S'estan reduint les puntuacions

en: Default album
ca: àlbum per defecte

en: Default option for which RAW developer Shotwell will use.
ca: Opció per defecte per al qual el desenvolupador RAW utilitzarà Shotwell.

en: Delay (in seconds) between photos in the slideshow.
ca: Retard (en segons) entre imatges a la presentació.

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete Search
ca: Suprimeix la cerca

en: Delete Search “%s”
ca: Suprimeix la cerca «%s»

en: Delete Tag
ca: Suprimeix l'etiqueta

en: Delete Tag “%s”
ca: Suprimeix l'etiqueta «%s»

en: Delete all photos in the trash
ca: Suprimeix totes les fotografies de la paperera

en: Delete these files from camera? | Delete these %d files from camera?
ca[0]: Voleu suprimir aquest fitxer de la càmera?
ca[1]: Voleu suprimir aquests %d fitxers de la càmera?

en: Delete this photo from camera? | Delete these %d photos from camera?
ca[0]: Voleu suprimir aquesta fotografia de la càmera?
ca[1]: Voleu suprimir aquestes %d fotografies de la càmera?

en: Delete this photo/video from camera? | Delete these %d photos/videos from camera?
ca[0]: Voleu suprimir aquesta fotografia/vídeo de la càmera?
ca[1]: Voleu suprimir aquestes %d fotografies/vídeos de la càmera?

en: Delete this video from camera? | Delete these %d videos from camera?
ca[0]: Voleu suprimir aquest vídeo de la càmera?
ca[1]: Voleu suprimir aquests %d vídeos de la càmera?

en: Deleting Photos
ca: S'estan suprimint les fotografies

en: Deleting…
ca: S'està suprimint…

en: Determines how to filter photos based on their ratings. 1: Rejected or better, 2: Unrated or better, 3: One or better, 4: Two or better, 5: Three or better, 6: Four or better, 7: Five or better.
ca: Determina com filtrar les fotografies segons la seva classificació. 1: Rebutjat o millor, 2: Sense valoració o millor, 3: Un o millor, 4: Dos o millor, 5: Tres o millor, 6: Quatre o millor, 7: Cinc o millor.

en: Determines whether custom print sizes must match the aspect ratio of the original photo
ca: Determina si les mides d'impressió personalitzades han de coincidir amb la relació d'aspecte de la imatge original

en: Developer:
ca: Revelador:

[ctx: Dialog Title]
en: Add Tags
ca: Afegeix etiquetes

[ctx: Dialog Title]
en: Edit Title
ca: Edita el títol [Diàleg del títol]

en: Directory in which imported photo files are placed.
ca: Directori on es col·loquen els fitxers d'imatges importades.

en: Disable _comments
ca: Inhabilita els _comentaris

en: Disk failure
ca: Ha fallat el disc

en: Disk full
ca: El disc està ple

en: Display
ca: Mostra

en: Display %s
ca: Mostra %s

en: Display %s or Better
ca: Mostra només les de %s o millors

en: Display each photo’s rating
ca: Mostra la puntuació de cada fotografia

en: Do not monitor library directory at runtime for changes
ca: No vigilis el directori de la biblioteca en mode d'execució per canvis

en: Don’t display startup progress meter
ca: No mostris la barra de progrés d'inici

en: Drag and drop photos onto the Shotwell window
ca: Arrossegueu i deixeu anar fotografies a la finestra del Shotwell

en: Duplicate
ca: Duplicada

en: Duplicate Photos/Videos Not Imported:
ca: Fotos/Vídeos duplicats que no s'ha importat:

en: Duplicating photos
ca: S'estan duplicant les fotografies

en: Duration:
ca: Durada:

en: E_xtended Information
ca: Informació am_pliada

en: E_xternal photo editor:
ca: Editor fotogràfic e_xtern:

en: Edit Comment
ca: Edita el comentari...

en: Edit Event Comment
ca: Edita el comentari de l'esdeveniment

en: Edit Event _Comment…
ca: Edita el _comentari de l'esdeveniment…

en: Edit Photo/Video Comment
ca: Edita el comentari de la fotografia/vídeo

en: Edit _Comment…
ca: Edita el _comentari…

en: Edit _Title…
ca: Edita el _títol…

en: Empty T_rash
ca: Buida la pape_rera

en: Empty Trash
ca: Buida la paperera

en: Emptying Trash…
ca: S'està buidant la paperera…

en: Enhance
ca: Millora

en: Enhancing
ca: S'està millorant

en: Enter email and password associated with your Rajce account.
ca: Introduïu l'adreça de correu i la contrasenya associades amb el vostre compte de Rajce.

en: Enter the URL for your Gallery3 site and the username and password (or API key) for your Gallery3 account.
ca: Introduïu l'URL del vostre lloc Gallery3 i el nom d'usuari i contrasenya (o clau API) per al vostre compte de Gallery3.

en: Enter the URL of your Piwigo photo library as well as the username and password associated with your Piwigo account for that library.
ca: Introduïu l'URL de la vostra biblioteca d'imatges de Piwigo i també el nom d'usuari i contrasenya associats amb el vostre compte Piwigo per a aquesta biblioteca.

en: Enter the username and password associated with your Tumblr account.
ca: Introduïu el nom d'usuari i contrasenya associats amb el vostre compte de Tumblr.

en: Error accessing database file:
     %s
    
    Error was: 
    %s
ca: S'ha produït un error en accedir al fitxer de la base de dades:
     %s
    
    L'error ha estat: 
    %s

en: Error loading search bar UI: %s
ca: Error al carregar la barra de cerca UI: %s

en: Error while saving to %s: %s
ca: S'ha produït un error en desar a %s: %s

en: Even_ts
ca: Esdevenimen_ts

en: Event %s
ca: Esdeveniment %s

en: Event name
ca: Nom de l'esdeveniment

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Everyone
ca: Tothom

en: Example:
ca: Exemple:

en: Export
ca: Exporta

en: Export Photo | Export Photos
ca[0]: Exporta la fotografia
ca[1]: Exporta les fotografies

en: Export Photo/Video | Export Photos/Videos
ca[0]: Exporta la fotografia/vídeo
ca[1]: Exporta les fotografies/vídeos

en: Export Photos
ca: Exporta les fotografies

en: Export Video
ca: Exporta vídeo

en: Export Videos
ca: Exporta vídeos

en: Export _metadata:
ca: Exporta les _metadades:

en: Exporting
ca: Exportant

en: Exposure
ca: Exposició

en: Exposure bias:
ca: Desplaçament de l'exposició:

en: Exposure date:
ca: Data d'exposició:

en: Exposure time will be shifted backward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
ca: El temps d'exposició es desplaçarà cap enrere per
    %d %s, %d %s, %d %s i %d %s.

en: Exposure time will be shifted forward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
ca: El temps d'exposició es desplaçarà cap endavant per
    %d %s, %d %s, %d %s i %d %s.

en: Exposure time:
ca: Temps d'exposició:

en: Exposure:
ca: Exposició:

en: Extended Information
ca: Informació ampliada

en: External Editors
ca: Editors externs

en: External _RAW editor:
ca: Editor d'imatges _RAW extern:

en: External application used to edit RAW photos.
ca: Aplicació externa utilitzada per a l'edició de fotografies RAW.

en: External application used to edit photos.
ca: Aplicació externa utilitzada per a l'edició de fotografies.

en: Facebook OAuth token for the currently logged in session, if any
ca: Testimoni OAuth de Facebook per la sessió actualment connectada, si escau

en: Facebook user i.d. for the currently logged in user, if any
ca: ID d'usuari de Facebook per a l'usuari actualment connectat, si escau

en: Fade
ca: Esvaïment

en: Family only
ca: Només família

en: Fetching account information…
ca: S'està recollint la informació del compte…

en: Fetching photo information
ca: S'està recollint la informació de les fotografies

en: Fetching preview for %s
ca: S'està recollint la previsualització de %s

en: File %s already exists. Replace?
ca: Ja existeix el fitxer %s. Voleu reemplaçar-lo?

en: File already exists in database
ca: El fitxer ja existeix a la base de dades

en: File error
ca: S'ha produït un error de fitxer

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: File size:
ca: Mida del fitxer:

en: File write error
ca: S'ha produït un error en escriure el fitxer

en: Files Not Imported Because They Weren’t Recognized as Photos or Videos:
ca: Fitxers que no s'ha importat perquè no s'ha reconegut com a fotos o vídeos:

en: Fill the entire page
ca: Omple tota la pàgina

en: Filter Photos
ca: Filtra les fotografies

en: Find
ca: Cerca

en: Find an image by typing text that appears in its name or tags
ca: Cerqueu una imatge escrivint text que aparegui en el seu nom o les seves etiquetes

en: Fit to _Page
ca: Ajusta a l'amplada de la _pàgina

en: Flag
ca: Marca

en: Flag selected photos
ca: Marca les fotografies seleccionades

en: Flag state
ca: Estat del senyalador

en: Flagged
ca: Marcats

en: Flagging selected photos
ca: S'estan marcant les fotografies seleccionades

en: Flash:
ca: Flaix:

en: Flickr authorization failed
ca: Ha fallat l'autorització de Flickr

en: Flip Hori_zontally
ca: Inverteix horit_zontalment

en: Flip Horizontally
ca: Inverteix horitzontalment

en: Flip Verti_cally
ca: Inverteix verti_calment

en: Flip Vertically
ca: Inverteix verticalment

en: Flipping Horizontally
ca: S'està invertint horitzontalment

en: Flipping Vertically
ca: S'està invertint verticalment

en: Focal length:
ca: Distància focal:

en: Folders
ca: Carpetes

en: Friends
ca: Amics

en: Friends & family only
ca: Només els amics i la família

en: Friends only
ca: Només amics

en: From:
ca: Des de:

en: Fulls_creen
ca: Pantalla _completa

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: GPS latitude:
ca: Latitud GPS:

en: GPS longitude:
ca: Longitud GPS:

en: Gallery3 API key
ca: Clau d'API de Gallery3:

en: Gallery3 publishing module
ca: Mòdul de publicació Gallery3

en: Gallery3 site URL
ca: Lloc URL de Gallery3

en: Gallery3 username
ca: nom d'usuari de Gallery3

en: Generate desktop background slideshow
ca: Genera la presentació de diapositives del fons de l'escriptori

en: Go _Back
ca: _Enrere

en: Go to the next photo
ca: Vés a la fotografia següent

en: Go to the previous photo
ca: Vés a la fotografia anterior

en: Google+ (2048 × 1536 pixels)
ca: Google+ (2048 x 1536 píxels)

en: HD Video (16 ∶ 9)
ca: Vídeo HD (16 ∶ 9)

en: Height
ca: Alçada

en: Hide photos already imported
ca: Amaga les fotografies que ja s'hagin importat

en: High (%d%%)
ca: Alta (%d%%)

en: Highlights
ca: Realçats

en: Highlights:
ca: Realçats:

en: How long each photo is shown on the desktop background
ca: Quant de temps es mostra cada fotografia en el fons de l'escriptori

en: I understand, please _proceed.
ca: Entenc, si us plau _procedeixi.

en: If true, Shotwell will convert all filenames to lowercase when importing photo files
ca: Veritat si, Shotwell converteix tots els noms de fitxer a minúscules en importar fitxers de fotografies

en: If true, changes to metadata (tags, titles, etc.) are written to the master photo file.
ca: Veritat si, els canvis a les metadades (etiquetes, títols, etc.) s'escriuen en el fitxer de la imatge mestra.

en: If true, files added to the library directory are automatically imported.
ca: Veritat si, els fitxers afegits al directori de la biblioteca s'importen automàticament.

en: If true, hide the newly created Rajce album.
ca: Si és veritat, amaga l'àlbum acabat de crear a Rajce.

en: If true, open target album in the web browser just after uploading photos
ca: Si és veritat, obre l'àlbum de destí al navegador web solament després de pujar les fotografies

en: If true, remember last login.
ca: Si és veritat, recorda l'últim inici de sessió.

en: If true, remember the Piwigo password.
ca: Si és veritat, recorda la contrasenya de Piwigo.

en: Image Settings
ca: Paràmetres de la imatge

en: Import Complete
ca: S'ha completat la importació

en: Import From Application
ca: Importa des de l'Aplicació

en: Import From Folder
ca: Importa des d'una carpeta

en: Import From _Application…
ca: Importa des de l'_aplicació…

en: Import Results Report
ca: L'informe de resultats d'importació

en: Import _All
ca: Import_a-les totes

en: Import _Selected
ca: Importa les _seleccionades

en: Import media _from:
ca: _Importa mitjans de:

en: Import photos from your %s library
ca: Importa fotografies de la biblioteca %s

en: Import to Library
ca: Importa a la biblioteca

en: Imported %s
ca: S'ha importat %s

en: Imported failed (%d)
ca: Ha fallat la importació (%d)

en: Importing
ca: Importador

en: Importing from %s can’t continue because an error occurred:
ca: No pot continuar la importació des de %s perquè s'ha produït un error:

en: Importing…
ca: S'està important…

en: Increase Rating
ca: Incrementa la puntuació

en: Increasing ratings
ca: S'estan incrementant les puntuacions

en: Indicates whether images being uploaded to Gallery3 should have their metadata removed first
ca: Indica si les imatges que es carreguen a Gallery3 han de tenir les seves metadades eliminades primer

en: Invalid URL
ca: URL invàlid

en: Invalid User Email or Password
ca: Nom d'usuari o contrasenya d'Email incorrectes

en: Invalid User Name or Password
ca: Nom d'usuari o contrasenya no són vàlides

en: Invalid email and/or password. Please try again
ca: L'adreça electrònica o la contrasenya no són vàlides. Proveu de nou

en: Invalid pattern
ca: Patró no vàlid

en: Items:
ca: Elements:

en: JPEG quality option
ca: Opció de qualitat JPEG

en: Just me
ca: Només jo

en: Large (2048 pixels)
ca: Gran (2048 píxels)

en: Last Import
ca: Darrera importació

en: Last used selection state of the “hide photos already imported” option in the import page.
ca: Últim estat de selecció utilitzat de l'opció "ocultar imatges ja importades" en la pàgina d'importació.

en: Leave _Fullscreen
ca: Surt de la _pantalla completa

en: Leave fullscreen
ca: Surt de la pantalla completa

en: Letter (8.5 × 11 in.)
ca: Carta (8.5 × 11 polzades)

en: Library
ca: Biblioteca

en: Library Location
ca: Ubicació de la biblioteca

en: Limit the number of photos displayed based on a filter
ca: Limita el nombre de fotografies mostrades basant-se en un filtre

en: List of all discovered camera devices
ca: Llista tots els dispositius càmera descoberts

en: Loading Shotwell
ca: S'està carregant el Shotwell

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Log in
ca: inici de sessió

en: Logging in…
ca: S'està entrant…

en: Logout
ca: Surt

en: Lose changes to %s?
ca: Voleu descartar els canvis a %s?

en: Low (%d%%)
ca: Baixa (%d%%)

en: Make Key Photo for Event
ca: Fes la fotografia principal de l'esdeveniment

en: Make _Key Photo for Event
ca: Fes la fotografia _principal de l'esdeveniment

en: Make a duplicate of the photo
ca: Fes un duplicat de la fotografia

en: Maximum (%d%%)
ca: Màxima (%d%%)

en: Media type
ca: Tipus de suport

en: Medium (%d%%)
ca: Mitja (%d%%)

en: Medium (1024 × 768 pixels)
ca: Mitja (1024 x 768 píxels)

en: Merge
ca: Fusiona

en: Merging
ca: S'està fusionant

en: Metadata
ca: Metadades

en: Metric Wallet (9 × 13 cm)
ca: Cartera en sistema mètric (9 × 13 cm)

en: Missing Files
ca: Manquen fitxers

en: Modif_y Tags…
ca: Modifica les etiquetes…

en: Modify Tags
ca: Modifica les etiquetes

en: Most-recently-used crop aspect ratio menu choice.
ca: Més recentment utilitzat de l'escapçament de l'aspecte del menú a escollir.

en: Most-recently-used crop custom aspect ratio’s denominator.
ca: Més recentment utilitzat de l'escapçament personalitzat de l'aspecte denominador.

en: Most-recently-used crop custom aspect ratio’s numerator.
ca: Més recentment utilitzat de l'escapçament personalitzat de l'aspecte enumerat.

en: Move Photos
ca: Mou les fotografies

en: Move Photos to Trash
ca: Mou les fotografies a la Paperera

en: Move Tag “%s”
ca: Mou l'etiqueta «%s»

en: Move photos to an event
ca: Mou les fotografies cap a un esdeveniment

en: Move the photos to the Shotwell trash
ca: Mou les fotografies a la paperera del Shotwell

en: Move the selected photos back into the library
ca: Torna les fotografies seleccionades a la biblioteca

en: Moving Photos to New Event
ca: S'estan movent les fotografies a l'esdeveniment nou

en: Moving Photos to Trash
ca: S'estan movent les fotografies a la Paperera

[ctx: MultidayFormat]
en: %d, %Y
ca: %d de %Y

[ctx: MultimonthFormat]
en: %a %b %d
ca: %a, %b de %d

[ctx: MultimonthFormat]
en: %a %b %d, %Y
ca: %a, %d %b de %Y

en: Name:
ca: Nom:

en: Ne_w Saved Search…
ca: _Nova cerca desada…

en: New Event
ca: Esdeveniment nou

en: New _Tag…
ca: E_tiqueta nova…

en: Next
ca: Següent

en: Next photo
ca: Fotografia següent

en: No Event
ca: Cap esdeveniment

en: No events
ca: Sense esdeveniments

en: No events found
ca: No s'han trobat esdeveniments

en: No new photos/videos found on camera
ca: No s'ha trobat fotografies o vídeos nous a la càmera.

en: No photos or videos imported.
ca: No s'ha importat cap vídeo o fotografia.

en: No photos/videos
ca: Cap fotografia/vídeo

en: No photos/videos found which match the current filter
ca: No s'ha trobat fotos o vídeos que coincideixin amb el filtre actual

en: None
ca: Cap

en: Not a file
ca: No és un fitxer

en: Not an image file
ca: No és un fitxer d'imatge

en: Notecard (3 × 5 in.)
ca: Targeta (3 × 5 polzades)

en: OAuth Access Phase Token
ca: Testimoni de la fase d'accés OAuth

en: OAuth Access Phase Token Secret
ca: Testimoni de la fase d'accés secreta OAuth

en: OK
ca: D'acord

en: Of these, %d file was successfully imported. | Of these, %d files were successfully imported.
ca[0]: D'aquests, s'ha importat correctament el fitxer %d.
ca[1]: D'aquests, s'ha importat correctament els fitxers %d.

en: One original photo could not be adjusted. | The following original photos could not be adjusted.
ca[0]: La fotografia original no s'ha pogut ajustar.
ca[1]: Les fotografies originals no s'han pogut ajustar.

en: Only display photos that have not been imported
ca: Mostra només les fotografies que no s'hagin importat

en: Only show photos with a rating of %s
ca: Mostra només les fotografies amb una puntuació de %s

en: Only show photos with a rating of %s or better
ca: Mostra només les fotografies amb una puntuació de %s o millor

en: Open With E_xternal Editor
ca: Obre amb un editor e_xtern

en: Open With RA_W Editor
ca: Obre amb un editor d'imatges RA_W

en: Open target _album in browser
ca: Obre l'_àlbum al navegador

en: Open the selected photo’s directory in the file manager
ca: Obre el directori de la fotografia seleccionada al gestor de fitxers

en: Organize and browse your photos
ca: Organitzeu i navegueu les fotografies

en: Organize and browse your photo’s tags
ca: Organitzeu i navegueu les etiquetes de les fotografies

en: Organize your photos
ca: Organitzeu les vostres fotografies

en: Organize your saved searches
ca: Organitzeu les vostres cerques desades

en: Original Size
ca: Mida Original

en: Original dimensions:
ca: Mida original:

en: Original photo could not be adjusted.
ca: La fotografia original no s'ha pogut ajustar.

en: Original size
ca: Mida original

en: Paste Color Adjustments
ca: Enganxa els ajustaments de color

en: Path to Shotwell’s private data
ca: Camí a les dades privades del Shotwell

en: Pause
ca: Fes una pausa

en: Pause the slideshow
ca: Fes una pausa a la presentació de diapositives

en: Photo Manager
ca: Gestor de fotografies

en: Photo Viewer
ca: Visualitzador de fotografies

en: Photo _size preset:
ca: Mida predeterminada de les fotografie_s:

en: Photo _size:
ca: _Mida de la fotografia:

en: Photo size
ca: Mida de la fotografia

en: Photo source file missing: %s
ca: Manca el fitxer font de la fotografia: %s

en: Photo state
ca: Estat de la fotografia

en: Photos
ca: Fotografies

en: Photos _visible to:
ca: Les fotografies són _visibles per:

en: Photos and videos _visible to:
ca: Les fotografies i els vídeos són _visibles per:

en: Photos cannot be exported to this directory.
ca: No es poden exportar fotografies a aquest directori.

en: Photos cannot be imported from this directory.
ca: No es poden importar fotografies des d'aquest directori.

en: Photos will appear in:
ca: Les imatges apareixeran a:

en: Photos will be _visible by
ca: Les fotografies seran _visibles per a

en: Photos/Videos Not Imported Because Files Are Corrupt:
ca: Fotos/Vídeos que no s'ha importat perquè els fitxers estan corromputs:

en: Photos/Videos Not Imported Because Shotwell Couldn’t Copy Them into its Library:
ca: Fotos i vídeos que no s'ha importat perquè el Shotwell no ha pogut copiar-los a la biblioteca:

en: Photos/Videos Not Imported Because They Weren’t in a Format Shotwell Understands:
ca: Fotos i vídeos que no s'ha importat perquè no estaven en un format que el Shotwell pugui comprendre:

en: Photos/Videos Not Imported Due to Camera Errors:
ca: Fotos/Vídeos que no s'ha importat a causa d'errors de la càmera:

en: Photos/Videos Not Imported for Other Reasons:
ca: Fotos/Vídeos que no s'ha importat per altres raons:

en: Pictures
ca: Imatges

en: Pin Toolbar
ca: Manté la barra d'eines

en: Pin the toolbar open
ca: Manté la barra d'eines oberta

en: Pin toolbar in fullscreen, or not.
ca: Pin de la barra d'eines a pantalla completa, o no.

en: Pivot the crop rectangle between portrait and landscape orientations
ca: Pivota el rectangle d'escapçament entre les orientacions vertical i apaïsada

en: Piwigo URL
ca: L'URL de Piwigo

en: Piwigo password, if logged in.
ca: contrasenya Piwigo, si s'ha connectat.

en: Piwigo username, if logged in.
ca: Nom d'usuari Piwigo, si s'ha connectat.

en: Play
ca: Reprodueix

en: Please close any other application using the camera.
ca: Tanqueu qualsevol altra aplicació que estigui utilitzant la càmera.

en: Please unmount the camera.
ca: Desmunteu la càmera.

en: Plugins
ca: Connectors

en: Popular photo manager
ca: Gestor de fotografies popular

en: Postcard (10 × 15 cm)
ca: Postal (10 × 15 cm)

en: Preparing for login…
ca: Preparant-se per connectar...

en: Preparing for upload
ca: S'està preparant per pujar

en: Preparing to auto-import photos…
ca: S'està preparant la importació automàtica de fotografies…

en: Preparing to import…
ca: S'està preparant per importar…

en: Previous photo
ca: Fotografia anterior

en: Print image _title
ca: Imprimeix el _títol de la imatge

en: Printing…
ca: S'està imprimint...

en: Private
ca: Privat

en: Pu_blish…
ca: Pu_blica…

en: Public
ca: Públic

en: Public listed
ca: Llistat públic

en: Public unlisted
ca: Sense llistar públic

en: Publish
ca: Publica

en: Publish Photos
ca: Publica les fotografies

en: Publish Photos and Videos
ca: Publica fotografies i vídeos

en: Publish Videos
ca: Publica vídeos

en: Publish photos _to:
ca: Publica les fo_tografies a:

en: Publish photos and videos _to
ca: Publica fo_tografies i vídeos a

en: Publish to an e_xisting album:
ca: Publica a un àlbum e_xistent:

en: Publish to various websites
ca: Publica a diversos llocs web

en: Publish videos _to
ca: Publica vídeos _a:

en: Publishing
ca: Publicació

en: Publishing to %s as %s.
ca: S'està publicant a %s com a %s.

en: Publishing to %s can’t continue because an error occurred:
ca: La publicació a %s no pot continuar perquè s'ha produït un error:

en: RAW Developer
ca: Revelador RAW

en: RAW Photos
ca: Fotografies RAW

en: RAW developer default
ca: Desenvolupador RAW per defecte

en: R_emove From Library
ca: Suprim_eix de la biblioteca

en: R_ename imported files to lowercase
ca: Canvia _el nom dels fitxers importats a minúscules

en: Rajce URL
ca: L'URL de Rajce

en: Rajce username, if logged in.
ca: Si estàs connectat amb nom d'usuari de Rajce

en: Random
ca: Aleatori

en: Rate %s
ca: Puntua com a %s

en: Rate Rejected
ca: Puntua com a rebutjada

en: Rate Unrated
ca: Puntua les fotografies sense puntuació

en: Rating
ca: Valoració

en: Re_name Event…
ca: Canvia el _nom de l'esdeveniment…

en: Re_name Tag “%s”…
ca: Canvia el _nom de l'etiqueta «%s»…

en: Re_name…
ca: Ca_nvia el nom…

en: Re_vert External Edit
ca: Re_verteix l'edició externa

en: Re_vert External Edits
ca: Re_verteix les edicions externes

en: Re_vert to Original
ca: _Reverteix a l'original

en: Recommended (1600 × 1200 pixels)
ca: Recomanada (1600 x 1200 píxels)

en: Recurse Into Subfolders
ca: Recursivament dins les subcarpetes

en: Red-eye
ca: Ulls vermells

en: Redo
ca: Refés

en: Reduce or eliminate any red-eye effects in the photo
ca: Redueix o elimina qualsevol efecte d'ulls vermells a la fotografia

en: Rejected
ca: Rebutjada

en: Rejected Only
ca: Només les rebutjades

en: Rejected _Only
ca: N_omés les rebutjades

en: Remember Password
ca: Recorda la contrasenya

en: Remove From Library
ca: Suprimeix de la biblioteca

en: Remove Photo From Library
ca: Suprimeix la fotografia de la biblioteca

en: Remove Photos From Library
ca: Suprimeix les fotografies de la biblioteca

en: Remove Tag “%s” From Photo | Remove Tag “%s” From Photos
ca[0]: Suprimeix l'etiqueta «%s» de la fotografia
ca[1]: Suprimeix l'etiqueta «%s» de les fotografies

en: Remove Tag “%s” From _Photo | Remove Tag “%s” From _Photos
ca[0]: Su_primeix l'etiqueta «%s» de la fotografia
ca[1]: Su_primeix l'etiqueta «%s» de les fotografies

en: Remove and _Trash File | Remove and _Trash Files
ca[0]: Suprimeix i envia el fi_txer a la paperera
ca[1]: Suprimeix i envia els fi_txers a la paperera

en: Remove any ratings
ca: Suprimeix totes les puntuacions

en: Remove any red-eye effects in the selected region
ca: Suprimeix tots els efectes d'ulls vermells de la regió seleccionada

en: Remove the selected photos from the library
ca: Suprimeix les fotografies seleccionades de la biblioteca

en: Remove the selected photos from the trash
ca: Suprimeix les fotografies seleccionades de la paperera

en: Removing Event
ca: S'està suprimint l'esdeveniment

en: Removing Photo From Library
ca: S'està suprimint la fotografia de la biblioteca

en: Removing Photos From Library
ca: S'estan suprimint les fotografies de la biblioteca

en: Removing duplicated photos
ca: S'estan suprimint les fotografies duplicades

en: Removing photos/videos from camera
ca: S'estan suprimint les fotografies/vídeos de la càmera

en: Rename Event
ca: Canvia el nom a l'esdeveniment

en: Rename Search “%s” to “%s”
ca: Canvia el nom de la cerca «%s» a «%s»

en: Rename Tag “%s” to “%s”
ca: Canvia el nom de l'etiqueta «%s» a «%s»

en: Replace _All
ca: Reempl_aça'ls tots

en: Reset Colors
ca: Reinicialitza els colors

en: Reset all color adjustments to original
ca: Reinicialitza tots els ajustaments de color a l'original

en: Restore Photos from Trash
ca: Restaura les fotografies de la Paperera

en: Restore the photos back to the Shotwell library
ca: Restaura les fotografies cap a la biblioteca del Shotwell

en: Restoring Photos From Trash
ca: S'estan restaurant les fotografies de la Paperera

en: Restoring previous RAW developer
ca: S'està restaurant el revelador RAW anterior

en: Restoring previous rating
ca: S'està restaurant la puntuació anterior

en: Return to current photo dimensions
ca: Torna a la mida actual de la fotografia

en: Revert External E_dits
ca: Reverteix les e_dicions externes

en: Revert External Edit?
ca: Voleu revertir l'edició externa?

en: Revert External Edits?
ca: Voleu revertir les edicions externes?

en: Revert to Original
ca: Reverteix a l'original

en: Revert to the master photo
ca: Reverteix a la fotografia mestra

en: Reverting
ca: S'està revertint

en: Rotate
ca: Gira

en: Rotate Left
ca: Gira a l'esquerra

en: Rotate Right
ca: Gira a la dreta

en: Rotate _Left
ca: Gira a _l'esquerra

en: Rotate _Right
ca: Gi_ra a la dreta

en: Rotate the photos left
ca: Gira les fotografies cap a l'esquerra

en: Rotate the photos right (press Ctrl to rotate left)
ca: Gira les fotografies cap a la dreta (premeu Ctrl per girar cap a l'esquerra)

en: Rotating
ca: S'està girant

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
ca: Executeu «%s --help» per veure una llista completa de les opcions disponibles de la línia d'ordres.

en: SD Video (4 ∶ 3)
ca: Vídeo SD (4 ∶ 3)

en: S_idebar
ca: _Barra lateral

en: S_lideshow
ca: _Presentació de diapositives

en: Saturation
ca: Saturació

en: Saturation:
ca: Saturació:

en: Save As
ca: Anomena i desa

en: Save Details
ca: Desa els detalls

en: Save Details…
ca: Desa els detalls…

en: Save _As
ca: An_omena i desa

en: Save _As…
ca: Des_a com...

en: Saved Search
ca: Cerca desada

en: Saved Searches
ca: Cerques desades

en: Scaling constraint:
ca: Constant d'escala:

en: Screen
ca: Pantalla

en: Search
ca: Cerca

en: Secret token
ca: Testimoni secret

en: Select _All
ca: Seleccion_a-ho tot

en: Select all items
ca: Selecciona tots els elements

en: Selection state of “hide photos” option
ca: Estat de la selecció d'opció "ocultar imatges"

en: Send T_o…
ca: _Envia a…

en: Send To
ca: Envia a

en: Send _To…
ca: _Envia a…

en: Set Developer
ca: Estableix el desenvolupador

en: Set Rating
ca: Estableix la puntuació

en: Set _all photos/videos to this time
ca: Est_ableix totes les fotografies/vídeos a aquesta hora

en: Set as Desktop Background
ca: Estableix com a fons d'escriptori

en: Set as Desktop Slideshow
ca: Estableix com a presentació de diapositives de l'escriptori

en: Set as _Desktop Background
ca: Estableix com a fons _d'escriptori

en: Set as _Desktop Slideshow…
ca: Estableix com a presentació de _diapositives de l'escriptori…

en: Set rating to %s
ca: Estableix la puntuació a %s

en: Set rating to rejected
ca: Estableix la puntuació com a rebutjada

en: Set selected image to be the new desktop background
ca: Estableix la imatge seleccionada com a fons de l'escriptori

en: Set the crop for this photo
ca: Estableix l'escapçament d'aquesta fotografia

en: Setting Photos to Previous Event
ca: S'estan establint les fotografies a l'esdeveniment anterior

en: Setting RAW developer
ca: S'està establint el revelador de RAW

en: Setting as rejected
ca: S'està establint com a rebutjada

en: Setting as unrated
ca: S'està establint com sense puntuació

en: Setting in export dialog: format setting, special value
ca: Configuració de diàleg d'exportació: ajust del format, valor especial

en: Setting in export dialog: format setting, type value
ca: Configuració de diàleg d'exportació: ajust del format, tipus de valor

en: Setting in export dialog: how to trim images
ca: Configuració de diàleg d'exportació: com retallar imatges

en: Setting in export dialog: jpeg quality option
ca: Configuració de diàleg d'exportació: opció de qualitat JPEG

en: Setting in export dialog: maximal size of image
ca: Configuració de diàleg d'exportació: mida màxima de la imatge

en: Setting in export dialog: option to export metadata
ca: Configuració de diàleg d'exportació: opció per exportar metadades

en: Setting rating to %s
ca: S'està establint la puntuació a %s

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Shadows
ca: Ombres

en: Shadows:
ca: Ombres:

en: Shotwell Extra Publishing Services
ca: Serveis de publicació addicionals del Shotwell

en: Shotwell Preferences
ca: Preferències del Shotwell

en: Shotwell Viewer
ca: Visualitzador del Shotwell

en: Shotwell can copy the photos into your library folder or it can import them without copying.
ca: El Shotwell pot copiar les fotografies a la carpeta de la biblioteca o les pot importar sense copiar-les.

en: Shotwell cannot contact your Piwigo photo library. Please verify the URL you entered
ca: El Shotwell no pot contactar amb la vostra biblioteca d'imatges de Piwigo. Comproveu l'URL que heu introduït

en: Shotwell cannot publish the selected items because you do not have a compatible publishing plugin enabled. To correct this, choose <b>Edit %s Preferences</b> and enable one or more of the publishing plugins on the <b>Plugins</b> tab.
ca: El Shotwell no pot publicar els elements seleccionats perquè no teniu un connector de publicació compatible habilitat. Per corregir-ho, trieu <b>Edita les preferències de %s</b> i habiliteu un o més dels connectors de publicació a la pestanya <b>Connectors</b>.

en: Shotwell couldn’t create a file for editing this photo because you do not have permission to write to %s.
ca: El Shotwell no ha pogut crear un fitxer per editar aquesta fotografia perquè no teniu permís per escriure a %s.

en: Shotwell default directory
ca: Directori per defecte del Shotwell

en: Shotwell is an easy-to-use, fast photo organizer designed for the GNOME desktop. It allows you to import photos from your camera or disk, organize them by date and subject matter, even ratings. It also offers basic photo editing, like crop, red-eye correction, color adjustments, and straighten. Shotwell’s non-destructive photo editor does not alter your master photos, making it easy to experiment and correct errors.
ca: Shotwell és un ràpid organitzador de fotografies fàcil d'usar, dissenyat per a l'escriptori GNOME. Es poden importar imatges des de la seva càmera o disc, organitzar-les per data i tema, fins i tot qualificar-les. També ofereix funcions bàsiques d'edició, com retallar, correcció d'ulls vermells, ajustaments de color, i redreçar. L'editor de fotografies Shotwell no destrueix ni altera les seves imatges mestres, per tant,  és fàcil d'experimentar i corregir errors.

en: Shotwell is configured to import photos to your home directory.
    We recommend changing this in <span weight="bold">Edit %s Preferences</span>.
    Do you want to continue importing photos?
ca: El Shotwell està configurat per importar les fotografies al vostre directori d'inici.
    Us recomanem el canvi d'aquest a <span weight="bold">Edita %s Preferències</span>.
    Voleu continuar la importació de les fotografies?

en: Shotwell needs to unmount the camera from the filesystem in order to access it. Continue?
ca: Cal que el Shotwell desmunti la càmera del sistema de fitxers per poder-hi accedir. Voleu continuar?

en: Shotwell supports JPEG, PNG, TIFF, and a variety of RAW file formats.
ca: Shotwell és compatible amb JPEG, PNG, TIFF, i una varietat de formats de fitxer RAW.

en: Shotwell was unable to play the selected video:
    %s
ca: El Shotwell no ha pogut reproduir el vídeo seleccionat:
    %s

en: Shotwell was unable to upgrade your photo library from version %s (schema %d) to %s (schema %d). For more information please check the Shotwell Wiki at %s
ca: El Shotwell no ha pogut actualitzar la biblioteca de fotografies de la versió %s (schema %d) a la %s (schema %d). Per obtenir més informació comproveu el Wiki del Shotwell a %s.

en: Show all photos
ca: Mostra totes les fotografies

en: Show each photo for
ca: Mostra cada fotografia per

en: Show in File Mana_ger
ca: Mostra al nave_gador de fitxers

en: Show only rejected photos
ca: Mostra només les fotografies rebutjades

en: Show t_itle
ca: Mostra el t_ítol

en: Show the application’s version
ca: Mostra la versió de les aplicacions

en: Show the certificate…
ca: Mostra el certificat...

en: Show title
ca: Mostra el títol

en: Size:
ca: Mida:

en: Slide
ca: Diapositiva

en: Slideshow
ca: Projecció de diapositives

en: Slideshow Transitions
ca: Transicions de la presentació de diapositives

en: Small (640 × 480 pixels)
ca: Petita (640 x 480 píxels)

en: Software:
ca: Programari:

en: Solid color
ca: Color sòlid

en: Sort _Ascending
ca: Ordre _ascendent

en: Sort _Descending
ca: Ordre _descendent

en: Sort _Events
ca: Ordena els _esdeveniments

en: Sort _Photos
ca: Ordena les _fotografies

en: Specifies the sort criteria for event photos.
ca: Especifica els criteris de classificació de les fotografies de l'esdeveniment.

en: Square
ca: Quadrat

en: Squares
ca: Quadrats

en: Standard (720 pixels)
ca: Estàndard (720 píxels)

en: Start the application in fullscreen mode
ca: Inicia l'aplicació en mode de pantalla completa

en: Starting import, please wait…
ca: S'està iniciant la importació, espereu…

en: Straighten
ca: Redreça

en: Straighten the photo
ca: Redreça la fotografia

en: Stripes
ca: Ratlles

en: Success
ca: Èxit

en: Switching developers will undo all changes you have made to this photo in Shotwell | Switching developers will undo all changes you have made to these photos in Shotwell
ca[0]: En canviar els desenvolupadors es desfaran tots els canvis que heu fet a aquesta fotografia al Shotwell
ca[1]: En canviar els desenvolupadors es desfaran tots els canvis que heu fet a aquestes fotografies al Shotwell

en: T_oolbar
ca: _Barra d'eines

en: T_ools
ca: _Eines

en: Ta_gs
ca: Eti_quetes

en: Tabloid (11 × 17 in.)
ca: Tabloide (11 × 17 polzades)

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Tag Photo as “%s” | Tag Photos as “%s”
ca[0]: Etiqueta la fotografia com a «%s»
ca[1]: Etiqueta les fotografies com a «%s»

en: Tag the selected photo as “%s” | Tag the selected photos as “%s”
ca[0]: Etiqueta la fotografia seleccionada com a «%s»
ca[1]: Etiqueta les fotografies seleccionades com a «%s»

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Tags (separated by commas):
ca: Etiquetes (separades per comes):

en: Temperature
ca: Temperatura

en: Temperature:
ca: Temperatura:

en: The OAuth token used to refresh the Picasa Web Albums session for the currently logged in user, if any.
ca: El testimoni d'OAuth utilitzat per actualitzar la sessió d'Àlbums web de Picasa per a l'usuari que ha iniciat sessió actualment, si escau.

en: The OAuth token used to refresh the YouTube session for the currently logged in user, if any.
ca: El testimoni d'OAuth utilitzat per actualitzar la sessió de YouTube per l'usuari actualment connectat, si escau.

en: The Shotwell developers
ca: Desenvolupadors del Shotwell

en: The URL entered does not appear to be the main directory of a Gallery3 instance. Please make sure you typed it correctly and it does not have any trailing components (e.g., index.php).
ca: L'URL que s'ha introduït no forma part del directori principal d'una instància de Gallery3. Assegureu-vos que l'heu introduït correctament i que no conté cap component al final (per exemple, index.php).

en: The authorization token for the currently logged in Flickr user, if any
ca: El testimoni d'autorització per a l'usuari actualment connectat a Flickr, si escau

en: The background to use for transparent images.
ca: El fons a utilitzar per imatges transparents.

en: The camera is locked by another application. Shotwell can only access the camera when it’s unlocked. Please close any other application using the camera and try again.
ca: Una altra aplicació està blocant la càmera. El Shotwell només pot accedir a la càmera si no està blocada. Tanqueu qualsevol altra aplicació que estigueu utilitzant i torneu-ho a intentar.

en: The camera seems to be empty. No photos/videos found to import
ca: Sembla que la càmera està buida. No s'han trobat fotografies o vídeos per importar.

en: The cryptographic secret used to sign requests against the authorization token for the currently logged in Flickr user, if any
ca: El secret criptogràfic utilitzat per signar peticions contra el testimoni d'autorització per a l'usuari actualment connectat a Flickr, si escau

en: The height of the printed emulsion on the page when printing
ca: L'alçada de l'emulsió d'imprès a la pàgina quan s'imprimeix

en: The index of the current print size in a pre-defined list of standard sizes
ca: L'índex de la mida d'impressió actual en una llista predeterminada de mides estàndard

en: The last chosen Piwigo permission level.
ca: L'últim nivell de permís triat de Piwigo.

en: The last recorded height of the direct-edit application window.
ca: L'última alçada registrada de la finestra de l'aplicació d'edició directa.

en: The last recorded height of the library application window.
ca: L'última amplada registrada de la finestra de l'aplicació de la biblioteca.

en: The last recorded position of the divider between the sidebar and view in library application window.
ca: L'última posició registrada del divisor entre la barra lateral i la vista en la finestra de l'aplicació de la biblioteca.

en: The last recorded width of the direct-edit application window.
ca: L'última amplada registrada de la finestra de l'aplicació d'edició directa.

en: The last recorded width of the library application window.
ca: L'última amplada registrada de la finestra de l'aplicació de la biblioteca.

en: The last selected Piwigo category.
ca: L'última categoria seleccionada de Piwigo.

en: The last selected Rajce category.
ca: La darrera categoria Rajce seleccionada.

en: The name of the currently logged in Facebook user, if any
ca: Nom de l'usuari de Facebook actualment connectat, si escau

en: The name of the default blog of the user, if any
ca: El nom del blog per defecte de l'usuari, si és el cas

en: The name of the font to use for photo titles when they are printed.
ca: El nom de la font que s'utilitza per als títols de les imatges quan s'imprimeixen.

en: The name of the last album the user published photos to, if any
ca: El nom del últim àlbum de fotografies que l'usuari publica per, si escau

en: The name of the transition effect that will be used between photos when running a slideshow
ca: El nom de l'efecte de transició que s'utilitzarà entre les imatges quan s'executa una presentació de diapositives

en: The number of pixels per inch (ppi) sent to the printer during printing
ca: El nombre de píxels per polzada (ppi) envia a la impressora durant la impressió

en: The photo or video cannot be deleted. | %d photos/videos cannot be deleted.
ca[0]: La fotografia o vídeo no es pot suprimir.
ca[1]: Les fotografies/vídeos %d no es poden suprimir.

en: The photo or video cannot be moved to your desktop trash. Delete this file? | %d photos/videos cannot be moved to your desktop trash. Delete these files?
ca[0]: La fotografia o el vídeo no es pot moure a la paperera de l'escriptori. Voleu suprimir aquest fitxer?
ca[1]: Les fotografies/vídeos %d no es poden moure a la paperera de l'escriptori. Voleu suprimir aquests fitxers?

en: The pixels of the major axis of the picture to be uploaded; used only if scaling-constraint-id is an appropriate value
ca: Els píxels de l'eix principal de la imatge per ser carregats; utilitza només si un valor adequat és escalat en restriccions identificades

en: The scale of photo thumbnails, ranging from 72 to 360.
ca: L'escala de miniatures de la fotografia, entre 72 i 360.

en: The scaling constraint ID of the picture to be uploaded
ca: La identificació de l'escalat restringit de la imatge que es va a carregar

en: The secret token to sign oauth requests
ca: El testimoni secret per firmar les sol·licituds oauth

en: The selected photo was successfully published. | The selected photos were successfully published.
ca[0]: S'ha publicat correctament la fotografia seleccionada.
ca[1]: S'ha publicat correctament les fotografies seleccionades.

en: The selected photos/videos were successfully published.
ca: S'ha publicat correctament les fotografies/vídeos seleccionats.

en: The selected video was successfully published. | The selected videos were successfully published.
ca[0]: S'ha publicat correctament el vídeo seleccionat.
ca[1]: S'ha publicat correctament els vídeos seleccionats.

en: The time (in seconds) that a transition runs between photos in a slideshow
ca: El temps (en segons) que s'executa una transició entre imatges en una presentació de diapositives

en: The token to access tumblr
ca: El testimoni per accedir a tumblr

en: The user name of the currently logged in Flickr user, if any
ca: El nom d'usuari de l'usuari actualment connectat Flickr, si escau

en: The username and password or API key were incorrect. To try again, re-enter your username and password below.
ca: El nom d'usuari i contrasenya o la clau API són incorrectes. Proveu de nou, torneu a introduir el vostre nom d'usuari i contrasenya a continuació.

en: The width of the printed emulsion on the page when printing
ca: L'amplada de l'emulsió d'imprès a la pàgina en imprimir

en: The width, in pixels, of the sidebar
ca: L'amplada, en píxels, de la barra lateral

en: This connection is not secure
ca: Aquesta connexió no és segura

en: This does not look like the real <b>%s</b>. Attackers might be trying to steal or alter information going to or from this site (for example, private messages, credit card information, or passwords).
ca: Això no sembla real <b>%s</b>. Els atacants poden estar tractant de robar o alterar la informació que surt d'aquest lloc (per exemple, missatges privats, informació de targetes de crèdit o contrasenyes).

en: This will destroy all changes made to the external file. Continue? | This will destroy all changes made to %d external files. Continue?
ca[0]: Això suprimirà tots els canvis fets al fitxer extern. Voleu continuar?
ca[1]: Això suprimirà tots els canvis fets als fitxers %d externs. Voleu continuar?

en: This will remove the photo from the library. Continue? | This will remove %d photos from the library. Continue?
ca[0]: Això suprimirà la fotografia de la biblioteca. Voleu continuar?
ca[1]: Això suprimirà les fotografies %d de la biblioteca. Voleu continuar?

en: This will remove the photo from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
ca[0]: Això suprimirà la fotografia de la biblioteca del Shotwell. Voleu moure el fitxer a la paperera de l'escriptori?
    
    Aquesta acció no es pot desfer.
ca[1]: Això suprimirà les fotografies %d de la biblioteca del Shotwell. Voleu moure els fitxers a la paperera de l'escriptori?
    
    Aquesta acció no es pot desfer.

en: This will remove the photo/video from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos/videos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
ca[0]: Això suprimirà la fotografia/vídeo de la biblioteca del Shotwell. Voleu moure el fitxer a la paperera de l'escriptori?
    
    Aquesta acció no es pot desfer.
ca[1]: Això suprimirà les fotografies/vídeos %d de la biblioteca del Shotwell. Voleu moure els fitxers a la paperera de l'escriptori?
    
    Aquesta acció no es pot desfer.

en: This will remove the saved search “%s”. Continue?
ca: Això suprimirà la cerca desada «%s». Voleu continuar?

en: This will remove the tag “%s” from one photo. Continue? | This will remove the tag “%s” from %d photos. Continue?
ca[0]: Això suprimirà l'etiqueta «%s» d'una fotografia. Voleu continuar?
ca[1]: Això suprimirà l'etiqueta «%s» de %d les fotografies. Voleu continuar?

en: This will remove the video from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d videos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
ca[0]: Això suprimirà el vídeo de la biblioteca del Shotwell. Voleu moure el fitxer a la paperera de l'escriptori?
    
    Aquesta acció no es pot desfer.
ca[1]: Això suprimirà els vídeos %d de la biblioteca del Shotwell. Voleu moure els fitxers a la paperera de l'escriptori?
    
    Aquesta acció no es pot desfer.

en: Time Adjustment Error
ca: S'ha produït un Error en Ajustar l'Hora

en: Time adjustments could not be undone on the following photo file. | Time adjustments could not be undone on the following photo files.
ca[0]: L'ajustament de l'hora no s'ha pogut desfer en el fitxer de fotografia següent.
ca[1]: Els ajustaments de l'hora no s'han pogut desfer en els fitxers de fotografies següents.

en: Time:
ca: Hora:

en: Title
ca: Títol

en: Title:
ca: Títol:

en: To get started, import photos in any of these ways:
ca: Per començar, importeu fotografies de qualsevol de les següents formes:

en: To try importing from another service, select one from the above menu.
ca: Intenteu importar des d'un altre servei, seleccioneu-ne un del menú següent.

en: To try publishing to another service, select one from the above menu.
ca: Si voleu intentar publicar les fotografies a un altre servei, seleccioneu-ne un del menú de sobre.

en: To:
ca: A:

en: Today
ca: Avui

en: Toggle _Flag
ca: _Palanca marcada

en: Token
ca: Testimoni

[ctx: Tooltip]
en: Show all photos, including rejected
ca: Mostra totes les fotografies, incloses les rebutjades

en: Transition d_elay:
ca: R_etard de transició:

en: Transparent Background:
ca: Fons transparent:

en: Trash
ca: Paperera

en: Trash is empty
ca: La paperera està buida

en: True if a photo’s rating should be displayed as overlaid trinket, false otherwise.
ca: Veritat si la qualificació de la fotografia s'ha de mostrar com retall superposat, fals en cas contrari.

en: True if direct-edit application is maximized, false otherwise.
ca: Veritat si l'aplicació d'edició directa està maximitzada, fals en cas contrari.

en: True if event comments are to be displayed beneath thumbnails in event views, false otherwise.
ca: Veritat si els comentaris d'esdeveniments s'han de mostrar a sota de les miniatures en les vistes d'esdeveniments, fals en cas contrari.

en: True if event photos should be sorted ascending, false if descending.
ca: Veritat si les fotografies de l'esdeveniment s'han de classificar de forma ascendent, fals si és de forma descendent.

en: True if events should be sorted ascending, false if descending.
ca: Veritat si els esdeveniments s'ordenen de forma ascendent, fals si és de forma descendent.

en: True if library application is maximized, false otherwise.
ca: Veritat si l'aplicació de la biblioteca està maximitzada, fals en cas contrari.

en: True if library photos should be sorted ascending, false if descending.
ca: Veritat si les fotografies de la biblioteca s'han de classificar de forma ascendent, fals si és de forma descendent.

en: True if photo comments are to be displayed beneath thumbnails in collection views, false otherwise.
ca: Veritat si els comentaris de la fotografia s'han de mostrar a sota de les miniatures en les visualitzacions de la col·lecció, fals en cas contrari.

en: True if photo tags are to be listed beneath thumbnails in collection views, false otherwise.
ca: Veritat si les etiquetes de la fotografia apareixen a sota les miniatures en les visualitzacions de la col·lecció, fals en cas contrari.

en: True if photo titles are to be displayed beneath thumbnails in collection views, false otherwise.
ca: Veritat si els títols de la fotografia s'ha de mostrar a sota de les miniatures en les visualitzacions de la col·lecció, fals en cas contrari.

en: True if should display times with a 24 hour clock, false if times should use AM/PM notation.
ca: Veritat si el temps s'ha de mostrar com un rellotge de vint-i-quatre hores, fals si el temps s'ha d'utilitzar amb l'anotació d'AM/PM.

en: True if the Blinds slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
ca: Veritat si el connector de transició de la presentació de la ceguera està activat, fals en cas contrari

en: True if the Chess-Board slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
ca: Veritat si el connector de transició de la presentació del tauler d'escacs està activat, fals en cas contrari

en: True if the Circle slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
ca: Veritat si el connector de transició de la presentació del cercle està activat, fals en cas contrari

en: True if the Circles slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
ca: Veritat si el connector de transició de la presentació dels cercles està activat, fals en cas contrari

en: True if the Clock slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
ca: Veritat si el connector de transició de la presentació del rellotge està activat, fals en cas contrari

en: True if the Crumble slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
ca: Veritat si el connector de transició de la presentació de l'engruna està activat, fals en cas contrari

en: True if the F-Spot import plugin is enabled, false otherwise
ca: Veritat si el complement de la publicació de F-Spot està habilitat, fals en cas contrari

en: True if the Facebook publishing plugin is enabled, false otherwise
ca: Veritat si el complement de la publicació de Facebook està habilitat, fals en cas contrari

en: True if the Fade slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
ca: Veritat si el connector de transició de la presentació de destenyir està activat, fals en cas contrari

en: True if the Flickr publishing plugin is enabled, false otherwise
ca: Veritat si el complement de la publicació de Flickr està habilitat, fals en cas contrari

en: True if the Gallery3 publishing plugin is enabled, false otherwise
ca: Veritat si el complement de la publicació de Gallery3 està habilitat, fals en cas contrari

en: True if the Picasa Web Albums publishing plugin is enabled, false otherwise
ca: Veritat si el complement de la publicació d'Àlbums Web Picasa està habilitat, fals en cas contrari

en: True if the Piwigo publishing plugin is enabled, false otherwise
ca: Veritat si el complement de la publicació de Piwigo està habilitat, fals en cas contrari

en: True if the Rajce publishing plugin is enabled, false otherwise
ca: Veritat si el complement de la publicació de Rajce està habilitat, fals en cas contrari

en: True if the Search/Filter Toolbar is to be displayed, false otherwise.
ca: Veritat si la barra d'eines de cerca/filtre ha de ser mostrada, fals en cas contrari.

en: True if the Slide slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
ca: Veritat si el connector de transició de la presentació de la diapositiva està activat, fals en cas contrari

en: True if the Squares slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
ca: Veritat si el connector de transició de la presentació de la quadrícula està activat, fals en cas contrari

en: True if the Stripes slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
ca: Veritat si el connector de transició de la presentació de les ratlles està activat, fals en cas contrari

en: True if the Tumblr publishing plugin is enabled, false otherwise
ca: Veritat si el complement de la publicació de Tumblr està habilitat, fals en cas contrari

en: True if the Yandex.Fotki publishing plugin is enabled, false otherwise
ca: Veritat si el complement de la publicació de Yandex.Fotki està habilitat, fals en cas contrari

en: True if the YouTube publishing plugin is enabled, false otherwise
ca: Veritat si el complement de la publicació de YouTube està habilitat, fals en cas contrari

en: True if the basic properties pane is to be displayed, false otherwise.
ca: Veritat si es vol mostrar el panell de propietats bàsiques, fals en cas contrari.

en: True if the bottom toolbar is to be displayed, false otherwise.
ca: Veritat si es vol mostrar la barra d'eines inferior, fals en cas contrari.

en: True if the extended properties window is to be displayed, false otherwise.
ca: Veritat si es vol mostrar la finestra de propietats ampliades, fals en cas contrari.

en: True if the sidebar is to be displayed, false otherwise.
ca: Veritat si es vol mostrar la barra lateral, fals en cas contrari.

en: True if the title of a photo should be printed when the photo is printed, false otherwise.
ca: Veritat si el títol d'una imatge ha de ser impresa quan s'imprimeix, fals en cas contrari.

en: True if when adjusting time/date of photos, relative time should be maintained. False if all photos should be set to the same time.
ca: Veritat si s'ajusta l'hora/data de les fotografies, s'ha de mantenir el temps relativament. Fals si totes les imatges s'han de classificar al mateix temps.

en: True if when adjusting time/date of photos, the original files should be modified as well. False if changes are made only in the database.
ca: Veritat si a l'ajustar la data/hora de les fotografies, els fitxers originals també han de ser modificats. Fals si els canvis s'han de realitzar solament a la base de dades.

en: True if, when on startup, a welcome dialog should be shown. False if it should not be shown.
ca: Veritat si, a l'iniciar-se, s'ha de mostrar un diàleg de benvinguda. Fals si no s'ha de mostrar.

en: TumblrPublisher: start( ): can’t start; this publisher is not restartable.
ca: TumblrPublisher: start( ): no es pot iniciar; aquesta publicació no es pot reiniciar.

en: Type
ca: Tipus

en: URL of the Piwigo server.
ca: Servidor URL del Piwigo.

en: URL of the Rajce server.
ca: L'URL del servidor de Rajce.

en: Un_flag
ca: _Treu el senyalador

en: Unable open photo %s. Sorry.
ca: No s'ha pogut obrir la fotografia %s.

en: Unable to create cache directory %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori de memòria cau %s: %s

en: Unable to create data directory %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori de dades %s: %s

en: Unable to create data subdirectory %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el subdirectori de dades %s: %s

en: Unable to create temporary directory %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori temporal %s: %s

en: Unable to decode file
ca: No s'ha pogut descodificar el fitxer

en: Unable to delete %d photo/video from the camera due to errors. | Unable to delete %d photos/videos from the camera due to errors.
ca[0]: No s'ha pogut suprimir %d fotografia/vídeo de la càmera a causa d'errors.
ca[1]: No s'han pogut suprimir %d fotografies/vídeos de la càmera a causa d'errors.

en: Unable to display FAQ: %s
ca: No s'han pogut mostrar les PMF: %s

en: Unable to display help: %s
ca: No s'ha pogut mostrar l'ajuda: %s

en: Unable to duplicate one photo due to a file error | Unable to duplicate %d photos due to file errors
ca[0]: No s'ha pogut duplicar una fotografia a causa d'un error en el fitxer
ca[1]: No s'han pogut duplicar %d fotografies a causa d'errors en els fitxers

en: Unable to export %s: %s
ca: No s'ha pogut exportar %s: %s

en: Unable to export background to %s: %s
ca: No s'ha pogut exportar el fons a %s: %s

en: Unable to export the following photo due to a file error.
ca: No s'ha pogut exportar la fotografia següent a causa d'un error en el fitxer.

en: Unable to fetch previews from the camera:
    %s
ca: No es poden obtenir previsualitzacions de la càmera:
    %s

en: Unable to generate a temporary file for %s: %s
ca: No s'ha pogut generar un fitxer temporal per a %s: %s

en: Unable to launch Nautilus Send-To: %s
ca: No s'ha pogut executar el Nautilus Send-To: %s

en: Unable to launch editor: %s
ca: No s'ha pogut executar l'editor: %s

en: Unable to lock camera: %s
ca: No es pot blocar la càmera: %s

en: Unable to monitor %s: Not a directory (%s)
ca: No s'ha pogut fer un seguiment de %s: No és un directori (%s)

en: Unable to navigate to bug database: %s
ca: No es pot navegar a causa d'un error a la base de dades: %s

en: Unable to open in file manager: %s
ca: No s'ha pogut obrir en el gestor de fitxers: %s

en: Unable to open/create photo database %s: error code %d
ca: No s'ha pogut obrir o crear la base de dades de les fotografies %s: codi d'error %d

en: Unable to prepare desktop slideshow: %s
ca: No s'ha pogut preparar la presentació de diapositives de l'escriptori: %s

en: Unable to print photo:
    
    %s
ca: No s'ha pogut imprimir la fotografia:
    
    %s

en: Unable to process monitoring updates: %s
ca: No s'ha pogut processar les actualitzacions de seguiment: %s

en: Unable to publish
ca: No s'ha pogut publicar

en: Unable to rename search to “%s” because the search already exists.
ca: No s'ha pogut canviar el nom de la cerca a «%s» perquè aquesta ja existeix.

en: Unable to rename tag to “%s” because the tag already exists.
ca: No s'ha pogut canviar el nom de l'etiqueta a «%s» perquè l'etiqueta ja existeix.

en: Unable to restore photo database %s
ca: No s'ha pogut restaurar la base de dades de les fotografies %s

en: Unable to unmount camera. Try unmounting the camera from the file manager.
ca: No s'ha pogut desmuntar la càmera. Intenteu desmuntar-la des del gestor de fitxers.

en: Unable to write to photo database file:
     %s
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer de la base de dades de les fotografies:
     %s

en: Unconstrained
ca: Sense restriccions

en: Undated
ca: Sense data

en: Undo
ca: Desfés

[ctx: UndoRedo menu entry]
en: Add Tags
ca: Afegeix etiquetes

en: Undoing Color Transformations
ca: S'estan desfent les transformacions de color

en: Undoing Date and Time Adjustment
ca: S'està desfent l'Ajustament de la Data i l'Hora

en: Undoing Enhance
ca: S'està desfent la millora

en: Undoing Flip Horizontally
ca: S'està desfent la inversió horitzontal

en: Undoing Flip Vertically
ca: S'està desfent la inversió verticalment

en: Undoing Revert
ca: S'està desfent la reversió

en: Undoing Rotate
ca: S'està desfent la rotació

en: Unflag
ca: Desmarca

en: Unflag selected photos
ca: Desmarca les fotografies seleccionades

en: Unflagging selected photos
ca: S'estan desmarcant les fotografies seleccionades

en: Unknown error attempting to verify Shotwell’s database: %s
ca: S'ha produït un error desconegut en intentar verificar la base de dades del Shotwell: %s

en: Unmerging
ca: S'està desfent la fusió

en: Unmodified
ca: Sense modificació

en: Unmounting…
ca: S'està desmuntant…

en: Unrated
ca: Sense puntuació

en: Unrecognized User
ca: Usuari no reconegut

en: Unsupported file format
ca: El format de fitxer no és compatible

en: Updating library…
ca: S'està actualitzant la biblioteca…

en: Upload _size:
ca: Mida de _pujada:

en: Uploading %d of %d
ca: S'està pujant %d de %d

en: Use a _standard size:
ca: Utilitza una mida e_stàndard:

en: Use a c_ustom size:
ca: Utilitza una mida _personalitzada:

en: Use a saved search to filter items in the current view
ca: Utilitza una cerca desada per filtrar els elements de la vista actual

en: Use for Desktop
ca: Utilitza per a l'escriptori

en: Use for Lock Screen
ca: Utilitza per a la pantalla de bloqueig

en: User _name
ca: _Nom d'usuari

en: User aborted import
ca: L'usuari ha interromput la importació

en: Username and/or password invalid. Please try again
ca: El nom d'usuari i/o la contrasenya no són vàlids. Proveu de nou

en: Verifying authorization…
ca:  Verificant l'autorització...

en: Video privacy _setting:
ca: Paràmetre_s de la privacitat dels vídeos:

en: Videos
ca: Vídeos

en: Videos _visible to:
ca: Els vídeos són _visibles per:

en: Videos and new photo albums _visible to:
ca: Els vídeos i els àlbums nous de fotografies són _visibles per a:

en: Videos will appear in:
ca: Els vídeos apareixeran a:

en: View Eve_nt for Photo
ca: Visualitza l'esdeve_niment de la fotografia

en: Visit the Shotwell home page
ca: Visiteu la pàgina web del Shotwell

en: Visit the Shotwell web site
ca: Visiteu la pàgina web del Shotwell

en: Visit the Yandex.Fotki web site
ca: Vés al lloc web del Yandex.Fotki

en: Wallet (2 × 3 in.)
ca: Cartera (2 × 3 polzades)

en: Welcome to Shotwell!
ca: Us donem la benvinguda al Shotwell!

en: Welcome!
ca: Us donem la benvinguda!

en: When ready, Shotwell can upload your photos to various web sites, such as Facebook, Flickr, Picasa (Google Plus), and more.
ca: Quan estigui llest, Shotwell pot pujar les seves fotografies a diversos llocs web, com Facebook, Flickr, Picasa (Google Plus), i més.

en: Where would you like to publish the selected photos?
ca: On us agradaria publicar les fotografies seleccionades?

en: Whether images being uploaded to Facebook should have their metadata removed first
ca: Si les imatges que es carreguen a Facebook han de tenir les seves metadades eliminades primer

en: Whether images being uploaded to Flickr should have their metadata removed first
ca: Si les imatges que es carreguen a Flickr han de tenir les seves metadades eliminades primer

en: Whether images being uploaded to Picasa should have their metadata removed first
ca: Si les imatges que es carreguen a Picasa han de tenir les seves metadades eliminades primer

en: Whether images being uploaded to Piwigo should have their comment set from the title if title is set and comment unset
ca: Si les imatges que es pugen a Piwigo han de tenir el comentari establert des del títol o si el títol està establert i el comentari desactivat

en: Whether images being uploaded to Piwigo should have their metadata removed first
ca: Si les imatges que es carreguen a Piwigo han de tenir les seves metadades eliminades primer

en: Whether images being uploaded to Piwigo should have their tags removed on upload, such that these tags will not appear on the remote Piwigo server.
ca: Si les imatges que es pugen a Piwigo han de tenir les seves etiquetes eliminades en la càrrega, de manera que aquestes etiquetes no apareixeran en el servidor remot de Piwigo.

en: Whether images being uploaded to Rajce should have their metadata removed first
ca: Abans de carregar les imatges a Rajce hauria d'haver suprimit les seves metadades primer

en: Whether to show the title of a photo during the slideshow
ca: Si es mostra el títol d'una fotografia durant la presentació de diapositives

en: Width
ca: Amplada

en: Write tags, titles, and other _metadata to photo files
ca: Escriu etiquetes, títols i altres _metadades als fitxers de fotografies

en: Writing metadata to files…
ca: S'estan escrivint les metadades als fitxers…

en: Yandex-Fotki authentication token, if logged in.
ca: Testimoni d'autenticació si et connectes a Yandex-Fotki.

en: Year%sMonth
ca: Any%sMes

en: Year%sMonth%sDay
ca: Any%sMes%sDia

en: Year%sMonth-Day
ca: Any%sMes-Dia

en: Year-Month-Day
ca: Any-Mes-Dia

en: Yesterday
ca: Ahir

en: You are logged into Facebook as %s.
ca: Actualment esteu connectat al Facebook com a %s.

en: You are logged into Flickr as %s.
ca: Heu entrat al Flickr com a %s.

en: You are logged into Picasa Web Albums as %s.
ca: Heu entrat als àlbums web del Picasa com a %s.

en: You are logged into Rajce as %s.
ca: Actualment esteu connectat al Rajce com a %s.

en: You are logged into Tumblr as %s.
ca: Esteu connectat a Tumblr com %s.

en: You are logged into YouTube as %s.
ca: Actualment esteu connectat al YouTube com a %s.

en: You are not currently logged into Facebook.
    
    If you don’t yet have a Facebook account, you can create one during the login process. During login, Shotwell Connect may ask you for permission to upload photos and publish to your feed. These permissions are required for Shotwell Connect to function.
ca: Actualment no esteu connectat al Facebook.
    
    Si encara no teniu un compte al Facebook, podeu crear-ne un durant el procés de connexió. Durant la connexió, el Shotwell Connect pot ser que us demani permís per pujar fotografies i publicar-les al mur. Aquests permisos són necessaris perquè el Shotwell Connect funcioni.

en: You are not currently logged into Flickr.
    
    Click Log in to log into Flickr in your Web browser. You will have to authorize Shotwell Connect to link to your Flickr account.
ca: Actualment no esteu connectat al Flickr.
    
    Feu clic a connecta per connectar-vos al Flickr en el navegador web.  Haureu d'autoritzar al Shotwell Connect per enllaçar al vostre compte del Flickr.

en: You are not currently logged into Picasa Web Albums.
    
    Click Log in to log into Picasa Web Albums in your Web browser. You will have to authorize Shotwell Connect to link to your Picasa Web Albums account.
ca: No esteu connectat a Picasa Web Albums.
    
    Feu clic en «Entra» per connectar-vos a Picasa Web Albums del navegador web. Haureu d'autoritzar Shotwell Connect per poder enllaçar amb el vostre compte Picasa Web Albums.

en: You are not currently logged into Yandex.Fotki.
ca: Actualment no esteu connectat al Yandex.Fotki.

en: You are not currently logged into YouTube.
    
    You must have already signed up for a Google account and set it up for use with YouTube to continue. You can set up most accounts by using your browser to log into the YouTube site at least once.
ca: No esteu connectat al YouTube.
    
    Per continuar heu de tenir un compte al Google i configurar-lo per poder continuar utilitzant-lo amb el YouTube. Podeu configurar la majoria dels comptes utilitzant el navegador i entrant almenys un cop al YouTube.

en: You are not currently logged into your Gallery.
    
    You must have already signed up for a Gallery3 account to complete the login process.
ca: Actualment no esteu connectat a la vostra Gallery.
    
    Per completar el procés d'identificació heu d'estar inscrits a Gallery3 i tenir un compte per accedir-hi.

en: You can also import photos in any of these ways:
ca: També podeu importar fotografies de qualsevol d'aquestes maneres:

en: You do not have any data imports plugins enabled.
    
    In order to use the Import From Application functionality, you need to have at least one data imports plugin enabled. Plugins can be enabled in the Preferences dialog.
ca: No teniu cap connector d'importació de dades activat.
    
    Per poder utilitzar la funcionalitat d'importació des d'una aplicació, heu de tenir com a mínim un connector d'importació de dades habilitat. Podeu habilitar els connectors al diàleg de preferències.

en: You have already logged in and out of Facebook during this Shotwell session.
    To continue publishing to Facebook, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
ca: Ja us heu connectat i desconnectat al Facebook en aquesta sessió del Shotwell.
    Per continuar publicant al Facebook, sortiu i reinicieu el Shotwell i a continuació, proveu de publicar de nou.

en: You have already logged in and out of a Google service during this Shotwell session.
    
    To continue publishing to Google services, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
ca: Ja us heu connectat i desconnectat als serveis de Google durant aquesta sessió del Shotwell.
    
    Per continuar publicant als serveis de Google, sortiu i reinicieu el Shotwell i proveu a publicar de nou.

en: Your Flickr Pro account entitles you to unlimited uploads.
ca: El vostre compte del Flickr Pro us permet pujades il·limitades.

en: Your free Flickr account limits how much data you can upload per month.
    This month you have %s remaining in your upload quota.
ca: El vostre compte gratuït del Flickr restringeix la quantitat de dades que podeu pujar cada mes.
    Aquest mes, us queden %s de la vostra quota de pujada.

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell. It appears it was created by Shotwell %s (schema %d). This version is %s (schema %d). Please clear your library by deleting %s and re-import your photos.
ca: La biblioteca de fotografies no és compatible amb aquesta versió del Shotwell. Sembla que es va crear amb el Shotwell %s (schema %d). Aquesta versió és la %s (schema %d). Netegeu la biblioteca mitjançant la supressió de %s i torneu a importar les fotografies.

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell. It appears it was created by Shotwell %s (schema %d). This version is %s (schema %d). Please use the latest version of Shotwell.
ca: La biblioteca de fotografies no és compatible amb aquesta versió del Shotwell. Sembla que es va crear amb el Shotwell %s (esquema %d). Aquesta versió és la %s (schema %d). Utilitzeu l'última versió del Shotwell.

en: Zoom _100%
ca: Ampliació _100%

en: Zoom _200%
ca: Ampliació _200%

en: Zoom _In
ca: _Amplia

en: Zoom _Out
ca: _Redueix

en: [FILE]
ca: [FITXER]

en: _About
ca: Quant _a

en: _Add Tags…
ca: _Afegeix etiquetes…

en: _Adjust
ca: _Ajusta

en: _Adjust Date and Time…
ca: _Ajusta la data i l'hora…

en: _Albums (or write new):
ca: _Àlbums (o escriviu-ne un de nou):

en: _All Photos
ca: Totes les fotogr_afies

en: _Apply
ca: _Aplica

en: _Ascending
ca: _Ascendent

en: _Autosize:
ca: Mida _automàtica:

en: _Background:
ca: _Fons:

en: _Basic Information
ca: Informació _bàsica

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Comments
ca: _Comentaris

en: _Copy Color Adjustments
ca: _Copia els ajustaments de color

en: _Crop
ca: Es_capça

en: _Decrease
ca: Re_dueix

en: _Delay:
ca: _Retard:

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Delete Tag “%s”
ca: _Suprimeix l'etiqueta «%s»

en: _Descending
ca: _Descendent

en: _Developer
ca: _Desenvolupador

en: _Directory structure:
ca: Estructura dels _directoris:

en: _Do no upload tags
ca: _No pugis les etiquetes

en: _Don’t show this message again
ca: _No tornis a mostrar aquest missatge

en: _Duplicate
ca: _Duplica

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Edit…
ca: _Edita…

en: _Email address
ca: Adreça _electrònica

en: _Enhance
ca: _Millora

en: _Export…
ca: _Exporta…

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Filter Photos
ca: _Filtra les fotografies

en: _Find
ca: _Cerca

en: _Find…
ca: _Cerca…

en: _Flag
ca: _Senyala

en: _Forbid downloading original photo
ca: Prohibeix baixar la _fotografia original

en: _Forward
ca: _Endavant

en: _Frequently Asked Questions
ca: Preguntes _freqüents

en: _Gallery3 URL:
ca: URL _Gallery3:

en: _Help
ca: A_juda

en: _Hide album
ca: A_maga l'àlbum

en: _If a title is set and comment unset, use title as comment
ca: S_i el títol està definit i el comentari no ho està, es farà servir el títol com a comentari

en: _Import
ca: _Importa

en: _Import From Folder…
ca: _Importa des d'una carpeta…

en: _Import in Place
ca: _Importa-les a la ubicació

en: _Import photos from your %s folder
ca: _Importa les fotografies de la carpeta %s

en: _Import photos to:
ca: _Importa fotografies a:

en: _Increase
ca: _Incrementa

en: _Keep
ca: _Manté

en: _Log in
ca: _Connecta

en: _Logout
ca: _Surt

en: _Match
ca: _Coincideix

en: _Match photo aspect ratio
ca: _Coincideix la relació d'aspecte de la fotografia

en: _Merge Events
ca: Fusiona els esdeveni_ments

en: _Modify original file | _Modify original files
ca[0]: _Modifica el fitxer original
ca[1]: _Modifica els fitxers originals

en: _Modify original photo file | _Modify original photo files
ca[0]: _Modifica el fitxers de les imatges originals
ca[1]: _Modifica el fitxer de la imatge original

en: _Move to Trash
ca: _Mou a la paperera

en: _Name of search:
ca: _Nom de la cerca:

en: _New
ca: _Nou

en: _New Event
ca: Esdeveniment _nou

en: _Next
ca: _Següent

en: _Next Photo
ca: Fotografia següe_nt

en: _Normal Size
ca: Mida _normal

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: _Output photo at:
ca: S_ortida de la fotografia en:

en: _Password
ca: _Contrasenya

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _Paste Color Adjustments
ca: _Enganxa els ajustaments de color

en: _Pattern:
ca: _Patró:

en: _Photo
ca: _Fotografia

en: _Photos
ca: _Fotografies

en: _Pixels:
ca:  _Píxels:

en: _Play
ca: Re_produeix

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Previous
ca: _Anterior

en: _Previous Photo
ca: Fotografia an_terior

en: _Print
ca: Im_primeix

en: _Print…
ca: Im_primeix…

en: _Publish
ca: _Publica

en: _Quality:
ca: _Qualitat:

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Ratings
ca: _Puntuacions

en: _Red-eye
ca: Ulls ve_rmells

en: _Redo
ca: _Refés

en: _Refresh
ca: Actualit_za

en: _Rejected
ca: _Rebutjada

en: _Remember
ca: _Recorda

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: _Remove From Library
ca: Sup_rimeix de la biblioteca

en: _Remove location, camera, and other identifying information before uploading
ca: Sup_rimeix la ubicació, càmera i qualsevol altra informació identificativa abans de la càrrega

en: _Remove location, tag and camera-identifying data before uploading
ca: Sup_rimeix les dades d'ubicació, d'etiquetes i d'identificació de la càmera abans de la càrrega.

en: _Rename…
ca: _Canvia el nom…

en: _Replace
ca: _Reemplaça'l

en: _Report a Problem…
ca: Info_rma d'un problema…

en: _Reset
ca: _Reinicia

en: _Restore
ca: _Restaura

en: _Revert
ca: _Reverteix

en: _Save
ca: De_sa

en: _Save a Copy
ca: De_sa'n una còpia

en: _Scaling constraint:
ca: Restricció d'e_scala:

en: _Search Bar
ca: Barra de _cerca

en: _Set Rating
ca: E_stableix la puntuació

en: _Shift photos/videos by the same amount
ca: De_splaça les fotografies/vídeos amb la mateixa quantitat

en: _Skip
ca: _Omet-lo

en: _Stop
ca: A_tura

en: _Stop Import
ca: A_tura la importació

en: _Straighten
ca: _Redreça

en: _Switch Developer
ca: Canvia el de_senvolupador

en: _Titles
ca: _Títols

en: _Transition effect:
ca: Efecte de _transició:

en: _URL of your Piwigo photo library
ca: _URL de la biblioteca de fotografies Piwigo

en: _Undelete
ca: Rec_upera

en: _Undo
ca: _Desfés

en: _Unmount
ca: _Desmunta

en: _Unrated
ca: _Sense puntuació

en: _User name:
ca: Nom d'us_uari:

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Watch library directory for new files
ca: _Vigila si hi ha fitxers nous al directori de la biblioteca

en: a raw photo
ca: una fotografia RAW

en: a video
ca: un vídeo

en: access token
ca: testimoni d'accés

en: album;camera;cameras;crop;edit;enhance;export;gallery;image;images;import;organize;photo;photographs;photos;picture;pictures;photography;print;publish;rotate;share;tags;video;facebook;flickr;picasa;youtube;piwigo;
ca: àlbum;càmera;càmeres;cultiu;edició;millorar;exportació;galeria;imatge;imatges;importar;organitzar;foto;fotògrafs;fotos;imatge;imatges;fotografia;impressió;publicar;girar;compartir;etiquetes;vídeo;facebook;flickr;picasa;youtube;Piwigo;

en: all
ca: tot

en: and
ca: i

en: and higher
ca: i superior

en: and lower
ca: i inferior

en: any
ca: qualsevol

en: any photo
ca: qualsevol fotografia

en: authentication token
ca: testimoni d'autenticació

en: background color
ca: color de fons

en: background for transparent images
ca: Fons per les imatges transparents

en: black
ca: negre

en: color for solid transparency background
ca: Color per al fons de transparència sòlida

en: contains
ca: conté

en: content height
ca: l'alçada del contingut

en: content layout mode
ca: el mode del disseny del contingut

en: content ppi
ca: contingut ppi

en: content units
ca: els blocs del contingut

en: content width
ca: l'amplada del contingut

en: couldn’t copy %s
    	to %s
ca: no s'ha pogut copiar %s
    	a %s

en: day | days
ca[0]: dia
ca[1]: dies

en: default blog
ca: blog per defecte

en: default publishing service
ca: serveis de publicació per defecte

en: default size
ca: mida per defecte

en: default size code
ca: codi de mida per defecte

en: default visibility
ca: visibilitat per defecte

en: delay
ca: retard

en: directory pattern
ca: patró de directori

en: directory pattern custom
ca: patró de directori personalitzat

en: display basic properties
ca: mostra les propietats bàsiques

en: display event comments
ca: mostra els comentaris de l'esdeveniment

en: display extended properties
ca: Mostra propietats ampliades

en: display photo comments
ca: mostra els comentaris de la fotografia

en: display photo ratings
ca: mostra la qualificació de la fotografia

en: display photo tags
ca: mostra les etiquetes de la fotografia

en: display photo titles
ca: mostra els títols de la imatge

en: display search bar
ca: mostra la barra de cerca

en: display sidebar
ca: mostra la barra lateral

en: display toolbar
ca: mostra la barra d'eines

en: do not upload tags when uploading to Piwigo
ca: No pugi etiquetes al pujar a Piwigo

en: does not contain
ca: no conté

en: duplicates existing media item
ca: duplica un element multimèdia existent

en: enable F-Spot import plugin
ca: Habilita el complement de publicació de F-Spot

en: enable facebook publishing plugin
ca: Habilita el complement de publicació de Facebook

en: enable flickr publishing plugin
ca: Habilita el complement de publicació de flickr

en: enable gallery3 publishing plugin
ca: Habilita el complement de publicació de gallery3

en: enable picasa publishing plugin
ca: Habilita el complement de publicació de picasa

en: enable piwigo publishing plugin
ca: Habilita el complement de publicació de piwigo

en: enable rajce publishing plugin
ca: Habilita el complement de publicació de rajce

en: enable slideshow blinds transition
ca: Activa la transició de ceguera de la presentació de diapositives

en: enable slideshow chess transition
ca: Activa la transició d'escacs de la presentació de diapositives

en: enable slideshow circle transition
ca: Activa la transició de cercle de la presentació de diapositives

en: enable slideshow circles transition
ca: Activa la transició de cercles de la presentació de diapositives

en: enable slideshow clock transition
ca: Activa la transició de rellotge de la presentació de diapositives

en: enable slideshow crumble transition
ca: Activa la transició d'engruna de la presentació de diapositives

en: enable slideshow fade transition
ca: Activa la transició de destenyir de la presentació de diapositives

en: enable slideshow slide transition
ca: Activa la transició de diapositiva de la presentació de diapositives

en: enable slideshow squares transition
ca: Activa la transició de quadrícula de la presentació de diapositives

en: enable slideshow stripes transition
ca: Activa la transició de ratlles de la presentació de diapositives

en: enable tumblr publishing plugin
ca: Habilita el complement de publicació de tumblr

en: enable yandex publishing plugin
ca: Habilita el complement de publicació de yandex

en: enable youtube publishing plugin
ca: Habilita el complement de publicació de youtube

en: ends with
ca: acaba amb

en: error message:
ca: missatge d'error:

en: export metadata
ca: exporta les metadades

en: external modifications
ca: modificacions externes

en: external photo editor
ca: editor extern d'imatge

en: external raw editor
ca: Editor extern RAW

en: flagged
ca: senyalat

en: format setting, special value
ca: ajust del format, valor especial

en: format setting, type value
ca: ajust del format, tipus de valor

en: has
ca: té

en: has no
ca: no té

en: height of direct-edit window
ca: alçada de la finestra d'edició directa

en: height of library window
ca: alçada de la finestra de la biblioteca

en: hide album
ca: amaga l'àlbum

en: hour | hours
ca[0]: hora
ca[1]: hores

en: if title is set and comment unset, use title as comment for uploads to Piwigo
ca: si el títol està conjunt i el comentari desactivat, utilitzeu títol com a comentari per pujades a Piwigo

en: images per page code
ca: imatges per codi de la pàgina

en: import directory
ca: importa al directori

en: in.
ca: polzades

en: internal modifications
ca: modificacions internes

en: interpreter state cookie
ca: estat de la galeta d'intèrpret

en: is
ca: és

en: is after
ca: està després

en: is before
ca: està abans

en: is between
ca: està entre

en: is exactly
ca: és exactament

en: is not
ca: no és

en: is not set
ca: no està establert

en: is set
ca: està establert

en: keep relative time between photos
ca: manté el temps relatiu entre fotografies

en: label
ca: etiqueta

en: last album
ca: últim àlbum

en: last category
ca: Darrera categoria

en: last permission level
ca: últim nivell de permís

en: last photo size
ca: Mida de la darrera imatge

en: last used import service
ca: últim servei d'importació utilitzat

en: last used publishing service
ca: últim servei de publicació utilitzats

en: match aspect ratio
ca: relació d'aspecte de la imatge

en: maximal size of image
ca: mida màxima de la imatge

en: maximize direct-edit window
ca: Maximitza la finestra d'edició directa

en: maximize library window
ca: maximitzar la finestra de la biblioteca

en: minute | minutes
ca[0]: minut
ca[1]: minuts

en: modifications
ca: modificacions

en: modified
ca: modificat

en: modify original photo files
ca: modifica els fitxers originals de les fotografies

en: none
ca: cap

en: not flagged
ca: sense senyalar

en: of the following:
ca: amb el següent:

en: only
ca: només

en: open album in web browser
ca: obre l'àlbum al navegador

en: or
ca: o

en: password
ca: contrasenya

en: period of time
ca: període de temps

en: photo thumbnail scale
ca: fotografia a escala miniatura

en: pin toolbar state
ca: estat del pin de la barra d'eines

en: pixels
ca:  píxels

en: pixels of the major axis uploaded picture
ca: Píxels de l'eix principal de la imatge carregada

en: pixels per inch
ca: píxels per polzada

en: print titles
ca: Imprimeix els títols de la imatge

en: rating filter level
ca: filtre de valoració de nivell

en: refresh token
ca: testimoni d'actualització

en: remember
ca: recorda

en: remember password
ca: recorda la contrasenya

en: remove sensitive info from uploads
ca: suprimeix les dades confidencials de les pujades

en: scaling constraint of uploaded picture
ca: restricció de la imatge escalada carregada

en: second | seconds
ca[0]: segon
ca[1]: segons

en: seconds
ca: segons

en: show welcome dialog on startup
ca: Mostra diàleg de benvinguda a l'inici

en: sidebar divider position
ca: posició del divisor de la barra lateral

en: sidebar position
ca: Posició de la barra lateral

en: size selection
ca: selecció de la mida

en: sort event photos ascending
ca: Ordena els esdeveniments de les fotografies de forma ascendent

en: sort event photos criteria
ca: criteris per classificar fotografies d'esdeveniments

en: sort events ascending
ca: Ordena esdeveniments de forma ascendent

en: sort library photos ascending
ca: Ordena les fotografies de la biblioteca de forma ascendent

en: sort library photos criteria
ca: Criteris de classificació de les fotografies de la biblioteca

en: starts with
ca: comença amb

en: titles font
ca: títols de la font

en: token
ca: testimoni

en: transition delay
ca: retard de transició:

en: transition effect id
ca: identificació d'efecte de transició:

en: untitled
ca: sense títol

en: use 24 hour time
ca: utilitza temps de vint-i-quatre hores

en: use lowercase filenames
ca: utilitza minúscules en noms de fitxer

en: user i.d.
ca: ID d'usuari

en: user name
ca: nom d'usuari

en: user token, if remembered.
ca: Si recordaves el testimoni d'usuari.

en: username
ca: nom d'usuari

en: watch library directory for new files
ca: veure el directori de la biblioteca per als fitxers nous

en: white
ca: blanc

en: width of direct-edit window
ca: amplada de la finestra d'edició directa

en: width of library window
ca: amplada de la finestra de la biblioteca

en: within category
ca: a la categoria

en: write metadata to master files
ca: s'estan escrivint les metadades als fitxers mestres...

en: ★+ Rating
ca: ★ + Valoració

en: ★★+ Rating
ca: ★★ + Valoració

en: ★★★+ Rating
ca: ★★★+ Valoració

en: ★★★★+ Rating
ca: ★★★★+ Valoració

en: ★★★★★+ Rating
ca: ★★★★★+ Valoració

en: ⚫ This website presented identification that belongs to a different website.
ca: ⚫ Aquest lloc web presenta una identificació que pertany a un lloc web diferent.

en: ⚫ This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
ca: ⚫ La identificació d'aquest lloc web no pot ser de confiança, ja que utilitza el xifrat molt feble.

en: ⚫ This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
ca: ⚫ La identificació d'aquest lloc web no es va poder processar. Pot estar danyat.

en: ⚫ This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
ca: ⚫ La identificació d'aquest lloc web ha estat revocat per l'organització de confiança que el va emetre.

en: ⚫ This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
ca: ⚫ La identificació d'aquest lloc web només és vàlida en dates futures. Comprovi la data al calendari del seu equip.

en: ⚫ This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
ca: ⚫ La identificació d'aquest lloc web és massa antic per a confiar-hi. Comprovi la data en el calendari del seu equip.

en: ⚫ This website’s identification was not issued by a trusted organization.
ca: ⚫ La identificació d'aquest lloc web no va ser emesa per una organització de confiança.
