shotwell-0.15 - en to gl translation catalogue (1212 entries)

en: 
    
    And %d other. | 
    
    And %d others.
gl[0]: 
    
    E %d máis.
gl[1]: 
    
    E %d máis.

en: 
    
    The file “%s” may not be supported by or may be too large for this instance of Gallery3.
gl: 
    
    O ficheiro «%s» quizais non é aceptado ou é grande de máis para esta instancia de Gallery3.

en: 
    
    Would you like to continue exporting?
gl: 
    
    Quere continuar coa exportación?

en: 
    Note that Gallery3 only supports the video types that Flowplayer does.
gl: 
    Teña en conta que Gallery3 só acepta os mesmos tipos de vídeo que Flowplayer.

en:  Site Not Found
gl:  Sitio non atopado

en: %.1f seconds
gl: %.1f segundos

en: %a %b %d, %Y
gl: %a %d de %b de %Y

en: %d Event | %d Events
gl[0]: %d actividade
gl[1]: %d actividades

en: %d Photo | %d Photos
gl[0]: %d foto
gl[1]: %d fotos

en: %d Photo/Video | %d Photos/Videos
gl[0]: %d Foto/Vídeo
gl[1]: %d Fotos/Vídeos

en: %d Video | %d Videos
gl[0]: %d vídeo
gl[1]: %d vídeos

en: %d hour | %d hours
gl[0]: %d hora
gl[1]: %d horas

en: %d minute | %d minutes
gl[0]: %d minuto
gl[1]: %d minutos

en: %d second | %d seconds
gl[0]: %d segundo
gl[1]: %d segundos

en: %m/%d/%Y, %H:%M:%S
gl: %d/%m/%Y, %H:%M:%S

en: %m/%d/%Y, %I:%M:%S %p
gl: %d/%m/%Y, %I:%M:%S %p

en: %s Database
gl: Base de datos %s

en: %s does not exist.
gl: %s non existe.

en: %s does not support the file format of
    %s.
gl: %s non é compatíbel co formato de ficheiro de
    %s.

en: %s is not a file.
gl: %s non é un ficheiro.

en: %s or Better
gl: %s ou mellor

en: (Help)
gl: (Axuda)

en: (None)
gl: (Ningún)

en: (and %d more)
gl: (e %d máis)

en: 1 day
gl: 1 día

en: 1 duplicate photo was not imported:
     | %d duplicate photos were not imported:
gl[0]: Non se importou 1 foto porque xa foi importada:
gl[1]: Non se importaron %d fotos porque xa foron importadas:

en: 1 duplicate photo/video was not imported:
     | %d duplicate photos/videos were not imported:
gl[0]: Non se importou 1 foto/vídeo porque sería un duplicado:
gl[1]: Non se importaron %d fotos/vídeos porque serían un duplicados:

en: 1 duplicate video was not imported:
     | %d duplicate videos were not imported:
gl[0]: Non se importou 1 vídeo porque xa foi importado:
gl[1]: Non se importaron %d vídeos porque xa foron importados:

en: 1 file failed to import because it was corrupt:
     | %d files failed to import because it was corrupt:
gl[0]: Non foi posíbel importar 1 ficheiro por estar estragado:
gl[1]: Non foi posíbel importar %d ficheiros por estaren estragados:

en: 1 file failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d files failed to import because the photo library folder was not writable:
gl[0]: Non foi posíbel importar 1 ficheiro debido a que a carpeta da fototeca non ten permisos de escritura:
gl[1]: Non foi posíbel importar %d ficheiros debido a que a carpeta da fototeca non ten permisos de escritura:

en: 1 file failed to import due to a camera error:
     | %d files failed to import due to a camera error:
gl[0]: Non foi posíbel importar 1 ficheiro debido a un erro da cámara:
gl[1]: Non foi posíbel importar %d ficheiros debido a un erro da cámara:

en: 1 file failed to import due to a file or hardware error:
     | %d files failed to import due to a file or hardware error:
gl[0]: Non foi posíbel importar 1 ficheiro debido a un erro do ficheiro ou de hardware:
gl[1]: Non foi posíbel importar %d ficheiros debido a un erro dos ficheiros ou de hardware:

en: 1 file skipped due to user cancel:
     | %d file skipped due to user cancel:
gl[0]: Saltouse 1 ficheiro por cancelación do usuario:
gl[1]: Saltáronse %d ficheiros por cancelación do usuario:

en: 1 non-image file skipped.
     | %d non-image files skipped.
gl[0]: Omitiuse un ficheiro que non era unha imaxe:
gl[1]: Omitíronse %d ficheiros que non eran unha imaxe:

en: 1 photo failed to import because it was corrupt:
     | %d photos failed to import because they were corrupt:
gl[0]: Non foi posíbel importar 1 foto por estar estragada:
gl[1]: Non foi posñibel importar %d fotos por estaren estragadas:

en: 1 photo failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos failed to import because the photo library folder was not writable:
gl[0]: Produciuse un fallo ao importar 1 foto porque non é posíbel escribir no cartafol da fototeca:
gl[1]: Produciuse un fallo ao importar %d fotos porque non é posíbel escribir no cartafol da fototeca:

en: 1 photo failed to import due to a camera error:
     | %d photos failed to import due to a camera error:
gl[0]: Produciuse un fallo ao importar unha foto debido a un erro da cámara:
gl[1]: Produciuse un fallo ao importar %d fotos debido a un erro da cámara:

en: 1 photo failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos failed to import due to a file or hardware error:
gl[0]: Non se importou 1 foto debido a un erro de ficheiro ou hardware:
gl[1]: Non se importaron %d fotos debido a un erro de ficheiro ou hardware:

en: 1 photo skipped due to user cancel:
     | %d photos skipped due to user cancel:
gl[0]: Omitiuse unha foto debido á cancelación do usuario:
gl[1]: Omitíronse %d fotos debido á cancelación do usuario:

en: 1 photo successfully imported.
     | %d photos successfully imported.
gl[0]: Importouse unha foto correctamente.
gl[1]: Importáronse %d fotos correctamente.

en: 1 photo/video failed to import because it was corrupt:
     | %d photos/videos failed to import because they were corrupt:
gl[0]: Non foi posíbel importar 1 foto/vídeo por estar estragado:
gl[1]: Non foi posíbel importar %d fotos/vídeos por estaren estragados:

en: 1 photo/video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos/videos failed to import because the photo library folder was not writable:
gl[0]: Produciuse un fallo ao importar 1 foto/vídeo porque non é posíbel escribir no cartafol da fototeca/videoteca:
gl[1]: Produciuse un fallo ao importar %d fotos/vídeos porque non é posíbel escribir no cartafol da fototeca/videoteca:

en: 1 photo/video failed to import due to a camera error:
     | %d photos/videos failed to import due to a camera error:
gl[0]: Fallou a importación de 1 foto/vídeo debido a un erro da cámara:
gl[1]: Fallou a importación de %d fotos/vídeos debido a un erro da cámara:

en: 1 photo/video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos/videos failed to import due to a file or hardware error:
gl[0]: Fallou a importación de 1 foto debido a un erro do ficheiro ou do hardware:
gl[1]: Fallou a importación de %d fotos debido a un erro do ficheiro ou do hardware:

en: 1 photo/video skipped due to user cancel:
     | %d photos/videos skipped due to user cancel:
gl[0]: Omitiuse unha foto/vídeo debido á cancelación do usuario:
gl[1]: Omitíronse %d fotos/vídeos debido á cancelación do usuario:

en: 1 photo/video successfully imported.
     | %d photos/videos successfully imported.
gl[0]: Importouse correctamente unha foto ou un vídeo.
gl[1]: Importáronse correctamente %d fotos ou vídeos.

en: 1 unsupported photo skipped:
     | %d unsupported photos skipped:
gl[0]: Omitiuse unha foto non compatíbel:
gl[1]: Omitíronse %d fotos non compatíbeis:

en: 1 video failed to import because it was corrupt:
     | %d videos failed to import because they were corrupt:
gl[0]: Non foi posíbel importar 1 vídeo por estar estragado:
gl[1]: Non foi posíbel importar %d vídeos por estaren estragados:

en: 1 video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d videos failed to import because the photo library folder was not writable:
gl[0]: Produciuse un fallo ao importar 1 vídeo porque non é posíbel escribir no cartafol da videoteca:
gl[1]: Produciuse un fallo ao importar %d vídeos porque non é posíbel escribir no cartafol da videoteca:

en: 1 video failed to import due to a camera error:
     | %d videos failed to import due to a camera error:
gl[0]: Fallou a importación dun vídeo debido a un erro da cámara:
gl[1]: Fallou a importación de %d vídeos debido a un erro da cámara:

en: 1 video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d videos failed to import due to a file or hardware error:
gl[0]: Fallou a importación de 1 foto debido a un erro do ficheiro ou do hardware:
gl[1]: Fallou a importación de %d fotos debido a un erro do ficheiro ou do hardware:

en: 1 video skipped due to user cancel:
     | %d videos skipped due to user cancel:
gl[0]: Omitiuse un vídeo debido á cancelación do usuario:
gl[1]: Omitíronse %d vídeos debido á cancelación do usuario:

en: 1 video successfully imported.
     | %d videos successfully imported.
gl[0]: Importouse correctamente un vídeo.
gl[1]: Importáronse correctamente %d vídeos.

en: 1024 × 768 pixels
gl: 1024 × 768 píxeles

en: 11 × 14 in.
gl: 11 × 14 polg.

en: 1280 × 853 pixels
gl: 1280 × 853 píxeles

en: 16 images per page
gl: 16 imaxes por páxina

en: 2 images per page
gl: 2 imaxes por páxina

en: 2048 × 1536 pixels
gl: 2048 × 1536 píxeles

en: 32 images per page
gl: 32 imaxes por páxina

en: 4 images per page
gl: 4 imaxes por páxina

en: 4 × 6 in.
gl: 4 × 6 pol.

en: 4096 × 3072 pixels
gl: 4096 × 3072 píxeles

en: 5 × 7 in.
gl: 5 × 7 pol.

en: 500 × 375 pixels
gl: 500 × 375 píxeles

en: 6 images per page
gl: 6 imaxes por páxina

en: 8 images per page
gl: 8 imaxes por páxina

en: 8 × 10 in.
gl: 8 × 10 pol.

en: <b>Pixel Resolution</b>
gl: <b>Píxeles de resolución</b>

en: <b>Printed Image Size</b>
gl: <b>Tamaño da imaxe impresa</b>

en: <b>Titles</b>
gl: <b>Títulos</b>

en: A _new album
gl: Un album _novo

en: A _new album named
gl: Un álbum _novo chamado

en: A _new album named:
gl: Un _novo álbum co nome:

en: A fatal error occurred when accessing Shotwell’s library. Shotwell cannot continue.
    
    %s
gl: Produciuse un erro fatal accedendo á fototeca do Shotwell. O programa non pode continuar.
    
    %s

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to %s can’t continue.
gl: Non está dipoñíbel un ficheiro necesario para a publicación. Non é posíbel continuar a publicación en %s.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Facebook can’t continue.
gl: Non está dispoñíbel un ficheiro necesario para a publicación. Non é posíbel continuar a publicación no Facebook.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Flickr can’t continue.
gl: Non está dipoñíbel un ficheiro necesario para a publicación. Non é posíbel continuar a publicación no Flickr.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Picasa can’t continue.
gl: Non está dispoñíbel un ficheiro necesario para a publicación. Non é posíbel continuar a publicación en Picasa.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to YouTube can’t continue.
gl: No está dispoñíbel un ficheiro necesario para a publicación. A publicación no YouTube non pode continuar.

en: A grayscale color for use as the background color.
gl: Cor da escala de grises a usar como cor do fondo.

en: A nonzero, positive integer representing the height part of the last custom crop ratio the user entered.
gl: Enteiro positivo, diferente de cero e introducido polo usuario que representa a parte da altura na última proporción de aspecto dun recorte.

en: A nonzero, positive integer representing the width part of the last custom crop ratio the user entered.
gl: Enteiro positivo distinto de cero que representa a parte da largura que introduciu o usuario na última proporción personalizada nun recorte.

en: A numeric code representing the currently selected images per page mode used when printing
gl: Código numérico que representa as imaxes por páxina seleccionadas actualmente na impresión

en: A numeric code representing the default size for photos published to Facebook
gl: Código numérico que representa o tamaño predeterminado das fotos publicadas no Facebook

en: A numeric code representing the default size for photos published to Flickr
gl: Código numérico para o tamaño predeterminado das imaxes publicadas no Flickr

en: A numeric code representing the default size for photos uploaded to Picasa Web Albums
gl: Código numérico que representa o tamaño predeterminado das fotos enviadas a Picasa Web Albums

en: A numeric code representing the default size for photos uploaded to Tumblr
gl: Código numérico que representa o tamaño predeterminados das imaxes enviadas a Tumblr

en: A numeric code representing the default visibility for photos published to Flickr
gl: Código numérico da visibilidade predeterminada para as fotos publicadas no Flickr

en: A numeric code representing the last crop menu choice the user made.
gl: Código numérico que representa a última elección no menú de recorte que fixo o usuario.

en: A numeric code representing the last photo size preset used when publishing to Piwigo.
gl: Código numérico que representa o último tamaño de foto preestabelecido para publicar en Piwigo.

en: A numeric code representing the last photo size preset used when publishing to Rajce.
gl: Código numérico que representa o tamaño da última imaxe preestabelecido cando se publica en Rajce.

en: A numeric code representing the last service from which photos were imported
gl: Código numérico que representa o último servizo do que se importaron fotos

en: A numeric code representing the last service to which photos were published
gl: Código numérico que representa o último servizo no que se publicaron as fotos

en: A numeric code representing unit of measure (inches or centimeters) used when printing
gl: Código numérico representando a unidade de medida (polgadas ou centímetros) usada na impresión

en: A numeric code that captures the state of the GStreamer plug-in environment
gl: Código numérico que captura o estado do contorno do engadido do GStreamer

en: A numeric code that describes how photos are laid out on the page during printing
gl: Código numérico que describe como se dispoñen as fotos na páxina durante a impresión

en: A numeric code that specifies the sort criteria for photos in library views.
gl: Código numérico que indica o criterio de ordenamento das fotos nas vistas da fototeca.

en: A string encoding a custom naming pattern that will be used to name photo directories on import.
gl: Cadea que codifica un patrón de nome personalizado que se usará para nomear os cartafoles das fotos cando se importan.

en: A string encoding a naming pattern that will be used to name photo directories on import.
gl: Cadea que codifica un patrón de nome que se usará para nomear os cartafoles das fotos cando se importan.

en: A temporary file needed for publishing is unavailable
gl: Non está dispoñíbel o ficheiro temporal necesario para a publicación

en: API _Key:
gl: _Clave da API:

en: API key
gl: Clave da API

en: Access _type:
gl: Tipo de _acceso:

en: Add Tag “%s”
gl: Engadir a etiqueta «%s»

en: Add Tags “%s” and “%s”
gl: Engadir as etiquetas «%s» e «%s»

en: Add _Tags…
gl: Engadir e_tiquetas...

en: Adjust
gl: Axustar

en: Adjust Date and Time
gl: Axustar a data e a hora

en: Adjust Date and Time…
gl: Axustar a data e a hora...

en: Adjust the photo’s color and tone
gl: Axustar cor e intensidade da foto

en: Adjust the size of the thumbnails
gl: Axustar o tamaño das miniaturas

en: Adjusting Date and Time
gl: Axustando a data e hora

en: Admins
gl: Administradores

en: Admins, Family
gl: Administradores, Familia

en: Admins, Family, Friends
gl: Administradores, Familia, Amigos

en: Admins, Family, Friends, Contacts
gl: Administradores, Familia, Amigos, Contactos

en: Album comment
gl: Comentario do álbum

en: All + _Rejected
gl: Todo + _rexeitado

en: All Events
gl: Todos os eventos

en: All photo source files are missing.
gl: Faltan todos os ficheiros orixinais das fotos.

en: An _existing album
gl: Un album _existente

en: An _existing album:
gl: Un álbum _existente:

en: An _existing category
gl: Unha categoría _existente

en: An error message occurred when publishing to Piwigo. Please try again.
gl: Produciuse unha mensaxe de erro ao publicar en Piwigo. Ténteo de novo.

en: An error message occurred when publishing to Rajce. Please try again.
gl: Recibiuse unha mensaxe de erro cando publicaba no Rajce. Ténteo de novo.

en: Angle:
gl: Ángulo:

en: Any text
gl: Calquera texto

en: Apply copied color adjustments to the selected photos
gl: Aplicar os axustes da cor copiados ás fotos seleccionadas

en: Applying Color Transformations
gl: Aplicando as transformacións da cor

en: Artist:
gl: Artista:

en: Attempted to import %d file. | Attempted to import %d files.
gl[0]: Tentouse importar %d ficheiro.
gl[1]: Tentáronse importar %d ficheiros.

en: Authorization _Number:
gl: _Número de autorización:

en: Auto-importing photos…
gl: Importar imaxes automaticamente...

en: Automatically improve the photo’s appearance
gl: Mellorar automaticamente a aparencia da foto

en: Back
gl: Atrás

en: Best _Fit
gl: Axuste ó_ptimo

en: Blinds
gl: Persianas

[ctx: Button Label]
en: Edit Title
gl: Editar título

en: By Exposure _Date
gl: Por _data de toma

en: By _Filename
gl: Polo nome do _ficheiro

en: By _Rating
gl: Por _cualificación

en: By _Title
gl: Por _título

en: Camera
gl: Cámara

en: Camera error
gl: Produciuse un erro da cámara

en: Camera make:
gl: Cámara:

en: Camera model:
gl: Modelo da cámara:

en: Cameras
gl: Cámaras

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Certificate of %s
gl: Certificado de %s

en: Change slideshow settings
gl: Cambiar as opcións do diaporama

en: Change the rating of your photo
gl: Cambiar a cualificación da súa foto

en: Checkered
gl: Cuadriculado

en: Chess
gl: Xadrez

en: Choose <span weight="bold">File %s Import From Folder</span>
gl: Seleccione <span weight="bold">Importar ficheiro %s desde o cartafol</span>

en: Circle
gl: Círculo

en: Circles
gl: Círculos

en: Clock
gl: Reloxo

en: Close
gl: Pechar

en: Close _without Saving
gl: Pechar _sen gardar

en: Close the red-eye tool
gl: Pechar a ferramenta de ollos vermellos

en: Co_py Photos
gl: Co_piar fotos

en: Color to use if background for transparent images is set to solid color
gl: Cor a usar se o fondo para imaxes transparentes está estabelecido cunha cor lisa

en: Combine events into a single event
gl: Combinar as accións nunha acción única

en: Comment
gl: Comentario

en: Comment:
gl: Comentario:

en: Con_tinue
gl: Con_tinuar

en: Connect a camera to your computer and import
gl: Conecte unha cámara ao computador e importe

en: Connecting to camera, please wait…
gl: Conectando á cámara, agarde...

en: Continue the slideshow
gl: Continuar o diaporama

en: Contrast
gl: Contraste

en: Contrast Expansion
gl: Expansión de contraste

en: Contrast:
gl: Contraste:

en: Copy Color Adjustments
gl: Copiar os axustes da cor

en: Copy the color adjustments applied to the photo
gl: Copiar os axustes da cor aplicados á foto

en: Copyright 2010 Maxim Kartashev, Copyright 2016 Software Freedom Conservancy Inc.
gl: Dereitos de autor 2010 Maxim Kartashev, Dereitos de autor 2016 Software Freedom Conservancy Inc.

en: Copyright 2010+ Evgeniy Polyakov <zbr@ioremap.net>
gl: Copyright 2010 + Evgeniy Polyakov <zbr@ioremap.net>

en: Copyright 2016 Software Freedom Conservancy Inc.
gl: Dereitos de autor 2016 Software Freedom Conservancy Inc.

en: Copyright © 2013 rajce.net
gl: Dereitos de autor © 2013 rajce.net

en: Copyright:
gl: Dereitos de autor:

en: Core Publishing Services
gl: Núcleo dos servizos de publicación

en: Core Slideshow Transitions
gl: Núcleo de transicións de diaporama

en: Corrupt image file
gl: Ficheiro de imaxe corrompido

en: Could not load UI: %s
gl: Non é posíbel cargar a interface de usuario: %s

en: Could not make directory %s writable
gl: Non foi posíbel facer un cartafol %s escribíbel

en: Could not make directory %s writable: %s
gl: Non foi posíbel facer un cartafol %s escribíbel: %s

en: Create Tag
gl: Crear etiqueta

en: Create a _new album named:
gl: Crear un _novo álbum con nome:

en: Creating New Event
gl: Creando unha nova actividade

en: Creating album %s…
gl: Creando o álbum %s...

en: Creating album…
gl: Creando álbum...

en: Crop
gl: Recortar

en: Crop the photo’s size
gl: Recortar o tamaño da foto

en: Crumble
gl: Esmiuzar

en: Current
gl: Actual

en: Current Development:
gl: Desenvolvemento actual:

en: Custom
gl: Personalizado

en: DIRECTORY
gl: CARTAFOL

en: D_escending
gl: D_escendente

en: Data Imports
gl: Importacións de datos

en: Database error
gl: Produciuse un erro na base de datos

en: Database file:
gl: Ficheiro da base de datos:

en: Date
gl: Data

en: Date:
gl: Data:

en: De_fault:
gl: Pre_determinado:

en: Decrease Rating
gl: Diminuír a cualificación

en: Decreasing ratings
gl: Reducir as cualificacións

en: Default album
gl: Álbum predeterminado

en: Default option for which RAW developer Shotwell will use.
gl: Opción predeterminada para o revelador RAW que usará o Shotwell.

en: Delay (in seconds) between photos in the slideshow.
gl: Retraso (en segundos) entre imaxes dunha presentación de diapositivas.

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete Search
gl: Eliminar busca

en: Delete Search “%s”
gl: Eliminar a busca «%s»

en: Delete Tag
gl: Eliminar etiqueta

en: Delete Tag “%s”
gl: Eliminar a etiqueta «%s»

en: Delete all photos in the trash
gl: Eliminar todas as fotos do lixo

en: Delete these files from camera? | Delete these %d files from camera?
gl[0]: Borar estes ficheiros da cámara?
gl[1]: Borrar estes %d ficheiros da cámara?

en: Delete this photo from camera? | Delete these %d photos from camera?
gl[0]: Desexa eliminar esta foto da cámara?
gl[1]: Desexa eliminar estas %d fotos da cámara?

en: Delete this photo/video from camera? | Delete these %d photos/videos from camera?
gl[0]: Desexa eliminar esta foto/vídeo da cámara?
gl[1]: Desexa eliminar estas %d fotos/vídeos da cámara?

en: Delete this video from camera? | Delete these %d videos from camera?
gl[0]: Desexa eliminar este vídeo da cámara?
gl[1]: Desexa eliminar estes %d vídeos da cámara?

en: Deleting Photos
gl: Eliminando fotos

en: Deleting…
gl: Eliminando…

en: Determines how to filter photos based on their ratings. 1: Rejected or better, 2: Unrated or better, 3: One or better, 4: Two or better, 5: Three or better, 6: Four or better, 7: Five or better.
gl: Determina como filtrar as fotos baseándose nas súas puntuacións. 1: Rexeitadas ou mellor, 2 Sen valorar ou mellor, 3: Un ou máis, 4: Dous ou máis, 5: Tres ou máis, 6: Catro ou máis, 7: Cinco ou máis.

en: Determines whether custom print sizes must match the aspect ratio of the original photo
gl: Determina se o tamaño de impresión personalizado debe coincidir coa proporción de aspecto da foto orixinal

en: Developer:
gl: Desenvolvedor:

[ctx: Dialog Title]
en: Add Tags
gl: Engadir etiquetas

[ctx: Dialog Title]
en: Edit Title
gl: Editar o título

en: Directory in which imported photo files are placed.
gl: Cartafol no que se localizan os ficheiros de fotos importados.

en: Disable _comments
gl: Desactivar os _comentarios:

en: Disk failure
gl: Produciuse un fallo de disco

en: Disk full
gl: Disco cheo

en: Display
gl: Pantalla

en: Display %s
gl: Mostrar %s

en: Display %s or Better
gl: Mostrar %s ou mellor

en: Display each photo’s rating
gl: Mostrar a valoración de cada foto

en: Do not monitor library directory at runtime for changes
gl: Non facer un seguimento do cartafol da biblioteca en tempo de execución para buscar cambios.

en: Don’t display startup progress meter
gl: Non mostrar o indicador do progreso ao iniciar

en: Drag and drop photos onto the Shotwell window
gl: Arrastre e solte as fotos na xanela do Shotwell

en: Duplicate
gl: Duplicar

en: Duplicate Photos/Videos Not Imported:
gl: Fotos/vídeos duplicados non importados:

en: Duplicating photos
gl: Duplicando as fotos

en: Duration:
gl: Duración:

en: E_xtended Information
gl: Información e_stendida

en: E_xternal photo editor:
gl: E_ditor de imaxes externo:

en: Edit Comment
gl: Editar comentario

en: Edit Event Comment
gl: Editar o comentario da actividade

en: Edit Event _Comment…
gl: Editar o comentario da actividade...

en: Edit Photo/Video Comment
gl: Editar o comentario da foto/vídeo

en: Edit _Comment…
gl: Editar _comentario...

en: Edit _Title…
gl: Editar o _título...

en: Empty T_rash
gl: Balei_rar o lixo

en: Empty Trash
gl: Baleirar o lixo

en: Emptying Trash…
gl: Baleirando o lixo...

en: Enhance
gl: Mellorar

en: Enhancing
gl: Mellorar

en: Enter email and password associated with your Rajce account.
gl: Introduza o correo electrónico e o contrasinal asociados á súa conta Rajce.

en: Enter the URL for your Gallery3 site and the username and password (or API key) for your Gallery3 account.
gl: Introduza a URL para o seus sitio en Gallery3 e o nome do usuario e o contrasinal (ou clave da API) para a súa conta de Gallery3.

en: Enter the URL of your Piwigo photo library as well as the username and password associated with your Piwigo account for that library.
gl: Escriba o URL da fototeca Piwigo, así como o nome de usuario e o contrasinal asociado coa súa conta en Piwigo para esa fototeca.

en: Enter the confirmation number which appears after you log into Flickr in your Web browser.
gl: Escriba o número de confirmación que aparece despois de que inicie a sesión en Flickr desde o seu navegador web.

en: Enter the username and password associated with your Tumblr account.
gl: Escriba o nome de usuario e o contrasinal asociados coa súa conta de Tumblr

en: Error accessing database file:
     %s
    
    Error was: 
    %s
gl: Erro no acceso ao ficheiro da base de datos:
     %s
    
    O erro foi: 
    %s

en: Error loading search bar UI: %s
gl: Produciuse un erro cargando a interface coa barra de busca: %s

en: Error while saving to %s: %s
gl: Produciuse un erro ao gardar en %s: %s

en: Even_ts
gl: Ac_tividades

en: Event %s
gl: Actividade %s

en: Event name
gl: Nome da actividade

en: Events
gl: Actividades

en: Everyone
gl: Todos

en: Example:
gl: Exemplo:

en: Export
gl: Exportar

en: Export Photo | Export Photos
gl[0]: Exportar foto
gl[1]: Exportar fotos

en: Export Photo/Video | Export Photos/Videos
gl[0]: Exportar foto/vídeo
gl[1]: Exportar fotos/vídeos

en: Export Photos
gl: Exportar fotos

en: Export Video
gl: Exportar vídeo

en: Export Videos
gl: Exportar vídeos

en: Export _metadata:
gl: Exportar _metadatos:

en: Exporting
gl: Exportando

en: Exposure
gl: Tempo de exposición

en: Exposure bias:
gl: Exposición:

en: Exposure date:
gl: Data da exposición:

en: Exposure time will be shifted backward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
gl: O tempo de exposición desprazarase cara atrás por
    %d %s, %d %s, %d %s, y %d %s.

en: Exposure time will be shifted forward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
gl: O tempo de exposición retardouse por
    %d %s, %d %s, %d %s, y %d %s.

en: Exposure time:
gl: Tempo de exposición:

en: Exposure:
gl: Tempo de exposición:

en: Extended Information
gl: Información ampliada

en: External Editors
gl: Editores externos

en: External _RAW editor:
gl: Editor _RAW externo:

en: External application used to edit RAW photos.
gl: Aplicativo externo usado para editar fotos RAW.

en: External application used to edit photos.
gl: Aplicativo externo usado para editar fotos.

en: Facebook OAuth token for the currently logged in session, if any
gl: «Token» OAuth do Facebook para a sesión actual, se existe

en: Facebook user i.d. for the currently logged in user, if any
gl: Identificador do usario no Facebook, do usuario actualmente con sesión, se existe

en: Fade
gl: Esvaecemento

en: Family only
gl: Só a familia

en: Fetching account information…
gl: Obtendo información da conta...

en: Fetching photo information
gl: Obtendo información da foto

en: Fetching preview for %s
gl: Obtención de vista previa para %s

en: File %s already exists. Replace?
gl: O ficheiro %s xa existe. Desexa substituílo?

en: File already exists in database
gl: O ficheiro xa existe na base de datos

en: File error
gl: Produciuse un erro de ficheiro

en: File name
gl: Nome do arquivo

en: File size:
gl: Tamaño do ficheiro:

en: File write error
gl: Produciuse un erro de escritura no ficheiro

en: Files Not Imported Because They Weren’t Recognized as Photos or Videos:
gl: Ficheiros non importados porque non foron recoñecidos como fotos ou vídeos:

en: Fill the entire page
gl: Encher toda a páxina

en: Filter Photos
gl: Filtrar fotos

en: Find
gl: Buscar

en: Find an image by typing text that appears in its name or tags
gl: Buscar unha imaxe escribindo o texto que aparece no seu nome ou etiquetas

en: Fit to _Page
gl: Axustar á _páxina

en: Flag
gl: Marcar

en: Flag selected photos
gl: Marcar as fotos seleccionadas

en: Flag state
gl: Marca de estado

en: Flagged
gl: Marcado

en: Flagging selected photos
gl: Marcando as fotos seleccionadas

en: Flip Hori_zontally
gl: Voltear hori_zontalmente

en: Flip Horizontally
gl: Voltear horizontalmente

en: Flip Verti_cally
gl: Voltear verti_calmente

en: Flip Vertically
gl: Voltear verticalmente

en: Flipping Horizontally
gl: Voltear horizontalmente

en: Flipping Vertically
gl: Voltear verticalmente

en: Focal length:
gl: Distancia focal:

en: Folders
gl: Cartafoles

en: Friends
gl: Amigos

en: Friends & family only
gl: Só amigos e familia

en: Friends only
gl: Só os amigos

en: From:
gl: De:

en: Fulls_creen
gl: _Pantalla completa

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: GPS latitude:
gl: Latitude GPS:

en: GPS longitude:
gl: Lonxitude GPS:

en: Gallery3 API key
gl: Clave da API de Gallery3

en: Gallery3 publishing module
gl: Módulo de publicación Gallery3

en: Gallery3 site URL
gl: URL da web de Gallery3

en: Gallery3 username
gl: Nome de usuario en Gallery3

en: Generate desktop background slideshow
gl: Xerar un diaporama de fondo de escritorio

en: Go _Back
gl: Vover _atrás

en: Go to the next photo
gl: Ir á foto seguinte

en: Go to the previous photo
gl: Ir á foto anterior

en: Google+ (2048 × 1536 pixels)
gl: Google+ (2048 × 1536 píxeles)

en: Height
gl: Alto

en: Hide photos already imported
gl: Agochar as fotos xa importadas

en: High (%d%%)
gl: Alta (%d%%)

en: Highlights
gl: Luces altas

en: Highlights:
gl: Luces altas:

en: How long each photo is shown on the desktop background
gl: Canto, de grande, se amosa unha foto no fondo de escritorio

en: I understand, please _proceed.
gl: Entendo. Por favor conti_nuar.

en: If true, Shotwell will convert all filenames to lowercase when importing photo files
gl: Determina que o Shotwell convirta a minúsculas todos os nomes dos ficheiros das fotos cando os importa.

en: If true, changes to metadata (tags, titles, etc.) are written to the master photo file.
gl: Determina que os cambios nos metadatos (etiquetas, títulos etc...) escribiranse nos ficheiros orixinais das fotos.

en: If true, files added to the library directory are automatically imported.
gl: Os ficheiros engadidos ao cartafol da fototeca importaranse automaticamente.

en: If true, hide the newly created Rajce album.
gl: Determina se se oculta o novo álbum creado en Rajce.

en: If true, open target album in the web browser just after uploading photos
gl: Determina se se abre o álbum de destino no navegador web despois de enviar as fotos.

en: If true, remember last login.
gl: Determina se se lembra o último inicio de sesión.

en: If true, remember the Piwigo password.
gl: Determina se se lembra o contrasinal do Piwigo.

en: Image Settings
gl: Configuracións da imaxe

en: Import Complete
gl: Importación completa

en: Import From Application
gl: Importar desde aplicativo

en: Import From Folder
gl: Importar desde cartafol

en: Import From _Application…
gl: Importar do _aplicativo...

en: Import Results Report
gl: Importar o informe de resultados

en: Import _All
gl: Importar _todas

en: Import _Selected
gl: Importar as _seleccionadas

en: Import media _from:
gl: Importar multimedia _desde:

en: Import photos from your %s library
gl: Importar fotos desde a súa fototeca %s

en: Import to Library
gl: Importar á fototeca

en: Imported %s
gl: %s importada

en: Imported failed (%d)
gl: Produciuse un fallo de importación (%d)

en: Importing
gl: Importando

en: Importing from %s can’t continue because an error occurred:
gl: A importación de %s non pode continuar porque se produciu un erro:

en: Importing…
gl: Importando...

en: Increase Rating
gl: Aumentar a cualificación

en: Increasing ratings
gl: Incrementar as cualificacións

en: Indicates whether images being uploaded to Gallery3 should have their metadata removed first
gl: Indica se se deben eliminar os metadatos das imaxes antes de envialas a Gallery3

en: Invalid URL
gl: URL incorrecto

en: Invalid User Email or Password
gl: O correo electrónico ou o contrasinal son incorrectos

en: Invalid User Name or Password
gl: Nome de usuario ou contrasinal incorrecto

en: Invalid email and/or password. Please try again
gl: O correo electrónico e/ou o contrasinal son incorrectos. Ténteo de novo

en: Invalid pattern
gl: Patrón incorrecto

en: Items:
gl: Elementos:

en: JPEG quality option
gl: opción da calidade JPEG

en: Just me
gl: Só para min

en: Large (2048 pixels)
gl: Grande (2048 píxeles)

en: Last Import
gl: Última importación

en: Last used selection state of the “hide photos already imported” option in the import page.
gl: Último estado da selección que se usou na opción «ocultar fotos xa importadas» na páxina de importación.

en: Leave _Fullscreen
gl: Saír da _pantalla completa

en: Leave fullscreen
gl: Saír da pantalla completa

en: Letter (8.5 × 11 in.)
gl: Carta (8.5 × 11 pol.)

en: Library
gl: Fototeca

en: Library Location
gl: Localización da fototeca

en: Limit the number of photos displayed based on a filter
gl: Limitar o número de fotos amosadas baseadas nun filtro

en: Loading Shotwell
gl: Cargando Shotwell

en: Location:
gl: Localización:

en: Log in
gl: Iniciar sesión

en: Logging in…
gl: Iniciando sesión...

en: Logout
gl: Saír da sesión

en: Lose changes to %s?
gl: Desexa perder os cambios de %s?

en: Low (%d%%)
gl: Baixa (%d%%)

en: Make Key Photo for Event
gl: Facer a foto de portada para a actividade

en: Make _Key Photo for Event
gl: Facer _foto de portada da actividade

en: Make a duplicate of the photo
gl: Facer un duplicado da foto

en: Maximum (%d%%)
gl: Máxima (%d%%)

en: Media type
gl: Tipo multimedia

en: Medium (%d%%)
gl: Media (%d%%)

en: Medium (1024 × 768 pixels)
gl: Medio (1024 × 768 píxeles)

en: Merge
gl: Combinar

en: Merging
gl: Combinando

en: Metadata
gl: Metadatos

en: Metric Wallet (9 × 13 cm)
gl: Carteira/métrico (9 × 13 cm)

en: Missing Files
gl: Ficheiros perdidos

en: Modif_y Tags…
gl: Modif_icar etiquetas...

en: Modify Tags
gl: Modificar etiquetas

en: Most-recently-used crop aspect ratio menu choice.
gl: Elección máis recente para recorte no menú da proporción de aspecto.

en: Most-recently-used crop custom aspect ratio’s denominator.
gl: Denominador usado máis recentemente na proporción de aspecto personalizada para recortar.

en: Most-recently-used crop custom aspect ratio’s numerator.
gl: Numerador da proporción de aspecto personalizada usado máis recentemente para recortar.

en: Move Photos
gl: Mover fotos

en: Move Photos to Trash
gl: Enviar as fotos ao lixo

en: Move Tag “%s”
gl: Mover a etiqueta «%s»

en: Move photos to an event
gl: Mover fotos dunha actividade

en: Move the photos to the Shotwell trash
gl: Enviar as fotos ao lixo do Shotwell

en: Move the selected photos back into the library
gl: Mover as fotos seleccionadas de volta á fototeca

en: Moving Photos to New Event
gl: Movendo as fotos á nova actividade

en: Moving Photos to Trash
gl: Enviando as fotos ao lixo

[ctx: MultidayFormat]
en: %a %b %d
gl: %a, %d de %b

[ctx: MultimonthFormat]
en: %a %b %d
gl: %a %d de %b

[ctx: MultimonthFormat]
en: %a %b %d, %Y
gl: %a %d de %b de %Y

en: Name:
gl: Nome:

en: Ne_w Saved Search…
gl: No_va busca gardada...

en: New Event
gl: Nova actividade

en: New _Tag…
gl: Nova e_tiqueta...

en: Next
gl: Seguinte

en: Next photo
gl: Foto seguinte

en: No Event
gl: Ningunha actividade

en: No events
gl: Sen actividades

en: No events found
gl: Non se atopan actividades

en: No new photos/videos found on camera
gl: Non se atoparon fotos nin vídeos novos na cámara

en: No photos or videos imported.
gl: Non se importou ningunha foto ou vídeo.

en: No photos/videos
gl: Ningunha foto ou vídeo

en: No photos/videos found which match the current filter
gl: Non foi posíbel atopar fotos/vídeos usando este filtro

en: None
gl: Ningún

en: Not a file
gl: Non é un ficheiro

en: Not an image file
gl: Non é un ficheiro de imaxe

en: Notecard (3 × 5 in.)
gl: Nota (3 × 5 pol.)

en: OAuth Access Phase Token
gl: «Token» da fase de acceso OAuth

en: OAuth Access Phase Token Secret
gl: Secreto do «token» para a fase de acceso OAuth

en: OK
gl: Aceptar

en: Of these, %d file was successfully imported. | Of these, %d files were successfully imported.
gl[0]: Destes, %d ficheiro foi importado con éxito.
gl[1]: Destes, %d ficheiros foron importados con éxito.

en: One original photo could not be adjusted. | The following original photos could not be adjusted.
gl[0]: Non é posíbel modificar a foto orixinal.
gl[1]: Non é posíbel modificar as seguintes fotos orixinais.

en: Only display photos that have not been imported
gl: Mostrar só as fotos que non foran importadas

en: Only show photos with a rating of %s
gl: Mostrar só as fotos cunha cualificación de %s

en: Only show photos with a rating of %s or better
gl: Mostrar só as fotos cunha cualificación de %s ou superior

en: Open With E_xternal Editor
gl: Abrir con editor _externo

en: Open With RA_W Editor
gl: Abrir con editor RA_W

en: Open target _album in browser
gl: Abrir o _album desexado no navegador

en: Open the selected photo’s directory in the file manager
gl: Abrir o cartafol de imaxes seleccionado no xestor de ficheiros

en: Organize your photos
gl: Organiza as túas fotos

en: Original Size
gl: Tamaño orixinal

en: Original dimensions:
gl: Dimensións orixinais:

en: Original photo could not be adjusted.
gl: Non é posíbel axustar a foto orixinal.

en: Original size
gl: Tamaño orixinal

en: Original:
gl: Orixinal:

en: Paste Color Adjustments
gl: Pegar os axustes da cor

en: Path to Shotwell’s private data
gl: Ruta aos datos privados do Shotwell

en: Pause
gl: Pausar

en: Pause the slideshow
gl: Pausar o diaporama

en: Photo Manager
gl: Xestor de fotos

en: Photo Viewer
gl: Visor de fotos

en: Photo _size preset:
gl: Tamaño de _foto prestabelecido:

en: Photo _size:
gl: _Tamaño da foto:

en: Photo size
gl: Tamaño da foto

en: Photo source file missing: %s
gl: Falta o ficheiro orixe da foto: %s

en: Photo state
gl: Estado das fotos

en: Photos
gl: Fotos

en: Photos _visible to:
gl: Fotos _visíbeis para:

en: Photos and videos _visible to:
gl: Fotos e vídeos _visíbeis para:

en: Photos cannot be exported to this directory.
gl: As fotos non poden ser exportadas a este cartafol.

en: Photos cannot be imported from this directory.
gl: Non é posíbel importar as fotos deste cartafol.

en: Photos will appear in:
gl: As fotos aparecen en:

en: Photos will be _visible by
gl: As fotos serán _visíbeis por

en: Photos/Videos Not Imported Because Files Are Corrupt:
gl: Fotos/vídeos non importados por estar os ficheiros estragados:

en: Photos/Videos Not Imported Because Shotwell Couldn’t Copy Them into its Library:
gl: Fotos/vídeos non importados porque o Shotwell non foi quen de copialos á fototeca:

en: Photos/Videos Not Imported Because They Weren’t in a Format Shotwell Understands:
gl: Fotos/vídeos non importados por non estar nun formato que o Shotwell entende:

en: Photos/Videos Not Imported Due to Camera Errors:
gl: As fotos e/ou vídeos non puideron importarse por mor mor de erros na cámara:

en: Photos/Videos Not Imported for Other Reasons:
gl: Fotos/vídeos non importados por outras razóns:

en: Pictures
gl: Fotos

en: Pin Toolbar
gl: Fixar a barra de ferramentas

en: Pin the toolbar open
gl: Fixar a barra de ferramentas aberta

en: Pin toolbar in fullscreen, or not.
gl: Fixar a barra de ferramentas na pantalla completa, ou non.

en: Pivot the crop rectangle between portrait and landscape orientations
gl: Xirar o rectángulo de corte entre as orientacións vertical e horizontal

en: Piwigo URL
gl: URL do Piwigo

en: Piwigo password, if logged in.
gl: Contrasinal do Piwigo, se ten unha sesión aberta.

en: Piwigo username, if logged in.
gl: Nome do usuario do Piwigo, se ten unha sesión aberta.

en: Play
gl: Reproducir

en: Please close any other application using the camera.
gl: Peche calquera aplicativo que estea empregando a cámara.

en: Please unmount the camera.
gl: Desmonte a cámara.

en: Plugins
gl: Engadidos

en: Popular photo manager
gl: Xestor de imaxes popular

en: Postcard (10 × 15 cm)
gl: Postal (10 × 15 cm)

en: Preparing for login…
gl: Preparando o inicio da sesión...

en: Preparing for upload
gl: Preparando as fotos para envialas

en: Preparing to auto-import photos…
gl: Preparando a importación automática das fotos...

en: Preparing to import…
gl: Preparando a importación...

en: Previous photo
gl: Foto anterior

en: Print image _title
gl: Imprimir o _título da imaxe

en: Printing…
gl: Imprimindo...

en: Private
gl: Privado

en: Pu_blish…
gl: Pu_blicar...

en: Public
gl: Público

en: Public listed
gl: Listado publicamente

en: Public unlisted
gl: Retirado da lista pública

en: Publish
gl: Publicar

en: Publish Photos
gl: Publicar fotos

en: Publish Photos and Videos
gl: Publicar fotos e vídeos

en: Publish Videos
gl: Publicar vídeos

en: Publish photos _to:
gl: Publicar fo_tos en:

en: Publish photos and videos _to
gl: Publicar fo_tos e vídeos en

en: Publish to an e_xisting album:
gl: Publicar nun álbum e_xistente:

en: Publish to various websites
gl: Publicar en varios sitios web

en: Publish videos _to
gl: Publicar vídeos e_n

en: Publishing
gl: Publicación

en: Publishing to %s as %s.
gl: Publicando en %s como %s.

en: Publishing to %s can’t continue because an error occurred:
gl: Non é posíbel continuar a publicación en %s proque aconteceu un erro:

en: RAW
gl: En bruto (RAW)

en: RAW Developer
gl: Desenvolvedor RAW

en: RAW Photos
gl: Fotos en bruto (RAW)

en: RAW developer default
gl: Revelador RAW predeterminado

en: R_emove From Library
gl: R_etirar da fototeca

en: R_ename imported files to lowercase
gl: R_enomear os ficheiros importados en minúsculas

en: Rajce URL
gl: URL do Rajce

en: Rajce username, if logged in.
gl: Nome do usuario en Rajce, se iniciou sesión.

en: Random
gl: Ao chou

en: Rate %s
gl: Cualificación %s

en: Rate Rejected
gl: Cualificación rexeitada

en: Rate Unrated
gl: Cualificar as non cualificadas

en: Rating
gl: Cualificación

en: Re_name Event…
gl: Re_nomear a actividade...

en: Re_name Tag “%s”…
gl: Re_nomear a etiqueta «%s»...

en: Re_name…
gl: Re_nomear…

en: Re_vert External Edit
gl: Re_verter edicións externas

en: Re_vert External Edits
gl: Des_facer as edicións externas

en: Re_vert to Original
gl: _Volver ao orixinal

en: Recommended (1600 × 1200 pixels)
gl: Recomendado (1600 × 1200 píxeles)

en: Recurse Into Subfolders
gl: Recursivo nos subcartafoles

en: Red-eye
gl: Ollos vermellos

en: Redo
gl: Refacer

en: Reduce or eliminate any red-eye effects in the photo
gl: Reducir ou eliminar calquera efecto de ollos vermellos na foto

en: Rejected
gl: Rexeitado

en: Rejected Only
gl: Só rexeitadas

en: Rejected _Only
gl: _Só rexeitadas

en: Remember Password
gl: Lembrar o contrasinal

en: Remove From Library
gl: Retirar da fototeca

en: Remove Photo From Library
gl: Retirar as fotos da fototeca

en: Remove Photos From Library
gl: Eliminar fotos da biblioteca

en: Remove Tag “%s” From Photo | Remove Tag “%s” From Photos
gl[0]: Eliminar a etiqueta «%s» da foto
gl[1]: Eliminar a etiqueta «%s» das _fotos

en: Remove Tag “%s” From _Photo | Remove Tag “%s” From _Photos
gl[0]: Eliminar a etiqueta «%s» da _foto
gl[1]: Eliminar a etiqueta «%s» das _fotos

en: Remove and _Trash File | Remove and _Trash Files
gl[0]: Re_tirar e envialo ao lixo
gl[1]: Re_tirar e envialos ao lixo

en: Remove any ratings
gl: Retirar calquera cualificación

en: Remove any red-eye effects in the selected region
gl: Retirar calquera efecto de ollos vermellos na rexión seleccionada

en: Remove the selected photos from the library
gl: Retirar as fotos seleccionadas da fototeca

en: Remove the selected photos from the trash
gl: Retirar as fotos seleccionadas do lixo

en: Removing Event
gl: Eliminando a actividade

en: Removing Photo From Library
gl: Eliminando as fotos da fototeca

en: Removing Photos From Library
gl: Eliminando fotos da fototeca

en: Removing duplicated photos
gl: Retirando as fotos duplicadas

en: Removing photos/videos from camera
gl: Eliminando fotos/vídeos da cámara

en: Rename Event
gl: Renomear actividade

en: Rename Search “%s” to “%s”
gl: Renomear a busca «%s» como «%s»

en: Rename Tag “%s” to “%s”
gl: Renomear a etiqueta «%s» como «%s»

en: Replace _All
gl: Substituír _todo

en: Reset Colors
gl: Restabelecer as cores

en: Reset all color adjustments to original
gl: Restabelecer todos os axustes de cor ao orixinal

en: Restore Photos from Trash
gl: Restaurar as fotos desde o lixo.

en: Restore the photos back to the Shotwell library
gl: Restaurar as fotos á fototeca do Shotwell

en: Restoring Photos From Trash
gl: Restaurando as fotos desde o lixo

en: Restoring previous RAW developer
gl: Restauración do desenvolvedor RAW previo

en: Restoring previous rating
gl: Restaurando a cualificación anterior

en: Return to current photo dimensions
gl: Devolver a foto ás dimensións actuais

en: Revert External E_dits
gl: Reverter e_dicións externas

en: Revert External Edit?
gl: Desfacer a edición externa?

en: Revert External Edits?
gl: Desfacer as edicións externas?

en: Revert to Original
gl: Volver ao orixinal

en: Revert to the master photo
gl: Volver á foto orixinal

en: Reverting
gl: Revertendo

en: Rotate
gl: Rotar

en: Rotate Left
gl: Rotar á esquerda

en: Rotate Right
gl: Rotar á dereita

en: Rotate _Left
gl: Rotar á _esquerda

en: Rotate _Right
gl: Rotar á _dereita

en: Rotate the photos left
gl: Rotar as fotos á esquerda

en: Rotate the photos right (press Ctrl to rotate left)
gl: Rotar as fotos á dereita (prema Ctrl para rotalas á esquerda)

en: Rotating
gl: Rotando

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
gl: Execute «%s --help» para ver unha lista completa de opcións dispoñíbeis para a liña de ordes.

en: S_idebar
gl: Barra _lateral

en: S_lideshow
gl: _Diaporama

en: Saturation
gl: Saturación

en: Saturation:
gl: Saturación:

en: Save As
gl: Gardar como

en: Save Details
gl: Gardar os detalles

en: Save Details…
gl: Gardar detalles...

en: Save _As
gl: Gardar _como

en: Save _As…
gl: Gardar _como…

en: Saved Search
gl: Busca gardada

en: Saved Searches
gl: Buscas gardadas

en: Scaling constraint:
gl: Restrición da escala:

en: Screen
gl: Pantalla

en: Search
gl: Buscar

en: Secret token
gl: «Token» secreto

en: Select _All
gl: Seleccionar _todas

en: Select all items
gl: Seleccionar todos os elementos

en: Selection state of “hide photos” option
gl: Estado da selección da opción «ocultar fotos»

en: Send T_o…
gl: Enviar _a...

en: Send To
gl: Enviar a

en: Send _To…
gl: Enviar _a…

en: Set Developer
gl: Estabelecer desenvolvedor

en: Set Rating
gl: Cualificar

en: Set _all photos/videos to this time
gl: Configurar _todas as fotos/vídeos para esta hora

en: Set as Desktop Background
gl: Estabelecer como fondo do escritorio

en: Set as Desktop Slideshow
gl: Definir o diaporama como fondo de escritorio

en: Set as _Desktop Background
gl: Estabelecer como fondo de _escritorio

en: Set as _Desktop Slideshow…
gl: Estabelecer como presentación no _escritorio...

en: Set rating to %s
gl: Estabelecer a cualificación en %s

en: Set rating to rejected
gl: Estabelecer a cualificación como rexeitada

en: Set selected image to be the new desktop background
gl: Estabeleza a imaxe seleccionada como novo fondo de escritorio

en: Set the crop for this photo
gl: Estabelecer o corte para esta foto

en: Setting Photos to Previous Event
gl: Estabelecendo as fotos a unha actividade anterior

en: Setting RAW developer
gl: Estabelecer o desenvolvedor RAW

en: Setting as rejected
gl: Establecéndoa como rexeitada

en: Setting as unrated
gl: Estabelecéndoa como non cualificada

en: Setting in export dialog: format setting, special value
gl: Axuste no diálogo de exportación: axuste de formato, valor especial

en: Setting in export dialog: format setting, type value
gl: Axuste no diálogo de exportación: axuste de formato, tipo de valor

en: Setting in export dialog: how to trim images
gl: Axuste no diálogo de importación: como cortar imaxes

en: Setting in export dialog: jpeg quality option
gl: Axuste no diálogo de exportación: opción da calidade jpeg

en: Setting in export dialog: maximal size of image
gl: Axuste no diálogo de exportación: tamaño máximo da imaxe

en: Setting in export dialog: option to export metadata
gl: Axuste no diálogo de exportación: opción para exportar metadatos

en: Setting rating to %s
gl: Estabelecendo a cualificación en %s

en: Settings
gl: Configuracións

en: Shadows
gl: Sombras

en: Shadows:
gl: Sombras:

en: Shotwell Extra Publishing Services
gl: Servizos de publicación adicionais de Shotwell

en: Shotwell Viewer
gl: Visualizador do Shotwell

en: Shotwell can copy the photos into your library folder or it can import them without copying.
gl: Shotwell pode copiar as fotos no cartafol da fototeca ou pode importalas sen copialas.

en: Shotwell cannot contact your Piwigo photo library. Please verify the URL you entered
gl: Shotwell non é quen de conectar coa súa fototeca en Piwigo. Comprobe o URL que escribiu

en: Shotwell cannot publish the selected items because you do not have a compatible publishing plugin enabled. To correct this, choose <b>Edit %s Preferences</b> and enable one or more of the publishing plugins on the <b>Plugins</b> tab.
gl: Shotwell non pode publicar os elementos seleccionados, xa que non ten activado ningún engadido de compatibilidade coa publicación Para corrixir isto, escolla en <b>Editar %s preferencias</b> e active un ou máis dos engadidos de publicación na lapela <b>Engadidos</b>.

en: Shotwell couldn’t create a file for editing this photo because you do not have permission to write to %s.
gl: O Shotwell non puido crear un ficheiro para editar esta foto porque vostede non ten permisos de escritura en %s.

en: Shotwell default directory
gl: Cartafol predeterminado do Shotwell

en: Shotwell is an easy-to-use, fast photo organizer designed for the GNOME desktop. It allows you to import photos from your camera or disk, organize them by date and subject matter, even ratings. It also offers basic photo editing, like crop, red-eye correction, color adjustments, and straighten. Shotwell’s non-destructive photo editor does not alter your master photos, making it easy to experiment and correct errors.
gl: O Shotwell é un organizador de fotos rápido e doado de usar deseñado para o escritorio GNOME. Permite importar imaxes da súa cámara ou disco, organizalas por data ou temática e incluso por puntuacións. Tamén ofrece funcionalidades básicas de edición como recortar, corrección dos ollos vermellos, axustes de cor e endereitamento. O editor de imaxes non destrutivo do Shotwell non altera as imaxes orixinais, facendo doado experimentar e corrixir erros.

en: Shotwell is configured to import photos to your home directory.
    We recommend changing this in <span weight="bold">Edit %s Preferences</span>.
    Do you want to continue importing photos?
gl: Shotwell está configurado para importar fotos do seu cartafol persoal.
    Recomendamos cambiar este axuste en <span weight="bold">Editar as preferencias de %s</span>.
    Desexa continuar importando as fotos?

en: Shotwell needs to unmount the camera from the filesystem in order to access it. Continue?
gl: O Shotwell precisa desmontar a cámara no sistema de ficheiros para poder acceder a ela. Desexa continuar?

en: Shotwell supports JPEG, PNG, TIFF, and a variety of RAW file formats.
gl: Shotwell acepta JPEG, PNG, TIFF e varios formatos de ficheiros RAW.

en: Shotwell was unable to play the selected video:
    %s
gl: Shotwell non puido reproducir o vídeo seleccionado:
    %s

en: Shotwell was unable to upgrade your photo library from version %s (schema %d) to %s (schema %d). For more information please check the Shotwell Wiki at %s
gl: O Shotwell non foi quen de anovar a fototeca da versión %s (esquema %d) a %s (esquema %d). Para obter máis información vaia á wiki do Shotwell en %s

en: Show all photos
gl: Mostrar todas as fotos

en: Show each photo for
gl: Mostrar todas as fotos de

en: Show in File Mana_ger
gl: Mostrar no xestor de _ficheiros

en: Show only rejected photos
gl: Mostrar só as fotos rexeitadas

en: Show t_itle
gl: Mostrar o t_itulo

en: Show the application’s version
gl: Mostrar a versión do aplicativo

en: Show the certificate…
gl: Mostrar o certificado...

en: Show title
gl: Mostrar o título

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Slide
gl: Diapositiva

en: Slideshow
gl: Diaporama

en: Slideshow Transitions
gl: Transicións do diaporama

en: Small (640 × 480 pixels)
gl: Pequeno (640 × 480 píxeles)

en: Solid color
gl: Cor lisa

en: Sort _Ascending
gl: Orde _ascendente

en: Sort _Descending
gl: Orde _descendente

en: Sort _Events
gl: Ordenar as actividad_es

en: Sort _Photos
gl: Ordenar _fotos

en: Specifies the sort criteria for event photos.
gl: Especifica os criterios de ordenamento para as fotos de actividades.

en: Square
gl: Cadrado

en: Squares
gl: Cadrados

en: Standard (720 pixels)
gl: Estándar (720 píxeles)

en: Start the application in fullscreen mode
gl: Iniciar o aplicativo en modo pantalla completa

en: Starting import, please wait…
gl: Iniciando a importación, por favor agarde...

en: Straighten
gl: Endereitar

en: Straighten the photo
gl: Endereitar a foto

en: Stripes
gl: Segmentos

en: Success
gl: Correcto

en: Switching developers will undo all changes you have made to this photo in Shotwell | Switching developers will undo all changes you have made to these photos in Shotwell
gl[0]: O cambio de desenvolvedores desfará todos os cambios que teña feito nesta foto no Shotwell
gl[1]: O cambio de desenvolvedores desfará todos os cambios que teña feito nestas fotos no Shotwell

en: T_oolbar
gl: _Barra de ferramentas

en: T_ools
gl: Fe_rramentas

en: Ta_gs
gl: Eti_quetas

en: Tabloid (11 × 17 in.)
gl: Tabloide (11 × 17 in.)

en: Tag
gl: Etiqueta

en: Tag Photo as “%s” | Tag Photos as “%s”
gl[0]: Etiquetar foto como «%s»
gl[1]: Etiquetar fotos como «%s»

en: Tag the selected photo as “%s” | Tag the selected photos as “%s”
gl[0]: Etiquetar a foto seleccionada como «%s»
gl[1]: Etiquetar as fotos seleccionadas como «%s»

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Tags (separated by commas):
gl: Etiquetas (separadas por comas):

en: Temperature
gl: Temperatura

en: Temperature:
gl: Temperatura:

en: The OAuth token used to refresh the Picasa Web Albums session for the currently logged in user, if any.
gl: «Token» do OAuth usado para actualizar a sesión do usuario actual en Picasa Web Albums, se existe.

en: The OAuth token used to refresh the YouTube session for the currently logged in user, if any.
gl: «Token» do OAuth usado para actualizar a sesión no YouTube do usuario actual, se existe.

en: The Shotwell developers
gl: Os desenvolvedores do Shotwell

en: The URL entered does not appear to be the main directory of a Gallery3 instance. Please make sure you typed it correctly and it does not have any trailing components (e.g., index.php).
gl: A URL introducida non parece ser o cartafol principal dunha instancia de Gallery3. Asegúrese de que a escribiu correctamente e que non ten compoñentes de máis (p.e.: index.php).

en: The authorization token for the currently logged in Flickr user, if any
gl: «Token» de autorización do usuario de Flickr na sesión actual, se existe

en: The background to use for transparent images.
gl: Fondo a usar para imaxes transparentes.

en: The camera is locked by another application. Shotwell can only access the camera when it’s unlocked. Please close any other application using the camera and try again.
gl: A cámara está bloqueada por outro aplicativo. O Shotwell só pode acceder á cámara se está desbloqueada. Peche os aplicativos que estean usando a cámara e ténteo de novo.

en: The camera seems to be empty. No photos/videos found to import
gl: A cámara parece estar baleira. Non se atoparon fotos nin vídeos para importar

en: The cryptographic secret used to sign requests against the authorization token for the currently logged in Flickr user, if any
gl: Secreto criptográfico usado para asinar peticións contra o «token» de autorización do Flickr na sesión actual, se existe

en: The height of the printed emulsion on the page when printing
gl: Altura da emulsión impresa na páxina cando se imprime

en: The index of the current print size in a pre-defined list of standard sizes
gl: Índice do tamaño de impresión actual nunha lista predefinida de tamaños estándar

en: The last chosen Piwigo permission level.
gl: Último nivel de permisos seleccionado en Piwigo.

en: The last recorded height of the direct-edit application window.
gl: Última altura rexistrada da xanela no aplicativo de edición directa.

en: The last recorded height of the library application window.
gl: Última altura rexistrada da xanela no aplicativo da fototeca.

en: The last recorded position of the divider between the sidebar and view in library application window.
gl: Última posición rexistrada do separador entre a barra lateral e a vista na xanela do aplicativo da fototeca.

en: The last recorded width of the direct-edit application window.
gl: Última largura rexistrada da xanela no aplicativo de edición directa.

en: The last recorded width of the library application window.
gl: Última lagura rexistrada da xanela do aplicativo da fototeca.

en: The last selected Piwigo category.
gl: Última categoría seleccionada en Piwigo.

en: The last selected Rajce category.
gl: A última categoría seleccionada en Rajce.

en: The name of the currently logged in Facebook user, if any
gl: Nome do usuario do Facebook na sesión actual, se existe

en: The name of the default blog of the user, if any
gl: Nome do blog predeterminado do usuario, se existe

en: The name of the font to use for photo titles when they are printed.
gl: Nome do tipo de letra a usar nos títulos das fotos cando se imprimen.

en: The name of the last album the user published photos to, if any
gl: Nome do último álbum no que o usuario publicou fotos, se existe

en: The name of the transition effect that will be used between photos when running a slideshow
gl: Nome do efecto da transición que se usará cando se execute unha presentación de diapositivas.

en: The number of pixels per inch (ppi) sent to the printer during printing
gl: Número de píxeles por polgada (p.p.i.) enviados á impresora durante a impresión

en: The photo or video cannot be deleted. | %d photos/videos cannot be deleted.
gl[0]: Non é posíbel eliminar a foto ou o vídeo.
gl[1]: Non é posíbel eliminar as %d fotos/vídeos.

en: The photo or video cannot be moved to your desktop trash. Delete this file? | %d photos/videos cannot be moved to your desktop trash. Delete these files?
gl[0]: Non é posíbel mover a foto ou vídeo á cesta do lixo do escritorio. Desexa eliminar o ficheiro?
gl[1]: Non é posíbel mover %d fotos ou vídeos á cesta do lixo do escritorio. Desexa eliminar os ficheiros?

en: The pixels of the major axis of the picture to be uploaded; used only if scaling-constraint-id is an appropriate value
gl: Píxeles do eixo maior da imaxe a enviar, usados unicamente se o i.d. da restrición de dimensionamento ten un valor apropiado

en: The scale of photo thumbnails, ranging from 72 to 360.
gl: Escala das miniaturas das fotos cun rango entre 72 e 360.

en: The scaling constraint ID of the picture to be uploaded
gl: I.D. da restrición de dimensionamento da imaxe a enviar

en: The secret token to sign oauth requests
gl: O «token» secreto para asinar peticións oauth

en: The selected photo was successfully published. | The selected photos were successfully published.
gl[0]: A foto seleccionada foi publicada correctamente.
gl[1]: As fotos seleccionadas foron publicadas correctamente.

en: The selected photos/videos were successfully published.
gl: As fotos/vídeos seleccionadas foron publicadas correctamente.

en: The selected video was successfully published. | The selected videos were successfully published.
gl[0]: O vídeo seleccionado foi publicado correctamente.
gl[1]: Os vídeos seleccionados foron publicados correctamente.

en: The time (in seconds) that a transition runs between photos in a slideshow
gl: Tempo (en segundos) que ten a  transición entre fotos dunha presentación

en: The token to access tumblr
gl: «Token» de acceso a tumblr

en: The user name of the currently logged in Flickr user, if any
gl: Nome do usuario na sesión actual do Flickr, se existe

en: The username and password or API key were incorrect. To try again, re-enter your username and password below.
gl: O nome do usuario e o contrasinal ou a clave da API eran incorrectos. Para tentalo de novo, reintroduza o nome do usuario e o contrasinal debaixo.

en: The width of the printed emulsion on the page when printing
gl: Largura da emulsión impresa na páxina a imprimir

en: The width, in pixels, of the sidebar
gl: Largura en píxeles da barra lateral

en: This connection is not secure
gl: Esta conexión non é segura

en: This does not look like the real <b>%s</b>. Attackers might be trying to steal or alter information going to or from this site (for example, private messages, credit card information, or passwords).
gl: Isto non parece o <b>%s</b> auténtico. É posíbel que haxa atacantes tentando roubar ou alterar información cara a ou desde este sitio (por exemplo: mensaxes privadas, información de tarxetas de crédito ou contrasinais).

en: This will destroy all changes made to the external file. Continue? | This will destroy all changes made to %d external files. Continue?
gl[0]: Isto eliminará todos os cambios feitos no ficheiro externo. Desexa continuar?
gl[1]: Isto eliminará todos os cambios feitos a %d ficheiros externos. Desexa continuar?

en: This will remove the photo from the library. Continue? | This will remove %d photos from the library. Continue?
gl[0]: Isto eliminará a foto da fototeca. Desexa continuar?
gl[1]: Isto eliminará %d fotos da fototeca. Desexa continuar?

en: This will remove the photo from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
gl[0]: Isto eliminará a foto da fototeca do Shotwell. Desexa enviar o ficheiro tamén ao lixo?
    
    Esta acción non é posíbel desfacela.
gl[1]: Isto eliminará %d fotos da fototeca do Shotwell. Desexa enviar os ficheiros tamén ao lixo?
    
    Esta acción non é posíbel desfacela.

en: This will remove the photo/video from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos/videos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
gl[0]: Isto eliminará a foto/vídeo da fototeca do Shotwell. Desexa enviar o ficheiro tamén ao lixo?
    
    Esta acción non é posíbel desfacela.
gl[1]: Isto eliminará %d fotos/vídeos da fototeca do Shotwell. Desexa enviar os ficheiros tamén ao lixo?
    
    Esta acción non é posíbel desfacer.

en: This will remove the saved search “%s”. Continue?
gl: Isto eliminará a busca gardada «%s». Desexa continuar?

en: This will remove the tag “%s” from one photo. Continue? | This will remove the tag “%s” from %d photos. Continue?
gl[0]: Isto eliminará a etiqueta «%s» dunha foto. Desexa continuar?
gl[1]: Isto eliminará a etiqueta «%s» de %d fotos. Desexa continuar?

en: This will remove the video from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d videos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
gl[0]: Isto eliminará o vídeo da fototeca do Shotwell. Desexa enviar o ficheiro tamén ao lixo?
    
    Esta acción non é posíbel desfacela.
gl[1]: Isto eliminará %d vídeos da fototeca do Shotwell. Desexa enviar os ficheiros tamén ao lixo?
    
    Esta acción non é posíbel desfacela.

en: Time Adjustment Error
gl: Produciuse un erro ao axustar a hora

en: Time adjustments could not be undone on the following photo file. | Time adjustments could not be undone on the following photo files.
gl[0]: Non foi posíbel desfacer o axuste de hora no ficheiro da seguinte foto.
gl[1]: Non foi posíbel desfacer o axuste de hora nos ficheiros das seguintes fotos.

en: Time:
gl: Hora:

en: Tint
gl: Matiz

en: Tint:
gl: Matiz:

en: Title
gl: Título

en: Title:
gl: Título:

en: To get started, import photos in any of these ways:
gl: Para comezar, importe as fotos de calquera das seguintes maneiras:

en: To try importing from another service, select one from the above menu.
gl: Para tentar importar desde outro servizo seleccióneo desde o menú de arriba.

en: To try publishing to another service, select one from the above menu.
gl: Para tentar publicar noutro servizo, seleccióneo no menú de enriba.

en: To:
gl: Ata:

en: Today
gl: Hoxe

en: Toggle _Flag
gl: Cambiar _marca

[ctx: Tooltip]
en: Show all photos, including rejected
gl: Mostrar todas as fotos, incluíndo as rexeitadas

en: Transition d_elay:
gl: _Retardo de transición:

en: Transparent Background:
gl: Fondo transparente:

en: Trash
gl: Lixo

en: Trash is empty
gl: O lixo está baleiro

en: True if a photo’s rating should be displayed as overlaid trinket, false otherwise.
gl: Determina se se mostra superposta a valoración da foto.

en: True if direct-edit application is maximized, false otherwise.
gl: Determina se se maximiza o aplicativo de edición directa.

en: True if event comments are to be displayed beneath thumbnails in event views, false otherwise.
gl: Determina se se mostran os comentarios das actividades debaixo das miniaturas na vista de actividades.

en: True if event photos should be sorted ascending, false if descending.
gl: Determina se as fotos das actividades se ordenan ascendente ou descendentemente.

en: True if events should be sorted ascending, false if descending.
gl: Determina se as actividades se ordenan ascendente ou descendentemente.

en: True if library application is maximized, false otherwise.
gl: Determina se o aplicativo da fototeca se maximiza.

en: True if library photos should be sorted ascending, false if descending.
gl: Determina se as fotos da fototeca se ordenan ascendente ou descendentemente.

en: True if photo comments are to be displayed beneath thumbnails in collection views, false otherwise.
gl: Determina se se mostran os comentarios das fotos debaixo das miniaturas na vista en colección.

en: True if photo tags are to be listed beneath thumbnails in collection views, false otherwise.
gl: Determina se se listan as etiquetas das fotos debaxio das miniaturas na vista en colección.

en: True if photo titles are to be displayed beneath thumbnails in collection views, false otherwise.
gl: Determina se se mostran os títulos das fotos debaixo das miniaturas na vista en colección.

en: True if should display times with a 24 hour clock, false if times should use AM/PM notation.
gl: Determina se se mostra a data/hora en ciclo de 24 horas ou con notación AM/PM.

en: True if the Blinds slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
gl: Determina se se activa o engadido da transición de persianas na presentación.

en: True if the Chess-Board slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
gl: Determina se se activa o engadido da transición de xadrez na presentación.

en: True if the Circle slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
gl: Determina se se activa o engadido da transición de círculo na presentación.

en: True if the Circles slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
gl: Determina se se activa o engadido da transición de círculos na presentación.

en: True if the Clock slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
gl: Determina se se activa o engadido da transición de reloxo na presentación.

en: True if the Crumble slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
gl: Determina se se activa o engadido da transición de esborrallamento na presentación.

en: True if the F-Spot import plugin is enabled, false otherwise
gl: Determina se se activa o engadido de importación do F-Spot

en: True if the Facebook publishing plugin is enabled, false otherwise
gl: Determina se o engadido de publicación no Facebook está activado

en: True if the Fade slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
gl: Determina se se activa o engadido da transición de esvaecemento na presentación.

en: True if the Flickr publishing plugin is enabled, false otherwise
gl: Determina se o engadido de publicación no Flickr está activado

en: True if the Gallery3 publishing plugin is enabled, false otherwise
gl: Determina se se activa o engadido de publicación no Gallery3

en: True if the Picasa Web Albums publishing plugin is enabled, false otherwise
gl: Determina se se activa o engadido de publicación no Picasa Web Albums

en: True if the Piwigo publishing plugin is enabled, false otherwise
gl: Determina se se activa o engadido de publicación no Piwigo

en: True if the Rajce publishing plugin is enabled, false otherwise
gl: Determina se se activa o engadido de publicación no Rajce

en: True if the Search/Filter Toolbar is to be displayed, false otherwise.
gl: Determina se se mostra a barra de ferramentas de Busca/Filtrar.

en: True if the Slide slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
gl: Determina se se activa o engadido da transición de esvaramento na presentación.

en: True if the Squares slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
gl: Determina se se activa o engadido da transición de cadrados na presentación.

en: True if the Stripes slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
gl: Determina se se activa o engadido da transición de raias na presentación.

en: True if the Tumblr publishing plugin is enabled, false otherwise
gl: Determina se se activa o engadido de publicación no Tumblr

en: True if the Yandex.Fotki publishing plugin is enabled, false otherwise
gl: Determina se se activa o engadido de publicación no Yandex.Fotki

en: True if the YouTube publishing plugin is enabled, false otherwise
gl: Determina se se activa o engadido de publicación no YouTube

en: True if the basic properties pane is to be displayed, false otherwise.
gl: Determina se se mostra o panel de propiedades básicas.

en: True if the bottom toolbar is to be displayed, false otherwise.
gl: Determina se se mostra a barra de ferramentas inferior.

en: True if the extended properties window is to be displayed, false otherwise.
gl: Determina se se mostra a xanela de propiedades ampliadas.

en: True if the sidebar is to be displayed, false otherwise.
gl: Determina se se mostra a barra lateral.

en: True if the title of a photo should be printed when the photo is printed, false otherwise.
gl: Determina se o título da foto debería imprimirse canda a foto.

en: True if when adjusting time/date of photos, relative time should be maintained. False if all photos should be set to the same time.
gl: Determina se se mantén a hora relativa cando se axusta a hora/data das fotos ou se estabelece a mesma hora para todas as imaxes.

en: True if when adjusting time/date of photos, the original files should be modified as well. False if changes are made only in the database.
gl: Determina se os cambios na hora/data das fotos se modifican tamén na imaxe orixinal ou só na base de datos.

en: True if, when on startup, a welcome dialog should be shown. False if it should not be shown.
gl: Determina se se mostra un diálogo de benvida ao iniciar.

en: TumblrPublisher: start( ): can’t start; this publisher is not restartable.
gl: TumblrPublisher: start( ): non é posíbel iniciar; este publicador non é reiniciábel.

en: Type
gl: Tipo

en: URL of the Piwigo server.
gl: URL do servidor de Piwigo.

en: URL of the Rajce server.
gl: URL do servidor de Rajce.

en: Un_flag
gl: Desm_arcar

en: Unable open photo %s. Sorry.
gl: Non é posíbel abrir a foto %s. Sentímolo.

en: Unable to create cache directory %s: %s
gl: Non é posíbel crear o cartafol da caché %s:%s

en: Unable to create data directory %s: %s
gl: Non é posíbel crear o cartafol de datos %s:%s

en: Unable to create data subdirectory %s: %s
gl: Non é posíbel crear o subcartafol de datos %s:%s

en: Unable to create temporary directory %s: %s
gl: Non é posíbel crear o cartafol temporal %s:%s

en: Unable to decode file
gl: Non foi posíbel descodificar o ficheiro

en: Unable to delete %d photo/video from the camera due to errors. | Unable to delete %d photos/videos from the camera due to errors.
gl[0]: Non foi posíbel eliminar %d foto/vídeo da cámara debido a erros.
gl[1]: Non foi posíbel eliminar %d fotos/vídeos da cámara debido a erros.

en: Unable to display FAQ: %s
gl: Non é posíbel mostrar: Preguntas máis frecuentes: %s

en: Unable to display help: %s
gl: Non foi posíbel mostrar a axuda: %s

en: Unable to duplicate one photo due to a file error | Unable to duplicate %d photos due to file errors
gl[0]: Non foi posíbel duplicar unha foto debido a un erro de ficheiro
gl[1]: Non foi posíbel duplicar %d fotos debido erros de ficheiro

en: Unable to export %s: %s
gl: Non é posíbel exportar %s: %s

en: Unable to export background to %s: %s
gl: Non é posíbel exportar o fondo de pantalla a %s: %s

en: Unable to export the following photo due to a file error.
gl: Non foi posíbel exportar a seguinte foto debido a un erro de ficheiro.

en: Unable to fetch previews from the camera:
    %s
gl: Non foi posíbel obter as vistas previas desde a cámara:
    %s

en: Unable to generate a temporary file for %s: %s
gl: Non  se pode xerar un ficheiro temporal para %s: %s

en: Unable to launch Nautilus Send-To: %s
gl: Non é posíbel iniciar Nautilus Send-To: %s

en: Unable to launch editor: %s
gl: Non é posíbel iniciar o editor: %s

en: Unable to lock camera: %s
gl: Non é posíbel bloquear a cámara: %s

en: Unable to monitor %s: Not a directory (%s)
gl: Non foi posíbel monitorizar %s: non é un cartafol (%s)

en: Unable to navigate to bug database: %s
gl: Non é posíbel navegar ata a base de datos de fallos: %s

en: Unable to open in file manager: %s
gl: Non é posíbel abrir o xestor de ficheiros %s

en: Unable to open/create photo database %s: error code %d
gl: Non foi posíbel abrir/crear a base de datos de fotos %s: código de erro %d

en: Unable to prepare desktop slideshow: %s
gl: Non é posíbel preparar o diaporama do escritorio: %s

en: Unable to print photo:
    
    %s
gl: Non é posíbel imprimir a foto:
    
    %s

en: Unable to process monitoring updates: %s
gl: Non é posíbel procesar as actualización de monitorización: %s

en: Unable to publish
gl: Non foi posíbel publicar

en: Unable to rename search to “%s” because the search already exists.
gl: Non foi posíbel renomear a busca como «%s» porque a busca xa esiste.

en: Unable to rename tag to “%s” because the tag already exists.
gl: Non foi posíbel renomear a etiqueta como «%s» porque a etiqueta xa esiste.

en: Unable to restore photo database %s
gl: Non é posíbel restabelecer a base de datos de fotos %s

en: Unable to unmount camera. Try unmounting the camera from the file manager.
gl: Non foi posíbel desmontar a cámara. Tente desmontala desde o xestor de ficheiros.

en: Unable to write to photo database file:
     %s
gl: Non é posíbel escribir no ficheiro base de datos de fotos:
    %s

en: Unconstrained
gl: Sen restricións

en: Undated
gl: Sen data

en: Undo
gl: Desfacer

[ctx: UndoRedo menu entry]
en: Add Tags
gl: Engadir etiquetas

en: Undoing Color Transformations
gl: Desfacendo as transformacións da cor

en: Undoing Date and Time Adjustment
gl: Desfacendo o axuste de data e hora

en: Undoing Enhance
gl: Desfacendo a mellora

en: Undoing Flip Horizontally
gl: Desfacer voltear horizontalmente

en: Undoing Flip Vertically
gl: Desfacendo volteo vertical

en: Undoing Revert
gl: Desfacendo reverter

en: Undoing Rotate
gl: Desfacendo a rotación

en: Unflag
gl: Desmarcar

en: Unflag selected photos
gl: Desmarcar as fotos seleccionadas

en: Unflagging selected photos
gl: Desmarcando as fotos seleccionadas

en: Unknown error attempting to verify Shotwell’s database: %s
gl: Produciuse un erro descoñecido tentando verificar a base de datos do Shotwell: %s

en: Unmerging
gl: Desfacendo a combinación

en: Unmodified
gl: Sen modificar

en: Unmounting…
gl: Desmontando...

en: Unrated
gl: Sen puntuar

en: Unrecognized User
gl: Usuario non recoñecido

en: Unsupported file format
gl: O formato de ficheiro non é compatíbel

en: Updating library…
gl: Actualizando a fototeca...

en: Upload _size:
gl: _Tamaño do envío:

en: Uploading %d of %d
gl: Enviando %d de %d

en: Use a _standard size:
gl: Utilizar un tamaño e_stándar:

en: Use a c_ustom size:
gl: Utilizar un tamaño personalizado:

en: Use a saved search to filter items in the current view
gl: Usar unha busca gardada para filtrar os elementos da vista actual

en: Use for Desktop
gl: Usar no escritorio

en: Use for Lock Screen
gl: Usar na pantalla de bloqueo

en: User _name
gl: _Nome de usuario

en: User aborted import
gl: O usuario interrompeu a importación

en: Username and/or password invalid. Please try again
gl: O nome de usuario e/ou o contrasinal é incorrecto. Ténteo de novo

en: Verifying authorization…
gl: Comprobando a autorización...

en: Video privacy _setting:
gl: Configuración _sobre intimidade do vídeo:

en: Videos
gl: Vídeos

en: Videos _visible to:
gl: Vídeos _visíbeis para:

en: Videos and new photo albums _visible to:
gl: Os novos albumes de fotos e vídeos están _visíbeis para:

en: Videos will appear in:
gl: Os vídeos aparecerán en:

en: View Eve_nt for Photo
gl: Ver a_ctividade por foto

en: Visit the Shotwell home page
gl: Visitar a páxina web de Shotwell

en: Visit the Shotwell web site
gl: Visitar a web do Shotwell

en: Visit the Yandex.Fotki web site
gl: Visite o sitio web Yandex.Fotki

en: Wallet (2 × 3 in.)
gl: Carteira (2 × 3 pol.)

en: Welcome to Shotwell!
gl: Benvido/a ao Shotwell!

en: Welcome!
gl: Dámoslle a benvida!

en: When ready, Shotwell can upload your photos to various web sites, such as Facebook, Flickr, Picasa (Google Plus), and more.
gl: Cando estea listo, o Shotwell pode enviar as súas imaxes a varios sitios web como Facebook, Flickr, Picassa (Google Plus) e outros.

en: Where would you like to publish the selected photos?
gl: Desexa publicar as fotos seleccionadas?

en: Whether images being uploaded to Facebook should have their metadata removed first
gl: Determina se primeiro se eliminan os metadatos das imaxes enviadas ao Facebook

en: Whether images being uploaded to Flickr should have their metadata removed first
gl: Determina se primeiro se eliminan os metadatos das imaxes enviadas ao Flickr

en: Whether images being uploaded to Picasa should have their metadata removed first
gl: Determina se se eliminan primeiro os metadatos ás imaxes enviadas a Picasa Web Album

en: Whether images being uploaded to Piwigo should have their comment set from the title if title is set and comment unset
gl: Determina se as imaxes enviadas ao Piwigo deberían ter o título como comentario se aquel está estabelecido e este non

en: Whether images being uploaded to Piwigo should have their metadata removed first
gl: Determina se se deberían eliminar primeiro os metadatos das fotos enviadas a Piwigo

en: Whether images being uploaded to Piwigo should have their tags removed on upload, such that these tags will not appear on the remote Piwigo server.
gl: Determina se se deben eliminar as etiquetas das imaxes enviadas ao Piwigo para que non aparezan no servidor remoto do Piwigo.

en: Whether images being uploaded to Rajce should have their metadata removed first
gl: Se deberían eliminarse primeiro os metadatos antes de enviar imaxes a Rajce

en: Whether to show the title of a photo during the slideshow
gl: Indica se mostrar o título dunha imaxe durante a presentación

en: Width
gl: Largo

en: Width or height
gl: Largo ou alto

en: Write tags, titles, and other _metadata to photo files
gl: Escribir etiquetas, títulos e outros _metadatos nos ficheiros das fotos

en: Writing metadata to files…
gl: Escribindo os metadatos nos ficheiros...

en: Yandex-Fotki authentication token, if logged in.
gl: «Token de autenticación de Yandex-Fotki, se iniciou sesión.

en: Year%sMonth
gl: Ano%smes

en: Year%sMonth%sDay
gl: Ano%smes%sdía

en: Year%sMonth-Day
gl: Ano%smes-día

en: Year-Month-Day
gl: Ano-mes-día

en: Yesterday
gl: Onte

en: You are logged into Facebook as %s.
gl: Vostede está conectado ao Facebook como %s.

en: You are logged into Flickr as %s.
gl: Vostede está conectado ao Flickr como %s.

en: You are logged into Picasa Web Albums as %s.
gl: Vostede está conectado a Picasa Web Albums como %s.

en: You are logged into Rajce as %s.
gl: Iniciou sesión en Rajce como %s.

en: You are logged into Tumblr as %s.
gl: Accedeu a Tumblr como %s.

en: You are logged into YouTube as %s.
gl: Está conectado a YouTube como %s.

en: You are not currently logged into Facebook.
    
    If you don’t yet have a Facebook account, you can create one during the login process. During login, Shotwell Connect may ask you for permission to upload photos and publish to your feed. These permissions are required for Shotwell Connect to function.
gl: Non ten unha sesión aberta no Facebook neste momento.
    
    Se aínda non ten unha conta, pode crear unha no proceso de acceso. Durante o inicio de sesión, o Shotwell Connect pode pedirlle permiso para enviar imaxes e publicar no seu fluxo. Estes permisos son necesarios para que o Shotwell Connect funcione.

en: You are not currently logged into Flickr.
    
    Click Log in to log into Flickr in your Web browser. You will have to authorize Shotwell Connect to link to your Flickr account.
gl: Actualmente non ten unha sesión iniciada no Flickr.
    
    Prema Iniciar sesión para acceder ao Flickr no navegador. Terá que autorizar ao Shotwell Connect para que ligue coa conta de Flickr.

en: You are not currently logged into Picasa Web Albums.
    
    Click Log in to log into Picasa Web Albums in your Web browser. You will have to authorize Shotwell Connect to link to your Picasa Web Albums account.
gl: Actualmente non ten unha sesión iniciada en Picasa Web Albums.
    
    Prema Iniciar sesión para acceder a Picasa Web Albums no navegador. Terá que autorizar ao Shotwell Connect para que ligue coa conta de Picasa Web Albums.

en: You are not currently logged into Yandex.Fotki.
gl: Non está actualmente rexistrado en Yandex.Fotki.

en: You are not currently logged into YouTube.
    
    You must have already signed up for a Google account and set it up for use with YouTube to continue. You can set up most accounts by using your browser to log into the YouTube site at least once.
gl: Actualmente non está conectado ao Youtube.
    
    Para continuar debe dispoñer dunha conta de Google e configurala para usar con Youtube. Pode configurar a maioría das contas usando o navegador para acceder cando menos unha vez .

en: You are not currently logged into your Gallery.
    
    You must have already signed up for a Gallery3 account to complete the login process.
gl: Actualmente non ten unha sesión na Galería.
    
    Debería rexistrar unha conta na Gallery3 para completar o inicio de sesión.

en: You can also import photos in any of these ways:
gl: Para comezar, importe as fotos de calquera das seguintes maneiras:

en: You do not have any data imports plugins enabled.
    
    In order to use the Import From Application functionality, you need to have at least one data imports plugin enabled. Plugins can be enabled in the Preferences dialog.
gl: No ten ningún engadido de importación de datos activado.
    
    Para poder usar a funcionalidade Importar desde aplicativo debe ter cando menos un engadido de importación de datos activado. Os engadidos poden activarse desde o diálogo de Preferencias.

en: You have already logged in and out of Facebook during this Shotwell session.
    To continue publishing to Facebook, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
gl: Xa se iniciou e pechou unha sesión de Facebook durante esta sesión de Shotwell.
    Para continuar publicando no Facebook, peche e reinicie Shotwell e tente publicar de novo.

en: You have already logged in and out of a Google service during this Shotwell session.
    
    To continue publishing to Google services, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
gl: Xa se iniciou e pechou unha sesión de Google durante esta sesión de Shotwell.
    
    Para continuar publicando nos servizos de Google, peche e reinicie Shotwell e tente publicar de novo.

en: Your Flickr Pro account entitles you to unlimited uploads.
gl: A súa conta do Flickr Pro permítelle envíos sen límites.

en: Your free Flickr account limits how much data you can upload per month.
    This month you have %s remaining in your upload quota.
gl: A conta gratuíta de Flickr limita os datos que pode enviar ao mes.
    Este mes quédanlle %s na cota de envío.

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell. It appears it was created by Shotwell %s (schema %d). This version is %s (schema %d). Please clear your library by deleting %s and re-import your photos.
gl: A súa fototeca non é compatíbel con esta versión do Shotwell. Semella que foi creada co Shotwell %s (esquema %d). Esta versión é %s (esquema %d). Limpe a fototeca eliminado %s e reimporte as imaxes.

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell. It appears it was created by Shotwell %s (schema %d). This version is %s (schema %d). Please use the latest version of Shotwell.
gl: A súa fototeca non é compatíbel con esta versión do Shotwell. Semella que foi creada co Shotwell %s (esquema %d). Esta versión é %s (esquema %d)

en: Zoom _100%
gl: Aumento _100%

en: Zoom _200%
gl: Aumento _200%

en: Zoom _In
gl: Aument_ar

en: Zoom _Out
gl: Reduc_ir

en: [FILE]
gl: [FICHEIRO]

en: _About
gl: _Sobre

en: _Add Tags…
gl: Eng_adir etiquetas...

en: _Adjust
gl: _Axustar

en: _Adjust Date and Time…
gl: _Axustar data e hora...

en: _Albums (or write new):
gl: Ál_bums (ou escribir novo):

en: _All Photos
gl: Tod_as as fotos

en: _Apply
gl: _Aplicar

en: _Ascending
gl: _Ascendente

en: _Autosize:
gl: Tamaño _automático:

en: _Background:
gl: _Fondo:

en: _Basic Information
gl: Información _básica

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Comments
gl: _Comentarios

en: _Copy Color Adjustments
gl: _Copiar os axustes da cor

en: _Crop
gl: _Recortar

en: _Decrease
gl: _Diminuír

en: _Delay:
gl: _Retardo:

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: _Delete Tag “%s”
gl: _Eliminar a etiqueta «%s»

en: _Descending
gl: _Descendente

en: _Developer
gl: _Desenvolvedor

en: _Directory structure:
gl: Estrutura do _directorio:

en: _Do no upload tags
gl: _Non subir as etiquetas

en: _Don’t show this message again
gl: Non mostrar esta mensaxe _de novo

en: _Duplicate
gl: _Duplicar

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Edit…
gl: _Editar…

en: _Email address
gl: _Enderezo de correo

en: _Enhance
gl: _Mellorar

en: _Export…
gl: _Exportar…

en: _File
gl: _Ficheiros

en: _Filter Photos
gl: _Filtrar fotos

en: _Find
gl: _Buscar

en: _Find…
gl: _Buscar...

en: _Flag
gl: _Marcar

en: _Forbid downloading original photo
gl: _Impedir descargar a foto orixinal

en: _Format:
gl: _Formato:

en: _Forward
gl: _Adiante

en: _Frequently Asked Questions
gl: _Preguntas máis frecuentes

en: _Gallery3 URL:
gl: URL da _Gallery3:

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Hide album
gl: _Ocultar album

en: _If a title is set and comment unset, use title as comment
gl: _Se se estabelece un título e quita un comentario, usarase o título como comentario

en: _Import
gl: _Importar

en: _Import From Folder…
gl: _Importar do cartafol...

en: _Import in Place
gl: Importalas no cartafol

en: _Import photos from your %s folder
gl: _Importar fotos desde o seu cartafol %s

en: _Import photos to:
gl: _Importar fotos de:

en: _Increase
gl: _Incrementar

en: _Keep
gl: _Manter

en: _Log in
gl: _Iniciar sesión

en: _Logout
gl: _Saír da sesión

en: _Match
gl: _Coincidencia

en: _Match photo aspect ratio
gl: _Coincidir a relación de aspecto da foto

en: _Merge Events
gl: _Combinar actividades

en: _Modify original file | _Modify original files
gl[0]: _Modificar o ficheiro orixinal
gl[1]: _Modificar os ficheiros orixinais

en: _Modify original photo file | _Modify original photo files
gl[0]: _Modificar o ficheiro da foto orixinal
gl[1]: _Modificar os ficheiros da foto orixinal

en: _Move to Trash
gl: _Mover ao lixo

en: _Name of search:
gl: _Nome da busca:

en: _New
gl: _Novo

en: _New Event
gl: _Nova actividade

en: _Next
gl: _Seguinte

en: _Next Photo
gl: _Seguinte foto

en: _Normal Size
gl: Tamaño _normal

en: _OK
gl: _Aceptar

en: _Output photo at:
gl: _Saída da foto en:

en: _Password
gl: _Contrasinal

en: _Password:
gl: _Contrasinal:

en: _Paste Color Adjustments
gl: _Pegar os axustes da cor

en: _Pattern:
gl: _Patrón:

en: _Photo
gl: _Foto

en: _Photos
gl: _Fotos

en: _Pixels:
gl: _Píxeles:

en: _Play
gl: Re_producir

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _Previous
gl: _Anterior

en: _Previous Photo
gl: _Foto anterior

en: _Print
gl: Im_primir

en: _Print…
gl: _Imprimir...

en: _Publish
gl: _Publicar

en: _Quality:
gl: _Calidade:

en: _Quit
gl: _Saír

en: _Ratings
gl: _Cualificacións

en: _Red-eye
gl: Ollos _vermellos

en: _Redo
gl: _Refacer

en: _Refresh
gl: Actualiza_r

en: _Rejected
gl: _Rexeitar

en: _Remember
gl: _Lembrar

en: _Remove
gl: _Retirar

en: _Remove From Library
gl: _Retirar da fototeca

en: _Remove location, camera, and other identifying information before uploading
gl: _Eliminar localización, cámara e outra información de identificación antes de subir

en: _Remove location, tag and camera-identifying data before uploading
gl: _Eliminar a localización, etiqueta e os datos de identificación da cámara antes do envío

en: _Rename…
gl: _Renomear…

en: _Replace
gl: _Substituír

en: _Report a Problem…
gl: Informa_r dun problema...

en: _Reset
gl: _Restabelecer

en: _Restore
gl: _Restaurar

en: _Revert
gl: _Reverter

en: _Save
gl: _Gardar

en: _Save a Copy
gl: _Gardar unha copia

en: _Scaling constraint:
gl: Re_strición de escala:

en: _Search Bar
gl: _Barra de buscas

en: _Set Rating
gl: Cualif_icar

en: _Shift photos/videos by the same amount
gl: _Maiús fotos/vídeos da mesma cantidade

en: _Skip
gl: _Omitir

en: _Stop
gl: _Deter

en: _Stop Import
gl: _Deter a importación

en: _Straighten
gl: _Endereitar

en: _Switch Developer
gl: _Cambiar o desenvolvedor

en: _Titles
gl: _Títulos

en: _Transition effect:
gl: Efecto de _transición:

en: _URL of your Piwigo photo library
gl: _URL da súa biblioteca de fotos Piwigo

en: _Undelete
gl: _Recuperar

en: _Undo
gl: _Desfacer

en: _Unmount
gl: _Desmontar

en: _Unrated
gl: Sen cua_lificar

en: _User name:
gl: Nome do _usuario:

en: _View
gl: _Ver

en: _Watch library directory for new files
gl: _Ver o cartafol da fototeca para os novos ficheiros

en: a raw photo
gl: unha foto raw

en: a video
gl: un vídeo

en: access token
gl: «token» de acceso

en: album;camera;cameras;crop;edit;enhance;export;gallery;image;images;import;organize;photo;photographs;photos;picture;pictures;photography;print;publish;rotate;share;tags;video;facebook;flickr;picasa;youtube;piwigo;
gl: álbum;cámara;cámaras;recortar;editar;mellorar;exportar;galería;imaxe;imaxes;importar;organizar;foto;fotografías;fotos;imaxes;fotografía;imprimir;publicar;rotar;etiquetas;vídeo;facebook;flickr;picasa;youtube;piwigo;

en: all
gl: todo

en: and
gl: e

en: and higher
gl: e superior

en: and lower
gl: e inferior

en: any
gl: calquera

en: any photo
gl: calquera foto

en: authentication token
gl: «token» de autentificación

en: background color
gl: cor do fondo

en: background for transparent images
gl: fondo para imaxes transparentes

en: black
gl: negro

en: cm
gl: cm.

en: color for solid transparency background
gl: cor para fondos transparentes lisos

en: contains
gl: contén

en: content height
gl: altura do contido

en: content layout mode
gl: modo de disposición do contido

en: content ppi
gl: p.p.i. do contido

en: content units
gl: unidades do contido

en: content width
gl: largura do contido

en: couldn’t copy %s
    	to %s
gl: non foi posíbel copiar %s
    	a %s

en: day | days
gl[0]: día
gl[1]: días

en: default blog
gl: blog predeterminado

en: default publishing service
gl: servizo de publicación predeterminado

en: default size
gl: tamaño predeterminado

en: default size code
gl: código do tamaño predeterminado

en: default visibility
gl: visibilidade predeterminada

en: delay
gl: retraso

en: directory pattern
gl: patrón de cartafol

en: directory pattern custom
gl: patrón de cartafol personalizado

en: display basic properties
gl: mostrar as propiedades básicas

en: display event comments
gl: mostrar comentarios nas actividades

en: display extended properties
gl: mostrar as propiedades ampliadas

en: display photo comments
gl: mostrar comentarios das imaxes

en: display photo ratings
gl: mostrar as puntuacións das imaxes

en: display photo tags
gl: mostrar as etiquetas das imaxes

en: display photo titles
gl: mostrar os títulos das imaxes

en: display search bar
gl: mostrar a barra de busca

en: display sidebar
gl: mostrar a barra lateral

en: display toolbar
gl: mostrar a barra de ferramentas

en: do not upload tags when uploading to Piwigo
gl: non enviar etiquetas coas fotos a Piwigo

en: does not contain
gl: non contén

en: duplicates existing media item
gl: duplicados existentes do elemento multimedia

en: enable F-Spot import plugin
gl: activar o engadido de importación F-Spot

en: enable facebook publishing plugin
gl: activar o engadido de publicación no facebook

en: enable flickr publishing plugin
gl: activar o engadido de publicación no flickr

en: enable gallery3 publishing plugin
gl: activar o engadido de publicación gallery3

en: enable picasa publishing plugin
gl: activar o engadido de publicación en picasa

en: enable piwigo publishing plugin
gl: activar o engadido de publicación en piwigo

en: enable rajce publishing plugin
gl: activar o engadido de publicación en rajce

en: enable slideshow blinds transition
gl: activar a transición de persiana na presentación

en: enable slideshow chess transition
gl: activar a transición de xadrez na presentación

en: enable slideshow circle transition
gl: activar a transición dun círculo na presentación

en: enable slideshow circles transition
gl: activar a transición de círculos na presentación

en: enable slideshow clock transition
gl: activar a transición de reloxo na presentación

en: enable slideshow crumble transition
gl: activar a transición de esborrallamento na presentación

en: enable slideshow fade transition
gl: activar a transición de esvaecemento na presentación

en: enable slideshow slide transition
gl: activar a transición de esvaramento na presentación

en: enable slideshow squares transition
gl: activar a transición de cadrados na presentación

en: enable slideshow stripes transition
gl: activar a transición de raias para diapositivas

en: enable tumblr publishing plugin
gl: activar o engadido de publicación en tumblr

en: enable yandex publishing plugin
gl: activar o engadido de publicación en yandex

en: enable youtube publishing plugin
gl: activar o engadido de publicación en youtube

en: ends with
gl: remata por

en: error message:
gl: mensaxe de erro:

en: export metadata
gl: exportar metadatos

en: external modifications
gl: modificacións externas

en: external photo editor
gl: editor de fotos externo

en: external raw editor
gl: editor de raw externo

en: flagged
gl: marcado

en: format setting, special value
gl: axuste de formato, valor especial

en: format setting, type value
gl: axuste de formato, tipo de valor

en: has
gl: ten

en: has no
gl: non ten

en: height of direct-edit window
gl: altura da xanela de edición directa

en: height of library window
gl: altura da xanela da fototeca

en: hide album
gl: ocultar álbum

en: hour | hours
gl[0]: hora
gl[1]: horas

en: if title is set and comment unset, use title as comment for uploads to Piwigo
gl: se o título está estabelecido e o comentario non, usar o título como comentario para os envíos a Piwigo

en: images per page code
gl: código de imaxes por páxina

en: import directory
gl: cartafol de importación

en: in.
gl: polg.

en: internal modifications
gl: modificacións internas

en: interpreter state cookie
gl: cookie de estado do intérprete

en: is
gl: é

en: is after
gl: está despois

en: is before
gl: está antes

en: is between
gl: esta entre

en: is exactly
gl: é exactamente

en: is not
gl: non é

en: is not set
gl: sen estabelecer

en: is set
gl: está estabelecido

en: keep relative time between photos
gl: manter un tempo relativo entre imaxes

en: label
gl: etiqueta

en: last album
gl: último álbum

en: last category
gl: última categoría

en: last permission level
gl: nivel do último permiso

en: last photo size
gl: último tamaño da imaxe

en: last used import service
gl: último servizo usado para importar fotos

en: last used publishing service
gl: último servizo de publicación usado

en: match aspect ratio
gl: coincidencia na proporción do aspecto

en: maximal size of image
gl: tamaño máximo da imaxe

en: maximize direct-edit window
gl: maximizar xanela de edición directa

en: maximize library window
gl: maximizar a xanela da fototeca

en: minute | minutes
gl[0]: minuto
gl[1]: minutos

en: modifications
gl: modificacións

en: modified
gl: modificado

en: modify original photo files
gl: modificar os ficheiros de imaxes orixinais

en: none
gl: ningunha

en: not flagged
gl: non marcado

en: of the following:
gl: dos seguintes:

en: only
gl: só

en: open album in web browser
gl: abrir álbum no navegador

en: or
gl: ou

en: password
gl: contrasinal

en: period of time
gl: período temporal

en: photo thumbnail scale
gl: escala da miniaturas das imaxes

en: pin toolbar state
gl: Fixar o estado da barra de ferramentas

en: pixels
gl: píxeles

en: pixels of the major axis uploaded picture
gl: píxeles do eixo maior da imaxe enviada

en: pixels per inch
gl: píxeles por polgada

en: print titles
gl: imprimir títulos

en: rating filter level
gl: nivel do filtro de valoracións

en: refresh token
gl: actualizar «token»

en: remember
gl: lembrar

en: remember password
gl: lembrar contrasinal

en: remove sensitive info from uploads
gl: eliminar información sensíbel dos envíos

en: scaling constraint of uploaded picture
gl: restrición de dimensionamento da imaxe enviada

en: second | seconds
gl[0]: segundo
gl[1]: segundos

en: seconds
gl: segundos

en: show welcome dialog on startup
gl: mostrar o diálogo de benvida ao iniciar

en: sidebar divider position
gl: posición do separador da barra lateral

en: sidebar position
gl: posición da barra lateral

en: size selection
gl: selección do tamaño

en: sort event photos ascending
gl: ordenar fotos das actividades ascendentemente

en: sort event photos criteria
gl: Criterios de ordenamento das fotos de actividades

en: sort events ascending
gl: ordenar actividades ascendentemente

en: sort library photos ascending
gl: oredenar as foto da fototeca ascendentemente

en: sort library photos criteria
gl: criterio de ordenamento das fotos na fototeca

en: starts with
gl: empeza por

en: titles font
gl: tipo de letra dos títulos

en: transition delay
gl: retraso na transición

en: transition effect id
gl: identificador do efecto da transición

en: untitled
gl: Sen título

en: use 24 hour time
gl: usar horario de 24 horas

en: use lowercase filenames
gl: usar nomes de ficheiros en minúsculas

en: user i.d.
gl: id. do usuario

en: user name
gl: nome do usuario

en: user token, if remembered.
gl: «token» do usuario, se o lembra.

en: username
gl: nome de usuario

en: watch library directory for new files
gl: vixiar se hai ficheiros novos no cartafol da fototeca

en: white
gl: branco

en: width of direct-edit window
gl: largura da xanela de edición directa

en: width of library window
gl: largura da xanela da fototeca

en: within category
gl: dentro da categoría

en: write metadata to master files
gl: escribir os metadatos nos ficheiros orixinais

en: “%s” isn’t a valid response to an OAuth authentication request
gl: «%s» non é unha resposta válida a unha petición de autenticación OAuth

en: ★+ Rating
gl: ★+ Valoración

en: ★★+ Rating
gl: ★★+ Valoración

en: ★★★+ Rating
gl: ★★★+ Valoración

en: ★★★★+ Rating
gl: ★★★★+ Valoración

en: ★★★★★+ Rating
gl: ★★★★★+ Valoración

en: ⚫ This website presented identification that belongs to a different website.
gl: ⚫ Este sitio web presentou unha identificación que pertence a un sitio web diferente.

en: ⚫ This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
gl: ⚫ Non é posíbel confiar na identificación deste sitio web porque usa un cifrado moi feble.

en: ⚫ This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
gl: ⚫ Non foi posíbel procesar a identificaciónd deste sitio web. Pode que estea corrompido.

en: ⚫ This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
gl: ⚫ A identificación deste sitio web foi revogada pola organización de confianza que a emitiu.

en: ⚫ This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
gl: ⚫ Esta identificación do sitio web só é válida para datas futuras. Comprobe a data no calendario do computador.

en: ⚫ This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
gl: ⚫ Esta identificación do sitio web é vella de máis para confiar nela. Comprobe a data no calendario do computador.

en: ⚫ This website’s identification was not issued by a trusted organization.
gl: ⚫ Esta identificación do sitio web non foi emitida por unha organización de confianza.
