shotwell-0.22 - en to nb translation catalogue (958 entries)

en: 
    
    And %d other. | 
    
    And %d others.
nb[0]: 
    
    og %d annen.
nb[1]: 
    
    Og %d andre.

en: 
    
    Would you like to continue exporting?
nb: 
    
    Vil du fortsette eksporteringen?

en: 
    Note that Gallery3 only supports the video types that Flowplayer does.
nb: 
    Merk: Gallery3 støtte kun de samme videofilene som Flowplayer.

en:  Site Not Found
nb: Fant ikke nettsted

en: $mediatype will appear in
nb: $mediatype vil dukke opp i

en: %.1f seconds
nb: %.1f sekunder

en: %a %b %d, %Y
nb: %a %d. %b. %Y

en: %d Event | %d Events
nb[0]: %d hendelse
nb[1]: %d hendelser

en: %d Photo | %d Photos
nb[0]: %d bilde
nb[1]: %d bilder

en: %d Photo/Video | %d Photos/Videos
nb[0]: %d bilde/Video
nb[1]: %d bilder / videoer

en: %d Video | %d Videos
nb[0]: %d video
nb[1]: %d videoer

en: %d hour | %d hours
nb[0]: %d time
nb[1]: %d timer

en: %d minute | %d minutes
nb[0]: %d minutt
nb[1]: %d minutter

en: %d second | %d seconds
nb[0]: %d sekund
nb[1]: %d sekunder

en: %m/%d/%Y, %H:%M:%S
nb: %d/%m/%Y, %H:%M:%S

en: %m/%d/%Y, %I:%M:%S %p
nb: %d/%M/%Y, %H:%M:%S

en: %s does not exist.
nb: %s finnes ikke.

en: %s does not support the file format of
    %s.
nb: %s støtter ikke filformatet til
    %s.

en: %s is not a file.
nb: %s er ingen fil.

en: %s or Better
nb: %s eller bedre

en: '%s' isn't a valid response to an OAuth authentication request
nb: '%s' er ikke et gyldig svar på en OAuth autentiseringsforespørsel

en: 'Publishing to $url as $username' (populated in application code)
nb: «Publiserer til $url som $username» (fylt inn i applikasjonskoden)

en: (Help)
nb: (Hjelp)

en: (None)
nb: (Ingen)

en: (and %d more)
nb: (og %d flere)

en: 1 day
nb: 1 dag

en: 1 duplicate photo was not imported:
     | %d duplicate photos were not imported:
nb[0]: 1 duplikatbilde ble ikke importert:
nb[1]: %d duplikatbilder ble ikke importert:

en: 1 duplicate photo/video was not imported:
     | %d duplicate photos/videos were not imported:
nb[0]: 1 duplikatbilde/video ble ikke importert:
nb[1]: %d duplikatbilder/videoer ble ikke importert:

en: 1 duplicate video was not imported:
     | %d duplicate videos were not imported:
nb[0]: 1 duplikatvideo ble ikke importert:
nb[1]: %d duplikatvideoer ble ikke importert:

en: 1 file failed to import because it was corrupt:
     | %d files failed to import because it was corrupt:
nb[0]: 1 fil ble ikke importert fordi den hadde feil i seg:
nb[1]: %d filer ble ikke importert fordi de hadde feil i seg:

en: 1 file failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d files failed to import because the photo library folder was not writable:
nb[0]: 1 fil feilet under importering fordi bildebibliotekmappen ikke var skrivbar:
nb[1]: %d filer feilet under importering fordi bildebibliotekmappen ikke var skrivbar:

en: 1 file failed to import due to a camera error:
     | %d files failed to import due to a camera error:
nb[0]: 1 fil ble ikke importert pg.a. en kamerafeil.
nb[1]: %d filer ble ikke importert p.g.a. en kamerafeil:

en: 1 file failed to import due to a file or hardware error:
     | %d files failed to import due to a file or hardware error:
nb[0]: 1 fil ble ikke importert p.g.a en fil- eller maskinvarefeil:
nb[1]: %d filer ble ikke importert p.g.a en fil- eller maskinvarefeil:

en: 1 file skipped due to user cancel:
     | %d file skipped due to user cancel:
nb[0]: 1 fil utelatt p.g.a. brukeren avbrøt operasjonen.
nb[1]: %d filer utelatt p.g.a. brukeren avbrøt operasjonen.

en: 1 non-image file skipped.
     | %d non-image files skipped.
nb[0]: 1 fil, som ikke er et bilde, ble utelatt.
nb[1]: %d filer, som ikke er bilder, ble utelatt.

en: 1 photo failed to import because it was corrupt:
     | %d photos failed to import because they were corrupt:
nb[0]: Ett bilde ble ikke importert fordi fila hadde feil i seg:
nb[1]: %d bilder ble ikke importert fordi filene hadde feil i seg:

en: 1 photo failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos failed to import because the photo library folder was not writable:
nb[0]: 1 bilde feilet under importering fordi bildebibliotekmappen ikke var skrivbar:
nb[1]: %d bilder feilet under importering fordi bildebibliotekmappen ikke var skrivbar:

en: 1 photo failed to import due to a camera error:
     | %d photos failed to import due to a camera error:
nb[0]: 1 bilde ble ikke importert p.g.a. en kamerafeil:
nb[1]: %d bilder ble ikke importert p.g.a. en kamerafeil:

en: 1 photo failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos failed to import due to a file or hardware error:
nb[0]: 1 bilde ble ikke importert p.g.a en filfeil eller maskinvarefeil:
nb[1]: %d bilder ble ikke importert p.g.a en fil- eller hardwarefeil:

en: 1 photo skipped due to user cancel:
     | %d photos skipped due to user cancel:
nb[0]: 1 bilde utelatt p.g.a. brukeren avbrøt operasjonen:
nb[1]: %d bilder utelatt p.g.a. brukeren avbrøt operasjonen:

en: 1 photo successfully imported.
     | %d photos successfully imported.
nb[0]: 1 bilde importert.
nb[1]: %d bilder importert.

en: 1 photo/video failed to import because it was corrupt:
     | %d photos/videos failed to import because they were corrupt:
nb[0]: 1 bilde/video ble ikke importert fordi fila hadde feil i seg:
nb[1]: %d bilder/videoer ble ikke importert fordi filene hadde feil i seg:

en: 1 photo/video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos/videos failed to import because the photo library folder was not writable:
nb[0]: 1 bilde/video feilet under importering fordi bildebibliotekmappen ikke var skrivbar:
nb[1]: %d videoer feilet under importering fordi bildebibliotekmappen ikke var skrivbar:

en: 1 photo/video failed to import due to a camera error:
     | %d photos/videos failed to import due to a camera error:
nb[0]: 1 bilde/video ble ikke importert p.g.a. en kamerafeil:
nb[1]: %d bilder/videoer ble ikke importert p.g.a. en kamerafeil:

en: 1 photo/video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos/videos failed to import due to a file or hardware error:
nb[0]: 1 bilde/video ble ikke importert p.g.a en filfeil eller maskinvarefeil:
nb[1]: %d bilder/videoer ble ikke importert p.g.a en fil- eller maskinvarefeil:

en: 1 photo/video skipped due to user cancel:
     | %d photos/videos skipped due to user cancel:
nb[0]: 1 bilde/video ble utelatt p.g.a. brukeren avbrøt operasjonen:
nb[1]: %d bilder/videoer ble utelatt p.g.a. brukeren avbrøt operasjonen:

en: 1 photo/video successfully imported.
     | %d photos/videos successfully imported.
nb[0]: 1 bilde/video ble importert.
nb[1]: %d bilder/videoer ble importert.

en: 1 unsupported photo skipped:
     | %d unsupported photos skipped:
nb[0]: 1 bilde ble utelatt (formatet støttes ikke):
nb[1]: %d bilder ble utelatt (formatet støttes ikke):

en: 1 video failed to import because it was corrupt:
     | %d videos failed to import because they were corrupt:
nb[0]: Én video ble ikke importert fordi fila hadde feil i seg:
nb[1]: %d videoer ble ikke importert fordi filene hadde feil i seg:

en: 1 video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d videos failed to import because the photo library folder was not writable:
nb[0]: 1 video feilet under importering fordi bildebibliotekmappen ikke var skrivbar:
nb[1]: %d bla bla

en: 1 video failed to import due to a camera error:
     | %d videos failed to import due to a camera error:
nb[0]: 1 video ble ikke importert p.g.a. en kamerafeil:
nb[1]: %d videoer ble ikke importert p.g.a. en kamerafeil:

en: 1 video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d videos failed to import due to a file or hardware error:
nb[0]: 1 video ble ikke importert p.g.a en filfeil eller maskinvarefeil:
nb[1]: %d videoer ble ikke importert p.g.a en fil- eller maskinvarefeil:

en: 1 video skipped due to user cancel:
     | %d videos skipped due to user cancel:
nb[0]: 1 video utelatt p.g.a. brukeren avbrøt operasjonen:
nb[1]: %d videoer utelatt p.g.a. brukeren avbrøt operasjonen:

en: 1 video successfully imported.
     | %d videos successfully imported.
nb[0]: 1 video ble importert.
nb[1]: %d videoer ble importert.

en: 1024 x 768 pixels
nb: 1024 x 768 bildepunkter

en: 11 x 14 in.
nb: 11 x 14 tommer

en: 1280 x 853 pixels
nb: 1280 x 853 bildepunkter

en: 16 images per page
nb: 16 bilder pr. side

en: 16 x 20 in.
nb: 16 x 20 tommer

en: 2 images per page
nb: 2 bilder pr. side

en: 2048 x 1536 pixels
nb: 2048 x 1536 piksler

en: 24 Hr
nb: 24 t.

en: 32 images per page
nb: 32 bilder pr. side

en: 4 images per page
nb: 4 bilder pr. side

en: 4 x 6 in.
nb: 4 x 6 tommer

en: 4096 x 3072 pixels
nb: 4096 x 3072 piksler

en: 5 x 7 in.
nb: 5 x 7 tommer

en: 500 x 375 pixels
nb: 500 x 375 bildepunkter

en: 6 images per page
nb: 6 bilder pr. side

en: 8 images per page
nb: 8 bilder pr. side

en: 8 x 10 in.
nb: 8 x 10 tommer

en: <b>Pixel Resolution</b>
nb: <b>Oppløsning i bildepunkter</b>

en: <b>Printed Image Size</b>
nb: <b>Utskriftstørrelse</b>

en: <b>Titles</b>
nb: <b>Titler</b>

en: A _new album
nb: Et _nytt album

en: A _new album named:
nb: Et _nytt album ved navn:

en: A fatal error occurred when accessing Shotwell's library.  Shotwell cannot continue.
    
    %s
nb: En alvorlig feil oppstod når du hentet data fra Shotwells bibliotek. Shotwell kan ikke fortsette.
    
    %s

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to %s can't continue.
nb: En fil som er nødvendig for publisering er ikke tilgjengelig. Publisering til %s kan ikke fortsette.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Facebook can't continue.
nb: En fil som er nødvendig for publisering er ikke tilgjengelig. Publisering til Facebook kan ikke fortsette.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Flickr can't continue.
nb: En fil som er nødvendig for publisering er ikke tilgjengelig. Publisering til Flickr kan ikke fortsette.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Picasa can't continue.
nb: En fil som er nødvendig for publisering er ikke tilgjengelig. Publisering til Picasa kan ikke fortsette.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Youtube can't continue.
nb: En fil som er nødvendig for publisering er ikke tilgjengelig. Publisering til Youtube kan ikke fortsette.

en: A temporary file needed for publishing is unavailable
nb: En midlertidig fil som kreves for å publisere er ikke tilgjengelig

en: API _Key:
nb: API-nø_kkel:

en: Access _type:
nb: Tilgangs_type:

en: Add Tag "%s"
nb: Legg til tagg "%s"

en: Add Tags
nb: Legg til tagger

en: Add Tags "%s" and "%s"
nb: Legg til taggene "%s" og "%s"

en: Add _Tags...
nb: Legg til _Tagger

en: Adjust
nb: Juster

en: Adjust Date and Time
nb: Juster dato og tid

en: Adjust the photo's color and tone
nb: Juster bildets farge og tonegjengivelse

en: Adjust the size of the thumbnails
nb: Juster størrelsen på miniatyrbildene

en: Adjusting Date and Time
nb: Justerer tid og dato

en: Admins
nb: administratorer

en: Admins, Family
nb: Administratorer, Familie

en: Admins, Family, Friends
nb: Administratorer, familie, venner

en: Admins, Family, Friends, Contacts
nb: Administratorer, familie, venner, kontakter

en: Album comment:
nb: Albumkommentar:

en: All + _Rejected
nb: Alle + fo_rkastet

en: All Events
nb: Alle hendelser

en: All photo source files are missing.
nb: Alle bildekildefiler mangler

en: An _existing album
nb: Et _eksisterende album

en: An _existing album:
nb: Et _eksisterende album:

en: An _existing category:
nb: en _eksisterende kategori:

en: An error message occurred when publishing to Piwigo. Please try again.
nb: En feil oppsto under publisering til Piwigo. Vennligst prøv igjen.

en: An error message occurred when publishing to Rajce. Please try again.
nb: En feil oppsto under publisering til Rajce. Vennligst prøv igjen.

en: Angle:
nb: Vinkel:

en: Any text
nb: allslags tekst

en: Apply copied color adjustments to the selected photos
nb: Bruk de kopierte fargejusteringene på de valgte bildene

en: Applying Color Transformations
nb: Legger til fargetransformasjoner

en: Artist:
nb: Kunstner:

en: Attempted to import %d file. | Attempted to import %d files.
nb[0]: Prøvde å importere %d fil.
nb[1]: Prøvde å importere %d filer.

en: Authorization _Number:
nb: Autorisasjons_nummer:

en: Auto-importing photos...
nb: Automatisk importering av bilder...

en: Automatically improve the photo's appearance
nb: Automatisk forbedring av bildet

en: Back
nb: Tilbake

en: Best _Fit
nb: Beste til_pasning

en: Blinds
nb: Gardiner

en: Blogs:
nb: Blogger:

en: By Exposure _Date
nb: _Etter eksponeringsdato

en: By _Filename
nb: Etter _filnavn

en: By _Rating
nb: Etter _Rangering

en: By _Title
nb: Etter _tittel

en: Camera
nb: Kamera

en: Camera error
nb: Kamerafeil

en: Camera make:
nb: Kamera merke:

en: Camera model:
nb: Kamera modell:

en: Cameras
nb: Kameraer

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cannot open the selected F-Spot database file: the file does not exist or is not an F-Spot database
nb: Kan ikke åpne den valgte F-Spotdatabasen: filen eksisterer ikke eller er ikke en F-Spot-database

en: Cannot open the selected F-Spot database file: this version of the F-Spot database is not supported by Shotwell
nb: Kan ikke åpne den valgte F-Spotdatabasen: Dene versjonen av F-Spot-databasen støttes ikke av Shotwell

en: Cannot read the selected F-Spot database file: error while reading photos table
nb: Kan ikke lese den valgte F-Spot-databasefilen: Feil ved lesing av bildetabell

en: Cannot read the selected F-Spot database file: error while reading tags table
nb: Kan ikke lese den valgte F-Spot-databasefilen: Feil ved lesing av taggtabell

en: Change slideshow settings
nb: Endre instillinger for bildefremviser

en: Change the rating of your photo
nb: Forandre rangeringen av ditt bilde

en: Chess
nb: Sjakk

en: Choose <span weight="bold">File %s Import From Folder</span>
nb: Velg <span weight="bold">Import av fil %s fra en mappe</span>

en: Circle
nb: Sirkel

en: Circles
nb: Sirkler

en: Clock
nb: Klokke

en: Close
nb: Lukk

en: Close _without Saving
nb: Lukk _uten å lagre

en: Close the red-eye tool
nb: Steng ned rødøye-verktøyet

en: Co_py Photos
nb: Ko_pier bilder

en: Combine events into a single event
nb: Slå sammen flere hendelser til en enkelt hendelse

en: Comment
nb: Kommentar

en: Comment:
nb: Kommenter:

en: Con_tinue
nb: For_tsett

en: Connect a camera to your computer and import
nb: Koble et kamera til din datamaskin og importer bilder

en: Continue the slideshow
nb: Fortsett bildefremvisningen

en: Contrast Expansion
nb: Kontrastutvidelse

en: Copy Color Adjustments
nb: Kopier fargejusteringer

en: Copy the color adjustments applied to the photo
nb: Kopier fargejusteringene brukt på bildet

en: Copyright (C) 2013 rajce.net
nb: Opphavsrett © 2013 rajce.net

en: Copyright:
nb: Opphavsrett:

en: Core Data Import Services
nb: Kjerne Data Import tjenester

en: Core Publishing Services
nb: Hovedtjeneste for publisering

en: Core Slideshow Transitions
nb: Hovedoverganger for lysbildefremviser

en: Corrupt image file
nb: Skadd bildefil

en: Could not load UI: %s
nb: Kunne ikke laste UI:%s

en: Could not make directory %s writable
nb: Kunne ikke gjøre katalog %s skrivbar

en: Could not make directory %s writable: %s
nb: Kunne ikke gjøre katalog %s skrivbar: %s

en: Create Tag
nb: Lag en tagg

en: Create a _new album named:
nb: Lag et _nytt album med navnet:

en: Creating New Event
nb: Oppretter ny hendelse

en: Creating album %s...
nb: Lager album %s...

en: Creating album...
nb: Oppretter album...

en: Crop
nb: Beskjær

en: Crop the photo's size
nb: Beskjær bildets størrelse

en: Crumble
nb: Bryte opp

en: Current
nb: Nåværende

en: Current Development:
nb: Gjeldende fremkalling:

en: Custom
nb: Tilpasset

en: DIRECTORY
nb: KATALOG

en: D_escending
nb: S_ynkende

en: Data Imports
nb: Dataimporteringer

en: Database error
nb: Databasefeil

en: Database file:
nb: Databasefil:

en: Date
nb: Dato

en: Date:
nb: Dato:

en: De_fault:
nb: St_andard:

en: Decrease Rating
nb: Senk rangering

en: Decrease the magnification of the photo
nb: minsk bildets forstørrelsesgrad

en: Decrease the magnification of the thumbnails
nb: minske forstørrelsen på miniatyrbildene

en: Decreasing ratings
nb: Senker rangeringer

en: Delete
nb: Slett

en: Delete Search
nb: slett søk

en: Delete Search "%s"
nb: Slett søk "%s"

en: Delete Tag
nb: Slett tagg

en: Delete Tag "%s"
nb: Slett tag "%s"

en: Delete all photos in the trash
nb: Slett alle bilder som befinner seg i søppelbøtten

en: Delete these files from camera? | Delete these %d files from camera?
nb[0]: Vil du slette disse filene fra kameraet?
nb[1]: Vil du slette disse %d filene fra kameraet?

en: Delete this photo from camera? | Delete these %d photos from camera?
nb[0]: Vil du slette dette bildet fra kameraet?
nb[1]: Vil du slette disse %d bildene fra kameraet?

en: Delete this photo/video from camera? | Delete these %d photos/videos from camera?
nb[0]: Slette bildet/videoen fra kameraet?
nb[1]: Slette disse %d bildene/videoene fra kameraet?

en: Delete this video from camera? | Delete these %d videos from camera?
nb[0]: Vil du slette denne videoen fra kameraet?
nb[1]: Vil du slette disse %d videoene fra kameraet?

en: Deleting Photos
nb: Sletter bilder

en: Deleting...
nb: Sletter...

en: Developer:
nb: Fremkaller:

en: Disable _comments
nb: Koble ut _kommentarer

en: Disk failure
nb: diskfeil

en: Disk full
nb: Disken er full

en: Display %s
nb: Vis %s

en: Display %s or Better
nb: Vis %s eller bedre

en: Display basic information for the selection
nb: Vis grunnleggende informasjon for denne markeringen

en: Display each photo's rating
nb: Vis rangeringen for hvert bilde

en: Display each photo's tags
nb: Vis taggene for hvert bilde

en: Display extended information for the selection
nb: Vis utvidet informasjon for denne markeringen

en: Display the comment of each event
nb: Vis kommentaren for hver begivenhet

en: Display the comment of each photo
nb: Vis kommentar for hvert bilde

en: Display the search bar
nb: Vis søkefeltet

en: Display the sidebar
nb: Vis sidestolpen

en: Display the title of each photo
nb: Vis titlene for hvert bilde

en: Do not monitor library directory at runtime for changes
nb: Ikke kontroller for endringer i bibliotek-katalogen under kjøring

en: Don't display startup progress meter
nb: Ikke vis oppstartsprogresjon

en: Drag and drop photos onto the Shotwell window
nb: Dra og slipp bilder inn i Shotwellvinduet

en: Duplicate
nb: Dupliker

en: Duplicate Photos/Videos Not Imported:
nb: Duplikat bilder/Videoer som ikke ble importert:

en: Duplicating photos
nb: Duplikerer bilder

en: Duration:
nb: Varighet:

en: E_xtended Information
nb: _Utvidet informasjon

en: E_xternal photo editor:
nb: E_kstern bilderedigeringsprogram:

en: Edit Comment
nb: Endre kommentar

en: Edit Event Comment
nb: Rediger hendelseskommentar

en: Edit Event _Comment...
nb: Rediger _hendelseskommentar …

en: Edit Photo/Video Comment
nb: Rediger bilde-/videokommentar

en: Edit Title
nb: Endre tittel

en: Edit _Comment...
nb: endre_kommentar

en: Edit _Title...
nb: Endre _tittel...

en: Empty T_rash
nb: Tøm _Søppelbøtten

en: Empty Trash
nb: Tøm søppelbøtten

en: Emptying Trash...
nb: tømmer søppelbøtten...

en: Enhance
nb: Gjør skarpere

en: Enhancing
nb: Gjør skarpere

en: Enter email and password associated with your Rajce account.
nb: Skriv inn brukernavnet og passordet som tilhører din Rajce-konto.

en: Enter the URL for your Gallery3 site and the username and password (or API key) for your Gallery3 account.
nb: Legg inn adressen (URL) til ditt Gallery3 nettsted med brukernavn og passord (eller API-nøkkel) for din Gallery3 konto.

en: Enter the URL of your Piwigo photo library as well as the username and password associated with your Piwigo account for that library.
nb: Legg inn adressen (URL)til  ditt Piwigo fotobibliotek med tilhørende brukernavn og passord for dette bilioteket.

en: Enter the confirmation number which appears after you log into Flickr in your Web browser.
nb: Skriv inn bekreftelsesnummeret som dukker opp etter du logger på Flickr i din nettleser.

en: Enter the username and password associated with your Tumblr account.
nb: Skriv inn brukernavnet og passordet som tilhører din Tumblrkonto

en: Error accessing database file:
     %s
    
    Error was: 
    %s
nb: Feil ved tilgang til databasefilen:
     %s
    
    Feilen er: 
    %s

en: Error loading UI file %s: %s
nb: Feil under innlasting av UI-fil %s: %s

en: Error while saving to %s: %s
nb: Feil under lagring til %s: %s

en: Even_ts
nb: _Hendelse

en: Event %s
nb: Hendelse %s

en: Event name
nb: Hendelsesnavn

en: Events
nb: Hendelser

en: Everyone
nb: Alle

en: Example:
nb: Eksempel:

en: Export
nb: Eksporter

en: Export Photo
nb: Eksporter bilder

en: Export Photo/Video
nb: Eksporter bilder / videoer

en: Export Photos
nb: Eksporter bilder

en: Export Photos/Videos
nb: Eksporterer bilder/videoer

en: Export Video
nb: Eksporter video

en: Export Videos
nb: Eksporter videoer

en: Export metadata
nb: Eksporter metadata

en: Exporting
nb: Exporterer

en: Exposure
nb: Eksponering

en: Exposure bias:
nb: Eksponeringsjustering:

en: Exposure date:
nb: Eksponerings dato:

en: Exposure time will be shifted backward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
nb: Eksponeringstidspunktet vil bli satt tilbake med
    %d %s, %d %s, %d %s, og %d %s.

en: Exposure time will be shifted forward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
nb: Eksponeringstiden vil bli flyttet fram med
    %d %s, %d %s, %d %s, og %d %s.

en: Exposure time:
nb: Eksponeringstid:

en: Exposure:
nb: Eksponering:

en: Extended Information
nb: Utvidet informasjon

en: External Editors
nb: Ekstern bildebehandler

en: External _RAW editor:
nb: Ekstern _RAW behandler:

en: F-Spot library: %s
nb: F-Spot bibliotek: %s

en: Fade
nb: Tone

en: Family only
nb: Kun familie

en: Fetching account information...
nb: Henter kontoinformasjon...

en: Fetching photo information
nb: Henter bildeinformasjon

en: Fetching preview for %s
nb: innhenter forhåndsvisning for %s

en: File %s already exists.  Replace?
nb: filen %s finnes fra før. Overskriv?

en: File already exists in database
nb: Filen finnes allerede i databasen

en: File error
nb: Filfeil

en: File name
nb: Filnavn

en: File size:
nb: Filstørrelse:

en: File write error
nb: Feil under filskriving

en: Files Not Imported Because They Weren't Recognized as Photos or Videos:
nb: Filene ble ikke importert da de ikke ble oppfattet som bilder eller videoer:

en: Fill the entire page
nb: Fyll hele siden

en: Filter Photos
nb: Filtrer bilder

en: Find
nb: Finn

en: Find an image by typing text that appears in its name or tags
nb: Finn et bilde ved å skrive tekst som finnes i navn eller nøkkelord

en: Find photos and videos by search criteria
nb: Finn bilder og videoer via søkekriterier

en: Fit to _Page
nb: Tilpass til _Side

en: Flag
nb: Flagg

en: Flag selected photos
nb: Flagg valgte bilder

en: Flag state
nb: Flaggtilstand

en: Flagged
nb: Flagget

en: Flagging selected photos
nb: Flagger valgte bilder

en: Flash:
nb: Blits:

en: Flip Hori_zontally
nb: Flipp Hori_sontalt

en: Flip Horizontally
nb: Flipp horisontalt

en: Flip Verti_cally
nb: Flipp Verti_kalt

en: Flip Vertically
nb: Flipp vertikalt

en: Flipping Horizontally
nb: Flipper horisontalt

en: Flipping Vertically
nb: Flipper vertikalt

en: Focal length:
nb: Brennvidde:

en: Folders
nb: Mapper

en: Friends
nb: Venner

en: Friends & family only
nb: Kun venner & familie

en: Friends only
nb: Kun venner

en: From:
nb: Fra:

en: Fulls_creen
nb: Fulls_kjerm

en: GPS latitude:
nb: GPS-breddegrad:

en: GPS longitude:
nb: GPS-lengdegrad:

en: Gallery3 publishing module
nb: Publiseringsmodul for Gallery3

en: Generate desktop background slideshow
nb: Generer lysbildeshow for skrivebordsbakgrunn

en: Go _Back
nb: Til_bake

en: Go to the next photo
nb: Gå til det neste bilde

en: Go to the previous photo
nb: Gå tilbake til forrige bilde

en: Google+ (2048 x 1536 pixels)
nb: Google+ (2048 x 1536 bildepunkter)

en: Height
nb: Høyde

en: Hide photos already imported
nb: Skjul bilder som allerede er importert

en: High (%d%%)
nb: Høy (%d%%)

en: Highlights
nb: Uthevinger

en: Highlights:
nb: Uthevinger:

en: How long each photo is shown on the desktop background
nb: Hvor lenge hvert bilde er vist på skrivebordsbakgrunnen

en: Image Settings
nb: Bildeinnstillinger

en: Import Complete
nb: Import ferdig

en: Import From Application
nb: Importer fra program

en: Import From Folder
nb: Importer fra mappe

en: Import From _Application...
nb: Importer fra _program...

en: Import Results Report
nb: Importeringsrapport

en: Import _All
nb: Importer _alle

en: Import _Selected
nb: Importer _valgte

en: Import all the photos into your library
nb: Importer alle bildene til ditt bildebibliotek

en: Import photos from disk to library
nb: Importer bilder fra harddisken til biblioteket

en: Import photos from your %s library
nb: Importer bilder fra ditt %s bibliotek

en: Import the selected photos into your library
nb: Importer de valgte bildene til ditt bildebibliotek

en: Import to Library
nb: Importer til biblioteket

en: Imported %s
nb: Importerte %s

en: Imported failed (%d)
nb: Import feilet (%d)

en: Importing
nb: Importerer

en: Importing from %s can't continue because an error occurred:
nb: Importering fra %s kan ikke fortsette pga. en feil:

en: Importing...
nb: Importerer...

en: Increase Rating
nb: Øk rangeringen

en: Increase the magnification of the photo
nb: Øk bildets forstørrelsesgrad

en: Increase the magnification of the thumbnails
nb: Øk forstørrelsen på miniatyrbildene

en: Increasing ratings
nb: Øker rangeringer

en: Invalid URL
nb: ikke gyldig URL

en: Invalid User Email or Password
nb: Ugyldig brukernavn eller passord

en: Invalid User Name or Password
nb: Ugyldig brukernavn eller passord

en: Invalid email and/or password. Please try again
nb: Ugyldig brukernavn og/eller passord. Vennligst prøv igjen

en: Invalid pattern
nb: Ugyldig mønster

en: Items:
nb: Punkter:

en: Just me
nb: Bare meg selv

en: L_ist album in public gallery
nb: V_is albumet i offentlig galleri

en: Large (2048 pixels)
nb: Stor (2048 piksler)

en: Last Import
nb: Siste importering

en: Leave _Fullscreen
nb: Forlat _fullskjerm

en: Leave fullscreen
nb: Forlat fullskjerm

en: Letter (8.5 x 11 in.)
nb: Letter (8.5" x 11" )

en: Library
nb: Bibliotek

en: Library Location
nb: Bildebibliotekets plassering:

en: Limit the number of photos displayed based on a filter
nb: Begrens antall bilder vist basert på et filter

en: Loading Shotwell
nb: Laster Shotwell

en: Location:
nb: Plassering:

en: Logging in...
nb: Logger inn...

en: Login
nb: Logg inn

en: Logout
nb: Logg ut

en: Lose changes to %s?
nb: Fjern endringer til %s?

en: Low (%d%%)
nb: Lav (%d%%)

en: Make Key Photo for Event
nb: Lag et nøkkelbilde for hendelsen

en: Make _Key Photo for Event
nb: Lag nøkkelfoto for hendelsen

en: Make a duplicate of the photo
nb: Lag et duplikat av bildet

en: Manually select an F-Spot database file to import:
nb: Manuelt valg av en F-Spot database som skal importeres:

en: Maximum (%d%%)
nb: Maksimum (%d%%)

en: Media type
nb: Mediatype

en: Medium (1024 x 768 pixels)
nb: Medium (1024 x 768 piksler)

en: Merge
nb: Flett

en: Merging
nb: Fletter

en: Metric Wallet (9 x 13 cm)
nb: Metrisk Lommebok (9x 13 cm)

en: Missing Files
nb: Manglende filer

en: Modif_y Tags...
nb: Modif_iser tagger...

en: Modify Tags
nb: Modifiser tagger

en: Move Photos
nb: Flytt bildene

en: Move Photos to Trash
nb: Flytt bilder til søppelbøtten

en: Move Tag "%s"
nb: Flytt taggen "%s"

en: Move photos to an event
nb: flytt bildene til en hendelse

en: Move the photos to the Shotwell trash
nb: Flytt bildene til Shotwells søppelbøtte

en: Move the selected photos back into the library
nb: Flytt de valgte bildene tilbake til biblioteket

en: Moving Photos to New Event
nb: Flytter bilder til den nye hendelsen

en: Moving Photos to Trash
nb: Flytter bilder til søppelbøtten

en: Name:
nb: Navn:

en: Ne_w Saved Search...
nb: Nyt_t lagret søk...

en: New Event
nb: Ny hendelse

en: New _Tag...
nb: <ny _Tagg...

en: Next
nb: Neste

en: Next Photo
nb: Neste bilde

en: Next photo
nb: Neste bilde

en: No Event
nb: Ingen hendelse

en: No events
nb: Ingen eventer

en: No events found
nb: Ingen eventer funnet

en: No photos or videos imported.
nb: Ingen bilder eller videoer ble importert.

en: No photos/videos
nb: Ingen bilder/videoer

en: No photos/videos found
nb: Ingen bilder/videoer funnet

en: None
nb: Ingen

en: Not a file
nb: Ikke en fil

en: Not an image file
nb: Ikke en bildefil

en: Notecard (3 x 5 in.)
nb: Notekort (3 x 5 tommer)

en: Of these, %d file was successfully imported. | Of these, %d files were successfully imported.
nb[0]: av disse, %d fil ble importert uten feil.
nb[1]: av disse, %d filer ble importert uten feil

en: One original photo could not be adjusted. | The following original photos could not be adjusted.
nb[0]: Ett orginalbilde kunne ikke justeres
nb[1]: Følgende orginalbilder kunne ikke justeres.

en: Only display photos that have not been imported
nb: Vis kun bilder som ikke har blitt importert

en: Only show photos with a rating of %s
nb: Bare vis bilder som er rangert til %s

en: Only show photos with a rating of %s or better
nb: Bare vis bilder med en rangering på %s eller bedre

en: Open With E_xternal Editor
nb: Åpne i en e_kstern bildebehandler

en: Open With RA_W Editor
nb: Åpne med en RA_W behandler

en: Open target _album in browser
nb: Åpne mål_album i nettleseren

en: Open the selected photo's directory in the file manager
nb: Åpne de valgte bildemappene i filbehandleren

en: Open the selected videos in the system video player
nb: Åpne de valgte videoene i systemets videoavspiller

en: Original Size
nb: Opprinnelig størrelse

en: Original dimensions:
nb: Orginaldimensjoner:

en: Original photo could not be adjusted.
nb: Orginalbildet kunne ikke justeres

en: Original size
nb: Orginalstørrelse

en: Paste Color Adjustments
nb: Lim inn fargejusteringer

en: Path to Shotwell's private data
nb: sti til Shotwells private data

en: Pause the slideshow
nb: Pause bildefremvisningen

en: Photo Manager
nb: Fotobehandler

en: Photo Viewer
nb: Fotofremviser

en: Photo _size preset:
nb: _Standardstørrelse på bildet:

en: Photo _size:
nb: Bilde_størrelse:

en: Photo size:
nb: Bildestørrelse:

en: Photo source file missing: %s
nb: Kildefil for bilde mangler: %s

en: Photo state
nb: Fototilstand

en: Photos
nb: Bilder

en: Photos _visible to:
nb: Bilder er  _synlige for:

en: Photos and videos _visible to:
nb: Bilder og videoer er _synlige for:

en: Photos cannot be exported to this directory.
nb: Bilder kan ikke eksporteres til denne mappen.

en: Photos cannot be imported from this directory.
nb: Ingen bilder kan importeres fra denne mappen.

en: Photos will appear in:
nb: Bildene vil vises i:

en: Photos will be _visible by:
nb: Bilder vil være _synlig for:

en: Photos/Videos Not Imported Because Files Are Corrupt:
nb: Bilder/videoer ble ikke importert fordi filene har feil i seg:

en: Photos/Videos Not Imported Because Shotwell Couldn't Copy Them into its Library:
nb: Bilder/videoer ble ikke importert da Shotwell ikke greide å kopiere de til sitt bibliotek:

en: Photos/Videos Not Imported Because They Weren't in a Format Shotwell Understands:
nb: Bilder/videoer ble ikke importert fordi de er i et format som er ukjent for Shotwell:

en: Photos/Videos Not Imported Due to Camera Errors:
nb: Bilder/Videoer ble ikke importert p.g.a kamerafeil:

en: Photos/Videos Not Imported for Other Reasons:
nb: Bilder/videoer ble ikke importert p.g.a andre årsaker:

en: Pictures
nb: Bilder

en: Pin Toolbar
nb: Lås verktøylinjen

en: Pin the toolbar open
nb: Lås verktøylinjen åpen

en: Pivot the crop rectangle between portrait and landscape orientations
nb: Pivoter beskjæringsrektanglet mellom stående eller liggende

en: Play
nb: avspill

en: Play a slideshow
nb: vis et diasshow

en: Please close any other application using the camera.
nb: Vennligst lukk alle andre programmer som bruker kameraet.

en: Please unmount the camera.
nb: Vennligst avmonter kameraet.

en: Plugins
nb: Innstikk

en: Postcard (10 x 15 cm)
nb: Postkort (10 x 15 cm)

en: Preparing for login...
nb: Forbereder pålogging...

en: Preparing for upload
nb: Gjør klart til opplasting

en: Preparing to auto-import photos...
nb: forbereder automatisk importering av bilder...

en: Preparing to import
nb: Klargjør for importering

en: Preparing to import...
nb: Gjør klart til importering...

en: Previous Photo
nb: Forrige bilde

en: Previous photo
nb: Forrige bilde

en: Print image _title
nb: skriv ut bilde_tittel

en: Print the photo to a printer connected to your computer
nb: skriv ut bildet med en skriver tilkoplet din datamaskin

en: Printing...
nb: Skriver ut...

en: Private
nb: Privat

en: Pu_blish...
nb: Pu_bliser...

en: Public
nb: Offentlig

en: Public listed
nb: Offentlig listet

en: Public unlisted
nb: Offentlig ulistet

en: Publish
nb: Publiser

en: Publish Photos
nb: Publiser bilder

en: Publish Photos and Videos
nb: Publiser bilder og videoer

en: Publish Videos
nb: Publiser videoer

en: Publish photos _to:
nb: Publiserer bilder _til:

en: Publish photos and videos _to
nb: Publiserer bilder og videoer _til

en: Publish to an e_xisting album:
nb: Publiser til et eks_isterende album:

en: Publish to various websites
nb: Publiser til diverse nettsteder

en: Publish videos _to
nb: Publiserer videoer _til

en: Publishing
nb: Publiserer

en: Publishing to %s as %s.
nb: Publiserer til %s som %s.

en: Publishing to %s can't continue because an error occurred:
nb: Publisering til %s kan ikke fortsette pga. en feil:

en: RAW Developer
nb: RAW-Fremkaller

en: RAW Photos
nb: RAW-bilder

en: RAW photos
nb: RAW-bilder

en: R_emove From Library
nb: Fj_ern fra bildebiblioteket

en: R_ename imported files to lowercase
nb: E_ndre filnavnene til importerte filer til småbokstaver.

en: Random
nb: Tilfeldig

en: Rate %s
nb: Ranger %s

en: Rate Rejected
nb: rangering forkastet

en: Rate Unrated
nb: Ranger urangerte

en: Rating
nb: Rangering

en: Re_name Event...
nb: _Omdøp hendelsen...

en: Re_name Tag "%s"...
nb: _Omdøp tagg  "%s"...

en: Re_name...
nb: nytt_navn....

en: Re_vert External Edit
nb: omgj_ør eksterne redigeringer

en: Re_vert External Edits
nb: nu_llstille ekstern redigering

en: Re_vert to Original
nb: omgj_ør til orginal

en: Recommended (1600 x 1200 pixels)
nb: Anbefalt (1600 x 1200 piksler)

en: Red-eye
nb: Rødøye

en: Redo
nb: omgjør

en: Reduce or eliminate any red-eye effects in the photo
nb: Reduser eller fjern eventuelle rødeøyer i bildet

en: Rejected
nb: forkastet

en: Rejected Only
nb: Bare forkastede

en: Rejected _Only
nb: _Bare forkastede

en: Remove From Library
nb: Fjern fra bildebiblioteket

en: Remove Photo From Library
nb: Fjerner bilder fra bildebiblioteket

en: Remove Photos From Library
nb: Fjern bilder fra bildebiblioteket

en: Remove Tag "%s" From Photo
nb: Fjern taggen "%s" fra bildene

en: Remove Tag "%s" From Photos
nb: Fjern taggen "%s" fra bildene

en: Remove Tag "%s" From _Photo
nb: Fjern taggen "%s" fra _bildene

en: Remove Tag "%s" From _Photos
nb: Fjern taggen "%s" fra _bildene

en: Remove and _Trash File | Remove and _Trash Files
nb[0]: Sle_tt fil
nb[1]: Sle_tt filer

en: Remove any ratings
nb: Fjern alle rangeringer

en: Remove any red-eye effects in the selected region
nb: Fjern eventuelle rødeøyer i det valgte området

en: Remove the selected photos from the library
nb: Fjern de utvalgte bildene fra bildebiblioteket

en: Remove the selected photos from the trash
nb: Fjern de valgte bildene fra søppelkassen

en: Removing Event
nb: Fjerner hendelse

en: Removing Photo From Library
nb: Fjerner bilde fra bildebiblioteket

en: Removing Photos From Library
nb: Fjerner bilder fra bildebiblioteket

en: Removing duplicated photos
nb: Fjerner duplikatbilder

en: Removing photos/videos from camera
nb: Fjerner bilder/videoer fra kameraet

en: Rename Event
nb: gi nytt navn til en hendelse

en: Rename Search "%s" to "%s"
nb: omdøp søk "%s" til "%s"

en: Rename Tag "%s" to "%s"
nb: Omdøp taggen "%s" til "%s"

en: Replace _All
nb: Overskriv _alle

en: Reset Colors
nb: Nullstill farger

en: Reset all color adjustments to original
nb: tilbakestill alle fargejusteringer til orginalverdiene

en: Restore Photos from Trash
nb: Gjenopprett bilder fra  søppelkassen

en: Restore the photos back to the Shotwell library
nb: Gjenopprett bildene i Shotwells bildebibliotek

en: Restoring Photos From Trash
nb: Gjenoppretter bilder fra søppelbøtten

en: Restoring previous RAW developer
nb: gjenoppretter forrige RAW-fremkaller

en: Restoring previous rating
nb: Gjenoppretter tidligere rangering

en: Return to current photo dimensions
nb: Gå tilbake til aktuelle bildedimensjoner

en: Revert External E_dits
nb: Omgjør eksterne re_digeringer

en: Revert External Edit?
nb: Omgjør eksterne redigeringer?

en: Revert External Edits?
nb: nullstille eksterne redigeringer?

en: Revert to Original
nb: Omgjør til orginal

en: Revert to the master photo
nb: gå tilbake til orginalbildet

en: Reverting
nb: Forkaster

en: Rotate
nb: Roter

en: Rotate Left
nb: Roter venstre

en: Rotate Right
nb: Roter høyre

en: Rotate _Left
nb: Roter _venstre

en: Rotate _Right
nb: Roter _høyre

en: Rotate the photos left
nb: Roter bildet mot venstre

en: Rotate the photos right (press Ctrl to rotate left)
nb: Roter bildene mot høyre (trykk Ctrl for å rotere mot venstre)

en: Rotating
nb: Rotering

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
nb: Kjør '%s --help' for å se en fullstendig liste over tilgjengelige kommandolinje kommandoer.

en: S_idebar
nb: S_idestolpe

en: S_lideshow
nb: L_ysbildefremvisning

en: Saturation
nb: Metning

en: Saturation:
nb: Metning:

en: Save As
nb: Lagre som

en: Save Details
nb: Lagre detaljer

en: Save Details...
nb: Lagre detaljer …

en: Save _As
nb: L_agre som

en: Save _As...
nb: Lagre _som...

en: Save photo
nb: Lagre bilde

en: Save photo with a different name
nb: Lagre bilde med et annet navn

en: Saved Search
nb: Lagrede søk

en: Saved Searches
nb: Lagrede søk

en: Scaling constraint:
nb: Skaleringsbegrensing

en: Screen
nb: Skjerm

en: Search
nb: Søk

en: Select _All
nb: Velg _alle

en: Select all items
nb: Velg alle

en: Send T_o...
nb: Send T_il...

en: Send To
nb: Send til

en: Send _To...
nb: Send _til...

en: Set Developer
nb: juster fremkaller

en: Set Rating
nb: Gi rangering

en: Set _all photos/videos to this time
nb: Gi _alle bilder/videoer denne dato/tid

en: Set as Desktop Background
nb: Sett som skrivebordsbakgrunn

en: Set as Desktop Slideshow
nb: Angi som lysbildeshow for skrivebordsbakgrunn

en: Set as _Desktop Background
nb: Angi som _skrivebordsbakgrunn

en: Set as _Desktop Slideshow...
nb: Angi som lysbildeshow med _skrivebordsbakgrunner

en: Set rating to %s
nb: Sett rangering til %s

en: Set rating to rejected
nb: Sett rangeringen til forkastet

en: Set selected image to be the new desktop background
nb: Angi valgte bilde til å bli din nye skrivebordsbakgrunn

en: Set the crop for this photo
nb: Angi beskjæring av dette bildet

en: Setting Photos to Previous Event
nb: angi bilder til forrige hendelse

en: Setting RAW developer
nb: Velger RAW-fremkaller

en: Setting as rejected
nb: Satt som forkastet

en: Setting as unrated
nb: Satt som urangert

en: Setting rating to %s
nb: Setter rangering til %s

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Shadows
nb: Skygger

en: Shadows:
nb: Skygger:

en: Shotwell Connect
nb: Shotwell - tilkobling

en: Shotwell Extra Publishing Services
nb: Ekstra publiseringstjenester for Shotwell

en: Shotwell Preferences
nb: Shotwell innstillinger

en: Shotwell can copy the photos into your library folder or it can import them without copying.
nb: Shotwell kan kopiere bildene til din bildebibliotekmappe, eller lenke til bildene uten å kopiere dem.

en: Shotwell cannot contact your Piwigo photo library. Please verify the URL you entered
nb: Shotwell kan ikke kontakte ditt Piwigo fotobibliotek. Vennligst verifiser adressen (URL)

en: Shotwell cannot publish the selected items because you do not have a compatible publishing plugin enabled. To correct this, choose <b>Edit %s Preferences</b> and enable one or more of the publishing plugins on the <b>Plugins</b> tab.
nb: Shotwell kan ikke publisere de valgte elementene, da du ikke har aktivert et kompatibelt publiseringsinnstikk. For å rette på dette, velg <b>Rediger %s Preferanser</b> og slå på en eller flere av publiseringsinnstikkene på <b>Innstikk</b> fanen.

en: Shotwell couldn't create a file for editing this photo because you do not have permission to write to %s.
nb: Shotwell kunne ikke lage en fil for redigering av dette bildet da du ikke har tillatelse for å skrive til %s.

en: Shotwell default directory
nb: Forvalgt mappe for Shotwell

en: Shotwell has found %d photos in the F-Spot library and is currently importing them. Duplicates will be automatically detected and removed.
    
    You can close this dialog and start using Shotwell while the import is taking place in the background.
nb: Shotwell har funnet %d bilder i F-Spot biblioteket, og er i gang med å importere dem. Duplikater vil automatisk bli oppdaget og fjernet.
    
    Du kan stenge dette dialogvinduet, og bruke Shotwell. Importeringen vil fortsette i bakgrunnen.

en: Shotwell is configured to import photos to your home directory.
    We recommend changing this in <span weight="bold">Edit %s Preferences</span>.
    Do you want to continue importing photos?
nb: Shotwell er konfigurert til å importere bilder til din hjemmekatalog.
    Vi anbefaler å endre dette i <span weight="bold">Rediger brukervalg for %s</span>.
    Vil du fortsette å importere bilder?

en: Shotwell needs to unmount the camera from the filesystem in order to access it.  Continue?
nb: Shotwell trenger å avmontere kameraet fra filsystemet for å få tilgang til det. Fortsett?

en: Shotwell was unable to play the selected video:
    %s
nb: Shotwell greide ikke å spille den valgte videoen:
    %s

en: Shotwell was unable to upgrade your photo library from version %s (schema %d) to %s (schema %d).  For more information please check the Shotwell Wiki at %s
nb: Shotwell var ikke istand til å oppgradere ditt bildebibliotek fra versjon %s  (skjema %d) til %s (skjema %d). For mer informasjon, vennligst sjekk Shotwells Wiki på %s

en: Show all photos
nb: Vis alle bilder

en: Show all photos, including rejected
nb: Vis alle bilder, inkludert de som er forkastet

en: Show each photo for
nb: Vis alle bilder for

en: Show in File Mana_ger
nb: Åpne med filhåndtereren

en: Show only rejected photos
nb: Vis bare forkastede bilder

en: Show t_itle
nb: Vis t_ittel

en: Show the application's version
nb: Vis applikasjonsversjonen

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Slide
nb: Lysbilde

en: Slideshow
nb: blidefremvising

en: Slideshow Transitions
nb: Overganger for lysbildefremvisning

en: Small (640 x 480 pixels)
nb: Liten (640 x 480 piksler)

en: Software:
nb: Programvare:

en: Sort _Ascending
nb: Sorter _stigende

en: Sort _Descending
nb: Sorter s_ynkende

en: Sort _Events
nb: Sorter _hendelser

en: Sort _Photos
nb: Sorter _bilder

en: Sort photos by exposure date
nb: Sorter bildene etter eksponeringsdato

en: Sort photos by filename
nb: Sorter bilder etter filnavn

en: Sort photos by rating
nb: Sorter bilder etter rangering

en: Sort photos by title
nb: Sorter bilder etter tittel

en: Sort photos in a descending order
nb: Sorter bilder i synkende rekkefølge

en: Sort photos in an ascending order
nb: Sorter bilder i stigende rekkefølge

en: Square
nb: Firkant

en: Squares
nb: Kvadrat

en: Standard (720 pixels)
nb: Standard (720 piksler)

en: Starting import, please wait...
nb: Importering starter, vennligst vent...

en: Stop importing photos
nb: Stopp importering av bilder

en: Straighten
nb: Oppretting

en: Straighten the photo
nb: Rett opp bildet

en: Stripes
nb: Striper

en: Success
nb: Vellykket

en: Switching developers will undo all changes you have made to this photo in Shotwell | Switching developers will undo all changes you have made to these photos in Shotwell
nb[0]: Å forandre fremkaller vil fjerne alle endringer du har gjort på dette bildet i Shotwell
nb[1]: Å forandre fremkaller vil fjerne alle endringer du har gjort disse bildene i Shotwell

en: T_ools
nb: V_erktøy

en: Ta_gs
nb: Ta_gger

en: Tabloid (11 x 17 in.)
nb: Tabloid (11" x 17")

en: Tag
nb: Tagg

en: Tag Photo as "%s"
nb: Tagg bildene som "%s"

en: Tag Photos as "%s"
nb: Tagg bildet som "%s"

en: Tag the selected photo as "%s"
nb: Tagg de valgte bildene som "%s"

en: Tag the selected photos as "%s"
nb: Tagg de utvalgte bildene som "%s"

en: Tags
nb: Tagger

en: Tags (separated by commas):
nb: Tagger (kommaseparert):

en: Temperature
nb: Temperatur

en: Temperature:
nb: Temperatur:

en: Testing connection to Facebook...
nb: Tester forbindelsen til Facebook...

en: The camera is locked by another application.  Shotwell can only access the camera when it's unlocked.  Please close any other application using the camera and try again.
nb: Kameraet er låst av et annet program. Shotwell kan bare få tilgang til kameraet når det er ulåst. Vennligst steng andre programmer som bruker kameraet, og prøv igjen.

en: The photo or video cannot be deleted. | %d photos/videos cannot be deleted.
nb[0]: Bildet eller videoen kan ikke slettes.
nb[1]: %d bilder/videoer kan ikke slettes.

en: The photo or video cannot be moved to your desktop trash.  Delete this file? | %d photos/videos cannot be moved to your desktop trash.  Delete these files?
nb[0]: Bildet eller videoen kan ikke bli flyttet til søppelbøtten på skrivebordet. Slett denne filen?
nb[1]: %d bilder/videoer kan ikke bli flyttet til søppelbøtten på ditt skrivebord. Slett disse filene?

en: The selected photo was successfully published.
nb: Vellykket publisering av det valgte bildet.

en: The selected photos were successfully published.
nb: de valgte bildene ble publisert.

en: The selected photos/videos were successfully published.
nb: vellykket publisering av de utvalgte bildene/videoene.

en: The selected video was successfully published.
nb: Vellykket publisering av den valgte videoen.

en: The selected videos were successfully published.
nb: Vellykket publisering av de utvalgte videoene.

en: This will destroy all changes made to the external file.  Continue? | This will destroy all changes made to %d external files.  Continue?
nb[0]: Dette vil ødelegge alle endringer som er gjort i den eksterne filen. Fortsett?
nb[1]: Dette vil ødelegge alle endringer som er gjort i de %d eksterne filene. Fortsett?

en: This will remove the photo from the library.  Continue? | This will remove %d photos from the library.  Continue?
nb[0]: Dette vil fjerne bildet fra bildebiblioteket. Fortsett?
nb[1]: Dette vil fjerne %d bilder fra bildebiblioteket. Fortsett?

en: This will remove the photo from your Shotwell library.  Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos from your Shotwell library.  Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
nb[0]: Dette vil fjerne bildet fra ditt Shotwell bildebibliotek. Vil du også flytte filen til din søppelkasse? (slette bildefilen)
    
    Denne operasjonen kan ikke angres / omgjøres
nb[1]: Dette vil fjerne %d bilder fra ditt Shotwell bildebibliotek. Vil du også flytte filene til din søppelkasse? (slette bildefilene)
    
    Denne operasjonen kan ikke angres / omgjøres

en: This will remove the photo/video from your Shotwell library.  Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos/videos from your Shotwell library.  Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
nb[0]: Dette vil fjerne bildet/videoen fra ditt Shotwell bildebibliotek. Vil du også flytte filen til din søppelkasse? (slette bildefilen)
    
    Denne operasjonen kan ikke angres / omgjøres
nb[1]: Dette vil fjerne %d bilder/videoer fra ditt Shotwell bildebibliotek. Vil du også flytte filene til din søppelkasse? (slette bildefilene)
    
    Denne operasjonen kan ikke angres / omgjøres

en: This will remove the saved search "%s".  Continue?
nb: Dette vil fjerne det lagrede søket "%s". Forsette?

en: This will remove the tag "%s" from one photo.  Continue? | This will remove the tag "%s" from %d photos.  Continue?
nb[0]: Dette vil fjerne taggen "%s" fra ett bilde. Fortsett?
nb[1]: Dette vil fjerne taggen "%s" fra %d bilder. Fortsett?

en: This will remove the video from your Shotwell library.  Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d videos from your Shotwell library.  Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
nb[0]: Dette vil fjerne videoen fra ditt Shotwellbibliotek. Vil du også flytte filen til din søppelkasse? (slette bildefilen)
    
    Denne operasjonen kan ikke angres / omgjøres
nb[1]: Dette vil fjerne %d bilder fra ditt Shotwell bildebibliotek. Vil du også flytte filene til din søppelkasse? (slette bildefilene)
    
    Denne operasjonen kan ikke angres / omgjøres

en: Time Adjustment Error
nb: Tidsjusteringsfeil

en: Time adjustments could not be undone on the following photo file. | Time adjustments could not be undone on the following photo files.
nb[0]: Tidsjusteringer kunne ikke omgjøres på den følgende bildefilen.
nb[1]: Tidsjusteringen kunne ikke omgjøres på de følgende bildefiler.

en: Time:
nb: Tid:

en: Tint
nb: Nyanse

en: Tint:
nb: Nyanse

en: Title
nb: Tittel

en: Title:
nb: Tittel:

en: To get started, import photos in any of these ways:
nb: For å komme igang, kan du importere bilder på en av følgende måter:

en: To try importing from another service, select one from the above menu.
nb: For å forsøke å importere fra en annen tjeneste, velg tjeneste fra ovenstående meny.

en: To try publishing to another service, select one from the above menu.
nb: For å forsøke å publisere til en annen tjeneste: velg tjeneste fra ovenstående meny.

en: To:
nb: Til:

en: Today
nb: Idag

en: Transition d_elay:
nb: Overgangsforsink_else:

en: Trash
nb: Søppelbøtte

en: Trash is empty
nb: Søppeldunken er tom

en: TumblrPublisher: start( ): can't start; this publisher is not restartable.
nb: TumblrPublisher: start( ): kan ikke starte; Dette publiseringsverktøyet kan ikke omstartes.

en: Type
nb: Skriv

en: Un_flag
nb: av_flagg

en: Unable to create cache directory %s: %s
nb: Kan ikke lage mellomlagerkatalog %s: %s

en: Unable to create data directory %s: %s
nb: Kan ikke lage datakatalog %s: %s

en: Unable to create data subdirectory %s: %s
nb: Kan ikke lage data for underkatalog %s: %s

en: Unable to create temporary directory %s: %s
nb: Kan ikke midlertidig katalog %s: %s

en: Unable to decode file
nb: kan ikke dekode filen

en: Unable to delete %d photo/video from the camera due to errors. | Unable to delete %d photos/videos from the camera due to errors.
nb[0]: Kan ikke slette %d bildet/videoen fra kameraet pga. feil.
nb[1]: Kan ikke slette %d bildene/videoene fra kameraet pga. feil.

en: Unable to display FAQ: %s
nb: Kan ikke vise OSS: %s

en: Unable to display help: %s
nb: Kan ikke vise hjelp: %s

en: Unable to duplicate one photo due to a file error | Unable to duplicate %d photos due to file errors
nb[0]: Kunne ikke duplisere et bilde p.g.a en filfeil
nb[1]: kunne ikke duplisere %d bilder p.g.a filfeil

en: Unable to export %s: %s
nb: Kan ikke eksportere %s: %s

en: Unable to export background to %s: %s
nb: Kan ikke eksportere bakgrunn til %s: %s

en: Unable to export the following photo due to a file error.
nb: kan ikke eksportere dette bildet p.g.a en filfeil.

en: Unable to fetch previews from the camera:
    %s
nb: Kan ikke hente forhåndsvisninger fra kameraet:
    %s

en: Unable to generate a temporary file for %s: %s
nb: Kan ikke generere en midlertidig fil for %s: %s

en: Unable to launch Nautilus Send-To: %s
nb: Klarer ikke å starte Nautilus send-til:: %s

en: Unable to launch editor: %s
nb: Klarer ikke å starte bildebehandleren: %s

en: Unable to lock camera: %s
nb: Kan ikke låse kamera: %s

en: Unable to monitor %s: Not a directory (%s)
nb: Kan ikke overvåke %s: Dette er ingen mappe (%s)

en: Unable to navigate to bug database: %s
nb: Kan ikke navigere til feilkodedatabase: %s

en: Unable to open in file manager: %s
nb: Kan ikke åpnes i filbehandleren: %s

en: Unable to open/create photo database %s: error code %d
nb: Kan ikke åpne/lage bildedatabase %s: feilkode %d

en: Unable to prepare desktop slideshow: %s
nb: Klarer ikke å forberede lysbildeshow med skrivebordsbakgrunner: %s

en: Unable to print photo:
    
    %s
nb: Kan ikke skrive ut bildet:
    
    %s

en: Unable to process monitoring updates: %s
nb: Greide ikke å behandle mon.  oppdateringene :%s

en: Unable to publish
nb: kan ikke publisere

en: Unable to rename search to "%s" because the search already exists.
nb: Kan ikke endre søket til "%s" da søket allerede finnes.

en: Unable to rename tag to "%s" because the tag already exists.
nb: Kan ikke omdøpe taggen til "%s" fordi den allerede finnes.

en: Unable to unmount camera.  Try unmounting the camera from the file manager.
nb: Kan ikke avmontere kameraet. Prøv å avmontere kameraet fra filbehandleren.

en: Unable to write to photo database file:
     %s
nb: kan ikke skrive til databasefilen:
     %s

en: Unconstrained
nb: Ubegrenset

en: Undated
nb: udatert

en: Undo
nb: Gjenskap

en: Undoing Color Transformations
nb: Gjør om fargetransformasjoner

en: Undoing Date and Time Adjustment
nb: fjerner justering av tid og dato

en: Undoing Enhance
nb: Angre oppskarping

en: Undoing Flip Horizontally
nb: Angre horisontal flipp

en: Undoing Flip Vertically
nb: Angre vertikal flipp

en: Undoing Revert
nb: Angre forkastelse

en: Undoing Rotate
nb: angre rotering

en: Unflag
nb: Fjern flagg

en: Unflag selected photos
nb: Fjern flagget fra valgte bilder

en: Unflagging selected photos
nb: Fjerner flagg fra valgte bilder

en: Unknown error attempting to verify Shotwell's database: %s
nb: Ukjent feil under verifisering av Shotwells database: %s

en: Unmerging
nb: Fjerner fletting

en: Unmodified
nb: umodifisert

en: Unmounting...
nb: Avmonterer...

en: Unrated
nb: urangert

en: Unrecognized User
nb: Ukjent bruker

en: Unsupported file format
nb: Filformatet er ikke støttet

en: Updating library...
nb: Oppdaterer bildebiblioteket...

en: Upload _size:
nb: Opplastningsstørrelse

en: Uploading %d of %d
nb: Laster opp %d av %d

en: Use a _standard size:
nb: Bruk en _standardstørrelse:

en: Use a c_ustom size:
nb: Bruk en _tilpasset størrelse:

en: Use for Desktop
nb: Bruk på skrivebordet

en: Use for Lock Screen
nb: Bruk for låst skjerm

en: User _name
nb: Bruker_navn

en: User aborted import
nb: Brukeren avbrøt import

en: Username and/or password invalid. Please try again
nb: Brukernavn og/eller passord er feil. Vennligst prøv igjen

en: Verifying authorization...
nb: Kontrollerer autorisasjon...

en: Video privacy _setting:
nb: video inn_stilling for personvern:

en: Videos
nb: Videoer

en: Videos _visible to:
nb: Videoer er _synlige for:

en: Videos and new photo albums _visible to:
nb: videoer og nye fotoalbum er _synlige for:

en: Videos will appear in '%s'
nb: Videoer vil dukke opp i '%s'

en: Videos will appear in:
nb: Videoer vil dukke opp i:

en: View Eve_nt for Photo
nb: Se hen_delsen bildet tilhører

en: Visit the Shotwell home page
nb: Besøk nettsiden til Shotwell

en: Visit the Yandex.Fotki web site
nb: Besøk nettsiden Yandex.Fotki

en: Visit the Yorba web site
nb: Besøk Yorbas nettsted

en: Wallet (2 x 3 in.)
nb: Lommebok (2 x 3 tommer)

en: Welcome to Shotwell!
nb: Velkommen til Shotwell!

en: Welcome to the F-Spot library import service.
    
    Please select a library to import, either by selecting one of the existing libraries found by Shotwell or by selecting an alternative F-Spot database file.
nb: Velkommen til tjenesten for importering av F-Spot biblioteker
    
    Vennligst velg et bibliotek for importering, enten ved å velge et av de eksisterende biblioteker funnet av Shotwell, eller ved å velge en alternativ F-Spot-databasefil.

en: Welcome to the F-Spot library import service.
    
    Please select an F-Spot database file.
nb: Velkommen til tjenesten for importering av F-Spot-bibliotek
    
    Vennligst velg en F-Spot databasefil.

en: Welcome!
nb: Velkommen!

en: Where would you like to publish the selected photos?
nb: Hvor vil du publisere de utvalgte bildene?

en: Width
nb: Bredde

en: Width or height
nb: Bredde eller høyde

en: Write tags, titles, and other _metadata to photo files
nb: Skriv merkelapper, titler og andre _metadata for bildefiler

en: Writing metadata to files...
nb: Skriver metadata til filer...

en: Year%sMonth
nb: År%sMåned

en: Year%sMonth%sDay
nb: År%sMåned%sDag

en: Year%sMonth-Day
nb: År%sMåned-Dag

en: Year-Month-Day
nb: År-Måned-Dag

en: Yesterday
nb: Igår

en: You are logged into Facebook as %s.
nb: Du er innlogget på Facebook som %s.

en: You are logged into Flickr as %s.
nb: Du er innlogget på Flickr som %s.

en: You are logged into Picasa Web Albums as %s.
nb: Du er innlogget hos Picasa Web Albums som %s.

en: You are logged into Rajce as %s.
nb: Du er innlogget på Rajce som %s.

en: You are logged into Tumblr as %s.
nb: Du er innlogget på Tumblr som %s.

en: You are logged into YouTube as %s.
nb: Du er innlogget på YouTube som %s.

en: You are not currently logged into Facebook.
    
    If you don't yet have a Facebook account, you can create one during the login process. During login, Shotwell Connect may ask you for permission to upload photos and publish to your feed. These permissions are required for Shotwell Connect to function.
nb: Det er nå ikke innlogget på Facebook.
    
    Hvis du ikke har en Facebook-konto, kan du opprette en under innloggingsprosessen. Under innloggingen, kan Shotwell komme til å spørre deg om tillatelse til å laste opp bilder og publisere dem i din Facebook-strøm. Disse tillatelsene er påkrevd for at Shotwell Connector skal fungere.

en: You are not currently logged into Flickr.
    
    Click Login to log into Flickr in your Web browser.  You will have to authorize Shotwell Connect to link to your Flickr account.
nb: Du er ikke innlogget på Flickr.
    
    Klikk for å logge på Flickr i din nettleser. Under påloggingen må du gi tillatelse til at Shotwell Connect peker til din Flickr-konto.

en: You are not currently logged into Picasa Web Albums.
    
    Click Login to log into Picasa Web Albums in your Web browser. You will have to authorize Shotwell Connect to link to your Picasa Web Albums account.
nb: Du er ikke innlogget på Picasa Web Album.
    
    Klikk Logg inn for å logge

en: You are not currently logged into Yandex.Fotki.
nb: Du er nå innlogget på Yandex.Fotki.

en: You are not currently logged into YouTube.
    
    You must have already signed up for a Google account and set it up for use with YouTube to continue. You can set up most accounts by using your browser to log into the YouTube site at least once.
nb: Du er ikke innlogget på YouTube.
    
    Du må ha en gyldig konto hos Google, som er satt opp for bruk med Youtube for å fortsette. Du kan sette opp de fleste kontoene ved å bruke nettleseren og logge på YouTube minst en gang.

en: You are not currently logged into your Gallery.
    
    You must have already signed up for a Gallery3 account to complete the login process.
nb: Du er ikke innlogget på i ditt galleri.
    
    Du må ha en gyldig konto hos Gallery3 for å fullføre påloggingsprosessen.

en: You can also import photos in any of these ways:
nb: Du kan også importere bilder på en av følgende måter:

en: You do not have any data imports plugins enabled.
    
    In order to use the Import From Application functionality, you need to have at least one data imports plugin enabled. Plugins can be enabled in the Preferences dialog.
nb: Du har ingen aktiverte innstikk for dataimportering
    
    For å bruke funksjonen "Importer fra program", må du ha minst ett innstikk for dataimportering aktivert.Innstikk kan aktiveres via menyen: Innstillinger

en: You have already logged in and out of Facebook during this Shotwell session.
    To continue publishing to Facebook, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
nb: Du har allerede logget inn og ut av Facebook under denne Shotwell- økten.
    For å fortsette å publisere ttil Facebook: Avslutt og restart Shotwell, deretter forsøk å publiser igjen.

en: You have already logged in and out of Flickr during this Shotwell session.
    To continue publishing to Flickr, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
nb: Du har alerede logget inn og ut av Flickr under denne Shotwell økten.
    For å fortsette publiseringen til Flickr: Avslutt og start Shotwell. Deretter kan du forsøke å publisere igjen.

en: You have already logged in and out of a Google service during this Shotwell session.
    
    To continue publishing to Google services, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
nb: Du har allerede logget inn og ut av en Google-tjeneste i denne Shotwell-økten.
    
    For å fortsette å publisere til Google-tjenester må du avslutte og omstarte Shotwell, og så prøve å publisere igjen.

en: Your Flickr Pro account entitles you to unlimited uploads.
nb: Din Flickr Pro-konto gir deg rett til ubegrenset opplastingsmengde.

en: Your free Flickr account limits how much data you can upload per month.
    This month you have %d megabyte remaining in your upload quota. | Your free Flickr account limits how much data you can upload per month.
    This month you have %d megabytes remaining in your upload quota.
nb[0]: Din gratiskonto hos Flickr begrenser hvor mye data du kan laste opp pr. mnd.
    Denne måneden har du %d megabytes igjen av din opplastingskvote.
nb[1]: Din gratiskonto hos Flickr begrenser hvor mye data du kan laste opp pr. mnd.
    Denne måneden har du %d megabytes igjen av din opplastingskvote.

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell.  It appears it was created by Shotwell %s (schema %d).  This version is %s (schema %d).  Please clear your library by deleting %s and re-import your photos.
nb: Ditt bildebibliotek er ikke kompatibel med denne versjonen av Shotwell. Det ser ut til at det var laget med Shotwell %s (skjema %d). Denne versjonen er %s. (skjema %d). Vennligst rydd opp  i biblioteket ved å slette %s og importer bildene dine på nytt.

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell.  It appears it was created by Shotwell %s (schema %d).  This version is %s (schema %d).  Please use the latest version of Shotwell.
nb: Ditt bildebibliotek er ikke kompatibel med denne versjonen av Shotwell. Det ser ut til at det var laget med Shotwell %s (skjema %d). Denne versjonen er %s (skjema %d). Vennligst bruk den nyeste versjonen av Shotwell.

en: Zoom _In
nb: Zoom _inn

en: Zoom _Out
nb: Zoom _ut

en: Zoom the photo to 100% magnification
nb: Zoom bildet til 100% magnifisering

en: Zoom the photo to 200% magnification
nb: Zoom bildet til 200% magnifisering

en: Zoom the photo to fit on the screen
nb: Zoom til å passe til skjermen

en: [FILE]
nb: [FIL]

en: _About
nb: _Om

en: _Add Tags...
nb: _Legge til tagger...

en: _Adjust
nb: _Juster

en: _Adjust Date and Time...
nb: _Juster dato og tid...

en: _Albums (or write new):
nb: _Albumer (eller lag nye):

en: _All Photos
nb: _Alle bilder

en: _Apply
nb: _Bruk

en: _Ascending
nb: _Stigende

en: _Autosize:
nb: _Autostørrelse:

en: _Background:
nb: _Bakgrunn:

en: _Basic Information
nb: _Grunnleggende informasjon

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Comments
nb: _Kommentarer:

en: _Contents
nb: _Innhold

en: _Copy Color Adjustments
nb: _Kopier fargejusteringer

en: _Crop
nb: _Beskjær

en: _Decrease
nb: _Senk

en: _Delay:
nb: _Forsinkelse:

en: _Delete
nb: _Slett

en: _Delete Tag "%s"
nb: _Slett tagg "%s"

en: _Developer
nb: _Fremkaller

en: _Directory structure:
nb: _Mappestruktur

en: _Do no upload tags
nb: _Ikke last opp tagger

en: _Don't show this message again
nb: _Vis ikke denne beskjeden igjen

en: _Duplicate
nb: _Dupliker

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _Edit...
nb: _Redger...

en: _Email address
nb: _Epostadresse

en: _Enhance
nb: _gjør skarpere

en: _Export...
nb: _Eksporter...

en: _File
nb: _Fil

en: _Filter Photos
nb: _Filtrer bilder

en: _Find
nb: _Finn

en: _Find...
nb: _Finn...

en: _Flag
nb: _Flagg

en: _Forbid downloading original photo
nb: _Forby nedlastning av originalbilde

en: _Forward
nb: _Fremover

en: _Frequently Asked Questions
nb: _Ofte spurte spørsmål (OSS)

en: _Gallery3 URL:
nb: _Gallery3 nettadresse:

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Hide album
nb: Sk_jul album

en: _If a title is set and comment unset, use title as comment
nb: _Hvis en tittel er gitt og kommentaren tom, bruk tittel som kommentar

en: _Import
nb: _Importer

en: _Import From Folder...
nb: _Importer fra mappe...

en: _Import in Place
nb: Lenke t_il plassering

en: _Import photos from your %s folder
nb: _Importer bilder fra din %s mappe

en: _Import photos to:
nb: _Importer bilde til:

en: _Increase
nb: Ø_k

en: _Keep
nb: _Behold

en: _Login
nb: _Logg inn

en: _Logout
nb: _Logg ut

en: _Match
nb: _Treff

en: _Match photo aspect ratio
nb: oppretthold bildedi_Mensjonene

en: _Merge Events
nb: _Flett hendelser

en: _Modify original file
nb: _Modifiser orginalfilene

en: _Modify original files
nb: _Modifiser originalfiler

en: _Modify original photo file
nb: _Modifiser bildets originalfil

en: _Modify original photo files
nb: _Modifiser bildenes originalfiler

en: _Move to Trash
nb: Flytt til søppelkassen

en: _Name of search:
nb: _Søkets navn:

en: _New
nb: _Ny

en: _New Event
nb: _Ny hendelse

en: _Next
nb: _Neste

en: _Next Photo
nb: _Neste bilde

en: _Normal Size
nb: Oppri_nnelig størrelse

en: _Output photo at:
nb: _Send bilde til:

en: _Password
nb: _Passord

en: _Password:
nb: _Passord:

en: _Paste Color Adjustments
nb: _Lim inn fargejusteringer

en: _Pattern:
nb: _Mønster:

en: _Photo
nb: _Bilde

en: _Photos
nb: _Bilder

en: _Pixels:
nb: _Bildepunkter:

en: _Play
nb: S_pill av

en: _Play Video
nb: S_pill Video

en: _Preferences
nb: _Preferanser

en: _Previous
nb: _Forrige

en: _Previous Photo
nb: _Forrige bilde

en: _Print
nb: _Skriv ut …

en: _Print...
nb: _Utskrift...

en: _Publish
nb: _Publiser

en: _Quality:
nb: _Kvalitet

en: _Quit
nb: _Avslutt

en: _Ratings
nb: _Rangering

en: _Red-eye
nb: _Rødeøyne

en: _Redo
nb: _Omgjør

en: _Refresh
nb: Oppf_risk

en: _Rejected
nb: _Forkastet

en: _Remember
nb: Husk passo_rd

en: _Remember Password
nb: _Husk passord

en: _Remove
nb: _Fjern

en: _Remove From Library
nb: Fje_rn fra bildebiblioteket

en: _Remove location, camera, and other identifying information before uploading
nb: Fje_rn lokasjon, kamera og annen identifiserende informasjon før opplasting

en: _Remove location, tag and camera-identifying data before uploading
nb: Fje_rn lokasjon, kamera og annen identifiserende informasjon før opplasting

en: _Rename...
nb: _Gi nytt navn...

en: _Replace
nb: _Overskriv

en: _Report a Problem...
nb: _Rapporter et problem...

en: _Reset
nb: _Nullstill

en: _Restore
nb: _Gjenopprett

en: _Revert
nb: Fo_rkast

en: _Save
nb: _Lagre

en: _Save a Copy
nb: _Lagre en kopi

en: _Scaling constraint:
nb: _Skaleringsbegrensing

en: _Search Bar
nb: _Søkefelt

en: _Set Rating
nb: _Gi Rangering

en: _Shift photos/videos by the same amount
nb: _flytt bilder/videoer med den samme mengden

en: _Skip
nb: _Utelat

en: _Stop
nb: _Stopp

en: _Stop Import
nb: _Stopp import

en: _Straighten
nb: _Oppretting

en: _Switch Developer
nb: _Bytt fremkaller

en: _Titles
nb: _Titler

en: _Transition effect:
nb: _Overgangseffekt:

en: _URL of your Piwigo photo library
nb: _URL til ditt Piwigo bildebibliotek

en: _Undelete
nb: _Angre slett

en: _Undo
nb: _Gjenskap

en: _Unmount
nb: _Avmonter

en: _Unrated
nb: _Urangert

en: _User name:
nb: Br_ukernavn

en: _View
nb: _Vis

en: _Watch library directory for new files
nb: _Følg med biblioteksmappen for å oppdage nye filer

en: a raw photo
nb: et RAW-bilde

en: a video
nb: en video

en: all
nb: alle

en: and
nb: og

en: and higher
nb: og høyere

en: and lower
nb: og lavere

en: any
nb: enhver

en: any photo
nb: hvilket som helst bilde

en: black
nb: svart

en: contains
nb: inneholder

en: couldn't copy %s
    	to %s
nb: kunne ikke kopiere %s
    	til %s

en: day | days
nb[0]: dag
nb[1]: dager

en: does not contain
nb: inneholder ikke

en: duplicates existing media item
nb: Duplikater finnes i dette mediet

en: ends with
nb: slutter med

en: error message:
nb: Feilmelding:

en: external modifications
nb: eksterne endringer

en: flagged
nb: flagget

en: has
nb: har

en: has no
nb: har ikke

en: hour | hours
nb[0]: time
nb[1]: timer

en: in.
nb: tomme

en: internal modifications
nb: interne endringer

en: is
nb: er

en: is after
nb: er etter

en: is before
nb: er før

en: is between
nb: er mellom

en: is exactly
nb: er eksakt

en: is not
nb: er ikke

en: is not set
nb: er ikke satt

en: is set
nb: er satt

en: label
nb: etikett

en: minute | minutes
nb[0]: minutt
nb[1]: minutter

en: modifications
nb: endringer

en: modified
nb: modifisert

en: none
nb: ingen

en: not flagged
nb: ikke flagget

en: of the following:
nb: for de følgende:

en: only
nb: bare

en: or
nb: eller

en: period of time
nb: Tidsperiode

en: pixels
nb: bildepunkter

en: pixels per inch
nb: piksler per tomme

en: second | seconds
nb[0]: sekund
nb[1]: sekunder

en: seconds
nb: Sekunder

en: starts with
nb: starter med

en: untitled
nb: Uten tittel

en: white
nb: hvit

en: within category:
nb: innenfor kategori:

en: you are logged in rajce as $name
nb: Du er innlogget på Rajce som $name
