shotwell-0.15 - en to pa translation catalogue (908 entries)

en: 
    
    And %d other. | 
    
    And %d others.
pa[0]: 
    
    ਅਤੇ %d ਹੋਰ।
pa[1]: 
    
    ਅਤੇ %d ਹੋਰ।

en: 
    
    Would you like to continue exporting?
pa: 
    
    ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਐਕਸਪੋਰਟ ਕਰਨਾ ਜਾਰੀ ਰੱਖਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en:  (text depends on fb username and is modified in the app - 
    anything put into this field won't display)
pa: (ਪਾਠ fb ਯੂਜ਼ਰ-ਨਾਂ ਤੇ ਨਿਰਭਰ ਹੈ ਅਤੇ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਵਿੱਚ ਸੁਧਾਰਿਆ ਗਿਆ ਹੈ - 
    ਇਸ ਖੇਤਰ ਵਿੱਚ ਰੱਖੀ ਕੋਈ ਵੀ ਚੀਜ ਪਰਦਰਸ਼ਿਤ ਨਹੀਂ ਹੋਵੇਗੀ)

en:  _pixels
pa:  ਪਿਕਸਲ(_p)

en: $mediatype will appear in
    (populated in code)
pa: $mediatype ਵਿਖਾਈ ਦੇਵੇਗਾ ਇਸ ਵਿੱਚ
    (ਕੋਡ ਵਿੱਚ ਬਣਿਆ)

en: %.1f seconds
pa: %.1f ਸਕਿੰਟ

en: %a %b %d
pa: %a %d %b

en: %d Event | %d Events
pa[0]: %d ਸਮਾਗਮ
pa[1]: %d ਸਮਾਗਮ

en: %d Photo | %d Photos
pa[0]: %d ਫੋਟੋ
pa[1]: %d ਫੋਟੋ

en: %d Photo/Video | %d Photos/Videos
pa[0]: %d ਫੋਟੋ/ਵਿਡੀਓ
pa[1]: %d ਫੋਟੋ/ਵਿਡੀਓ

en: %d Video | %d Videos
pa[0]: %d ਵਿਡੀਓ
pa[1]: %d ਵਿਡੀਓ

en: %d hour | %d hours
pa[0]: %d ਘੰਟਾ
pa[1]: %d ਘੰਟੇ

en: %d minute | %d minutes
pa[0]: %d ਮਿੰਟ
pa[1]: %d ਮਿੰਟ

en: %d second | %d seconds
pa[0]: %d ਸਕਿੰਟ
pa[1]: %d ਸਕਿੰਟ

en: %m/%d/%Y, %H:%M:%S
pa: %d/%m/%Y, %H:%M:%S

en: %m/%d/%Y, %I:%M:%S %p
pa: %d/%m/%Y, %I:%M:%S %p

en: %s Database
pa: %s ਡਾਟਾਬੇਸ

en: %s does not exist.
pa: %s ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: %s does not support the file format of
    %s.
pa: %s ਦੁਆਰਾ %s ਦੇ ਫਾਇਲ ਫਾਰਮੈਟ ਨੂੰ
    ਸਹਿਯੋਗ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: %s is not a file.
pa: %s ਫਾਇਲ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: %s or Better
pa: %s ਜਾਂ ਵਧੀਆ

en: '%s' isn't a valid response to an OAuth authentication request
pa: ਕਿਸੇ OAuth ਪ੍ਰਮਾਣਿਕਤਾ ਬੇਨਤੀ ਲਈ '%s' ਇੱਕ ਯੋਗ ਹੁੰਗਾਰਾ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: 'you are logged in as $name'
    (populated in the application code)
pa: 'ਤੁਸੀਂ $name ਵਜੋਂ ਲਾਗ ਇਨ ਹੋਏ ਹੋ।'
    (ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਕੋਡ ਦੇ ਅੰਦਰ ਬਣਿਆ)

en: (Help)
pa: (ਮੱਦਦ)

en: (None)
pa: (ਕੋਈ ਨਹੀਂ)

en: (and %d more)
pa: (ਅਤੇ %d ਹੋਰ)

en: 1 day
pa: 1 ਦਿਨ

en: 1 duplicate photo was not imported:
     | %d duplicate photos were not imported:
pa[0]: 1 ਡੁਪਲੀਕੇਟ ਫੋਟੋ ਇੰਪੋਰਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ ਗਈ:
pa[1]: %d ਡੁਪਲੀਕੇਟ ਫੋਟੋ ਇੰਪੋਰਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀਆਂ ਗਈਆਂ:

en: 1 duplicate photo/video was not imported:
     | %d duplicate photos/videos were not imported:
pa[0]: 1 ਡੁਪਲੀਕੇਟ ਫੋਟੋ/ਵਿਡੀਓ ਇੰਪੋਰਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ ਗਈ:
pa[1]: %d ਡੁਪਲੀਕੇਟ ਫੋਟੋ/ਵਿਡੀਓ ਇੰਪੋਰਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀਆਂ ਗਈਆਂ:

en: 1 duplicate video was not imported:
     | %d duplicate videos were not imported:
pa[0]: 1 ਡੁਪਲੀਕੇਟ ਵਿਡੀਓ ਇੰਪੋਰਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ ਗਈ:
pa[1]: %d ਡੁਪਲੀਕੇਟ ਵਿਡੀਓ ਇੰਪੋਰਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀਆਂ ਗਈਆਂ:

en: 1 file failed to import because it was corrupt:
     | %d files failed to import because it was corrupt:
pa[0]: 1 ਫਾਈਲ ਆਯਾਤ ਹੋਣੋ ਅਸਫਲ ਕਿਉਂਕਿ ਇਹ ਭ੍ਰਿਸ਼ਟ ਸੀ:
pa[1]: %d ਫਾਈਲਾਂ ਆਯਾਤ ਹੋਣੋ ਅਸਫਲ ਕਿਉਂਕਿ ਇਹ ਭ੍ਰਿਸ਼ਟ ਸਨ:

en: 1 file failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d files failed to import because the photo library folder was not writable:
pa[0]: 1 ਫਾਇਲ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈ ਹੈ ਕਿਉਂ ਕਿ ਫੋਟੋ ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਫੋਲਡਰ ਲਿਖਣਯੋਗ ਨਹੀਂ ਸੀ:
pa[1]: %d ਫਾਇਲਾਂ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈਆਂ ਹਨ ਕਿਉਂ ਕਿ ਫੋਟੋ ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਫੋਲਡਰ ਲਿਖਣਯੋਗ ਨਹੀਂ ਸੀ:

en: 1 file failed to import due to a camera error:
     | %d files failed to import due to a camera error:
pa[0]: ਕੈਮਰਾ ਗਲਤੀ ਕਰਕੇ 1 ਫਾਇਲ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈ ਹੈ:
pa[1]: ਕੈਮਰਾ ਗਲਤੀ ਕਰਕੇ %d ਫਾਇਲਾਂ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈਆਂ ਹਨ:

en: 1 file failed to import due to a file or hardware error:
     | %d files failed to import due to a file or hardware error:
pa[0]: ਫਾਇਲ ਜਾਂ ਹਾਰਡਵੇਅਰ ਗਲਤੀ ਕਰਕੇ 1 ਫਾਇਲ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈ ਹੈ:
pa[1]: ਫਾਇਲ ਜਾਂ ਹਾਰਡਵੇਅਰ ਗਲਤੀ ਕਰਕੇ %d ਫਾਇਲਾਂ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈਆਂ ਹਨ:

en: 1 file skipped due to user cancel:
     | %d file skipped due to user cancel:
pa[0]: ਯੂਜ਼ਰ ਦੁਆਰਾ ਰੱਦ ਕਰਕੇ 1 ਫਾਇਲ ਛੱਡੀ ਗਈ:
pa[1]: ਯੂਜ਼ਰ ਦੁਆਰਾ ਰੱਦ ਕਰਕੇ %d ਫਾਇਲ ਛੱਡੀ ਗਈ:

en: 1 non-image file skipped.
     | %d non-image files skipped.
pa[0]: 1 ਨਾਨ-ਇਮੇਜ਼ ਫਾਇਲ ਛੱਡੀ ਗਈ।
pa[1]: %d ਨਾਨ-ਇਮੇਜ਼ ਫਾਇਲਾਂ ਛੱਡੀਆਂ ਗਈਆਂ।

en: 1 photo failed to import because it was corrupt:
     | %d photos failed to import because they were corrupt:
pa[0]: 1 ਤਸਵੀਰ ਆਯਾਤ ਹੋਣੋ ਅਸਫਲ ਕਿਉਂਕਿ ਇਹ ਭ੍ਰਿਸ਼ਟ ਸੀ:
pa[1]: %d ਤਸਵੀਰਾਂ ਆਯਾਤ ਹੋਣੋ ਅਸਫਲ ਕਿਉਂਕਿ ਇਹ ਭ੍ਰਿਸ਼ਟ ਸਨ:

en: 1 photo failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos failed to import because the photo library folder was not writable:
pa[0]: 1 ਫੋਟੋ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈ ਹੈ ਕਿਉਂ ਕਿ ਫੋਟੋ ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਫੋਲਡਰ ਲਿਖਣਯੋਗ ਨਹੀਂ ਸੀ:
pa[1]: %d ਫੋਟੋਆਂ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈਆਂ ਹਨ ਕਿਉਂ ਕਿ ਫੋਟੋ ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਫੋਲਡਰ ਲਿਕਣਯੋਗ ਨਹੀਂ ਸੀ:

en: 1 photo failed to import due to a camera error:
     | %d photos failed to import due to a camera error:
pa[0]: ਕੈਮਰਾ ਗਲਤੀ ਕਰਕੇ 1 ਫੋਟੋ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈ ਹੈ:
pa[1]: ਕੈਮਰਾ ਗਲਤੀ ਕਰਕੇ %d ਫੋਟੋਆਂ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈ ਹੈ:

en: 1 photo failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos failed to import due to a file or hardware error:
pa[0]: ਫਾਇਲ ਜਾਂ ਹਾਰਡਵੇਅਰ ਗਲਤੀ ਕਰਕੇ 1 ਫੋਟੋ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈ ਹੈ:
pa[1]: ਫਾਇਲ ਜਾਂ ਹਾਰਡਵੇਅਰ ਗਲਤੀ ਕਰਕੇ %d ਫੋਟੋਆਂ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈਆਂ ਹਨ:

en: 1 photo skipped due to user cancel:
     | %d photos skipped due to user cancel:
pa[0]: ਯੂਜ਼ਰ ਦੁਆਰਾ ਰੱਦ ਕਰਕੇ 1 ਫੋਟੋ ਛੱਡੀ ਗਈ:
pa[1]: ਯੂਜ਼ਰ ਦੁਆਰਾ ਰੱਦ ਕਰਕੇ %d ਫੋਟੋਆਂ ਛੱਡੀਆਂ ਗਈਆਂ:

en: 1 photo successfully imported.
     | %d photos successfully imported.
pa[0]: ੧ ਫੋਟੋ ਠੀਕ ਤਰ੍ਹਾਂ ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤੀ ਗਈ।
pa[1]: %d ਫੋਟੋ ਠੀਕ ਤਰ੍ਹਾਂ ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤੀਆਂ ਗਈਆਂ।

en: 1 photo/video failed to import because it was corrupt:
     | %d photos/videos failed to import because they were corrupt:
pa[0]: 1 ਤਸਵੀਰ/ਵੀਡੀਓ ਆਯਾਤ ਨਹੀਂ ਹੋਈ ਕਿਉਂਕਿ ਇਹ ਭ੍ਰਿਸ਼ਟ ਸੀ:
pa[1]: %d ਤਸਵੀਰਾਂ/ਵੀਡੀਓ ਆਯਾਤ ਨਹੀਂ ਹੋਏ ਕਿਉਂਕਿ ਇਹ ਭ੍ਰਿਸ਼ਟ ਸਨ:

en: 1 photo/video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos/videos failed to import because the photo library folder was not writable:
pa[0]: 1 ਫੋਟੋ/ਵੀਡੀਓ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈ ਹੈ ਕਿਉਂ ਕਿ ਫੋਟੋ ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਫੋਲਡਰ ਲਿਖਣਯੋਗ ਨਹੀਂ ਸੀ:
pa[1]: %d ਫੋਟੋਆਂ/ਵੀਡੀਓ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈਆਂ ਹਨ ਕਿਉਂ ਕਿ ਫੋਟੋ ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਫੋਲਡਰ ਲਿਖਣਯੋਗ ਨਹੀਂ ਸੀ:

en: 1 photo/video failed to import due to a camera error:
     | %d photos/videos failed to import due to a camera error:
pa[0]: ਕੈਮਰਾ ਗਲਤੀ ਕਰਕੇ 1 ਫੋਟੋ/ਵੀਡੀਓ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈ ਹੈ:
pa[1]: ਕੈਮਰਾ ਗਲਤੀ ਕਰਕੇ %d ਫੋਟੋ/ਵੀਡੀਓ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈ ਹੈ:

en: 1 photo/video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos/videos failed to import due to a file or hardware error:
pa[0]: ਫਾਇਲ ਜਾਂ ਹਾਰਡਵੇਅਰ ਗਲਤੀ ਕਰਕੇ 1 ਫੋਟੋ/ਵੀਡੀਓ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈ ਹੈ:
pa[1]: ਫਾਇਲ ਜਾਂ ਹਾਰਡਵੇਅਰ ਗਲਤੀ ਕਰਕੇ %d ਫੋਟੋਆਂ/ਵੀਡੀਓ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈਆਂ ਹਨ:

en: 1 photo/video skipped due to user cancel:
     | %d photos/videos skipped due to user cancel:
pa[0]: ਯੂਜ਼ਰ ਦੁਆਰਾ ਰੱਦ ਕਰਕੇ 1 ਫੋਟੋ/ਵੀਡੀਓ ਛੱਡੀ ਗਈ ਹੈ:
pa[1]: ਯੂਜ਼ਰ ਦੁਆਰਾ ਰੱਦ ਕਰਕੇ %d ਫੋਟੋਆਂ/ਵੀਡੀਓ ਛੱਡੀਆਂ ਗਈਆਂ ਹਨ:

en: 1 photo/video successfully imported.
     | %d photos/videos successfully imported.
pa[0]: 1 ਫੋਟੋ/ਵਿਡੀਓ ਠੀਕ ਤਰ੍ਹਾਂ ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤੀ ਗਈ।
pa[1]: %d ਫੋਟੋ/ਵਿਡੀਓ ਠੀਕ ਤਰ੍ਹਾਂ ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤੀਆਂ ਗਈਆਂ।

en: 1 unsupported photo skipped:
     | %d unsupported photos skipped:
pa[0]: 1 ਨਾ-ਸਹਿਯੋਗੀ ਫੋਟੋ ਛੱਡੀ ਗਈ:
pa[1]: %d ਨਾ-ਸਹਿਯੋਗੀ ਫੋਟੋਆਂ ਛੱਡੀਆਂ ਗਈਆਂ:

en: 1 video failed to import because it was corrupt:
     | %d videos failed to import because they were corrupt:
pa[0]: 1 ਵੀਡੀਓ ਆਯਾਤ ਹੋਣੋ ਅਸਫਲ ਕਿਉਂਕਿ ਇਹ ਭ੍ਰਿਸ਼ਟ ਸੀ:
pa[1]: %d ਵੀਡੀਓ ਆਯਾਤ ਹੋਣੋ ਅਸਫਲ ਕਿਉਂਕਿ ਇਹ ਭ੍ਰਿਸ਼ਟ ਸਨ:

en: 1 video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d videos failed to import because the photo library folder was not writable:
pa[0]: 1 ਵੀਡੀਓ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈ ਹੈ ਕਿਉਂ ਕਿ ਫੋਟੋ ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਫੋਲਡਰ ਲਿਖਣਯੋਗ ਨਹੀਂ ਸੀ:
pa[1]: %d ਵੀਡੀਓ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈਆਂ ਹਨ ਕਿਉਂ ਕਿ ਫੋਟੋ ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਫੋਲਡਰ ਲਿਖਣਯੋਗ ਨਹੀਂ ਸੀ:

en: 1 video failed to import due to a camera error:
     | %d videos failed to import due to a camera error:
pa[0]: ਕੈਮਰਾ ਗਲਤੀ ਕਰਕੇ 1 ਵੀਡੀਓ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈ ਹੈ:
pa[1]: ਕੈਮਰਾ ਗਲਤੀ ਕਰਕੇ %d ਵੀਡੀਓ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈਆਂ ਹਨ:

en: 1 video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d videos failed to import due to a file or hardware error:
pa[0]: ਫਾਇਲ ਜਾਂ ਹਾਰਡਵੇਅਰ ਗਲਤੀ ਕਰਕੇ 1 ਵੀਡੀਓ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈ ਹੈ:
pa[1]: ਫਾਇਲ ਜਾਂ ਹਾਰਡਵੇਅਰ ਗਲਤੀ ਕਰਕੇ %d ਵੀਡੀਓ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ ਹੋਈਆਂ ਹਨ:

en: 1 video skipped due to user cancel:
     | %d videos skipped due to user cancel:
pa[0]: ਯੂਜ਼ਰ ਦੁਆਰਾ ਰੱਦ ਕਰਕੇ 1 ਵੀਡੀਓ ਛੱਡੀ ਗਈ:
pa[1]: ਯੂਜ਼ਰ ਦੁਆਰਾ ਰੱਦ ਕਰਕੇ %d ਵੀਡੀਓ ਛੱਡੀਆਂ ਗਈਆਂ:

en: 1 video successfully imported.
     | %d videos successfully imported.
pa[0]: 1 ਵਿਡੀਓ ਠੀਕ ਤਰ੍ਹਾਂ ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤੀ ਗਈ।
pa[1]: %d ਵਿਡੀਓ ਠੀਕ ਤਰ੍ਹਾਂ ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤੀਆਂ ਗਈਆਂ।

en: 11 x 14 in.
pa: ੧੧ x ੧੪ ਇੰਚ

en: 1280 x 853 pixels
pa: 1280 x 853 ਪਿਕਸੈੱਲ

en: 13 x 18 cm
pa: ੧੨ x ੧੮ cm

en: 16 images per page
pa: ਹਰੇਕ ਪੇਜ਼ ਲਈ 16 ਚਿੱਤਰ

en: 16 x 20 in.
pa: ੧੬ x ੨੦ ਇੰਚ

en: 18 x 24 cm
pa: ੧੮ x ੨੪ cm

en: 2 images per page
pa: ਹਰੇਕ ਪੇਜ਼ ਲਈ 2 ਚਿੱਤਰ

en: 20 x 30 cm
pa: ੨੦ x ੩੦ cm

en: 2048 x 1536 pixels
pa: 2048 x 1536 ਪਿਕਸਲ

en: 24 Hr
pa: ੨੪ ਘੰਟੇ

en: 24 x 40 cm
pa: ੨੪ x ੪੦ cm

en: 30 x 40 cm
pa: ੩੦ x ੪੦ cm

en: 32 images per page
pa: ਹਰੇਕ ਪੇਜ਼ ਲਈ 32 ਚਿੱਤਰ

en: 4 images per page
pa: ਹਰੇਕ ਪੇਜ਼ ਲਈ 4 ਚਿੱਤਰ

en: 4 x 6 in.
pa: ੪ x ੬ ਇੰਚ

en: 4096 x 3072 pixels
pa: 4096 x 3072 ਪਿਕਸਲ

en: 5 x 7 in.
pa: ੫ x ੭ ਇੰਚ

en: 6 images per page
pa: ਹਰੇਕ ਪੇਜ਼ ਲਈ 6 ਚਿੱਤਰ

en: 8 images per page
pa: ਹਰੇਕ ਪੇਜ਼ ਲਈ 8 ਚਿੱਤਰ

en: 8 x 10 in.
pa: ੮ x ੧੦ ਇੰਚ

en: <b>Pixel Resolution</b>
pa: <b>ਪਿਕਸੈੱਲ ਰੈਜ਼ੋਲਿਊਸ਼ਨ</b>

en: <b>Printed Image Size</b>
pa: <b>ਛਾਪਿਆ ਪ੍ਰਤੀਬਿੰਬ ਆਕਾਰ</b>

en: <b>Titles</b>
pa: <b>ਸਿਰਲੇਖ</b>

en: A _new album named:
pa: ਨਵਾਂ ਐਲਬਮ ਨਾਂ(_n):

en: A fatal error occurred when accessing Shotwell's library.  Shotwell cannot continue.
    
    %s
pa: ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਦੀ ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਵਰਤਣ ਸਮੇਂ ਘਾਤਕ ਗਲਤੀ ਆਈ ਹੈ। ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਜਾਰੀ ਨਹੀਂ ਰਹਿ ਸਕਦਾ।
    
    %s

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Facebook can't continue.
pa: ਪਰਕਾਸ਼ਿਤ ਕਰਨ ਲਈ ਚਾਹੀਦੀ ਫਾਇਲ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ। ਫੇਸਬੁੱਕ ਉੱਤੇ ਪਰਕਾਸ਼ਿਤ ਕਰਨਾ ਜਾਰੀ ਨਹੀਂ ਰਹਿ ਸਕਦਾ ਹੈ।

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Flickr can't continue.
pa: ਪਰਕਾਸ਼ਿਤ ਕਰਨ ਲਈ ਚਾਹੀਦੀ ਫਾਇਲ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ। ਫਲਿੱਕਰ ਉੱਤੇ ਪਰਕਾਸ਼ਿਤ ਕਰਨਾ ਜਾਰੀ ਨਹੀਂ ਰਹਿ ਸਕਦਾ ਹੈ।

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Picasa can't continue.
pa: ਪਬਲਿਸ਼ ਕਰਨ ਲਈ ਲੋੜੀਂਦੀ ਫਾਇਲ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ। ਪਿਕਾਸਾ ਤੇ ਪਬਲਿਸ਼ ਕਰਨਾ ਜਾਰੀ ਨਹੀਂ ਹੋ ਸਕਦਾ।

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Youtube can't continue.
pa: ਪਰਕਾਸ਼ਿਤ ਕਰਨ ਲਈ ਚਾਹੀਦੀ ਫਾਇਲ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ। ਯੂਟਿਊਬ ਉੱਤੇ ਪਰਕਾਸ਼ਿਤ ਕਰਨਾ ਜਾਰੀ ਨਹੀਂ ਰਹਿ ਸਕਦਾ ਹੈ।

en: A temporary file needed for publishing is unavailable
pa: ਇੱਕ ਰਜੀ ਫਾਇਲ ਪਬਲਿਸ਼ ਕਰਨ ਲਈ ਖਾਲੀ ਹੈ

en: AM
pa: ਸਵੇਰ

en: Access _type:
pa: ਦਖਲ ਕਿਸਮ (_t):

en: Add Tag "%s"
pa: ਟੈਗ "%s" ਸ਼ਾਮਲ

en: Add Tags
pa: ਟੈਗ ਸ਼ਾਮਲ

en: Add Tags "%s" and "%s"
pa: "%s" ਅਤੇ "%s" ਟੈਗ ਸ਼ਾਮਿਲ

en: Add _Tags...
pa: ...ਟੈਗ ਸ਼ਾਮਲ ਕਰੋ(_T)

en: Adjust
pa: ਅਡਜੱਸਟ

en: Adjust Date and Time
pa: ਮਿਤੀ ਅਤੇ ਸਮਾਂ ਅਡਜੱਸਟ ਕਰੋ

en: Adjust the photo's color and tone
pa: ਫੋਟੋ ਦਾ ਰੰਗ ਅਤੇ ਟੋਨ ਅਡਜੱਸਟ ਕਰੋ

en: Adjust the size of the thumbnails
pa: ਥੰਬਨੇਲ ਦਾ ਅਕਾਰ ਅਨੁਕੂਲ ਕਰੋ

en: Adjusting Date and Time
pa: ਮਿਤੀ ਅਤੇ ਸਮਾਂ ਅਡਜੱਸਟ ਕਰੋ

en: Admins
pa: ਐਡਮਿਨ

en: Admins, Family
pa: ਐਡਮਿਨ,ਪਰਿਵਾਰ

en: Admins, Family, Friends
pa: ਐਡਮਿਨ,ਪਰਿਵਾਰ,ਦੋਸਤ

en: Admins, Family, Friends, Contacts
pa: ਐਡਮਿਨ,ਪਰਿਵਾਰ,ਦੋਸਤ,ਸੰਪਰਕ

en: Album comment:
pa: ਐਲਬਮ ਟਿੱਪਣੀ:

en: All + _Rejected
pa: ਸਭ + ਰੱਦ ਕੀਤੀਆਂ(_R)

en: All photo source files are missing.
pa: ਸਭ ਫੋਟੋ ਸਰੋਤ ਗੈਰਮੌਜੂਦ ਹਨ।

en: An _existing album:
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਐਲਬਮ(_e):

en: An _existing category:
pa: ਇੱਕ ਮੌਜੂਦਾ ਕੈਟਾਗਰੀ(_e):

en: An error message occurred when publishing to Piwigo. Please try again.
pa: Piwigo ਤੇ ਪ੍ਰਕਾਸ਼ਿਤ ਕਰਨ ਲੱਗਿਆਂ ਇੱਕ ਗਲਤੀ ਦਾ ਸੁਨੇਹਾ ਆਇਆ। ਕਿਰਪਾ ਕਰ ਕੇ ਮੁੜ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰੋ।

en: Angle:
pa: ਕੋਣ:

en: Any text
pa: ਕੋਈ ਟੈਕਸਟ

en: Apply copied color adjustments to the selected photos
pa: ਚੁਣੀਆਂ ਹੋਈਆਂ ਤਸਵੀਰਾਂ ਤੇ ਨਕਲ ਕੀਤੀਆਂ ਰੰਗ ਅਨੁਕੂਲਤਾ ਲਾਗੂ ਕਰੋ

en: Applying Color Transformations
pa: ਰੰਗ ਰੂਪਾਂਤਰ ਲਾਗੂ ਕਰ ਰਿਹਾ

en: Artist:
pa: ਕਲਾਕਾਰ:

en: Attempted to import %d file. | Attempted to import %d files.
pa[0]: %d ਫਾਈਲ ਆਯਾਤ ਕਰਨ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕੀਤੀ।
pa[1]: %d ਫਾਈਲਾਂ ਆਯਾਤ ਕਰਨ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕੀਤੀ।

en: Authorization _Number:
pa: ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ ਨੰਬਰ(_N):

en: Auto-importing photos...
pa: ...ਫੋਟੋ ਆਟੋ-ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤੀਆਂ ਜਾ ਰਹੀਆਂ ਹਨ

en: Automatically improve the photo's appearance
pa: ਫੋਟੋ ਦੀ ਦਿੱਖ ਆਪਣੇ-ਆਪ ਸੁਧਾਰੋ

en: Back
pa: ਪਿੱਛੇ

en: Blinds
pa: ਫੱਟੀਦਾਰ ਪਰਦੇ

en: Blogs:
pa: ਬਲੌਗ:

en: By Exposure _Date
pa: ਪਹੁੰਚ ਮਿਤੀ ਤੱਕ(_D)

en: By _Rating
pa: ਰੇਟਿੰਗ ਮੁਤਾਬਕ(_R)

en: By _Title
pa: ਨਾਂ ਮੁਤਾਬਕ(_T)

en: Camera
pa: ਕੈਮਰਾ

en: Camera error
pa: ਕੈਮਰਾ ਗਲਤੀ

en: Camera make:
pa: ਕੈਮਰਾ ਮੇਕ:

en: Camera model:
pa: ਕੈਮਰਾ ਮਾਡਲ:

en: Cameras
pa: ਕੈਮਰੇ

en: Cannot open the selected F-Spot database file: the file does not exist or is not an F-Spot database
pa: ਚੁਣੀ F-Spot ਡਾਟਾਬੇਸ ਫਾਇਲ ਨਹੀਂ ਖੋਲ ਸਕਿਆ: ਫਾਇਲ ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ ਹੈ ਜਾਂ ਇੱਕ F-Spot ਡਾਟਾਬੇਸ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Cannot open the selected F-Spot database file: this version of the F-Spot database is not supported by Shotwell
pa: ਚੁਣੀ F-Spot ਡਾਟਾਬੇਸ ਫਾਇਲ ਨਹੀਂ ਖੋਲ ਸਕਿਆ: F-Spot ਡਾਟਾਬੇਸ ਦਾ ਇਹ ਵਰਜਨ ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਦੁਆਰਾ ਸਹਿਯੋਗੀ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Cannot read the selected F-Spot database file: error while reading photos table
pa: ਚੁਣੀ F-Spot ਡਾਟਾਬੇਸ ਫਾਇਲ ਨਹੀਂ ਪੜ੍ਹ ਸਕਿਆ: ਫੋਟੋ ਟੇਬਲ ਪੜ੍ਹਨ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ

en: Cannot read the selected F-Spot database file: error while reading tags table
pa: ਚੁਣੀ F-Spot ਡਾਟਾਬੇਸ ਫਾਇਲ ਨਹੀਂ ਪੜ੍ਹ ਸਕਿਆ: ਟੈਗ ਪੜ੍ਹਨ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ

en: Change slideshow settings
pa: ਸਲਾਈਡ-ਸ਼ੋ ਸੈਟਿੰਗ ਬਦਲੋ

en: Change the rating of your photo
pa: ਆਪਣੀ ਫੋਟੋ ਦੀ ਰੇਟਿੰਗ ਬਦਲੋ

en: Chess
pa: ਸ਼ਤਰੰਜ

en: Choose <span weight="bold">File %s Import From Folder</span>
pa: <span weight="bold">ਫੋਲਡਰ ਵਿੱਚੋਂ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਲਈ %s ਫਾਇਲ</span> ਚੁਣੋ

en: Circle
pa: ਘੇਰਾ

en: Circles
pa: ਘੇਰੇ

en: Clock
pa: ਘੜੀ

en: Close _without Saving
pa: ਬਿਨਾਂ ਸੰਭਾਲੇ ਬੰਦ(_w)

en: Close the red-eye tool
pa: ਰੈੱਡ-ਆਈ ਟੂਲ ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Co_py Photos
pa: ਫੋਟੋ ਕਾਪੀ ਕਰੋ(_p)

en: Combine events into a single event
pa: ਬਹੁ-ਈਵੈਂਟ ਨੂੰ ਇੱਕ ਈਵੈਂਟ ਵਿੱਚ ਜੋੜੋ

en: Comment
pa: ਟਿੱਪਣੀ

en: Comment:
pa: ਟਿੱਪਣੀ:

en: Con_tinue
pa: ਜਾਰੀ ਰੱਖੋ(_t)

en: Connect a camera to your computer and import
pa: ਕੈਮਰਾ ਕੰਪਿਊਟਰ ਨਾਲ ਕੁਨੈਕਟ ਕਰੋ ਤੇ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: Continue the slideshow
pa: ਸਲਾਈਡ-ਸ਼ੋ ਜਾਰੀ ਰੱਖੋ

en: Contrast Expansion
pa: ਉਭਾਰ ਵਾਧਾ

en: Copy Color Adjustments
pa: ਰੰਗ ਅਨੁਕੂਲਤਾ ਨਕਲ ਕਰੋ

en: Copy the color adjustments applied to the photo
pa: ਤਸਵੀਰ ਤੇ ਲਾਗੂ ਰੰਗ ਅਨੁਕੂਲਤਾ ਨਕਲ ਕਰੋ

en: Copyright 2009-2013 Yorba Foundation
pa: ਨਕਲ ਹੱਕ 2009-2013 Yorba Foundation

en: Copyright 2010 Maxim Kartashev, Copyright 2011-2013 Yorba Foundation
pa: ਨਕਲ ਹੱਕ 2010 Maxim Kartashev, ਨਕਲ ਹੱਕ 2011-2013 Yorba Foundation

en: Copyright 2010+ Evgeniy Polyakov <zbr@ioremap.net>
pa: ਨਕਲ-ਹੱਕ 2010+ Evgeniy Polyakov <zbr@ioremap.net>

en: Copyright 2012 BJA Electronics
pa: ਨਕਲ-ਹੱਕ 2012 BJA Electronics

en: Copyright:
pa: ਕਾਪੀਰਾਈਟ:

en: Core Data Import Services
pa: ਕੋਰ ਡਾਟਾ ਇੰਪੋਰਟ ਸਰਵਿਸਾਂ

en: Core Publishing Services
pa: ਕੋਰ ਪਬਲਿਸ਼ ਸਰਵਿਸ

en: Core Slideshow Transitions
pa: ਕੋਰ ਸਲਾਈਡ-ਸ਼ੋ ਟਰਾਂਜੀਸ਼ਨ

en: Corrupt image file
pa: ਭ੍ਰਿਸ਼ਟ ਇਮੇਜ ਫਾਈਲ

en: Could not load UI: %s
pa: ਲੋਡ ਨਹੀਂ ਕਰ ਸਕਿਆ UI: %s

en: Create Tag
pa: ਟੈਗ ਬਣਾਓ

en: Create a _new album named:
pa: ਇਸ ਨਾਂ ਦੀ ਨਵੀਂ ਐਲਬਮ ਬਣਾਓ(_n):

en: Creating New Event
pa: ਨਵਾਂ ਸਮਾਗਮ ਬਣਾਇਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Creating album %s...
pa: %s ਐਲਬਮ ਬਣਾਈ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ...

en: Creating album...
pa: ...ਐਲਬਮ ਬਣਾਈ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ

en: Crop
pa: ਕਰੋਪ

en: Crop the photo's size
pa: ਫੋਟੋ ਦਾ ਆਕਾਰ ਕਰੋਪ ਕਰੋ

en: Crumble
pa: ਕਰੁੰਬਲੇ

en: Current
pa: ਮੌਜੂਦਾ

en: Current Development:
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਵਿਕਾਸ:

en: Custom
pa: ਪਸੰਦੀਦਾ

en: DIRECTORY
pa: ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ

en: D_escending
pa: ਘੱਟਦੇ ਕ੍ਰਮ(_e)

en: Data Imports
pa: ਡਾਟਾ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: Database error
pa: ਡਾਟਾਬੇਸ ਗਲਤੀ

en: Database file:
pa: ਡਾਟਾਬੇਸ ਫਾਇਲ:

en: Date
pa: ਮਿਤੀ

en: Date:
pa: ਮਿਤੀ:

en: De_fault:
pa: ਡਿਫਾਲਟ(_f):

en: Decrease Rating
pa: ਰੇਟਿੰਗ ਘਟਾਓ

en: Decrease the magnification of the photo
pa: ਫੋਟੋ ਦੀ ਮੈਗਨੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਘਟਾਓ

en: Decrease the magnification of the thumbnails
pa: ਥੰਬਨੇਲ ਦੀ ਮੈਗਨੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਘਟਾਓ

en: Decreasing ratings
pa: ਰੇਟਿੰਗ ਘਟਾਈ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Delete Search
pa: ਖੋਜ ਹਟਾਓ

en: Delete Search "%s"
pa: "%s" ਖੋਜ ਹਟਾਓ

en: Delete Tag
pa: ਟੈਗ ਹਟਾਓ

en: Delete Tag "%s"
pa: ਟੈਗ "%s" ਹਟਾਓ

en: Delete all photos in the trash
pa: ਰੱਦੀ 'ਚੋਂ ਸਭ ਫੋਟੋ ਹਟਾਓ

en: Delete these files from camera? | Delete these %d files from camera?
pa[0]: ਕੈਮਰੇ ਤੋਂ ਇਹ ਫਾਇਲਾਂ ਹਟਾਉਣੀਆਂ ਹਨ?
pa[1]: ਕੈਮਰੇ ਤੋਂ ਇਹ %d ਫਾਇਲਾਂ ਹਟਾਉਣੀਆਂ ਹਨ?

en: Delete this photo from camera? | Delete these %d photos from camera?
pa[0]: ਕੈਮਰੇ ਤੋਂ ਇਹ ਫੋਟੋ ਹਟਾਉਣੀ ਹੈ?
pa[1]: ਕੈਮਰੇ ਤੋਂ ਇਹ %d ਫੋਟੋ ਹਟਾਉਣੀਆਂ ਹਨ?

en: Delete this photo/video from camera? | Delete these %d photos/videos from camera?
pa[0]: ਕੈਮਰੇ ਤੋਂ ਇਹ ਫੋਟੋ/ਵਿਡੀਓ ਹਟਾਉਣੀ ਹੈ?
pa[1]: ਕੈਮਰੇ ਤੋਂ ਇਹ %d ਫੋਟੋ/ਵਿਡੀਓ ਹਟਾਉਣੀਆਂ ਹਨ?

en: Delete this video from camera? | Delete these %d videos from camera?
pa[0]: ਕੈਮਰੇ ਤੋਂ ਇਹ ਵਿਡੀਓ ਹਟਾਉਣੀ ਹੈ?
pa[1]: ਕੈਮਰੇ ਤੋਂ ਇਹ %d ਵਿਡੀਓ ਹਟਾਉਣੀਆਂ ਹਨ?

en: Deleting Photos
pa: ਫੋਟੋ ਹਟਾਈਆਂ ਜਾ ਰਹੀਆਂ ਹਨ

en: Deleting...
pa: ...ਹਟਾਈਆਂ ਜਾ ਰਹੀਆਂ ਹਨ

en: Developer:
pa: ਡਿਵੈਲਪਰ:

en: Disable _comments
pa: ਟਿੱਪਣੀਆਂ ਅਯੋਗ ਕਰੋ (_c)

en: Disk failure
pa: ਡਿਸਕ ਫੇਲ੍ਹ

en: Disk full
pa: ਡਿਸਕ ਭਰ ਗਈ

en: Display
pa: ਵੇਖਾਓ

en: Display %s
pa: %s ਡਿਸਪਲੇਅ

en: Display %s or Better
pa: %s ਜਾਂ ਵਧੀਆ ਵੇਖਾਓ

en: Display basic information for the selection
pa: ਚੋਣ ਬਾਰੇ ਮੁੱਢਲੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਵੇਖਾਓ

en: Display each photo's rating
pa: ਹਰੇਕ ਫੋਟੋ ਦੀ ਰੇਟਿੰਗ ਵੇਖਾਓ

en: Display each photo's tags
pa: ਹਰੇਕ ਫੋਟੋ ਲਈ ਟੈਗ ਵੇਖਾਓ

en: Display extended information for the selection
pa: ਚੋਣ ਬਾਰੇ ਹੋਰ ਜਾਣਕਾਰੀ ਵੇਖਾਓ

en: Display the comment of each event
pa: ਹਰੇਕ ਈਵੈਂਟ ਦੀਆਂ ਟਿੱਪਣੀਆਂ ਪ੍ਰਦਰਸ਼ਿਤ ਕਰੋ

en: Display the comment of each photo
pa: ਹਰੇਕ ਤਸਵੀਰ ਦੀ ਟਿੱਪਣੀ ਪ੍ਰਦਰਸ਼ਿਤ ਕਰੋ

en: Display the search bar
pa: ਖੋਜ ਪੱਟੀ ਵੇਖਾਓ

en: Display the sidebar
pa: ਪਾਸੇ ਵਾਲੀ ਬਾਹੀ ਪ੍ਰਦਰਸ਼ਿਤ ਕਰੋ

en: Display the title of each photo
pa: ਹਰੇਕ ਫੋਟੋ ਲਈ ਟਾਈਟਲ ਵੇਖਾਓ

en: Do not monitor library directory at runtime for changes
pa: ਬਦਲਾਅ ਲਈ runtime ਵੇਲੇ ਲਾਇਬ੍ਰੇਰੀ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਤੇ ਨਜ਼ਰ ਨਾ ਰੱਖੋ

en: Don't display startup progress meter
pa: ਸ਼ੁਰੂਆਤੀ ਤਰੱਕੀ ਮੀਟਰ ਨਾਂ ਵਿਖਾਓ

en: Drag and drop photos onto the Shotwell window
pa: ਫੋਟੋ ਨੂੰ ਸ਼ੂਟਵੈੱਲ ਵਿੰਡੋ ਵਿੱਚ ਡਰੈੱਗ ਡਰੋਪ ਕਰੋ

en: Duplicate
pa: ਡੁਪਲੀਕੇਟ

en: Duplicate Photos/Videos Not Imported:
pa: ਤਸਵੀਰਾਂ/ਵਿਡੀਓ ਦੀਆਂ ਨਕਲਾਂ ਆਯਾਤ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀਆਂ ਗਈਆਂ:

en: Duplicating photos
pa: ਫੋਟੋੋ ਡੁਪਲੀਕੇਟ ਕੀਤੀਆਂ ਜਾ ਰਹੀਆਂ ਹਨ

en: Duration:
pa: ਅੰਤਰਾਲ:

en: E_xtended Information
pa: ਪੂਰੀ ਜਾਣਕਾਰੀ(_x)

en: E_xternal photo editor:
pa: ਬਾਹਰੀ ਫੋਟੋ ਐਡੀਟਰ(_x):

en: Edit Comment
pa: ਟਿੱਪਣੀ ਸੋਧੋ

en: Edit Event Comment
pa: ਈਵੈਂਟ ਟਿੱਪਣੀ ਸੋਧੋ

en: Edit Event _Comment...
pa: ਈਵੈਂਟ ਕਮੈਂਟ ਸੋਧੋ (_C)...

en: Edit Photo/Video Comment
pa: ਤਸਵੀਰ/ਵੀਡੀਓ ਟਿੱਪਣੀ ਸੋਧੋ

en: Edit Title
pa: ਟਾਈਟਲ ਸੋਧ

en: Edit _Comment...
pa: ਟਿੱਪਣੀ ਸੋਧੋ(_C)...

en: Edit _Title...
pa: ...ਟਾਈਟਲ ਸੋਧ(_T)

en: Empty T_rash
pa: ਰੱਦੀ ਖਾਲੀ ਕਰੋ(_r)

en: Empty Trash
pa: ਰੱਦੀ ਖਾਲੀ ਕਰੋ

en: Emptying Trash...
pa: ...ਰੱਦੀ ਖਾਲੀ ਕੀਤੀ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ

en: Enhance
pa: ਇੰਹਾਂਸ

en: Enhancing
pa: ਇੰਹਾਂਸ ਕਰਨਾ

en: Enter the URL of your Piwigo photo library as well as the username and password associated with your Piwigo account for that library.
pa: ਆਪਣੀ

en: Enter the confirmation number which appears after you log into Flickr in your Web browser.
pa: ਪੁਸ਼ਟੀ ਨੰਬਰ ਦਿਓ ਜੋ ਵੈੱਬ ਬਰਾਊਜ਼ਰ ਵਿੱਚ Flickr ਤੇ ਲਾਗਇਨ ਕਰਨ ਤੋਂ ਬਾਅਦ ਦਿਸਦਾ ਹੈ।

en: Enter the username and password associated with your Tumblr account.
pa: ਆਪਣੇ Tumblr ਖਾਤੇ ਨਾਲ ਸੰਬੰਧਿਤ ਯੂਜ਼ਰ-ਨਾਂ ਅਤੇ ਗੁਪਤ-ਸ਼ਬਦ ਭਰੋ।

en: Error accessing database file:
     %s
    
    Error was: 
    %s
pa: ਡਾਟਾਬੇਸ ਫਾਇਲ ਵਰਤਣ ਲਈ ਗਲਤੀ:
    %s
    
    ਗਲਤੀ ਸੀ: 
    %s

en: Error loading UI file %s: %s
pa: ਫਾਇਲ %s ਲੋਡ ਕਰਨ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ: %s

en: Error while saving to %s: %s
pa: %s ਸੰਭਾਲਣ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ: %s

en: Even_ts
pa: ਈਵੈਂਟ(_t)

en: Event %s
pa: ਈਵੈਂਟ %s

en: Event name
pa: ਈਵੈਂਟ ਨਾਂ

en: Events
pa: ਸਮਾਗਮ

en: Everyone
pa: ਹਰੇਕ

en: Example:
pa: ਉਦਾਹਰਨ:

en: Export
pa: ਐਕਸਪੋਰਟ

en: Export Photo
pa: ਫੋਟੋ ਐਕਸਪੋਰਟ

en: Export Photo/Video
pa: ਫੋਟੋ/ਵਿਡੀਓ ਐਕਸਪੋਰਟ

en: Export Photos
pa: ਫੋਟੋ ਐਕਸਪੋਰਟ

en: Export Photos/Videos
pa: ਫੋਟੋ/ਵਿਡੀਓ ਐਕਸਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: Export Video
pa: ਵਿਡੀਓ ਐਕਸਪੋਰਟ

en: Export Videos
pa: ਵਿਡੀਓ ਐਕਸਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: Export metadata
pa: ਮੇਟਾਡਾਟਾ ਐਕਸਪੋਰਟ

en: Exporting
pa: ਐਕਸਪੋਰਟ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Exposure
pa: ਐਕਸਪੋਜ਼ਰ

en: Exposure bias:
pa: ਐਕਸਪੋਜ਼ਰ ਬਾਇਆਸ:

en: Exposure date:
pa: ਐਕਸਪੋਜ਼ਰ ਮਿਤੀ:

en: Exposure time will be shifted backward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
pa: ਐਕਸਪੋਜ਼ਰ ਟਾਈਮ ਪਿੱਛੇ ਸ਼ਿਫਟ ਕੀਤਾ ਜਾਵੇਗਾ ਇਹਨਾਂ ਦੁਆਰਾ
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.

en: Exposure time will be shifted forward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
pa: ਐਕਸਪੋਜ਼ਰ ਟਾਈਮ ਅੱਗੇ ਸ਼ਿਫਟ ਕੀਤਾ ਜਾਵੇਗਾ ਇਹਨਾਂ ਦੁਆਰਾ
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.

en: Exposure time:
pa: ਐਕਸਪੋਜ਼ਰ ਸਮਾਂ:

en: Exposure:
pa: ਪੱਖ:

en: Extended Information
pa: ਵਾਧੂ ਜਾਣਕਾਰੀ

en: External Editors
pa: ਬਾਹਰੀ ਐਡੀਟਰ

en: External _RAW editor:
pa: ਬਾਹਰੀ ਰਾਅ ਐਡੀਟਰ(_R):

en: F-Spot library: %s
pa: F-Spot ਲਾਇਬਰੇਰੀ: %s

en: Fade
pa: ਫੇਡ

en: Family only
pa: ਕੇਵਲ ਪਰਿਵਾਰ

en: Fetching account information...
pa: ਅਕਾਊਂਟ ਜਾਣਕਾਰੀ ਲਈ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ...

en: Fetching photo information
pa: ਫੋਟੋ ਜਾਣਕਾਰੀ ਲਈ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ

en: Fetching preview for %s
pa: %s ਲਈ ਝਲਕ ਲਈ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ

en: File %s already exists.  Replace?
pa: ਫਾਇਲ %s ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੂਦ ਹੈ, ਬਦਲਣੀ ਹੈ?

en: File already exists in database
pa: ਫਾਇਲ ਡਾਟਾਬੇਸ 'ਚ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੂਦ ਹੈ

en: File error
pa: ਫਾਇਲ ਗਲਤੀ

en: File name
pa: ਫਾਇਲ ਨਾਂ

en: File size:
pa: ਫਾਇਲ ਸਾਈਜ਼:

en: File write error
pa: ਫਾਇਲ ਲਿਖਣ ਗਲਤੀ

en: Files Not Imported Because They Weren't Recognized as Photos or Videos:
pa: ਫਾਈਲਾਂ ਆਯਾਤ ਨਹੀਂ ਹੋਈਆਂ ਉਹਨਾਂ ਦੀ ਤਸਵੀਰਾਂ ਜਾਂ ਵੀਡੀਓ ਦੇ ਵਜੋਂ ਸ਼ਨਾਖਤ ਨਹੀਂ ਹੋਈ:

en: Fill the entire page
pa: ਪੂਰਾ ਪੇਜ਼ ਭਰੋ

en: Filter Photos
pa: ਫੋਟੋ ਫਿਲਟਰ ਕਰੋ

en: Find
pa: ਖੋਜ

en: Find an image by typing text that appears in its name or tags
pa: ਨਾਂ ਜਾਂ ਟੈਗ ਵਿਚਲਾ ਟੈਕਸਟ ਟਾਈਪ ਕਰਕੇ ਈਮੇਜ਼ ਲੱਭੋ

en: Find photos and videos by search criteria
pa: ਖੋਜ ਅਨੁਸਾਰ ਫੋਟੋਆਂ ਅਤੇ ਵੀਡੀਓ ਲੱਭੋ

en: Fit to _Page
pa: ਪੇਜ਼ ਲਈ ਫਿੱਟ(_P)

en: Flag
pa: ਫਲੈਗ

en: Flag selected photos
pa: ਚੁਣੀਆਂ ਫੋਟੋ ਫਲੈਗ ਕਰੋ

en: Flag state
pa: ਫਲੈਗ ਸਥਿਤੀ

en: Flagged
pa: ਫਲੈਗ ਹੈ

en: Flagging selected photos
pa: ਚੁਣੀਆਂ ਤਸਵੀਰਾਂ ਨੂੰ ਨਿਸ਼ਾਨੀਬੱਧ ਕਰ ਰਿਹਾ

en: Flash:
pa: ਫਲੈਸ਼:

en: Flip Hori_zontally
pa: ਹਰੀਜੱਟਲ ਪਲਟੋ(_z)

en: Flip Horizontally
pa: ਖਿਤਿਜੀ ਝਟਕੋ

en: Flip Verti_cally
pa: ਵਰਟੀਕਲ ਪਲਟੋ(_c)

en: Flip Vertically
pa: ਲੰਬਕਾਰੀ ਝਟਕੋ

en: Flipping Horizontally
pa: ਹਰੀਜਟਲ ਪਲਟੋ

en: Flipping Vertically
pa: ਲੰਬਕਾਰੀ ਪਲਟੋ

en: Focal length:
pa: ਫੋਕਲ ਲੰਬਾਈ:

en: Folders
pa: ਫੋਲਡਰ

en: Friends
pa: ਦੋਸਤ

en: Friends & family only
pa: ਦੋਸਤ ਅਤੇ ਪਰਿਵਾਰ ਹੀ

en: Friends only
pa: ਕੇਵਲ ਦੋਸਤ

en: From:
pa: ਵਲੋਂ

en: Fulls_creen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ(_c)

en: GPS longitude:
pa: GPS ਲੰਬਕਾਰ:

en: Generate desktop background slideshow
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਸਲਾਇਡ-ਸ਼ੋ ਤਿਆਰ ਕਰੋ

en: Go to the next photo
pa: ਅਗਲੀ ਫੋਟੋ ਉੱਤੇ ਜਾਓ

en: Go to the previous photo
pa: ਪਿਛਲੀ ਫੋਟੋ ਉੱਤੇ ਜਾਓ

en: Google+ (2048 x 1536 pixels)
pa: Google+ (2048 x 1536 ਪਿਕਸਲ)

en: HD Video (16 : 9)
pa: HD ਵਿਡੀਓ (੧੬ : ੯)

en: Height
pa: ਉਚਾਈ

en: Hide photos already imported
pa: ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤੀਆਂ ਫੋਟੋ ਓਹਲੇ

en: High (%d%%)
pa: ਵੱਧ (%d%%)

en: Highlights
pa: ਮੁੱਖ ਗੱਲਾਂ

en: Highlights:
pa: ਮੁੱਖ ਗੱਲਾਂ:

en: How long each photo is shown on the desktop background
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਵਿੱਚ ਫੋਟੋ ਕਿੰਨਾ ਚਿਰ ਵੇਖਾਈ ਜਾਵੇ

en: Image Settings
pa: ਚਿੱਤਰ ਸੈਟਿੰਗ

en: Import Complete
pa: ਇੰਪੋਰਟ ਮੁਕੰਮਲ

en: Import From Application
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਤੋਂ ਇੰਪੋਰਟ

en: Import From Folder
pa: ਫੋਲਡਰ ਤੋਂ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: Import From _Application...
pa: ...ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਤੋਂ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ(_A)

en: Import Results Report
pa: ਨਤੀਜਿਆਂ ਦੀ ਸੂਚਨਾ ਆਯਾਤ ਕਰੋ

en: Import _All
pa: ਸਭ ਇੰਪੋਰਟ(_A)

en: Import _Selected
pa: ਚੁੁਣੀਆਂ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ(_S)

en: Import all the photos into your library
pa: ਸਭ ਫੋਟੋ ਨੂੰ ਆਪਣੀ ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਵਿੱਚ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: Import media _from:
pa: ਮੀਡੀਆ ਜਿਸਤੋਂ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨਾ(_f):

en: Import photos from disk to library
pa: ਡਿਸਕ ਤੋਂ ਫੋਟੋ ਨੂੰ ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਵਿੱਚ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: Import photos from your %s library
pa: ਆਪਣੀ %s ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਤੋਂ ਫੋਟੋ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: Import the selected photos into your library
pa: ਚੁਣੀਆਂ ਫੋਟੋ ਆਪਣੀ ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਵਿੱਚ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: Import to Library
pa: ਲਾਇਬਰੇਰੀ 'ਚ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: Imported %s
pa: %s ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤੀਆਂ

en: Imported failed (%d)
pa: ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨਾ ਫੇਲ੍ਹ (%d)

en: Importing
pa: ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤੀਆਂ ਜਾ ਰਹੀਆਂ ਹਨ

en: Importing from %s can't continue because an error occurred:
pa: %s ਤੋਂ ਇੰਪੋਰਟ ਜਾਰੀ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਦਾ ਕਿਉਂਕਿ ਇੱਕ ਗਲਤੀ ਆਈ ਹੈ:

en: Importing...
pa: ...ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤੀਆਂ ਜਾ ਰਹੀਆਂ ਹਨ

en: Increase Rating
pa: ਰੇਟਿੰਗ ਵਧਾਓ

en: Increase the magnification of the photo
pa: ਫੋਟੋ ਦੀ ਮੈਗਨੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਵਧਾਓ

en: Increase the magnification of the thumbnails
pa: ਥੰਬਨੇਲ ਦੀ ਮੈਗਨੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਵਧਾਓ

en: Increasing ratings
pa: ਰੇਟਿੰਗ ਵਧਾਈ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ

en: Invalid URL
pa: ਗਲਤ URL

en: Invalid pattern
pa: ਗਲਤ ਪੈਟਰਨ

en: Items:
pa: ਆਈਟਮਾਂ:

en: Just me
pa: ਕੇਵਲ ਮੈਂ ਹੀ

en: L_ist album in public gallery
pa: ਪਬਲਿਕ ਗੈਲਰੀ ਵਿੱਚ ਐਲਬਮ ਵੇਖੋ

en: Large (2048 pixels)
pa: ਵੱਡੀ (2048 ਪਿਕਸਲ)

en: Last Import
pa: ਆਖਰੀ ਇੰਪੋਰਟ

en: Leave _Fullscreen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ ਛੱਡੋ(_F)

en: Leave fullscreen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ ਛੱਡੋ

en: Letter (8.5 x 11 in.)
pa: ਪੱਤਰ (8.5 x 11 ਇੰਚ)

en: Library
pa: ਲਾਇਬਰੇਰੀ

en: Library Location
pa: ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਟਿਕਾਣਾ

en: Limit the number of photos displayed based on a filter
pa: ਫਿਲਟਰ ਦੇ ਅਧਾਰ ਤੇ ਵੇਖਾਈਆਂ ਫੋਟੋ ਦੀ ਗਿਣਤੀ ਸੀਮਿਤ ਕਰੋ

en: Loading Shotwell
pa: ਸ਼ੂਟਵੈੱਲ ਲੋਡ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Location:
pa: ਟਿਕਾਣਾ:

en: Logging in...
pa: ਲਾਗਇਨ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: Login
pa: ਲਾਗਇਨ

en: Logout
pa: ਲਾਗਆਉਟ

en: Lose changes to %s?
pa: %s ਲਈ ਬਦਲਾਅ ਖਤਮ ਕਰਨੇ ਹਨ?

en: Low (%d%%)
pa: ਘੱਟ (%d%%)

en: Make Key Photo for Event
pa: ਈਵੈਂਟ ਲਈ ਮੁੱਖ ਫੋਟੋ ਬਣਾਓ

en: Make _Key Photo for Event
pa: ਈਵੈਂਟ ਲਈ ਮੁੱਖ ਫੋਟੋ ਬਣਾਓ(_K)

en: Make a duplicate of the photo
pa: ਫੋਟੋ ਦੀ ਡੁਪਲੀਕੇਟ ਕਾਪੀ ਬਣਾਓ

en: Manually select an F-Spot database file to import:
pa: ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਲਈ ਇੱਕ F-Spot ਡਾਟਾਬੇਸ ਫਾਈਲ ਦਸਤੀ ਚੁਣੋ।

en: Maximum (%d%%)
pa: ਸਭ ਤੋਂ ਵੱਧ (%d%%)

en: Media type
pa: ਮੀਡਿਆ ਕਿਸਮ

en: Medium (%d%%)
pa: ਮੱਧਮ (%d%%)

en: Medium (1024 x 768 pixels)
pa: ਮੱਧਮ (1024 x 768 ਪਿਕਸਲ)

en: Merge
pa: ਰਲਾਉ

en: Merging
pa: ਮਿਲਾਇਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Metadata
pa: ਮੇਟਾਡਾਟਾ

en: Metric Wallet (9 x 13 cm)
pa: ਮੀਟਰਿਕ ਵੈਲੇਟ (9 x 13 cm)

en: Missing Files
pa: ਗੁੰਮ ਫਾਇਲਾਂ

en: Modif_y Tags...
pa: ...ਟੈਗ ਸੋਧ(_y)

en: Modify Tags
pa: ਟੈਗ ਸੋਧੋ

en: Move Photos
pa: ਫੋਟੋ ਭੇਜੋ

en: Move Photos to Trash
pa: ਫੋਟੋ ਰੱਦੀ 'ਚ ਭੇਜੋ

en: Move Tag "%s"
pa: ਟੈਗ "%s" ਬਦਲੋ

en: Move photos to an event
pa: ਫੋਟੋ ਈਵੈਂਟ 'ਚ ਭੇਜੋ

en: Move the photos to the Shotwell trash
pa: ਫੋਟੋ ਸ਼ੂਟਵੈੱਲ ਰੱਦੀ 'ਚ ਭੇਜੋ

en: Move the selected photos back into the library
pa: ਚੁਣੀਆਂ ਫੋਟੋਆਂ ਨੂੰ ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਵਿੱਚ ਵਾਪਸ ਲਿਜਾਓ

en: Moving Photos to New Event
pa: ਫੋਟੋ ਨੂੰ ਨਵੇਂ ਸਮਾਗਮ 'ਚ ਭੇਜਿਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Moving Photos to Trash
pa: ਫੋਟੋ ਰੱਦੀ 'ਚ ਭੇਜੀਆਂ ਜਾ ਰਹੀਆਂ ਹਨ

en: Name:
pa: ਨਾਂ:

en: Ne_w Saved Search...
pa: ਨਵੀਂ ਸੰਭਾਲੀ ਖੋਜ(_w)...

en: New Event
pa: ਨਵਾਂ ਈਵੈਂਟ

en: New _Tag...
pa: ਨਵਾਂ ਟੈਗ(_T)...

en: Next
pa: ਅੱਗੇ

en: Next Photo
pa: ਅਗਲੀ ਫੋਟੋ

en: Next photo
pa: ਅਗਲੀ ਫੋਟੋ

en: No Event
pa: ਕੋਈ ਈਵੈਂਟ ਨਹੀਂ

en: No events
pa: ਕੋਈ ਈਵੈਂਟ ਨਹੀਂ

en: No events found
pa: ਕੋਈ ਈਵੈਂਟ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ

en: No photos or videos imported.
pa: ਕੋਈ ਫੋਟੋ ਜਾਂ ਵਿਡੀਓ ਇੰਪੋਰਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ ਗਈ।

en: No photos/videos
pa: ਕੋਈ ਫੋਟੋ/ਵਿਡੀਓ

en: No photos/videos found
pa: ਕੋਈ ਫੋਟੋ/ਵਿਡੀਓ ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ

en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: Not a file
pa: ਫਾਇਲ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Not an image file
pa: ਚਿੱਤਰ ਫਾਇਲ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Notecard (3 x 5 in.)
pa: ਨੋਟਕਾਰਡ (3 x 5 in.)

en: Of these, %d file was successfully imported. | Of these, %d files were successfully imported.
pa[0]: ਇਹਨਾਂ ਵਿੱਚੋਂ, %d ਫਾਈਲ ਸਫਲਤਾ ਪੂਰਵਕ ਆਯਾਤ ਕੀਤੀ ਗਈ।
pa[1]: ਇਹਨਾਂ ਵਿੱਚੋਂ, %d ਫਾਈਲਾਂ ਸਫਲਤਾ ਪੂਰਵਕ ਆਯਾਤ ਕੀਤੀਆਂ ਗਈਆਂ।

en: One original photo could not be adjusted. | The following original photos could not be adjusted.
pa[0]: ਅਸਲੀ ਫੋਟੋ ਨੂੰ ਅਡਜੱਸਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ।
pa[1]: ਅਸਲੀ ਫੋਟੋਆਂ ਨੂੰ ਅਡਜੱਸਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: Only _Remove
pa: ਕੇਵਲ ਹਟਾਓ(_R)

en: Only display photos that have not been imported
pa: ਕੇਵਲ ਉਹੀ ਫੋਟੋ ਵੇਖਾਉ ਜੋ ਇੰਪੋਰਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀਆਂ

en: Only show photos with a rating of %s
pa: %s ਰੇਟਿੰਗ ਦੀਆਂ ਹੀ ਫੋਟੋ ਹਟਾਓ

en: Only show photos with a rating of %s or better
pa: ਸਿਰਫ ਉਹੀ ਫੋਟੋ ਵੇਖਾਓ ਜਿਨਾਂ ਦੀ ਰੇਟਿੰਗ %s ਜਾਂ ਵਧੀਆਂ ਹੈ

en: Open With E_xternal Editor
pa: ਬਾਹਰੀ ਐਡੀਟਰ ਨਾਲ ਖੋਲ੍ਹੋ(_x)

en: Open With RA_W Editor
pa: RA_W ਐਡੀਟਰ ਨਾਲ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Open the selected photo's directory in the file manager
pa: ਚੁਣੀ ਫੋਟੋ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਨੂੰ ਫਾਇਲ ਮੈਨੇਜਰ ਵਿੱਚ ਖੋਲੋ

en: Open the selected videos in the system video player
pa: ਚੁਣੇ ਵਿਡੀਓ ਨੂੰ ਸਿਸਟਮ ਵਿਡੀਓ ਪਲੇਅਰ ਨਾਲ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Original Size
pa: ਅਸਲੀ ਆਕਾਰ

en: Original dimensions:
pa: ਅਸਲੀ ਮਾਪ:

en: Original photo could not be adjusted.
pa: ਅਸਲੀ ਫੋਟੋ ਨੂੰ ਅਡਜੱਸਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: Original size
pa: ਅਸਲੀ ਅਕਾਰ

en: Original:
pa: ਅਸਲੀ:

en: PM
pa: ਸ਼ਾਮ

en: Paste Color Adjustments
pa: ਰੰਗ ਅਨੁਕੂਲਤਾ ਚੇਪੋ

en: Path to Shotwell's private data
pa: Shotwell ਦੇ ਨਿੱਜੀ ਡਾਟੇ ਵੱਲ ਰਾਹ

en: Pause
pa: ਵਿਰਾਮ

en: Pause the slideshow
pa: ਸਲਾਈਡ-ਸ਼ੋ ਰੋਕੋ

en: Photo Manager
pa: ਫੋਟੋ ਮੈਨੇਜਰ

en: Photo Viewer
pa: ਫੋਟੋ ਦਰਸ਼ਕ

en: Photo _size preset:
pa: ਫੋਟੋ ਅਕਾਰ ਪਰੀਸੈੱਟ(_s):

en: Photo _size:
pa: ਫੋਟੋ ਆਕਾਰ(_s):

en: Photo size:
pa: ਫੋਟੋ ਆਕਾਰ:

en: Photo source file missing: %s
pa: ਫੋਟੋ ਸਰੋਤ ਫਾਇਲ ਗੁੰਮ ਹੈ: %s

en: Photo state
pa: ਤਸਵੀਰ ਹਾਲਤ

en: Photos
pa: ਫੋਟੋ

en: Photos _visible to:
pa: ਜਿਨਾਂ ਨੂੰ ਫੋਟੋਆਂ ਦਿਸਦੀਆਂ ਹਨ(_v):

en: Photos and videos _visible to:
pa: ਜਿਨਾਂ ਨੂੰ ਫੋਟੋਆਂ ਅਤੇ ਵੀਡੀਓ ਦਿਸਦੀਆਂ ਹਨ(_v):

en: Photos cannot be exported to this directory.
pa: ਇਸ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਵਿੱਚ ਫੋਟੋ ਐਕਸਪੋਰਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ ਜਾ ਸਕਦੀ।

en: Photos cannot be imported from this directory.
pa: ਇਸ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਤੋਂ ਫੋਟੋ ਇੰਪੋਰਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀਆਂ ਜਾ ਸਕਦੀਆਂ।

en: Photos will appear in:
pa: ਫੋਟੋ ਵੇਖਾਈ ਦੇਣਗੀਆਂ ਇਸ ਵਿੱਚ:

en: Photos will be _visible by:
pa: ਤਸਵੀਰਾਂ ਵਿਖਾਈ ਦੇਣਗੀਆਂ ਇਸ ਦੁਆਰਾ:

en: Photos/Videos Not Imported Because Files Are Corrupt:
pa: ਤਸਵੀਰਾਂ/ਵੀਡੀਓ ਆਯਾਤ ਨਹੀਂ ਹੋਏ ਕਿਉਂਕਿ ਫਾਈਲਾਂ ਭ੍ਰਿਸ਼ਟ ਹਨ:

en: Photos/Videos Not Imported Because Shotwell Couldn't Copy Them into its Library:
pa: ਤਸਵੀਰਾਂ/ ਵੀਡੀਓ ਆਯਾਤ ਨਹੀਂ ਹੋਈਆਂ ਕਿਉਂਕਿ shotwell ਆਪਣੀ ਲਾਇਬ੍ਰੇਰੀ ਵਿੱਚ ਉਹਨਾਂ ਦੀ ਨਕਲ ਨਹੀਂ ਕਰ ਸਕਿਆ:

en: Photos/Videos Not Imported Because They Weren't in a Format Shotwell Understands:
pa: ਤਸਵੀਰਾਂ/ ਵੀਡੀਓ ਆਯਾਤ ਨਹੀਂ ਹੋਈਆਂ ਕਿਉਂਕਿ ਉਹਨਾਂ ਦੀ ਬਨਾਵਟ ਅਜਿਹੀ ਨਹੀਂ ਸੀ ਕਿ ਜਿਸ ਨੂੰ Shotwell ਸਮਝਦਾ ਹੈ:

en: Photos/Videos Not Imported Due to Camera Errors:
pa: ਕੈਮਰਾ ਗਲਤੀ ਕਰਕੇ ਤਸਵੀਰਾਂ/ਵੀਡੀਓ ਆਯਾਤ ਨਹੀਂ ਹੋਏ:

en: Photos/Videos Not Imported for Other Reasons:
pa: ਤਸਵੀਰਾਂ/ਵੀਡੀਓ ਹੋਰ ਕਾਰਨਾਂ ਕਰ ਕੇ ਆਯਾਤ ਨਹੀਂ ਕੀਤੇ ਗਏ:

en: Pictures
pa: ਤਸਵੀਰਾਂ

en: Pin Toolbar
pa: ਟੂਲਬਾਰ ਪਿੰਨ ਕਰੋ

en: Pin the toolbar open
pa: ਟੂਲਬਾਰ ਪਿੰਨ ਕਰੋ

en: Pivot the crop rectangle between portrait and landscape orientations
pa: ਕੱਟੇ ਆਇਤ ਨੂੰ ਪੋਰਟਰੇਟ ਅਤੇ ਲੈਂਡਸਕੇਪ ਦਿਸ਼ਾਵਾਂ ਵਿੱਚ ਪਿਵੋਟ ਕਰੋ

en: Play
pa: ਚਲਾਓ

en: Play a slideshow
pa: ਸਲਾਇਡ-ਸ਼ੋ ਚਲਾਓ

en: Please close any other application using the camera.
pa: ਕੈਮਰੇ ਦੀ ਵਰਤੋਂ ਕਰਨ ਵਾਲੀ ਕੋਈ ਵੀ ਹੋਰ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਬੰਦ ਕਰੋ ਜੀ।

en: Please unmount the camera.
pa: ਕੈਮਰਾ ਅਣ-ਮਾਊਂਟ ਕਰੋ ਜੀ।

en: Plugins
pa: ਪਲੱਗਇਨ

en: Postcard (10 x 15 cm)
pa: ਪੋਸਟਕਾਰਡ (10 x 15 cm)

en: Preparing for login...
pa: ...ਲਾਗਇਨ ਲਈ ਤਿਆਰੀ

en: Preparing for upload
pa: ਅੱਪਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਤਿਆਰ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Preparing to auto-import photos...
pa: ...ਆਟੋ-ਇੰਪੋਰਟ ਫੋਟੋ ਲਈ ਤਿਆਰ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Preparing to import
pa: ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਲਈ ਤਿਆਰੀ

en: Preparing to import...
pa: ...ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਲਈ ਤਿਆਰੀ

en: Previous Photo
pa: ਪਿਛਲੀ ਫੋਟੋ

en: Previous photo
pa: ਪਿਛਲੀ ਫੋਟੋ

en: Print image _title
pa: ਚਿੱਤਰ ਟਾਈਟਲ ਪਰਿੰਟ ਕਰੋ(_t)

en: Print the photo to a printer connected to your computer
pa: ਫੋਟੋ ਨੂੰ ਆਪਣੇ ਸਿਸਟਮ ਨਾਲ ਜੁੜੇ ਪਰਿੰਟਰ ਤੇ ਪਰਿੰਟ ਕਰੋ

en: Printing...
pa: ...ਪਰਿੰਟ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Private
pa: ਪ੍ਰਾਈਵੇਟ

en: Pu_blish...
pa: ...ਪਬਲਿਸ਼ ਕਰੋ(_b)

en: Public listed
pa: ਪਬਲਿਕ ਲਿਸਟਡ

en: Public unlisted
pa: ਪਬਲਿਕ ਅਨਲਿਸਟਡ

en: Publish
pa: ਪਬਲਿਸ਼ ਕਰੋ

en: Publish Photos
pa: ਫੋਟੋ ਪਬਲਿਸ਼ ਕਰੋ

en: Publish Photos and Videos
pa: ਫੋਟੋ ਅਤੇ ਵਿਡੀਓ ਪਬਲਿਸ਼ ਕਰੋ

en: Publish Videos
pa: ਵਿਡੀਓ ਪਬਲਿਸ਼ ਕਰੋ

en: Publish photos _to:
pa: ਫੋਟੋ ਪਬਲਿਸ਼ ਕਰੋ(_t):

en: Publish photos and videos _to
pa: ਫੋਟੋ ਅਤੇ ਵੀਡੀਓ ਏਥੇ ਪਬਲਿਸ਼ ਕਰੋ

en: Publish to an e_xisting album:
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਐਲਬਮ ਵਿੱਚ ਪਬਲਿਸ਼ ਕਰੋ(_x):

en: Publish to various websites
pa: ਕਈ ਸਾਈਟਾਂ ਉੱਤੇ ਪਬਲਿਸ਼ ਕਰੋ

en: Publish videos _to
pa: ਵੀਡੀਓ ਏਥੇ ਪਬਲਿਸ਼ ਕਰੋ(_t)

en: Publishing
pa: ਪਰਕਾਸ਼ਨ

en: Publishing to %s can't continue because an error occurred:
pa: %s ਉੱਪਰ ਪਬਲਿਸ਼ ਜਾਰੀ ਨਹੀਂ ਹੋ ਸਕਦਾ ਕਿਉਂਕਿ ਇੱਕ ਗਲਤੀ ਆਈ ਹੈ:

en: RAW Developer
pa: RAW ਡਿਵੈਲਪਰ

en: RAW Photos
pa: RAW ਫੋਟੋ

en: RAW photos
pa: RAW ਫੋਟੋ

en: R_emove From Library
pa: ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਵਿੱਚੋਂ ਹਟਾਓ(_e)

en: R_ename imported files to lowercase
pa: ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤੀਆਂ ਫਾਇਲਾਂ ਦਾ ਨਾਂ ਛੋਟੇ ਅੱਖਰਾਂ ਵਿੱਚ ਦਿਓ

en: Random
pa: ਬੇਤਰਤੀਬ

en: Rate %s
pa: %s ਰੇਟ

en: Rate Rejected
pa: ਰੱਦ ਕਰੇ ਰੇਟ ਕਰੋ

en: Rate Unrated
pa: ਅਨਰੇਟਡ ਨੂੰ ਰੇਟ ਕਰੋ

en: Rating
pa: ਰੇਟਿੰਗ

en: Re_name Event...
pa: ...ਈਵੈਂਟ ਨਾਂ ਬਦਲੋ(_n)

en: Re_name Tag "%s"...
pa: ..."%s" ਟੈਗ ਨਾਂ ਬਦਲੋ(_n)

en: Re_name...
pa: ...ਨਾਂ ਬਦਲੋ(_n)

en: Re_vert External Edit
pa: ਬਾਹਰੀ ਸੋਧ ਵਾਪਸ ਲਵੋ(_v)

en: Re_vert External Edits
pa: ਬਾਹਰੀ ਸੋਧ ਵਾਪਸ ਲਵੋ(_v)

en: Re_vert to Original
pa: ਅਸਲੀ ਲਈ ਬਦਲੋ(_v)

en: Recommended (1600 x 1200 pixels)
pa: ਸਿਫਾਰਸ਼ੀ (1600 x 1200 ਪਿਕਸਲ)

en: Red-eye
pa: ਰੈੱਡ ਆਈ

en: Redo
pa: ਪਰਤਾਓ

en: Reduce or eliminate any red-eye effects in the photo
pa: ਫੋਟੋ ਵਿਚਲੇ ਲਾਲ-ਅੱਖ ਪ੍ਰਭਾਵ ਨੂੰ ਹਟਾਓ

en: Rejected
pa: ਰੱਦ ਕੀਤੀ

en: Rejected Only
pa: ਕੇਵਲ ਰੱਦ ਕੀਤੀਆਂ

en: Rejected _Only
pa: ਸਿਰਫ ਰੱਦ ਕੀਤਾ(_O)

en: Remove From Library
pa: ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਵਿੱਚੋਂ ਹਟਾਓ

en: Remove Photo From Library
pa: ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਤੋਂ ਫੋਟੋ ਹਟਾਓ

en: Remove Photos From Library
pa: ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਤੋਂ ਫੋਟੋ ਹਟਾਓ

en: Remove Tag "%s" From Photo
pa: ਫੋਟੋ ਤੋਂ "%s" ਟੈਗ ਹਟਾਓ

en: Remove Tag "%s" From Photos
pa: ਫੋਟੋਆਂ ਤੋਂ "%s" ਟੈਗ ਹਟਾਓ

en: Remove Tag "%s" From _Photo
pa: ਟੈਗ "%s" ਨੂੰ ਫੋਟੋ ਤੋਂ ਹਟਾਓ(_P)

en: Remove Tag "%s" From _Photos
pa: ਟੈਗ "%s" ਨੂੰ ਫੋਟੋਆਂ ਤੋਂ ਹਟਾਓ(_P)

en: Remove any ratings
pa: ਕੋਈ ਰੇਟਿੰਗ ਹਟਾਓ

en: Remove any red-eye effects in the selected region
pa: ਚੁਣੇ ਖੇਤਰ ਵਿੱਚ ਲਾਲ-ਅੱਖ ਦਾ ਪ੍ਰਭਾਵ ਹਟਾਓ

en: Remove the selected photos from the library
pa: ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਤੋਂ ਚੁਣੀਆਂ ਫੋਟੋ ਹਟਾਓ

en: Remove the selected photos from the trash
pa: ਰੱਦੀ ਵਿੱਚੋਂ ਚੁਣੀਆਂ ਫੋਟੋਆਂ ਹਟਾਓ

en: Removing Event
pa: ਸਮਾਗਮ ਹਟਾਇਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Removing Photo From Library
pa: ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਤੋਂ ਹਟਾਓ

en: Removing Photos From Library
pa: ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਤੋਂ ਫੋਟੋ ਹਟਾਓ

en: Removing duplicated photos
pa: ਡੁਪਲੀਕੇਟ ਫੋਟੋ ਹਟਾਈਆਂ ਜਾ ਰਹੀਆਂ ਹਨ

en: Removing photos/videos from camera
pa: ਕੈਮਰੇ ਤੋਂ ਫੋਟੋ/ਵਿਡੀਓ ਹਟਾਈਆਂ ਜਾ ਰਹੀਆਂ ਹਨ

en: Rename Event
pa: ਈਵੈਂਟ ਨਾਂ ਬਦਲੋ

en: Rename Search "%s" to "%s"
pa: ਖੋਜ ਦਾ ਨਾਂ "%s" ਤੋਂ "%s" ਬਦਲੋ

en: Rename Tag "%s" to "%s"
pa: ਟੈਗ ਨੂੰ "%s" ਤੋਂ "%s" ਰੀਨੇਮ ਕਰੋ

en: Replace _All
pa: ਸਭ ਬਦਲੋ(_A)

en: Reset Colors
pa: ਰੰਗ ਮੁੜ-ਸੈੱਟ

en: Reset all color adjustments to original
pa: ਸਭ ਸਥਾਪਨ ਅਸਲੀ ਬਣਾਓ

en: Restore Photos from Trash
pa: ਫੋਟੋ ਰੱਦੀ 'ਚੋਂ ਮੁੜ-ਸਟੋਰ ਕਰੋ

en: Restore the photos back to the Shotwell library
pa: ਫੋਟੋਆਂ ਨੂੰ ਵਾਪਸ ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਵਿੱਚ ਰੀਸਟੋਰ ਕਰੋ

en: Restoring Photos From Trash
pa: ਰੱਦੀ ਤੋਂ ਫੋਟੋ ਮੁੜ-ਸਟੋਰ ਕੀਤੀਆਂ ਜਾ ਰਹੀਆਂ ਹਨ

en: Restoring previous RAW developer
pa: ਪਿਛਲੇ RAW ਡਿਵੈਲਪਰ ਨੂੰ ਰੀਸਟੋਰ ਕਰ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Restoring previous rating
pa: ਪਿਛਲੀ ਰੇਟਿੰਗ ਮੁੜ-ਸਟੋਰ ਕੀਤੀ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ

en: Return to current photo dimensions
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਫੋਟੋ ਦਿਸ਼ਾਵਾਂ ਵਿੱਚ ਜਾਓ

en: Revert External E_dits
pa: ਬਾਹਰੀ ਸੋਧਾਂ ਵਾਪਸ(_d)

en: Revert External Edit?
pa: ਬਾਹਰੀ ਸੋਧ ਵਾਪਸ?

en: Revert External Edits?
pa: ਬਾਹਰੀ ਸੋਧਾਂ ਵਾਪਸ?

en: Revert to Original
pa: ਅਸਲੀ ਲਈ ਬਦਲੋ

en: Revert to the master photo
pa: ਮੁੱਖ ਫੋਟੋ ਵੱਲ ਵਾਪਸ

en: Reverting
pa: ਰੀਵਰਟ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Rotate
pa: ਘੁੰਮਾਓ

en: Rotate Left
pa: ਖੱਬੇ ਘੁੰਮਾਓ

en: Rotate Right
pa: ਸੱਜੇ ਘੁੰਮਾਓ

en: Rotate _Left
pa: ਖੱਬੇ ਘੁੰਮਾਓ(_L)

en: Rotate _Right
pa: ਸੱਜੇ ਘੁੰਮਾਓ(_R)

en: Rotate the photos left
pa: ਫੋਟੋ ਨੂੰ ਖੱਬੇ ਘੁੰਮਾਓ

en: Rotate the photos right (press Ctrl to rotate left)
pa: ਫੋਟੋਆਂ ਸੱਜੇ ਘੁੰਮਾਓ (ਖੱਬੇ ਘੁਮਾਉਣ ਲਈ Ctrl ਦਬਾਓ)

en: Rotating
pa: ਘੁੰਮਾਇਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
pa: ਉਪਲੱਬਧ ਕਮਾਂਡ ਲਾਈਨ ਚੋਣਾਂ ਦੀ ਪੂਰੀ ਲਿਸਟ ਵੇਖਣ ਲਈ '%s --help' ਚਲਾਓ।

en: SD Video (4 : 3)
pa: SD ਵਿਡੀਓ (੪ : ੩)

en: S_idebar
pa: ਪਾਸੇ ਵਾਲੀ ਬਾਹੀ (_i)

en: S_lideshow
pa: ਸਲਾਇਡ ਸ਼ੋ(_l)

en: Saturation
pa: ਸੰਤ੍ਰਿਪਤਾ

en: Saturation:
pa: ਸੰਤ੍ਰਿਪਤ:

en: Save As
pa: ਇੰਝ ਸੰਭਾਲੋ

en: Save Details
pa: ਵੇਰਵੇ ਸੰਭਾਲੋ

en: Save Details...
pa: ਵੇਰਵੇ ਸੰਭਾਲੋ...

en: Save _As...
pa: ...ਵਜੋਂ ਸੰਭਾਲੋ(_A)

en: Save photo
pa: ਫੋਟੋ ਸੰਭਾਲੋ

en: Save photo with a different name
pa: ਫੋਟੋ ਵੱਖਰੇ ਨਾਂ ਨਾਲ ਸੰਭਾਲੋ

en: Saved Search
pa: ਸੰਭਾਲੀ ਖੋਜ

en: Saved Searches
pa: ਸੰਭਾਲੀਆਂ ਖੋਜਾਂ

en: Screen
pa: ਸਕਰੀਨ

en: Search
pa: ਖੋਜ

en: Select _All
pa: ਸਭ ਚੁਣੋ(_A)

en: Select all items
pa: ਸਭ ਆਈਟਮਾਂ ਚੁਣੋ

en: Send T_o...
pa: ...ਨੂੰ ਭੇਜੋ(_o)

en: Send To
pa: ਭੇਜੋ

en: Send _To...
pa: ...ਨੂੰ ਭੇਜੋ(_T)

en: Set Developer
pa: ਡਿਵੈਲਪਰ ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: Set Rating
pa: ਰੇਟਿੰਗ ਦਿਓ

en: Set _all photos/videos to this time
pa: ਸਭ ਫੋਟੋ/ਵਿਡੀਓ ਲਈ ਇਹ ਸਮਾਂ ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: Set as Desktop Slideshow
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਸਲਾਇਡ-ਸ਼ੋ ਵਜੋਂ ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: Set as _Desktop Background
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਵਜੋਂ ਸੈੱਟ ਕਰੋ(_D)

en: Set as _Desktop Slideshow...
pa: ...ਡੈਸਕਟਾਪ ਸਲਾਇਡ-ਸ਼ੋ ਵਜੋਂ ਸੈੱਟ ਕਰੋ(_D)

en: Set rating to %s
pa: ਰੇਟਿੰਗ %s ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: Set rating to rejected
pa: ਰੇਟਿੰਗ ਨੂੰ ਰੱਦ ਕੀਤਾ ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: Set selected image to be the new desktop background
pa: ਚੁਣੇ ਚਿੱਤਰ ਨੂੰ ਨਵੀਂ ਡੈਸਕਟਾਪ ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: Set the crop for this photo
pa: ਇਹ ਫੋਟੋ ਲਈ ਕਰੋਪ ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: Setting Photos to Previous Event
pa: ਪਿਛਲੇ ਸਮਾਗਮ ਲਈ ਫੋਟੋ ਸੈਟਿੰਗ

en: Setting RAW developer
pa: RAW ਡਿਵੈਲਪਰ ਸੈੱਟ ਕਰ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Setting as rejected
pa: ਰੱਦ ਕੀਤਾ ਸੈਟਿੰਗ ਕਰੋ

en: Setting as unrated
pa: ਅਨਰੇਟਡ ਸੈਟਿੰਗ ਕਰੋ

en: Setting rating to %s
pa: ਰੇਟਿੰਗ %s ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗ

en: Shadows
pa: ਸ਼ੈਡੋ

en: Shadows:
pa: ਸ਼ੈਡੋ:

en: Shotwell
pa: ਸ਼ੂਟਵੈੱਲ

en: Shotwell Connect
pa: ਸ਼ੂਟਵੈੱਲ ਕੁਨੈਕਟ

en: Shotwell Preferences
pa: ਸ਼ੂਟਵੈੱਲ ਪਸੰਦ

en: Shotwell can copy the photos into your library folder or it can import them without copying.
pa: ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਫੋਟੋਆਂ ਨੂੰ ਤੁਹਾਡੇ ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਫੋਲਡਰ ਵਿੱਚ ਕਾਪੀ ਕਰ ਸਕਦਾ ਹੈ ਜਾਂ ਇਹਨਾਂ ਨੂੰ ਬਿਨਾਂ ਕਾਪੀ ਕੀਤੇ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰ ਸਕਦੀ ਹੈ।

en: Shotwell cannot contact your Piwigo photo library. Please verify the URL you entered
pa: ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਤੁਹਾਡੀ Piwigo ਫੋਟੋ ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਨਾਲ ਸੰਪਰਕ ਨਹੀਂ ਕਰ ਸਕਦਾ। ਕਿਰਪਾ ਕਰਕੇ ਆਪਣੇ URL ਦੀ ਜਾਂਚ ਕਰੋ

en: Shotwell has found %d photos in the F-Spot library and is currently importing them. Duplicates will be automatically detected and removed.
    
    You can close this dialog and start using Shotwell while the import is taking place in the background.
pa: ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਨੂੰ F-Spot ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਵਿੱਚ %d ਫੋਟੋਆਂ ਲੱਭੀਆਂ ਹਨ ਅਤੇ ਇਹਨਾਂ ਨੂੰ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰ ਰਿਹਾ ਹੈ। ਡੁਪਲੀਕੇਟ ਆਪੇ ਹੀ ਲੱਭੀਆਂ ਤੇ ਹਟਾਈਆਂ ਜਾਣਗੀਆਂ।
    
    ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਸਹਾਇਕ ਨੂੰ ਬੰਦ ਕਰ ਸਕਦੇ ਹੋ ਅਤੇ ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਵਰਤਣਾ ਚਾਲੂ ਕਰ ਸਕਦੇ ਹੋ, ਇੰਪੋਰਟ ਬੈਕਗਰਾਊਂਟ ਵਿੱਚ ਚੱਲਦਾ ਰਹੇਗਾ।

en: Shotwell is configured to import photos to your home directory.
pa: ਸ਼ੂਟਵੈੱਲ ਤੁਹਾਡੀ ਘਰ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਵਿੱਚ ਫੋਟੋ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਲਈ ਸੰਰਚਿਤ ਹੈ।

en: Shotwell needs to unmount the camera from the filesystem in order to access it.  Continue?
pa: ਸ਼ੂਟਵੈੱਲ ਨੂੰ ਫਾਇਲ-ਸਿਸਟਮ ਤੋਂ ਕੈਮਰੇ ਨੂੰ ਵਰਤਣ ਵਾਲੇ ਅਣ-ਮਾਊਂਟ ਕਰਨ ਦੀ ਲੋੜ ਹੈ। ਕੀ ਜਾਰੀ ਰੱਖਣਾ ਹੈ?

en: Shotwell was unable to play the selected video:
    %s
pa: ਸ਼ੂਟਵੈੱਲ ਚੁਣੀ ਵਿਡੀਓ ਚਲਾਉਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ:
    %s

en: Show all photos
pa: ਸਭ ਫੋਟੋ ਵੇਖਾਓ

en: Show all photos, including rejected
pa: ਸਭ ਫੋਟੋ ਵੇਖਾਓ, ਰੱਦ ਕੀਤੀਆਂ ਸਮੇਤ

en: Show each photo for
pa: ਇਸ ਲਈ ਹਰੇਕ ਫੋਟੋ ਵੇਖਾਓ

en: Show in File Mana_ger
pa: ਫਾਇਲ ਮੈਨੇਜਰ ਨਾਲ ਖੋਲ੍ਹੋ(_g)

en: Show only rejected photos
pa: ਕੇਵਲ ਰੱਦ ਕੀਤੀਆਂ ਫੋਟੋ ਹੀ ਵੇਖਾਓ

en: Show t_itle
pa: ਟਾਈਟਲ ਵੇਖਾਓ(_i)

en: Show the application's version
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਦਾ ਸੰਸਕਰਣ ਵਿਖਾਓ

en: Size:
pa: ਸਾਈਜ਼:

en: Slide
pa: ਸਲਾਈਡ

en: Slideshow
pa: ਸਲਾਇਡ-ਸ਼ੋ

en: Slideshow Transitions
pa: ਸਲਾਈਡ-ਸ਼ੋ ਟਰਾਂਜੀਸ਼ਨ

en: Small (640 x 480 pixels)
pa: ਛੋਟੀ (640 x 480 ਪਿਕਸਲ)

en: Software:
pa: ਸਾਫਟਵੇਅਰ:

en: Sort _Events
pa: ਈਵੈਂਟ ਲੜੀਬੱਧ(_E)

en: Sort _Photos
pa: ਫੋਟੋ ਲੜੀਬੱਧ(_P)

en: Sort photos by exposure date
pa: ਫੋਟੋਆਂ ਨੂੰ ਪਹੁੰਚ ਮਿਤੀ ਮੁਤਾਬਿਕ ਕ੍ਰਮਬੱਧ ਕਰੋ

en: Sort photos by rating
pa: ਰੇਟਿੰਗ ਅਨੁਸਾਰ ਕ੍ਰਮਬੱਧ

en: Sort photos by title
pa: ਫੋਟੋ ਟਾਈਟਲ ਰਾਹੀਂ ਲੜੀਬੱਧ

en: Sort photos in a descending order
pa: ਫੋਟੋਆਂ ਘਟਦੇ ਕ੍ਰਮ ਕਰੋ

en: Sort photos in an ascending order
pa: ਫੋਟੋਆਂ ਵਧਦੇ ਕ੍ਰਮ ਕਰੋ

en: Square
pa: ਵਰਗ

en: Squares
pa: ਵਰਗ

en: Standard (720 pixels)
pa: ਸਟੈਂਡਰਡ (720 ਪਿਕਸਲ)

en: Starting import, please wait...
pa: ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨਾ ਸ਼ੁਰੂ ਕੀਤਾ, ਉਡੀਕੋ ਜੀ...

en: Stop importing photos
pa: ਫੋਟੋ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਨੂੰ ਰੋਕੋ

en: Straighten
pa: ਸਿੱਧਾ ਕਰੋ

en: Straighten the photo
pa: ਫੋਟੋ ਸਿੱਧੀ ਕਰੋ

en: Stripes
pa: ਧਾਰੀਆਂ

en: Success
pa: ਸਫ਼ਲ

en: Switching developers will undo all changes you have made to this photo in Shotwell | Switching developers will undo all changes you have made to these photos in Shotwell
pa[0]: ਡਿਵੈਲਪਰ ਤਬਦੀਲ ਕਰਨ ਨਾਲ ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਵਿੱਚ ਇਸ ਫੋਟੋ ਤੇ ਕੀਤੀਆਂ ਸਭ ਤਬਦੀਲੀਆਂ ਖਤਮ ਹੋ ਜਾਣਗੀਆਂ
pa[1]: ਡਿਵੈਲਪਰ ਤਬਦੀਲ ਕਰਨ ਨਾਲ ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਵਿੱਚ ਇਹਨਾਂ ਫੋਟੋਆਂ ਤੇ ਕੀਤੀਆਂ ਸਭ ਤਬਦੀਲੀਆਂ ਖਤਮ ਹੋ ਜਾਣਗੀਆਂ

en: T_ools
pa: ਟੂਲ(_o)

en: Ta_gs
pa: ਟੈਗ(_g)

en: Tabloid (11 x 17 in.)
pa: ਟਾਬਲੋਇਡ (11 x 17 ਇੰਚ)

en: Tag
pa: ਟੈਗ

en: Tag Photo as "%s"
pa: ਫੋਟੋ ਨੂੰ "%s" ਵਾਂਗ ਟੈਗ ਕਰੋ

en: Tag Photos as "%s"
pa: ਫੋਟੋ ਨੂੰ "%s" ਵਾਂਗ ਟੈਗ ਕਰੋ

en: Tag the selected photo as "%s"
pa: ਚੁਣੀ ਫੋਟੋ ਨੂੰ "%s" ਵਾਂਗ ਟੈਗ ਕਰੋ

en: Tag the selected photos as "%s"
pa: ਚੁਣੀਆਂ ਫੋਟੋਆਂ ਨੂੰ "%s" ਵਾਂਗ ਟੈਗ ਕਰੋ

en: Tags
pa: ਟੈਗ

en: Tags (separated by commas):
pa: ਟੈਗ (ਕਾਮਿਆਂ ਨਾਲ ਵੱਖ):

en: Temperature
pa: ਤਾਪਮਾਨ

en: Temperature:
pa: ਤਾਪਮਾਨ:

en: Testing connection to Facebook...
pa: ...ਫੇਸਬੁੱਕ ਨਾਲ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਟੈਸਟ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: The camera is locked by another application.  Shotwell can only access the camera when it's unlocked.  Please close any other application using the camera and try again.
pa: ਕੈਮਰਾ ਹੋਰ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਰਾਹੀਂ ਲਾਕ ਕੀਤਾ ਹੋਇਆ ਹੈ। ਸ਼ੂਟਵੈੱਲ ਕੇਵਲ ਤਾਂ ਹੀ ਕੈਮਰੇ ਨੂੰ ਵਰਤ ਸਕਦਾ ਹੈ, ਜਦੋਂ ਇਹ ਅਣ-ਲਾਕ ਹੋਵੇ। ਕੈਮਰੇ ਨੂੰ ਵਰਤਣ ਵਾਲੀ ਹੋਰ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਬੰਦ ਕਰਕੇ ਫੇਰ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰੋ ਜੀ।

en: The photo or video cannot be deleted. | %d photos/videos cannot be deleted.
pa[0]: ਫੋਟੋ ਜਾਂ ਵਿਡੀਓ ਨੂੰ ਹਟਾਇਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਦਾ।
pa[1]: %d ਫੋਟੋ/ਵਿਡੀਓ ਨੂੰ ਹਟਾਇਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਦਾ।

en: The photo or video cannot be moved to your desktop trash.  Delete this file? | %d photos/videos cannot be moved to your desktop trash.  Delete these files?
pa[0]: ਫੋਟੋ ਜਾਂ ਵਿਡੀਓ ਨੂੰ ਤੁਹਾਡੇ ਡੈਸਕਟਾਪ ਰੱਦੀ ਵਿੱਚ ਨਹੀਂ ਭੇਜਿਆ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ। ਇਹ ਫਾਇਲ ਹਟਾਉਣੀ ਹੈ?
pa[1]: %d ਫੋਟੋ ਜਾਂ ਵਿਡੀਓ ਨੂੰ ਤੁਹਾਡੇ ਡੈਸਕਟਾਪ ਰੱਦੀ ਵਿੱਚ ਨਹੀਂ ਭੇਜਿਆ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ। ਇਹਨਾਂ ਫਾਇਲਾਂ ਨੂੰ ਹਟਾਉਣਾ ਹੈ?

en: The selected photo was successfully published.
pa: ਚੁਣੀ ਫੋਟੋ ਸਫਲਤਾਪੂਰਕ ਪਬਲਿਸ਼ ਹੋ ਚੁੱਕੀ ਹੈ।

en: The selected photos were successfully published.
pa: ਚੁਣੀਆਂ ਫੋਟੋਆਂ ਸਫਲਤਾਪੂਰਕ ਪਬਲਿਸ਼ ਹੋ ਚੁੱਕੀਆਂ ਹਨ।

en: The selected photos/videos were successfully published.
pa: ਚੁਣੀਆਂ ਫੋਟੋਆਂ/ਵੀਡੀਓ ਸਫਲਤਾਪੂਰਕ ਪਬਲਿਸ਼ ਹੋ ਚੁੱਕੀਆਂ ਹਨ।

en: The selected video was successfully published.
pa: ਚੁਣੀ ਵੀਡੀਓ ਸਫਲਤਾਪੂਰਕ ਪਬਲਿਸ਼ ਹੋ ਚੁੱਕੀ ਹੈ।

en: The selected videos were successfully published.
pa: ਚੁਣੀਆਂ ਵੀਡੀਓ ਸਫਲਤਾਪੂਰਕ ਪਬਲਿਸ਼ ਹੋ ਚੁੱਕੀਆਂ ਹਨ।

en: This will destroy all changes made to the external file.  Continue? | This will destroy all changes made to %d external files.  Continue?
pa[0]: ਇਸ ਨਾਲ ਬਾਹਰੀ ਫਾਇਲ ਵਿਚਲੀਆਂ ਸਭ ਤਬਦੀਲੀਆਂ ਰੱਦ ਹੋ ਜਾਣਗੀਆਂ।  ਜਾਰੀ?
pa[1]: ਇਸ ਨਾਲ %d ਬਾਹਰੀ ਫਾਇਲਾਂ ਵਿਚਲੀਆਂ ਸਭ ਤਬਦੀਲੀਆਂ ਰੱਦ ਹੋ ਜਾਣਗੀਆਂ।  ਜਾਰੀ?

en: This will remove the photo from the library.  Continue? | This will remove %d photos from the library.  Continue?
pa[0]: ਇਸ ਨਾਲ ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਵਿੱਚੋਂ ਫੋਟੋ ਹਟਾਈ ਜਾਵੇਗੀ।  ਜਾਰੀ?
pa[1]: ਇਸ ਨਾਲ ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਵਿੱਚੋਂ %d ਫੋਟੋਆਂ ਹਟਾਈਆਂ ਜਾਣਗੀਆਂ।  ਜਾਰੀ?

en: This will remove the saved search "%s".  Continue?
pa: ਇਸ ਨਾਲ ਸੰਭਾਲੀ ਖੋਜ "%s" ਹਟਾਈ ਜਾਵੇਗੀ।  ਜਾਰੀ?

en: This will remove the tag "%s" from one photo.  Continue? | This will remove the tag "%s" from %d photos.  Continue?
pa[0]: ਇਸ ਨਾਲ "%s" ਟੈਗ ਨੂੰ ਇੱਕ ਫੋਟੋ ਤੋਂ ਹਟਾਏਗਾ।  ਜਾਰੀ?
pa[1]: ਇਸ ਨਾਲ "%s" ਟੈਗ ਨੂੰ %d ਫੋਟੋਆਂ ਤੋਂ ਹਟਾਏਗਾ।  ਜਾਰੀ?

en: Time Adjustment Error
pa: ਸਮਾਂ ਅਡਜੱਸਟਮੈਂਟ ਗਲਤੀ

en: Time adjustments could not be undone on the following photo file. | Time adjustments could not be undone on the following photo files.
pa[0]: ਅੱਗੇ ਦਿੱਤੀ ਫਾਇਲ ਖੋਲ੍ਹੀ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ।
pa[1]: ਅੱਗੇ ਦਿੱਤੀਆਂ ਫਾਇਲਾਂ ਖੋਲ੍ਹੀ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ।

en: Time:
pa: ਸਮਾਂ:

en: Tint
pa: ਟਿੰਟ

en: Tint:
pa: ਟਿੰਟ:

en: Title
pa: ਟਾਈਟਲ

en: Title:
pa: ਟਾਈਟਲ:

en: To get started, import photos in any of these ways:
pa: ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਲਈ, ਇਹਨਾਂ ਢੰਗਾਂ ਵਿੱਚੋਂ ਕਿਸੇ ਨਾਲ ਫੋਟੋ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ:

en: To try importing from another service, select one from the above menu.
pa: ਹੋਰ ਜੰਤਰ ਤੋਂ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰੋ, ਉੱਪਰਲੇ ਮੇਨੂ ਵਿੱਚੋਂ ਕੋਈ ਇੱਕ ਚੁਣੋ।

en: To try publishing to another service, select one from the above menu.
pa: ਹੋਰ ਸਰਵਿਸ ਤੇ ਪਬਲਿਸ਼ ਕਰਨ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰੋ, ਉੱਪਰਲੇ ਮੇਨੂ ਵਿੱਚੋਂ ਇੱਕ ਚੁਣੋ।

en: To:
pa: ਵੱਲ:

en: Today
pa: ਅੱਜ

en: Transition d_elay:
pa: ਟਰਾਂਜੀਸ਼ਨ ਅੰਤਰਾਲ(_e):

en: Trash
pa: ਰੱਦੀ

en: Trash is empty
pa: ਰੱਦੀ ਖਾਲੀ ਹੈ

en: TumblrPublisher: start( ): can't start; this publisher is not restartable.
pa: TumblrPublisher: start( ): ਸ਼ੁਰੂ ਨਹੀਂ ਕਰ ਸਕਦਾ; ਇਹ ਪ੍ਰਕਾਸ਼ਕ ਮੁੜ-ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਯੋਗ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: Type
pa: ਕਿਸਮ

en: Un_flag
pa: ਫਲੈਗ ਹਟਾਓ(_f)

en: Unable to create cache directory %s: %s
pa: ਕੈਸ਼ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ %s ਬਣਾਉਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ: %s

en: Unable to create data directory %s: %s
pa: %s ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਬਣਾਉਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ: %s

en: Unable to create data subdirectory %s: %s
pa: ਡਾਟਾ ਸਬ-ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ %s ਬਣਾਉਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ: %s

en: Unable to create temporary directory %s: %s
pa: %s ਆਰਜ਼ੀ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਬਣਾਉਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ: %s

en: Unable to decode file
pa: ਫਾਇਲ ਡੀਕੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ

en: Unable to delete %d photo/video from the camera due to errors. | Unable to delete %d photos/videos from the camera due to errors.
pa[0]: ਗਲਤੀਆਂ ਕਰਕੇ ਕੈਮਰੇ ਵਿੱਚੋਂ %d ਫੋਟੋ/ਵੀਡੀਓ ਹਟਾ ਨਹੀਂ ਸਕਿਆ।
pa[1]: ਗਲਤੀਆਂ ਕਰਕੇ ਕੈਮਰੇ ਵਿੱਚੋਂ %d ਫੋਟੋਆਂ/ਵੀਡੀਓ ਹਟਾ ਨਹੀਂ ਸਕਿਆ।

en: Unable to display FAQ: %s
pa: ਸਵਾਲ-ਜਵਾਬ ਵੇਖਾਉਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ: %s

en: Unable to display help: %s
pa: ਮੱਦਦ ਵੇਖਾਉਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ: %s

en: Unable to duplicate one photo due to a file error | Unable to duplicate %d photos due to file errors
pa[0]: ਫਾਇਲ ਗਲਤੀ ਕਰਕੇ ਇੱਕ ਫੋਟੋ ਡੁਪਲੀਕੇਟ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ
pa[1]: ਫਾਇਲ ਗਲਤੀਆਂ ਕਰਕੇ %d ਫੋਟੋ ਡੁਪਲੀਕੇਟ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ

en: Unable to export %s: %s
pa: %s ਐਕਸਪੋਰਟ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ: %s

en: Unable to export background to %s: %s
pa: ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ %s ਲਈ ਐਕਸਪੋਰਟ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ: %s

en: Unable to export the following photo due to a file error.
pa: ਫਾਇਲ ਗਲਤੀ ਕਰਕੇ ਹੇਠਲੀ ਫੋਟੋ ਐਕਸਪੋਰ ਨਹੀਂ ਹੋ ਸਕਦੀ।

en: Unable to fetch previews from the camera:
    %s
pa: ਕੈਮਰੋ ਤੋਂ ਝਲਕ ਲੈਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ:
    %s

en: Unable to generate a temporary file for %s: %s
pa: %s ਲਈ ਆਰਜ਼ੀ ਫਾਇਲ ਤਿਆਰ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ: %s

en: Unable to launch Nautilus Send-To: %s
pa: ਨਟੀਲਸ ਭੇਜਣ ਚਲਾਉਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ: %s

en: Unable to launch editor: %s
pa: ਐਡੀਟਰ ਚਲਾਉਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ: %s

en: Unable to lock camera: %s
pa: ਕੈਮਰਾ ਲਾਕ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ: %s

en: Unable to monitor %s: Not a directory (%s)
pa: %s ਦਾ ਪਰਬੰਧਨ ਨਹੀਂ ਕਰ ਸਕਦਾ: ਇੱਕ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ (%s) ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Unable to navigate to bug database: %s
pa: ਬੱਗ ਡਾਟਾਬੇਸ ਵਿੱਚ ਵੇਖਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ: %s

en: Unable to open in file manager: %s
pa: ਫਾਇਲ ਮੈਨੇਜਰ ਖੋਲ੍ਹਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ: %s

en: Unable to open/create photo database %s: error code %d
pa: ਫੋਟੋ ਡਾਟਾਬੇਸ %s ਬਣਾਉਣ/ਖੋਲ੍ਹਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ: ਗਲਤੀ ਕੋਡ %d

en: Unable to prepare desktop slideshow: %s
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਸਲਾਈਡ-ਸ਼ੋ ਤਿਆਰ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ: %s

en: Unable to print photo:
    
    %s
pa: ਫੋਟੋ ਪਰਿੰਟ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ:
    
    %s

en: Unable to process monitoring updates: %s
pa: ਨਿਗਰਾਨੀ ਅੱਪਡੇਟ ਵਰਤਣ ਤੋਂ ਅਸਮਰਥ: %s

en: Unable to publish
pa: ਪਬਲਿਸ਼ ਕਰਨ ਤੇ ਅਸਮਰਥ

en: Unable to rename search to "%s" because the search already exists.
pa: ਖੋਜ ਦਾ ਨਾਂ "%s" ਦੇਣ ਤੋਂ ਅਸਮਰਥ ਕਿਉਂਕਿ ਖੋਜ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੂਦ ਹੈ।

en: Unable to rename tag to "%s" because the tag already exists.
pa: ਟੈਗ ਦਾ ਨਾਂ "%s" ਦੇਣ ਤੋਂ ਅਸਮਰਥ ਕਿਉਂਕਿ ਟੈਗ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੂਦ ਹੈ।

en: Unable to unmount camera.  Try unmounting the camera from the file manager.
pa: ਕੈਮਰਾ ਅਨਮਾਊਟ ਨਹੀਂ ਕਰ ਸਕਿਆ। ਫਾਇਲ ਮੈਨੇਜਰ ਵਿੱਚੋਂ ਕੈਮਰਾ ਅਨਮਾਊਟ ਕਰਨ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰੋ।

en: Unable to write to photo database file:
     %s
pa: ਫੋਟੋ ਡਾਟਾਬੇਸ ਫਾਇਲ ਲਿਖਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ:
     %s

en: Unconstrained
pa: ਬਿਨਾਂ ਹੱਦ

en: Undated
pa: ਬਿਨ-ਮਿਤੀ

en: Undo
pa: ਵਾਪਸ

en: Undoing Color Transformations
pa: ਲਾਗੂ ਰੰਗ ਰੂਪਾਂਤਰ ਹਟਾ ਰਿਹਾ

en: Undoing Date and Time Adjustment
pa: ਮਿਤੀ ਅਤੇ ਸਮਾਂ ਅਡਜੱਸਟ ਕਰਨ ਨੂੰ ਵਾਪਸ ਲਿਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Undoing Enhance
pa: ਇੰਹਾਂਸ ਵਾਪਸ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Undoing Flip Horizontally
pa: ਹਰੀਜੱਟਲ ਪਲਟਣਾ ਵਾਪਸ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Undoing Flip Vertically
pa: ਵਰਟੀਕਲ ਪਲਟਣਾ ਵਾਪਸ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Undoing Revert
pa: ਰੀਵਰਟ ਨੂੰ ਵਾਪਸ ਲਿਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Undoing Rotate
pa: ਘੁੰਮਾਉਣ ਨੂੰ ਵਾਪਸ ਲਵੋ

en: Unflag
pa: ਫਲੈਗ ਹਟਾਓ

en: Unflag selected photos
pa: ਚੁਣੀ ਫੋਟੋ ਦਾ ਫਲੈਗ ਹਟਾਓ

en: Unflagging selected photos
pa: ਚੁਣੀਆਂ ਤਸਵੀਰਾਂ ਤੋਂ ਨਿਸ਼ਾਨੀਆਂ ਹਟਾ ਰਿਹਾ

en: Unknown error attempting to verify Shotwell's database: %s
pa: ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਡਾਟਾਬੇਸ ਦੀ ਜਾਂਚ ਕਰਨ ਤੇ ਅਣਜਾਣ ਗਲਤੀ ਆਈ ਹੈ: %s

en: Unmerging
pa: ਅਨਮਰਜਿੰਗ

en: Unmodified
pa: ਨਾ-ਸੋਧਿਆ

en: Unmounting...
pa: ਅਣ-ਮਾਊਂਟ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: Unrated
pa: ਬਿਨ-ਰੇਟ

en: Unsupported file format
pa: ਗ਼ੈਰ-ਸਹਾਇਕ ਫਾਇਲ ਫਾਰਮੈਟ

en: Updating library...
pa: ...ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਅੱਪਡੇਟ ਕੀਤੀ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ

en: Upload _size:
pa: ਅੱਪਲੋਡ ਆਕਾਰ(_s):

en: Uploading %d of %d
pa: %2$d ਵਿੱਚੋਂ %1$d ਅੱਪਲੋਡ ਕੀਤੀ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ

en: Use a _standard size:
pa: ਸਟੈਂਡਰਡ ਆਕਾਰ ਵਰਤੋਂ(_s):

en: Use a c_ustom size:
pa: ਕਸਟਮ ਆਕਾਰ ਵਰਤੋਂ(_u):

en: User _name
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਨਾਂ(_n)

en: User aborted import
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਦੁਆਰਾ ਰੋਕਿਆ ਇੰਪੋਰਟ

en: Verifying authorization...
pa: ...ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ ਦੀ ਜਾਂਚ

en: Video privacy _setting:
pa: ਵਿਡੀਓ ਪਰਾਈਵੇਸੀ ਸੈਟਿੰਗ(_s):

en: Videos
pa: ਵਿਡੀਓ

en: Videos _visible to:
pa: ਜਿਨਾਂ ਨੂੰ ਵੀਡੀਓ ਦਿਸਦੀਆਂ ਹਨ(_v):

en: Videos and new photo albums _visible to:
pa: ਜਿਨਾਂ ਨੂੰ ਵੀਡੀਓ ਅਤੇ ਨਵੀਆਂ ਫੋਟੋਆਂ ਦਿਸਦੀਆਂ ਹਨ(_v):

en: Videos will appear in '%s'
pa: ਵੀਡੀਓ '%s' ਵਿੱਚ ਦਿਸੇਗੀ

en: Videos will appear in:
pa: ਵਿਡੀਓ ਵੇਖਾਈ ਦੇਵੇਗੀ:

en: View Eve_nt for Photo
pa: ਫੋਟੋ ਵਿੱਚ ਈਵੈਂਟ ਵੇਖੋ(_n)

en: Visit the Yandex.Fotki web site
pa: Yandex.Fotki ਵੈੱਬਸਾਈਟ ਵੇਖੋ

en: Visit the Yorba web site
pa: ਯੋਰਬਾ ਵੈੱਬ ਸਾਈਟ ਵੇਖੋ

en: Wallet (2 x 3 in.)
pa: ਵਾਲਿਟ (੨ x ੩ ਇੰਚ)

en: Welcome to Shotwell!
pa: ਸ਼ੂਟਵੈੱਲ ਵਲੋਂ ਜੀ ਆਇਆਂ ਨੂੰ!

en: Welcome to the F-Spot library import service.
    
    Please select a library to import, either by selecting one of the existing libraries found by Shotwell or by selecting an alternative F-Spot database file.
pa: F-Spot ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਇੰਪੋਰਟ ਸਰਵਿਸ ਵੱਲੋਂ ਸਵਾਗਤ ਹੈ।
    
    ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਲਈ ਇੱਕ ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਚੁਣੋ ਜੀ, ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਦੁਆਰਾ ਖੋਜੀਆਂ ਮੌਜੂਦਾ ਲਾਇਬਰੇਰੀਆਂ ਜਾਂ ਬਦਲਵਾਂ F-Spot ਡਾਟਾਬੇਸ ਫਾਈਲ ਚੁਣਕੇ।

en: Welcome to the F-Spot library import service.
    
    Please select an F-Spot database file.
pa: F-Spot ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਇੰਪੋਰਟ ਸਰਵਿਸ ਵੱਲੋਂ ਸਵਾਗਤ ਹੈ।
    
    F-Spot ਡਾਟਾਬੇਸ ਫਾਈਲ ਚੁਣੋ ਜੀ।

en: Welcome!
pa: ਜੀ ਆਇਆਂ ਨੂੰ!

en: Where would you like to publish the selected photos?
pa: ਤੁਸੀਂ ਚੁਣੀਆਂ ਫੋਟੋਆਂ ਕਿੱਥੇ ਪਬਲਿਸ਼ ਕਰਨੀਆਂ ਹਨ?

en: Width
pa: ਚੌੜਾਈ

en: Width or height
pa: ਚੌੜਾਈ ਜਾਂ ਉਚਾਈ

en: Write tags, titles, and other _metadata to photo files
pa: ਟੈਗ, ਟਾਈਟਲ ਅਤੇ ਹੋਰ ਮੈਟਾਡਾਟਾ ਫੋਟੋ ਫਾਇਲਾਂ ਵਿੱਚ ਲਿਖੋ(_m)

en: Writing metadata to files...
pa: ...ਫਾਇਲਾਂ ਲਈ ਮੇਟਾਡਾਟਾ ਲਿਖਿਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Yesterday
pa: ਕੱਲ੍ਹ

en: You are logged into Facebook as %s.
pa: ਤੁਸੀਂ %s ਵਜੋਂ ਫੇਸਬੁੱਕ ਵਿੱਚ ਲਾਗਇਨ ਹੋ।

en: You are logged into Flickr as %s.
pa: ਤੁਸੀਂ Flickr ਉੱਪਰ %s ਦੇ ਤੌਰ ਤੇ ਲਾਗਇਨ ਹੋ।

en: You are logged into Flickr as (name).
    
    (this label's string is populated and set inside the code, 
    so changes made here will not display)
pa: ਤੁਸੀਂ Flickr ਵਿੱਚ (name) ਵਜੋਂ ਲਾਗ ਇਨ ਹੋਏ ਹੋ।
    
    (ਇਸ ਲੇਬਲ ਦੀ ਸਤਰ ਕੋਡ ਦੇ ਅੰਦਰ ਬਣਦੀ ਤੇ ਸੈੱਟ ਕੀਤੀ ਹੁੰਦੀ ਹੈ,
    ਇਸ ਲਈ ਇੱਥੇ ਕੀਤੇ ਬਦਲਾਅ ਪਰਦਰਸ਼ਿਤ ਨਹੀਂ ਹੋਣਗੇ)

en: You are logged into Picasa Web Albums as %s.
pa: ਤੁਸੀਂ ਪਿਕਾਸਾ ਵੈੱਬ ਐਲਬਮ ਵਿੱਚ %s ਵਲੋਂ ਲਾਗਇਨ ਹੋ।

en: You are logged into Tumblr as %s.
pa: ਤੁਸੀਂ Tumblr ਵਿੱਚ %s ਵਜੋਂ ਲਾਗਇਨ ਹੋ।

en: You are logged into Tumblr as (name).
    
    (this label's string is populated and set inside the code, 
    so changes made here will not display)
pa: ਤੁਸੀਂ Tumblr ਵਿੱਚ (name) ਵਜੋਂ ਲਾਗਇਨ ਹੋ।
    
    (ਇਸ ਲੇਬਲ ਦੀ ਸਤਰ ਕੋਡ ਦੇ ਅੰਦਰ ਬਣਾਈ ਤੇ ਸੈੱਟ ਕੀਤੀ ਜਾਂਦੀ ਹੈ, 
    ਇਸ ਲਈ ਇੱਥੇ ਕੀਤੇ ਬਦਲਾਅ ਪ੍ਰਦਰਸ਼ਿਤ ਨਹੀਂ ਹੋਣਗੇ)

en: You are logged into YouTube as %s.
pa: ਤੁਸੀਂ %s ਵਜੋਂ ਯੂਟਿਊਬ ਵਿੱਚ ਲਾਗਇਨ ਹੋ।

en: You are not currently logged into Facebook.
    
    If you don't yet have a Facebook account, you can create one during the login process. During login, Shotwell Connect may ask you for permission to upload photos and publish to your feed. These permissions are required for Shotwell Connect to function.
pa: ਤੁਸੀਂ ਹਾਲੇ ਫੇਸਬੁੱਕ ਤੇ ਲਾਗਇਨ ਨਹੀਂ ਹੈ।
    
    ਜੇ ਤੁਹਾਡੇ ਕੋਲ ਫੇਸਬੁੱਕ ਅਕਾਊਂਟ ਨਹੀਂ ਹੈ, ਤੁਸੀਂ ਲਾਗਇਨ ਦੌਰਾਨ ਬਣਾ ਸਕਦੇ ਹੋ। ਲਾਗਇਨ ਦੌਰਾਨ, ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਕੁਨੈਕਟ ਤੁਹਾਨੂੰ ਪੁੱਛ ਸਕਦਾ ਹੈ ਕਿ ਤੁਸੀਂ ਫੀਡ ਵਿੱਚ ਫੋਟੋਆਂ ਅੱਪਲੋਡ ਅਤੇ ਪਬਲਿਸ਼ ਕਰਨੀਆਂ ਹਨ ਜਾਂ ਨਹੀਂ। ਇਹ ਮਨਜੂਰੀ ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਕੁਨੈਕਟ ਲਈ ਲੋੜੀਂਦੀ ਹੈ।

en: You are not currently logged into Flickr.
    
    Click Login to log into Flickr in your Web browser.  You will have to authorize Shotwell Connect to link to your Flickr account.
pa: ਤੁਸੀਂ ਹਾਲੇ Flickr ਤੇ ਲਾਗਇਨ ਨਹੀਂ ਹੋ।
    
    ਆਪਣੇ ਵੈੱਬ ਬਰਾਊਜ਼ਰ ਵਿੱਚ Flickr ਤੇ ਲਾਗਇਨ ਕਰਨ ਲਈ ਲਾਗਇਨ ਤੇ ਕਲਿੱਕ ਕਰੋ। ਤੁਹਾਨੂੰ ਸ਼ਾਟਵੈਲ ਨੂੰ ਤੁਹਾਡੇ Flickr ਅਕਾਊਂਟ ਨਾਲ ਜੁੜਨ ਦੀ ਮਨਜੂਰੀ ਮਿਲੇਗੀ।

en: You are not currently logged into Picasa Web Albums.
    
    Click Login to log into Picasa Web Albums in your Web browser. You will have to authorize Shotwell Connect to link to your Picasa Web Albums account.
pa: ਤੁਸੀਂ ਹੁਣ ਪਿਕਾਸ ਵੈੱਬ ਐਲਬਮ ਤੇ ਲਾਗਇਨ ਕੀਤਾ ਹੋਇਆ ਹੈ।
    
    ਪਿਕਾਸਾ ਵੈੱਬ ਐਲਬਮ ਵਿੱਚ ਲਾਗਇਨ ਕਰਨ ਲਈ ਆਪਣੇ ਵੈੱਬ ਬਰਾਊਜ਼ਰ ਵਿੱਚ ਲਾਗਇਨ ਤੇ ਕਲਿੱਕ ਕਰੋ। ਤੁਹਾਨੂੰ ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਨੂੰ ਆਪਣੀ ਪਿਕਾਸਾ ਵੈੱਬ ਐਲਬਮ ਨਾਲ ਜੁੜਨ ਲਈ ਮਨਜੂਰੀ ਦੇਣੀ ਚਾਹੀਦੀ ਹੈ।

en: You are not currently logged into Yandex.Fotki.
pa: ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਸਮੇਂ Yandex.Fotki ਤੇ ਲਾਗਇਨ ਨਹੀਂ ਹੋਏ।

en: You are not currently logged into YouTube.
    
    You must have already signed up for a Google account and set it up for use with YouTube to continue. You can set up most accounts by using your browser to log into the YouTube site at least once.
pa: ਤੁਸੀਂ ਹਾਲੇ YouTube ਤੇ ਲਾਗਇਨ ਨਹੀਂ ਹੋ।
    
    ਤੁਸੀਂ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਗੂਗਲ ਅਕਾਊਟ ਤੇ ਲਾਗਇਨ ਹੋਣੇ ਚਾਹੀਦੇ ਹੋ ਅਤੇ ਇਸਨੂੰ YouTube ਨਾਲ ਵਰਤਣ ਲਈ ਸੈੱਟ ਕੀਤਾ ਹੋਵੇ। ਤੁਸੀਂ ਬਹੁਤੇ ਅਕਾਊਂਟਾਂ ਨੂੰ ਆਪਣਾ ਬਰਾਊਜ਼ਰ ਵਰਤ ਕੇ ਪਿਕਾਸਾ ਵੈੱਬ ਐਲਬਮ ਵਰਤਣ ਲਈ ਸੈੱਟ ਕਰ ਸਕਦੇ ਹੋ।

en: You can also import photos in any of these ways:
pa: ਤੁਸੀਂ ਫੋਟੋ ਨੂੰ ਇਹ ਢੰਗਾਂ ਨਾਲ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰ ਸਕਦੇ ਹੋ:

en: You do not have any data imports plugins enabled.
    
    In order to use the Import From Application functionality, you need to have at least one data imports plugin enabled. Plugins can be enabled in the Preferences dialog.
pa: ਤੁਹਾਡੇ ਕੋਲ ਕੋਈ ਡਾਟਾ ਇੰਪੋਰਟ ਪਲੱਗਇਨ ਯੋਗ ਨਹੀਂ ਹੈ।
    
    ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਫੰਕਸ਼ਨੈਲਿਟੀ ਵਿੱਚੋਂ ਇੰਪੋਰਟ ਵਰਤਣ ਲਈ, ਤੁਹਾਨੂੰ ਘੱਟੋ-ਘੱਟ ਇੱਕ ਡਾਟਾ ਇੰਪੋਰਟ ਪਲੱਗਇਨ ਯੋਗ ਕਰਨ ਦੀ ਲੋੜ ਹੈ। ਪਲੱਗਇਨ ਨੂੰ ਪਸੰਦੀ ਸਹਾਇਕ ਵਿੱਚ ਯੋਗ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ।

en: You have already logged in and out of Facebook during this Shotwell session.
    To continue publishing to Facebook, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
pa: ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਸ਼ੈਸ਼ਨ ਦੌਰਾਨ ਫੇਸਬੁੱਕ ਤੇ ਲਾਗਇਨ ਅਤੇ ਆਊਟ ਹੋਏ ਹੋ।
    ਫੇਸਬੁੱਕ ਉਪਰ ਪਬਲਿਸ਼ਿੰਗ ਜਾਰੀ ਕਰਨ ਲਈ, ਬੰਦ ਕਰੋ ਅਤੇ ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਦੁਬਾਰਾ ਚਲਾਓ, ਫਿਰ ਪਬਲਿਸ਼ ਕਰਨ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰੋ।

en: You have already logged in and out of Flickr during this Shotwell session.
    To continue publishing to Flickr, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
pa: ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਸ਼ੈਸ਼ਨ ਦੌਰਾਨ Flickr ਤੇ ਲਾਗਇਨ ਅਤੇ ਆਊਟ ਹੋਏ ਹੋ।
    Flickr ਉਪਰ ਪਬਲਿਸ਼ਿੰਗ ਜਾਰੀ ਕਰਨ ਲਈ, ਬੰਦ ਕਰੋ ਅਤੇ ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਦੁਬਾਰਾ ਚਲਾਓ, ਫਿਰ ਪਬਲਿਸ਼ ਕਰਨ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰੋ।

en: You have already logged in and out of a Google service during this Shotwell session.
    
    To continue publishing to Google services, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
pa: ਤੁਸੀਂ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਇਸ ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਸੈਸ਼ਨ ਦੌਰਾਨ ਇੱਕ ਗੂਗਲ ਸੇਵਾ ਵਿੱਚੋਂ ਲਾਗ ਇਨ ਅਤੇ ਆਊਟ ਕਰ ਚੁੱਕੇ ਹੋ।
    
    ਗੂਗਲ ਸੇਵਾਵਾਂ ਤੇ ਪ੍ਰਕਾਸ਼ਨ ਕਰਨਾ ਜਾਰੀ ਰੱਖਣ ਲਈ, ਸ਼ਾਟਵੈੱਲ ਤੋਂ ਬਾਹਰ ਆ ਕੇ ਇਸਨੂੰ ਮੁੜ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੋ, ਫਿਰ ਦੁਬਾਰਾ ਪ੍ਰਕਾਸ਼ਨ ਕਰਨ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰੋ।

en: Your Flickr Pro account entitles you to unlimited uploads.
pa: ਤੁਹਾਡਾ Flickr ਪਰੋ ਅਕਾਊਂਟ ਤੁਹਾਨੂੰ ਅਸੀਮਿਤ ਅੱਪਲੋਡ ਮਨਜੂਰ ਕਰਦਾ ਹੈ।

en: Your free Flickr account limits how much data you can upload per month.
    This month, you have %d megabytes remaining in your upload quota.
pa: ਤੁਹਾਡਾ ਫਰੀ Flickr ਅਕਾਊਂਟ ਪ੍ਰਤੀ ਡਾਟਾ ਡਾਟਾ ਅੱਪਲੋਡ ਤੇ ਸੀਮਿਤ ਹੈ।
    ਇਸ ਮਹੀਨੇ, ਤੁਹਾਡੇ ਕੋਲ %d ਮੈਗਾਬਾਈਟ ਅੱਪਲੋਡ ਕੋਟਾ ਰਹਿ ਗਿਆ ਹੈ।

en: Zoom _100%
pa: ਜ਼ੂਮ _100%

en: Zoom _200%
pa: ਜ਼ੂਮ _200%

en: Zoom _In
pa: ਜ਼ੂਮ ਇਨ(_I)

en: Zoom _Out
pa: ਜ਼ੂਮ ਆਉਟ(_O)

en: Zoom the photo to fit on the screen
pa: ਸਕਰੀਨ ਵਿੱਚ ਫਿੱਟ ਹੋਣ ਲਈ ਫੋਟੋ ਜ਼ੂਮ ਕਰੋ

en: [FILE]
pa: [ਫਾਇਲ]

en: _About
pa: ਇਸ ਬਾਰੇ(_A)

en: _Add Tags...
pa: ...ਟੈਗ ਸ਼ਾਮਿਲ(_A)

en: _Adjust
pa: ਅਡਜੱਸਟ(_A)

en: _Adjust Date and Time...
pa: ...ਮਿਤੀ ਅਤੇ ਸਮਾਂ ਅਡਜੱਸਟ ਕਰੋ(_A)

en: _Albums (or write new):
pa: ਐਲਬਮਾਂ (ਜਾਂ ਨਵੀਆਂ ਲਿਖੋ) (_A):

en: _All Photos
pa: ਸਭ ਫੋਟੋ(_A)

en: _Ascending
pa: ਵੱਧਦੇ ਕ੍ਰਮ(_A)

en: _Autosize:
pa: ਆਟੋ-ਆਕਾਰ(_A):

en: _Background:
pa: ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ(_B):

en: _Basic Information
pa: ਮੁੱਢਲੀ ਜਾਣਕਾਰੀ(_B)

en: _Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ(_C)

en: _Close
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ(_C)

en: _Comments
pa: ਟਿੱਪਣੀਆਂ (_C)

en: _Contents
pa: ਸਮੱਗਰੀ(_C)

en: _Copy Color Adjustments
pa: ਰੰਗ ਅਨੁਕੂਲਤਾ ਨਕਲ ਕਰੋ (_C)

en: _Crop
pa: ਕਰੋਪ(_C)

en: _Decrease
pa: ਘਟਾਓ(_D)

en: _Delay:
pa: ਦੇਰੀ(_D):

en: _Delete
pa: ਹਟਾਓ(_D)

en: _Delete Tag "%s"
pa: ਟੈਗ "%s" ਹਟਾਓ(_D)

en: _Developer
pa: ਡਿਵੈਲਪਰ(_D)

en: _Directory structure:
pa: ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਢਾਂਚਾ(_D):

en: _Do no upload tags
pa: ਟੈਗ ਅੱਪਲੋਡ ਨਾ ਕਰੋ (_D)

en: _Don't show this message again
pa: ਇਹ ਸੁਨੇਹਾ ਮੁੜ ਨਾ ਵੇਖਾਓ(_D)

en: _Duplicate
pa: ਡੁਪਲੀਕੇਟ(_D)

en: _Edit
pa: ਸੋਧ(_E)

en: _Edit...
pa: ...ਸੋਧ(_E)

en: _Email address
pa: ਈ-ਪੱਤਰ ਪਤਾ (_E)

en: _Enhance
pa: ਇੰਹਾਂਸ(_E)

en: _Export...
pa: ...ਐਕਸਪੋਰਟ(_E)

en: _File
pa: ਫਾਇਲ(_F)

en: _Filter Photos
pa: ਫੋਟੋ ਫਿਲਟਰ(_F)

en: _Find
pa: ਖੋਜ(_F)

en: _Find...
pa: ...ਖੋਜ(_F)

en: _Flag
pa: ਫਲੈਗ(_F)

en: _Forbid downloading original photo
pa: ਅਸਲੀ ਤਸਵੀਰ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕਰਨ ਤੋਂ ਵਰਜਿਤ ਕਰੋ (_F)

en: _Format:
pa: ਫਾਰਮੈਟ(_F):

en: _Frequently Asked Questions
pa: ਆਮ ਪੁੱਛੇ ਜਾਂਦੇ ਸਵਾਲ(_F)

en: _Help
pa: ਮੱਦਦ(_H)

en: _If a title is set and comment unset, use title as comment
pa: ਜੇ ਸਿਰਲੇਖ ਸੈੱਟ ਹੈ ਅਤੇ ਟਿੱਪਣੀ ਸੈੱਟ ਨਹੀਂ, ਸਿਰਲੇਖ ਨੂੰ ਟਿੱਪਣੀ ਵਜੋਂ ਵਰਤੋ (_I)

en: _Import
pa: ਇੰਪੋਰਟ(_I)

en: _Import From Folder...
pa: ...ਫੋਲਡਰ ਤੋਂ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ(_I)

en: _Import in Place
pa: ਥਾਂ ਵਿੱਚ ਇੰਪੋਰਟ(_I)

en: _Import photos from your %s folder
pa: ਆਪਣਾ %s ਫੋਲਡਰ ਤੋਂ ਫੋਟੋ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ(_I)

en: _Import photos to:
pa: ਫੋਟੋ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ ਇੱਥੇ(_I):

en: _Increase
pa: ਵਧਾਓ(_I)

en: _Keep
pa: ਰੱਖੋ(_K)

en: _Login
pa: ਲਾਗਇਨ(_L)

en: _Logout
pa: ਲਾਗਆਊਟ (_L)

en: _Match
pa: ਮਿਲਾਨ(_M)

en: _Match photo aspect ratio
pa: ਫੋਟੋ ਅਨੁਪਾਤ ਮਿਲਾਨ ਕਰੋ(_M)

en: _Merge Events
pa: ਈਵੈਂਟ ਰਲਾਓ(_M)

en: _Modify original file
pa: ਅਸਲੀ ਫਾਇਲ ਸੋਧੋ(_M)

en: _Modify original files
pa: ਅਸਲੀ ਫਾਇਲਾਂ ਸੋਧੋ(_M)

en: _Modify original photo file
pa: ਅਸਲੀ ਫੋਟੋ ਫਾਇਲ ਸੋਧੋ(_M)

en: _Modify original photo files
pa: ਅਸਲੀ ਫੋਟੋ ਫਾਇਲਾਂ ਸੋਧੋ(_M)

en: _Move to Trash
pa: ਰੱਦੀ ਵਿੱਚ ਭੇਜੋ(_M)

en: _Name of search:
pa: ਖੋਜ ਦਾ ਨਾਂ(_N):

en: _New
pa: ਨਵਾਂ(_N)

en: _New Event
pa: ਨਵਾਂ ਈਵੈਂਟ(_N)

en: _Next Photo
pa: ਅਗਲੀ ਫੋਟੋ(_N)

en: _Output photo at:
pa: ਫੋਟੋ ਆਊਟਪੁੱਟ ਏਥੇ(_O):

en: _Password
pa: ਗੁਪਤ-ਸ਼ਬਦ (_P)

en: _Paste Color Adjustments
pa: ਰੰਗ ਅਨੁਕੂਲਤਾ ਚੇਪੋ (_P)

en: _Pattern:
pa: ਪੈਟਰਨ(_P):

en: _Photo
pa: ਫੋਟੋ(_P)

en: _Photos
pa: ਫੋਟੋ(_P)

en: _Play Video
pa: ਵਿਡੀਓ ਚਲਾਓ(_P)

en: _Preferences
pa: ਮੇਰੀ ਪਸੰਦ(_P)

en: _Previous Photo
pa: ਪਿਛਲੀ ਫੋਟੋ(_P)

en: _Print...
pa: ...ਪਰਿੰਟ ਕਰੋ(_P)

en: _Publish
pa: ਪ੍ਰਕਾਸ਼ਿਤ ਕਰੋ (_P)

en: _Quality:
pa: ਕੁਆਲਟੀ(_Q):

en: _Quit
pa: ਬਾਹਰ(_Q)

en: _Ratings
pa: ਰੇਟਿੰਗ(_R)

en: _Red-eye
pa: ਰੈੱਡ-ਆਈ(_R)

en: _Redo
pa: ਪਰਤਾਓ(_R)

en: _Rejected
pa: ਰੱਦ ਕੀਤੀ(_R)

en: _Remember Password
pa: ਪਾਸਵਰਡ ਯਾਦ ਰੱਖੋ(_R)

en: _Remove
pa: ਹਟਾਓ(_R)

en: _Remove location, camera, and other identifying information before uploading
pa: ਅਪਲੋਡ ਕਰਨ ਤੋਂ ਪਹਿਲਾਂ ਟਿਕਾਣਾ, ਕੈਮਰਾ, ਅਤੇ ਹੋਰ ਪਛਾਣ ਕਰਵਾਉਣ ਯੋਗ ਜਾਣਕਾਰੀ ਹਟਾ ਦਿਓ (_R)

en: _Rename...
pa: ...ਨਾਂ ਬਦਲੋ(_R)

en: _Replace
pa: ਬਦਲੋ(_R)

en: _Report a Problem...
pa: ...ਸਮੱਸਿਆ ਬਾਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਦਿਉ(_R)

en: _Reset
pa: ਮੁੜ-ਸੈੱਟ(_R)

en: _Restore
pa: ਰੀਸਟੋਰ(_R)

en: _Save
pa: ਸੰਭਾਲੋ(_S)

en: _Save a Copy
pa: ਕਾਪੀ ਸੰਭਾਲੋ(_S)

en: _Scaling constraint:
pa: ਸਕੇਲ ਕਰਨ ਹੱਦ(_S):

en: _Search Bar
pa: ਖੋਜ ਪੱਟੀ(_S)

en: _Set Rating
pa: ਰੇਟਿੰਗ ਦਿਓ(_S)

en: _Shift photos/videos by the same amount
pa: ਉਸੇ ਮਾਤਰਾ ਦੁਾਰਾ ਫੋਟੋਆਂ/ਵੀਡੀਓ ਸ਼ਿਫਟ ਕਰੋ(_S)

en: _Skip
pa: ਛੱਡੋ(_S)

en: _Stop Import
pa: ਇੰਪੋਰਟ ਰੋਕੋ(_S)

en: _Straighten
pa: ਸਿੱਧਾ ਕਰੋ(_S)

en: _Switch Developer
pa: ਡਿਵੈਲਪਰ ਬਦਲੋ(_S)

en: _Titles
pa: ਟਾਈਟਲ(_T)

en: _Transition effect:
pa: ਟਰਾਂਸੈਕਸ਼ਨ ਪਰਭਾਵ(_T):

en: _Trash File | _Trash Files
pa[0]: ਫਾਇਲ ਰੱਦੀ 'ਚ(_T)
pa[1]: ਫਾਇਲਾਂ ਰੱਦੀ 'ਚ(_T)

en: _URL of your Piwigo photo library
pa: ਤੁਹਾਡੀ Piwigo ਤਸਵੀਰ ਲਾਇਬ੍ਰੇਰੀ ਦਾ URL (_U)

en: _Undo
pa: ਵਾਪਸ(_U)

en: _Unmount
pa: ਅਣ-ਮਾਊਂਟ(_U)

en: _Unrated
pa: ਅਨਰੇਟਡ(_U)

en: _View
pa: ਵੇਖੋ(_V)

en: _Watch library directory for new files
pa: ਨਵੀਆਂ ਫਾਇਲਾਂ ਲਈ ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਉੱਤੇ ਨਿਗ੍ਹਾ ਰੱਖੋ(_W)

en: _visibility label (populated in the code)
pa: ਪਾਰਦਰਸ਼ਤਾ ਲੇਬਲ (ਕੋਡ ਵਿੱਚ ਬਣਿਆ) (_v)

en: a raw photo
pa: ਕੋਈ ਰਾਅ ਫੋਟੋ

en: a video
pa: ਵਿਡੀਓ

en: all
pa: ਸਭ

en: and
pa: ਅਤੇ

en: and higher
pa: ਅਤੇ ਉੱਪਰਲਾ

en: and lower
pa: ਅਤੇ ਘੱਟ

en: any
pa: ਕੋਈ ਵੀ

en: any photo
pa: ਕੋਈ ਫੋਟੋ

en: black
pa: ਕਾਲਾ

en: contains
pa: ਵਿੱਚ ਸ਼ਾਮਿਲ ਹੈ

en: couldn't copy %s
    	to %s
pa: %s ਨੂੰ ਨਕਲ ਨਹੀਂ ਕਰ ਸਕਿਆ
    	%s ਤੇ

en: day | days
pa[0]: ਦਿਨ
pa[1]: ਦਿਨ

en: does not contain
pa: ਸ਼ਾਮਿਲ ਨਹੀ ਹੈ

en: duplicates existing media item
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਮੀਡੀਆ ਆਈਟਮਾਂ ਦੀ ਨਕਲ ਬਣਾਉਂਦਾ ਹੈ

en: ends with
pa: ਨਾਲ ਸਮਾਪਤ

en: error message:
pa: ਗਲਤੀ ਦਾ ਸੁਨੇਹਾ:

en: external modifications
pa: ਬਾਹਰੀ ਸੁਧਾਰ

en: flagged
pa: ਫਲੈਗ ਹੈ

en: has
pa: ਕੋਲ ਹੈ

en: has no
pa: ਕੋਲ ਨਹੀਂ

en: hour | hours
pa[0]: ਘੰਟਾ
pa[1]: ਘੰਟੇ

en: in.
pa: ਇੰਚ

en: internal modifications
pa: ਅੰਦਰੂਨੀ ਸੁਧਾਰ

en: is
pa: ਹੈ

en: is after
pa: ਬਾਅਦ ਹੈ

en: is before
pa: ਪਹਿਲਾਂ ਹੈ

en: is between
pa: ਵਿੱਚ

en: is exactly
pa: ਸੱਚ ਹੈ

en: is not
pa: ਇਹ ਨਹੀਂ

en: is not set
pa: ਸੈੱਟ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: label
pa: ਲੇਬਲ

en: minute | minutes
pa[0]: ਮਿੰਟ
pa[1]: ਮਿੰਟ

en: modifications
pa: ਸੁਧਾਰ

en: modified
pa: ਕੀਤੀ ਸੋਧ

en: none
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: not flagged
pa: ਫਲੈਗ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: of the following:
pa: ਹੇਠਲਿਆਂ ਵਿੱਚੋਂ:

en: only
pa: ਕੇਵਲ

en: period of time
pa: ਸਮਾਂ ਅੰਤਰਾਲ

en: pixels per inch
pa: ਪਿਕਸਲ ਪ੍ਰਤੀ ਇੰਚ

en: second | seconds
pa[0]: ਸਕਿੰਟ
pa[1]: ਸਕਿੰਟ

en: seconds
pa: ਸਕਿੰਟ

en: starts with
pa: ਇਸ ਨਾਲ ਸ਼ੁਰੂ

en: untitled
pa: ਬਿਨ-ਨਾਂ

en: white
pa: ਸਫੈਦ

en: within category:
pa: ਵਰਗ ਦੇ ਅੰਦਰ ਅੰਦਰ:
