XSANE 0.99 - en to cs translation catalogue (623 entries)

en: (c)
cs: ©

en: (no name)
cs: (beze jména)

en: (none)
cs: (nic)

en: *** PROGRAM ABORTED ***
cs: *** PROGRAM ZRUŠEN ***

en: 0x0: 0KB
cs: 0 × 0: 0 KB

en: 10cm x 15cm
cs: 10cm × 15cm

en: 13cm x 18cm
cs: 13cm × 18cm

en: 13cm x 9cm
cs: 13cm × 9cm

en: 15cm x 10cm
cs: 15cm × 10cm

en: 16 bit output formats:
cs: 16bitové výstupní formáty:

en: 18cm x 13cm
cs: 18cm × 13cm

en: 8 bit output formats:
cs: 8bitové výstupní formáty:

en: 9cm x 13cm
cs: 9cm × 13cm

en: <Toolbox>/File/Acquire/XSane: Device dialog...
cs: <Toolbox>/File/Acquire/XSane: Dialog zařízení...

en: <Toolbox>/Xtns/XSane/Device dialog...
cs: <Toolbox>/Xtns/XSane/Dialog zařízení...

en: ASMTP Login
cs: ASMTP přihlášení

en: ASMTP Plain
cs: ASMTP obyčejné

en: ASMTP authentication failed
cs: ASMTP ověřování selhalo

en: Aborted saving file
cs: Předčasné ukončení zápisu souboru

en: About
cs: O programu

en: About XSane
cs: O XSane

en: About translation
cs: O překladu

en: Accept
cs: Přijmout

en: Access to resource has been denied
cs: Přístup ke zdroji byl odmítnut

en: Acquire preview
cs: Sejmout náhled

en: Acquire preview scan <Alt-p>
cs: Získat náhledový sken <Alt-p>

en: Add medium definition
cs: Přidat definici média

en: Add printer
cs: Přidat tiskárnu

en: Add selected preview area to batch list
cs: Přidat vybranou náhledovou oblast do seznamu dávek

en: Add selection for batch scan
cs: Přidat výběr pro dávkové skenování

en: Add selection to list
cs: Přidat výběr do seznamu

en: Additional gamma value for blue component for photocopy
cs: Dodatečná gama hodnota pro modrou komponentu pro kopírování

en: Additional gamma value for green component for photocopy
cs: Dodatečná gama hodnota pro zelenou komponentu pro kopírování

en: Additional gamma value for photocopy
cs: Dodatečná gama hodnota pro kopírování

en: Additional gamma value for red component for photocopy
cs: Dodatečná gama hodnota pro červenou komponentu pro kopírování

en: Advanced options
cs: Rozšířené volby

en: Agfa negative
cs: Agfa negativní

en: Agfa negative HDC 100
cs: Agfa negativní HDC 100

en: Agfa negative XRG 200-4
cs: Agfa negativní XRG 200-4

en: Apply
cs: Použít

en: Area name:
cs: Jméno oblasti:

en: Aspect ratio of selection
cs: Poměr stran výběru

en: Attachments:
cs: Přílohy:

en: Authorization required for
cs: Je vyžadovaná autorizace

en: Autocorrect colors
cs: Automatická korekce barev

en: Autoenhance gamma
cs: Automaticky upravit gama

en: Autoraise scanarea
cs: Automatické zvětšení skenovací plochy

en: Autoselect scanarea
cs: Automatický výběr skenovací plochy

en: Available backends
cs: Dostupná rozhraní zařízení

en: Available devices:
cs: Dostupná zařízení:

en: Backend doc
cs: Dokumentace rozhraní zařízení

en: Backend requests plain-text password
cs: Ovladač vyžaduje heslo jako obyčejný text

en: Backend sends more image data than it defined in parameters
cs: Ovladač poslal více dat, než bylo definováno v parametrech

en: Bind scale
cs: Spřáhnout změnu velikosti

en: Bit depth:
cs: Bitová hloubka:

en: Blur
cs: Rozostření

en: Blur image
cs: Rozostřit obrázek

en: Blur radius:
cs: Poloměr rozostření:

en: Bluring image
cs: Obrázek se rozostřuje

en: Bottom offset
cs: Spodní posun

en: Bottom offset from the edge of the paper to the printable area
cs: Posun od spodního okraje papíru do tisknutelné plochy

en: Bottom offset from the edge of the paper to the usable area for postscript files
cs: Posun od spodního okraje papíru do tisknutelné plochy pro postscriptové soubory

en: Browse
cs: Procházet

en: Browse for image filename
cs: Vyhledat jméno souboru

en: Browse for temporary directory
cs: Vyhledat pomocný adresář

en: CCITT 1D Huffman compression
cs: Huffmanova komprese CCITT 1D

en: CCITT Group 3 Fax compression
cs: Komprese CCITT Group 3 Fax

en: CCITT Group 4 Fax compression
cs: Komprese CCITT Group 4 Fax

en: Can't handle depth
cs: Nelze zpracovat hloubku

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cancel preview
cs: Zrušit náhled

en: Cancel preview scan <Alt-ESC>
cs: Zrušit náhledový sken <Alt-ESC>

en: Cancel scan <ESC>
cs: Zrušit skenování <Esc>

en: Change directory
cs: Změnit adresář

en: Change gamma value when autoenhancement button is pressed
cs: Je-li tlačítko automatické úpravy stisknuto, změní gama hodnotu

en: Child process error
cs: Chyba procesu potomka

en: Click at position to zoom to
cs: Zvětšení poklepnutím na pozici

en: Clone
cs: Duplikovat

en: Clone image
cs: Duplikovat obrázek

en: Cloning image
cs: Duplikuje se obrázek

en: Close
cs: Zavřít

en: Color resolution (dpi):
cs: Rozlišení v barvě (dpi):

en: Command:
cs: Příkaz:

en: Compression if image is saved as png
cs: Komprese, je-li obrázek zapisován jako png

en: Compression rate for zip compressed tiff (deflate)
cs: Úroveň komprese pro ZIP komprimované TIFF (deflační)

en: Compression type if 16 bit image is saved as tiff
cs: Typ komprese, je-li obrázek zapisován jako 16bitový TIFF

en: Compression type if 8 bit image is saved as tiff
cs: Typ komprese, je-li obrázek zapisován jako 8bitový TIFF

en: Compression type if lineart image is saved as tiff
cs: Typ komprese, je-li obrázek zapisován jako TIFF čárová grafika

en: Continue at your own risk
cs: Pokračovat na vlastní riziko

en: Converting image
cs: Obrázek se převádí

en: Copy
cs: Kopírování

en: Copy number option:
cs: Volba počtu kopií:

en: Could not create faxproject
cs: Nelze vytvořit faxový projekt

en: Could not create secure file (may be a link does exist):
cs: Nelze vytvořit bezpečný soubor (možná, že existuje odkaz):

en: Create project
cs: Vytvořit projekt

en: Create zlib compressed postscript image (ps level 3) for fax
cs: Vytvořit zlib komprimovaný postscript (ps level 3) pro fax

en: Create zlib compressed postscript image (ps level 3) for printing
cs: Vytvořit zlib komprimovaný postscript (ps level 3) pro tisk

en: DIN A3 land.
cs: ČSN A3 lež.

en: DIN A3 port.
cs: ČSN A3 stoj.

en: DIN A4 land.
cs: ČSN A4 lež.

en: DIN A4 port.
cs: ČSN A4 stoj.

en: DIN A5 land.
cs: ČSN A5 lež.

en: DIN A5 port.
cs: ČSN A5 stoj.

en: Define Keyword that is used to mark progress information
cs: Zadejte klíč, který je použitý k označení informace o průběhu

en: Define a name for the selection of this definition
cs: Zadání jména pro výběr této definice

en: Define if the ocr program supports gui progress pipe
cs: Zadejte, zda OCR program podporuje rouru pro grafické znázornění průběhu

en: Define image position for printing
cs: Definovat pozici obrázku pro tisk

en: Define the way XSane shall handle the threshold option
cs: Definuje způsob, kterým má XSane pracovat s volbou prahu

en: Delete active medium
cs: Smazat aktivní médium

en: Delete image
cs: Smazat obrázek

en: Delete item
cs: Smazat položku

en: Delete page
cs: Smazat stránku

en: Delete preview image cache
cs: Smazat paměť náhledu

en: Delete printer
cs: Odebrat tiskárnu

en: Delete project
cs: Smazat projekt

en: Delete selected area from batch list
cs: Přidat vybranou oblast ze seznamu dávek

en: Despeckle
cs: Vyčistit

en: Despeckle image
cs: Vyčistit obrázek

en: Despeckle radius:
cs: Poloměr pro vyčistění:

en: Despeckling image
cs: Obrázek se vyčisťuje

en: Device busy
cs: Zařízení je v používání

en: Device:
cs: Zařízení:

en: Directory permissions
cs: Práva adresáře

en: Discard all images
cs: Zahodit všechny obrázky

en: Discard image
cs: Zahodit obrázek

en: Display
cs: Zobrazování

en: Display mode: show histogram with lines instead of pixels <Alt-m>
cs: Režim zobrazování: zobrazit čárový histogram místo bodového <Alt-m>

en: Do color correction after preview scan has finished
cs: Po naskenování náhledu provede barevnou korekci

en: Do not close
cs: Nezavírat

en: Document feeder jammed
cs: Zmačkaný papír v podavači

en: Document feeder out of documents
cs: V podavači došly dokumenty

en: E-mail authentication
cs: Ověřování pošty

en: E-mail data not accepted
cs: Data zprávy nebyla přijata

en: E-mail has been sent
cs: Zpráva byla odeslána

en: E-mail image filetype:
cs: Typ souboru obrázku v poště:

en: E-mail is sent in html mode, place image with: <IMAGE>
cs: E-mail je posílán v režimu html, umístěte obrázek pomocí: <IMAGE>

en: E-mail project
cs: Poštovní projekt

en: E-mail text:
cs: Text e-mailu:

en: Edit
cs: Úpravy

en: Edit image
cs: Editovat obrázek

en: Edit medium definition
cs: Upravit definici média

en: Empty batch list
cs: Prázdný seznam dávek

en: End User License Agreement
cs: Licenční smlouva pro koncového uživatele

en: End of file reached
cs: Dosažen konec souboru

en: Enhanced image
cs: Zpracovaný obrázek

en: Enhancement
cs: Vylepšení

en: Enter command to be executed in copy mode (e.g. "lpr")
cs: Zadání příkazu, který má být vyvolán v režimu kopírování (např. "lpr")

en: Enter command to be executed in fax mode
cs: Nastavení příkazu prováděného ve faxovém režimu

en: Enter command to be executed to display helpfiles, must be a html-viewer!
cs: Nastavení příkazu k zobrazení souborů nápovědy, musí být html prohlížeč!

en: Enter command to be executed to view a fax
cs: Nastavení příkazu k zobrazení faxu

en: Enter command to start ocr program
cs: Zadejte příkaz pro spuštění ocr programu

en: Enter e-mail address
cs: Zadejte e-mailovou adresu

en: Enter name for new medium definition
cs: Zadejte nové jméno pro novou definici média

en: Enter name for new preset area
cs: Zadejte nové jméno pro novou předvolenou oblast

en: Enter new name for e-mail image
cs: Zadejte nové jméno obrázku do pošty

en: Enter new name for faxpage
cs: Zadání jména faxové strany

en: Enter new name for medium definition
cs: Zadejte nové jméno pro definici média

en: Enter new name for preset area
cs: Zadejte nové jméno pro předvolenou oblast

en: Enter option for copy numbers
cs: Zadání volby počtu kopií

en: Enter option of the ocr program to define input file
cs: Zadejte volbu ocr programu pro zadání vstupního souboru

en: Enter option of the ocr program to define output file
cs: Zadejte volbu ocr programu pro zadání výstupního souboru

en: Enter option of the ocr program to define output filedescripor in GUI mode
cs: Zadejte, zda OCR program podporuje grafickou volbu souboru

en: Enter option to specify fine mode (high resolution)
cs: Nastavení volby k určení kvalitního režimu (velké rozlišení)

en: Enter option to specify normal mode (low resolution)
cs: Nastavení volby k určení normálního režimu (nízké rozlišení)

en: Enter option to specify postscript files following
cs: Nastavení volby k zadání postscriptových souborů

en: Enter option to specify receiver
cs: Nastavení volby určující příjemce

en: Enter receiver phone number or address
cs: Zadání telefonního čísla nebo adresy příjemce

en: Enter subject of e-mail
cs: Zadejte předmět zprávy

en: Error
cs: Chyba

en: Error during device I/O
cs: Chyba během V/V zařízení

en: Error during read:
cs: Chyba během čtení:

en: Error during save:
cs: Chyba během zápisu:

en: Error obtaining option count
cs: Selhalo získání počtu voleb

en: Error reading project
cs: Chyba při čtení projektu

en: Error saving file
cs: Chyba při zápisu souboru

en: Error while loading device settings:
cs: Chyba během čtení nastavení zařízení:

en: Failed to allocate image memory:
cs: Selhalo získání paměti pro obrázek:

en: Failed to change working directory to
cs: Selhala změna pracovního adresáře na

en: Failed to create file:
cs: Vytvoření souboru selhalo

en: Failed to determine home directory:
cs: Selhalo určení domovského adresáře:

en: Failed to execute documentation viewer:
cs: Spuštění prohlížeče dokumentace selhalo

en: Failed to execute fax command:
cs: Spuštění faxového příkazu selhalo:

en: Failed to execute fax viewer:
cs: Spuštění faxového prohlížeče selhalo

en: Failed to execute netscape!
cs: Spuštění Netscape selhalo!

en: Failed to execute ocr command:
cs: Spuštění ocr příkazu selhalo:

en: Failed to execute printercommand:
cs: Spuštění příkazu tiskárny selhalo

en: Failed to get parameters:
cs: Získání parametrů selhalo:

en: Failed to obtain value of option
cs: Selhalo získání hodnoty volby

en: Failed to open
cs: Otevření selhalo

en: Failed to open device
cs: Otevření zařízení selhalo

en: Failed to open pipe for executing printercommand
cs: Otevření roury ke spuštění příkazu tiskárny selhalo

en: Failed to set value of option
cs: Selhalo nastavení hodnoty volby

en: Failed to start scanner:
cs: Spuštění skeneru selhalo

en: Fax
cs: Faxování

en: Fax is queued
cs: Fax je ve frontě

en: File
cs: Soubor

en: File %s already exists
cs: Soubor %s již existuje

en: File %s does not exist
cs: Soubor %s neexistuje

en: File %s is not a postscript file
cs: Soubor %s není postscriptový soubor

en: File has been saved
cs: Soubor byl uložen

en: File:
cs: Soubor:

en: Filename counter length
cs: Délka čítače jména souboru

en: Filename counter underrun
cs: Podtečení čítače jména souboru

en: Filename for scanned image
cs: Jméno souboru pro skenovaný obrázek

en: Filename too long
cs: Jméno souboru je příliš dlouhé

en: Filetype
cs: Typ souboru

en: Filters
cs: Filtry

en: Fine mode
cs: Nalézt režim

en: Fine mode option:
cs: Volby režimu vysokého rozlišení:

en: From entry not accepted
cs: Položka Od byla odmítnuta

en: From:
cs: Od:

en: Front-end to the SANE interface
cs: Uživatelský program k rozhraní SANE

en: Fuji negative
cs: Fuji negativní

en: Full color range
cs: Plný rozsah barev

en: GIMP support missing
cs: Chybí podpora programu GIMP

en: GPL - the license
cs: Licence GPL

en: GUI output-fd option:
cs: Volba pro GUI volbu výstupu:

en: Gamma correction by:
cs: Gama korekce provádí:

en: Gamma curve
cs: Gama křivka

en: Gamma input depth:
cs: Vstupní hloubka gama:

en: Gamma output depth:
cs: Výstupní hloubka gama:

en: Geometry
cs: Geometrie

en: Grayscale resolution (dpi):
cs: Rozlišení v šedích (dpi):

en: HTML e-mail
cs: HTML pošta

en: Height
cs: Výška

en: Height of paper for postscript files
cs: Výška papíru pro postscriptové soubory

en: Height of printable area
cs: Výška tisknutelné plochy

en: Help
cs: Nápověda

en: Helpfile viewer (HTML):
cs: Prohlížeč souboru nápovědy (HTML):

en: Homepage:
cs: Domovská stránka:

en: IP Address or Domain name of POP3 server
cs: IP adresa nebo jméno doména POP3 serveru

en: IP Address or Domain name of SMTP server
cs: IP adresa nebo doména SMTP serveru

en: If filename counter is automatically increased, used numbers are skipped
cs: Je-li čítač souborů automaticky zvětšován, použitá čísla jsou přeskočena

en: Image-file permissions
cs: Práva obrázkového souboru

en: Info
cs: Informace

en: Information
cs: Informace

en: Inputfile option:
cs: Volba pro vstupní soubor:

en: Insert file
cs: Vložit soubor

en: Invalid argument
cs: Neplatný argument

en: Invalid parameters.
cs: Neplatné parametry.

en: JPEG DCT compression
cs: Komprese JPEG DCT

en: JPEG image quality
cs: Kvalita JPEG obrázku

en: Kodak negative
cs: Kodak negativní

en: Konica negative
cs: Konica negativní

en: Konica negative VX 100
cs: Konica negativní VX 100

en: LIBJPEG reports error
cs: LIBJPEG hlásí chybu

en: LIBPNG reports error
cs: LIBPNG hlásí chybu

en: LIBTIFF reports error
cs: LIBTIFF hlásí chybu

en: Left offset
cs: Levý posun

en: Left offset from the edge of the paper to the printable area
cs: Posun od levého okraje papíru do tisknutelné plochy

en: Left offset from the edge of the paper to the usable area for postscript files
cs: Posun od levého okraje papíru do tisknutelné plochy pro postscriptové soubory

en: Length unit
cs: Délková jednotka

en: Lineart resolution (dpi):
cs: Rozlišení čárové grafiky (dpi):

en: Load batch list
cs: Načíst seznam dávek

en: Load device settings
cs: Načíst nastavení zařízení

en: Loaded backend:
cs: Zavedený ovladač:

en: Main window size fixed
cs: Pevná velikost hlavního okna

en: Medium Name:
cs: Název média:

en: Minimum length of counter in filename
cs: Minimální délka čítače ve jménu souboru

en: Mirror -
cs: Zrcadlení -

en: Mirror image at horizontal axis
cs: Zrcadlit obrázek kolem vodorovné osy

en: Mirror image at vertical axis
cs: Zrcadlit obrázek kolem svislé osy

en: Mirror |
cs: Zrcadlení |

en: Mirroring image
cs: Obrázek se zrcadlí

en: Move item down
cs: Přesunout položku níž

en: Move item up
cs: Přesunout položku výš

en: Multipage
cs: Vícestránkový

en: Multipage document filetype:
cs: Typ vícestránkového souboru:

en: Multiplier to make XSane threshold range and scanner threshold range the same
cs: Činitel, který nastaví shodný rozsah prahů XSane a rozsah prahů skeneru

en: Name of grayscale scanmode:
cs: Jméno skenovacího režimu v šedích:

en: Name:
cs: Jméno:

en: Negative: Invert colors for scanning negatives <Ctrl-n>
cs: Negativ: Invertuje barvy pro skenování negativů <Ctrl-n>

en: No devices available
cs: Nejsou k dispozici žádná zařízení

en: No output format given
cs: Nebyl zadán výstupní formát

en: Normal mode option:
cs: Volby normálního režimu:

en: Not accept
cs: Nepřijmout

en: Number of pages to scan
cs: Počet stránek k oskenování

en: OCR - save as text
cs: OCR - zapsat text

en: OCR Command:
cs: Příkaz OCR:

en: OCR in progress
cs: Probíhá OCR

en: Offset to make XSane threshold range and scanner threshold range the same
cs: Posun, který nastaví shodný rozsah prahů XSane a rozsah prahů skeneru

en: Ok
cs: OK

en: Operation not supported
cs: Operace není podporovaná

en: Operation was cancelled
cs: Operace byla zrušena

en: Optical Character Recognition
cs: Optické rozpoznávání znaků

en: Option has empty name (NULL).
cs: Volba má prázdné jméno (NULL).

en: Out of memory
cs: Nedostatek paměti

en: Outputfile option:
cs: Volba pro výstupní soubor:

en: Overwrite
cs: Přepsat

en: Overwrite warning
cs: Varování o přepsání

en: PNG image compression
cs: Komprese PNG obrázku

en: POP3 before SMTP
cs: POP3 před SMTP

en: POP3 connection failed
cs: POP3 spojení selhalo

en: POP3 login failed
cs: POP3 přihlášení selhalo

en: Packing image
cs: Obrázek se komprimuje

en: Pages:
cs: Stránek:

en: Password :
cs: Heslo:

en: Password file (%s) is insecure, use permission x00
cs: Soubor s hesly (%s) je nebezpečný, použijte práva x00

en: Password transmission is secure
cs: Přenos hesla je bezpečný

en: Password:
cs: Heslo:

en: Path to temp directory
cs: Cesta k pomocnému adresáři

en: Pick black point
cs: Nasátí černého bodu

en: Pick gray point
cs: Nasátí šedého bodu

en: Pick white point
cs: Nasátí bílého bodu

en: Possible reasons:
    1) There really is no device that is supported by SANE
    2) Supported devices are busy
    3) The permissions for the device file do not allow you to use it - try as root
    4) The backend is not loaded by SANE (man sane-dll)
    5) The backend is not configured correct (man sane-"backendname")
    6) Possibly there is more than one SANE version installed
cs: Možné důvody:
    1) Opravdu zde není žádné zařízení, které je podporování SANE
    2) Podporovaná zařízení jsou obsazená
    3) Práva k zařízením nedovolují použití - zkuste jako superuživatel
    4) Ovladač není natažený do SANE (man sane-dll)
    5) Ovladač není správně nakonfigurovaný (man sane-"jméno_ovladače")
    6) Možná je nainstalováno více verzí SANE

en: Postscriptfile option:
cs: Volby postscriptového souboru:

en: Preferences
cs: Nastavení

en: Preselect scanarea
cs: Předvolba skenovací plochy

en: Preset area:
    To add new area or edit an existing area use contect menu (right mouse button).
cs: Předvolená oblast:
    K přidání nové oblasti nebo k úpravě existující oblasti použijte kontextové menu (pravé tlačítko myši).

en: Preview
cs: Náhled

en: Preview cannot handle bit depth
cs: Náhled nepodporuje bitovou hloubku

en: Preview gamma blue:
cs: Modrá gama náhledu:

en: Preview gamma green:
cs: Zelená gama náhledu:

en: Preview gamma red:
cs: Červená gama náhledu:

en: Preview gamma:
cs: Gama náhledu:

en: Preview oversampling:
cs: Převzorkování náhledu:

en: Preview pipette range
cs: Náhled rozsahu pipety

en: Printer gamma blue:
cs: Modrá gama tiskárny:

en: Printer gamma green:
cs: Zelená gama tiskárny:

en: Printer gamma red:
cs: Červená gama tiskárny:

en: Printer gamma value:
cs: Gama hodnota tiskárny:

en: Printer selection:
cs: Výběr tiskárny:

en: Problems?
cs: Problémy?

en: Progress keyword:
cs: Klíč pro průběh:

en: Project changed
cs: Projekt byl změněn

en: Project created
cs: Projekt byl vytvořen

en: Project not created
cs: Projekt nebyl vytvořen

en: Project status:
cs: Stav projektu:

en: Quality in percent if image is saved as jpeg or tiff with jpeg compression
cs: Kvalita v procentech, je-li obrázek zapisován jako jpeg nebo tiff s jpeg kompresí

en: Queueing Fax
cs: Fax se přidává do fronty

en: Quit
cs: Konec

en: RGB default: Set enhancement values for red, green and blue to default values <Ctrl-b>:
     gamma = 1.0
     brightness = 0
     contrast = 0
cs: Implicitní RGB: Nastavení implicitních hodnot pro zpracování červené, zelené a modré <Ctrl-b>:
     gama = 1.0
     jas = 0
     kontrast = 0

en: Raw image
cs: Původní obrázek

en: Receiver entry not accepted
cs: Zadání příjemce bylo odmítnuto

en: Receiver option:
cs: Volba příjemce:

en: Receiving %s data
cs: Přijímají se data typu %s

en: Recent values:
cs: Aktuální hodnoty:

en: Reduce
cs: Redukovat

en: Reduce 16 bit image to 8 bit
cs: Redukovat 16bitový obrázek na 8bitový

en: Rename area
cs: Přejmenovat oblast

en: Rename image
cs: Přejmenovat obrázek

en: Rename item
cs: Přejmenovat položku

en: Rename page
cs: Přejmenovat stránku

en: Reply to:
cs: Odpovědět na:

en: Resolution with which color images are printed and saved in postscript
cs: Rozlišení, ve kterém budou obrázky v barvě tisknuty a zapisovány do postscriptu

en: Resolution with which grayscale images are printed and saved in postscript
cs: Rozlišení, ve kterém budou obrázky v šedích tisknuty a zapisovány do postscriptu

en: Resolution with which lineart images are printed and saved in postscript
cs: Rozlišení, ve kterém bude čárová grafika tisknuta a zapisována do postscriptu

en: Resolution:
cs: Rozlišení:

en: Restore enhancement values from preferences <Ctrl-r>
cs: Obnovení hodnot zpracování z předvoleb <Ctrl-r>

en: Rossmann negative HR 100
cs: Rossmann negativní HR 100

en: Rotate 180
cs: Rotace 180

en: Rotate 270
cs: Rotace 270

en: Rotate 90
cs: Rotace 90

en: Rotate image 180 degree
cs: Rotovat obrázek o 180 stupňů

en: Rotate image 270 degree
cs: Rotovat obrázek o 270 stupňů

en: Rotate image 90 degree
cs: Rotovat obrázek o 90 stupňů

en: Rotate postscript
cs: Rotovat postscript

en: Rotate preview and scan
cs: Rotace náhledu a skenování

en: Rotating image
cs: Obrázek se rotuje

en: SMTP connection failed
cs: SMTP spojení selhalo

en: Sane major version number mismatch!
cs: Hlavní číslo verze Sane nesouhlasí!

en: Sane version:
cs: Verze Sane:

en: Save
cs: Zápis

en: Save 16bit pnm in ascii format
cs: Zapsat 16bitový pnm v ascii formátu

en: Save PDF zlib compressed
cs: Zapsat zlib komprimovaný PDF

en: Save batch list
cs: Zapsat seznam dávek

en: Save device dependant preferences in default file at exit of xsane
cs: Při skončení zapsat do standardního souboru předvolby závislé na zařízení

en: Save device preferences at exit
cs: Při skončení zapsat předvolby zařízení

en: Save device settings
cs: Zapsat nastavení zařízení

en: Save image
cs: Zápis obrázku

en: Save multipage file
cs: Zápis vícestránkového souboru

en: Save postscript zlib compressed (ps level 3)
cs: Zapsat zlib komprimovaný postscript (ps level 3)

en: Saving file
cs: Soubor se zapisuje

en: Saving image
cs: Obrázek se zapisuje

en: Scale
cs: Změna velikosti

en: Scale and Spinbutton
cs: Škála a cyklické tlačítko

en: Scale factor
cs: Faktoru změny velikosti

en: Scale image
cs: Změna velikosti obrázku

en: Scale image to height [in pixel]
cs: Zmenit velikost obrázku na výšku [v pixelech]

en: Scale image to width [in pixel]
cs: Zmenit velikost obrázku na šířku [v pixelech]

en: Scaling image
cs: Mění se velikost obrázku

en: Scan
cs: Skenovat

en: Scan batch list
cs: Seznam skenovacích dávek

en: Scan selected area
cs: Zvolená oblast skenování

en: Scanmode:
cs: Režim skenování:

en: Scanned pages:
cs: Skenované stránky:

en: Scanner and backend:
cs: Skener a ovladač:

en: Scanner cover is open
cs: Víko skeneru je otevřeno

en: Scanner output depth:
cs: Výstupní hloubka skeneru:

en: Scanning
cs: Skenuje se

en: Scantips
cs: Skenovací tipy

en: Scrollbar and Spinbutton
cs: Rolování a cyklické tlačítko

en: Select definition to change
cs: Volba definice ke změně

en: Select filetype for image attachments
cs: Zvolte typ souboru pro obrázkové přílohy

en: Select filetype for multipage file
cs: Zvolte typ vícestránkového souboru

en: Select grayscale scanmode. This scanmode is used for lineart preview scan when transformation from grayscale to lineart is enabled
cs: Zadání skenovacího režimu šedí. Tento režim je použit pro náhledový sken čárové grafiky, je-li zapnut převod z šedí do čárové grafiky

en: Select how a range is displayed
cs: Zvolte, jak je rozsah zobrazován

en: Select output filename for OCR text file
cs: Zvolte jméno výstupního souboru s rozpoznaným textem

en: Select printerdefinition <Shift-F1/F2/...>
cs: Volba definice tiskárny <Přeřaďovač-F1/F2/...>

en: Select scanarea after preview scan has finished
cs: Po naskenování náhledu vybere skenovací oblast

en: Select source medium type.
    To rename, reorder or delete an entry use context menu (right mouse button).
    To create a medium enable the option edit medium definition in preferences menu.
cs: Zvolte typ zdrojového média.
    K přejmenování, změně pořadí nebo smazání položky použijte kontextové menu (pravé tlačítko myši).
    K vytvoření média povolte volbu úpravy definice média v menu nastavení.

en: Select visible area
cs: Volba viditelné oblasti

en: Send fax with high vertical resolution (196 lpi instead of 98 lpi)
cs: Užití vysokého svislého rozlišení při odesílání faxu (196 dpi namísto 98 dpi)

en: Send fax: no receiver defined
cs: Odeslání faxu: není definován příjemce

en: Send project
cs: Odeslat projekt

en: Sending e-mail
cs: Zpráva se posílá

en: Set brightness
cs: Nastavení jasu

en: Set brightness for blue component
cs: Nastavení jasu modré komponenty

en: Set brightness for green component
cs: Nastavení jasu zelené komponenty

en: Set brightness for red component
cs: Nastavení jasu červené komponenty

en: Set contrast
cs: Nastavení kontrastu

en: Set contrast for blue component
cs: Nastavení kontrastu modré komponenty

en: Set contrast for green component
cs: Nastavení kontrastu zelené komponenty

en: Set contrast for red component
cs: Nastavení kontrastu červené komponenty

en: Set default enhancement values <Ctrl-0>:
    gamma = 1.0
    brightness = 0
    contrast = 0
cs: Nastavení implicitních hodnot zpracování <Ctrl-0>:
    gama = 1.0
    jas = 0
    kontrast = 0

en: Set gamma correction value for blue component of preview image
cs: Nastavení gama korekce pro modrou komponentu náhledového obrázku

en: Set gamma correction value for green component of preview image
cs: Nastavení gama korekce pro zelenou komponentu náhledového obrázku

en: Set gamma correction value for preview image
cs: Nastavení gama korekce pro náhledový obrázek

en: Set gamma correction value for red component of preview image
cs: Nastavení gama korekce pro červenou komponentu náhledového obrázku

en: Set gamma value
cs: Nastavení gama hodnoty

en: Set gamma value for blue component
cs: Nastavení gama hodnoty modré komponenty

en: Set gamma value for green component
cs: Nastavení gama hodnoty zelené komponenty

en: Set gamma value for red component
cs: Nastavení gama hodnoty červené komponenty

en: Set number of copies
cs: Nastavení počtu kopií

en: Set program defaults for:
cs: Nastavit implicitní program pro:

en: Set scan resolution
cs: Nastavení rozlišení skenování

en: Set scan resolution for x direction
cs: Nastavení rozlišení ve směru x

en: Set scan resolution for y direction
cs: Nastavení rozlišení ve směru y

en: Set threshold
cs: Nastavení prahu

en: Set zoomfactor
cs: Nastavení faktoru změny velikosti

en: Set zoomfactor for x direction
cs: Nastavení faktoru změny velikosti ve směru x

en: Set zoomfactor for y direction
cs: Nastavení faktoru změny velikosti ve směru y

en: Setup
cs: Nastavení

en: Show EULA
cs: Zobrazit EULA

en: Show advanced options
cs: Zobrazovat rozšířené volby

en: Show batch scan
cs: Zobrazit dávkové skenování

en: Show gamma curve
cs: Zobrazit gama křivku

en: Show histogram
cs: Zobrazovat histogram

en: Show histogram of blue component <Alt-b>
cs: Zobrazit histogram modré komponenty <Alt-b>

en: Show histogram of green component <Alt-g>
cs: Zobrazit histogram zelené komponenty <Alt-g>

en: Show histogram of intensity/gray <Alt-i>
cs: Zobrazit histogram intenzity/šedí <Alt-i>

en: Show histogram of red component <Alt-r>
cs: Zobrazit histogram červené komponenty <Alt-r>

en: Show image
cs: Ukázat obrázek

en: Show license (GPL)
cs: Zobrazit licenci (GPL)

en: Show logarithm of pixelcount <Alt-l>
cs: Zobrazit logaritmy počtů pixelů <Alt-l>

en: Show page
cs: Zobrazit stránku

en: Show preview
cs: Zobrazovat náhled

en: Show range as:
cs: Zobrazit rozsah jako:

en: Show resolution list
cs: Zobrazovat seznam rozlišení

en: Show standard options
cs: Zobrazovat standardní volby

en: Show tooltips
cs: Zobrazovat tipy

en: Size:
cs: Velikost:

en: Skip existing filenames
cs: Přeskočit existující jména souborů

en: Slide
cs: Diapozitiv

en: Slider (Scale)
cs: Posuvník (škála)

en: Slider (Scrollbar)
cs: Posuvník (rolování)

en: Spinbutton
cs: Cyklické tlačítko

en: Standard negative
cs: Standardní negativní

en: Standard options
cs: Standardní volby

en: Standard options window (lineart)
cs: Okno standardních voleb (čárová grafika)

en: Start scan <Ctrl-Enter>
cs: Zahájit skenování <Ctrl-Vstup>

en: Start up graphical user interface to access SANE (Scanner Access Now Easy) devices.
    
    The format of [DEVICE] is backendname:devicefile (e.g. umax:/dev/scanner).
    [OPTION]... can be a combination of the following items:
     -h, --help                   display this help message and exit
     -v, --version                print version information
     -l, --license                print license information
    
     -d, --device-settings file   load device settings from file (without ".drc")
    
     -V, --viewer                 start with viewer-mode active (default)
     -s, --save                   start with save-mode active
     -c, --copy                   start with copy-mode active
     -m, --multipage              start with multipage-mode active
     -f, --fax                    start with fax-mode active
     -e, --email                  start with e-mail-mode active
     -n, --no-mode-selection      disable menu for XSane mode selection
    
     -F, --Fixed                  fixed main window size (overwrite preferences value)
     -R, --Resizeable             resizable, scrolled main window (overwrite preferences value)
    
     -p, --print-filenames        print image filenames created by XSane
     -N, --force-filename name    force filename and disable user filename selection
    
     --display X11-display        redirect output to X11-display
     --no-xshm                    do not use shared memory images
     --sync                       request a synchronous connection with the X11 server
cs: Spuštění grafického rozhraní pro přístup k SANE zařízením
    (SANE = Scanner Access Now Easy - přístup ke skeneru je nyní snadný).
    
    Formát [ZAŘÍZENÍ] je jméno_ovladače:jméno_zařízení (např. umax:/dev/scanner).
    [VOLBA]... může být kombinací následujících položek:
     -h, --help                    vypíše tuto nápovědu a skončí
     -v, --version                 vypíše označení verze
     -l, --license                 vypíše informace o licenci
    
     -d, --device-settings soubor  načte nastavení zařízení ze souboru (bez ".drc")
    
     -V, --viewer                  spustí se v režimu prohlížeče (implicitní)
     -s, --save                    spustí se v režimu zápisu
     -c, --copy                    spustí se v režimu kopírování
     -m, --multipage               spustí se s aktivním vícestránkovým režimem
     -f, --fax                     spustí se v režimu faxování
     -e, --email                   spustí se v režimu pošty
     -n, --no-mode-selection       zakáže menu volby režimu XSane
    
     -F, --Fixed                   použije pevnou velikost hlavního okna
                                   (přepíše hodnotu předvolby)
     -R, --Resizeable              použije hlavní okno s posuvníky a proměnnou velikostí
                                   (přepíše hodnotu předvolby)
    
     -p, --print-filenames         vypíše jména souborů vytvořená XSane
     -N, --force-filename name     vnutí jméno souboru a vypne volbu jména souboru
    
     --display X11-displej         přesměruje výstup na X11-displej
     --no-xshm                     nepoužije sdílené paměťové obrazy
     --sync                        vyžádá synchronní spojení s X11 serverem

en: Store active enhancement values to preferences <Ctrl-+>
cs: Uložení aktivních hodnot zpracování do předvoleb <Ctrl-+>

en: Store medium
cs: Uložit médium

en: Store medium definition
cs: Uložit definici média

en: Success
cs: Úspěch

en: TIFF 16 bit image compression
cs: Komprese 16bitových TIFF obrázků

en: TIFF 8 bit image compression
cs: Komprese 8bitových TIFF obrázků

en: TIFF lineart image compression
cs: Komprese TIFF čárové grafiky

en: TIFF zip compression rate
cs: Úroveň TIFF ZIP komprese

en: Temporary directory
cs: Pomocný adresář

en: The scanner's maximum threshold level in %
cs: Maximální hodnota prahu v %

en: The scanner's minimum threshold level in %
cs: Minimální hodnota prahu v %

en: There are %d unsaved images
cs: Není zapsáno %d obrázků

en: This function provides access to scanners and other image acquisition devices through the SANE (Scanner Access Now Easy) interface.
cs: Tato funkce nabízí přes rozhrani SANE (Scanner Access Now Easy - přístup ke skeneru je nyní snadný) přístup ke skenerům a jiným zařízením ke snímání obrázků

en: This is a backend bug. Please inform the author of the backend!
cs: Toto je chyba ovladače zařízení. Prosím informujte autora ovladače!

en: Threshold maximum:
cs: Maximum prahu:

en: Threshold minimum:
cs: Minimum prahu:

en: Threshold multiplier:
cs: Činitel prahu:

en: Threshold offset:
cs: Posun prahu:

en: Threshold option:
cs: Volba prahu:

en: Top left:
cs: Horní levý:

en: Transfering image
cs: Obrázek se přenáší

en: Translation:
cs: Překlad:

en: Turns on automatic mode
cs: Zapne automatický režim

en: Type
cs: Typ

en: Type of authentication before sending e-mail
cs: Typ ověřování před odesláním e-mailu

en: Type of image format, the suitable filename extension is automatically added to the filename
cs: Typ formátu obrázku, vhodná koncovka je ke jménu souboru doplněná automaticky

en: Type:
cs: Typ:

en: Undo
cs: Vrátit

en: Undo last change
cs: Vrácení poslední změny

en: Undo last zoom
cs: Vrácení posledního přiblížení

en: Unknown file format for saving
cs: Neznámý formát souboru pro zápis

en: Unsupported %d-bit output format: %s
cs: Nepodporované %dbitové výstupní formáty: %s

en: Update policy
cs: Metoda aktualizace

en: Usage:
cs: Užití:

en: Use GUI progress pipe
cs: Použít GUI rouru průběhu

en: Use GUI progress pipe:
cs: Použít GUI rouru průběhu:

en: Use an own colormap for preview if display depth is 8 bpp
cs: Použití vlastní barevné mapy náhledu, je-li obrazová hloubka 8

en: Use fixed main window size or scrolled, resizable main window
cs: Užití pevné velikosti hlavního okna nebo okna s posuvníky a proměnnou velikostí

en: Use full scanarea
cs: Užití plné skenovací plochy

en: Use private colormap
cs: Použít vlastní barevnou mapu

en: User:
cs: Uživatel:

en: Username :
cs: Uživatel:

en: Value that is added to filenamecounter after scan
cs: Hodnota, která se přidá k čítači jména souboru po skenování

en: Value with that the calculated preview resolution is multiplied
cs: Hodnota, kterou se násobí rozlišení náhledu

en: Vendor:
cs: Výrobce:

en: View
cs: Pohled

en: Viewer
cs: Prohlížeč

en: Viewer (Postscript):
cs: Prohlížeč (Postscript):

en: Viewer: select output filename
cs: Prohlížeč: zvolte výstupní soubor

en: Warn before overwriting an existing file
cs: Varování před přepsáním existujícího souboru

en: Warning
cs: Varování

en: When a 16 bit image shall be saved in pnm format then use ascii format instead of binary format. The binary format is a new format that is not supported by all programs. The ascii format is supported by more programs but it produces really huge files!!!
cs: Pokud má být 16bitový obrázek zapsán ve formátu pnm, potom použijte ascii formát namísto binárního. Bunární formát je nový a nepodporují ho všechny programy. Ascii formát podporuje více programů, ale produkuje obrovské soubory!!!

en: Width
cs: Šířka

en: Width of paper for postscript files
cs: Šířka papíru pro postscriptové soubory

en: Width of printable area
cs: Šířka tisknutelné plochy

en: Window
cs: Okno

en: X-Scale factor
cs: Faktoru změny velikosti X

en: XSane doc
cs: Dokumentace XSane

en: XSane is distributed under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the
    License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
cs: Program XSane je šiřitelný v souladu s Obecnou veřejnou licencí GNU
    publikovanou Free Software Foundation; buď licencí verze 2 nebo
    (dle vaši volby) jakoukoliv novější.
    
    Tento program je šířen v naději, že bude užitečný, avšak
    BEZ JAKÉKOLI ZÁRUKY; neposkytují se ani odvozené záruky
    PRODEJNOSTI anebo VHODNOSTI PRO URČITÝ ÚČEL.

en: XSane is distributed under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the
    License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    Should the program prove defective, you assume the cost of all
    necessary servicing, repair or correction. To use this program you
    have to read, understand and accept the following
    "NO WARRANTY" agreement.
cs: Program XSane je šiřitelný v souladu s Obecnou veřejnou licencí GNU
    publikovanou Free Software Foundation; buď licencí verze 2 nebo
    (dle vaší volby) jakoukoliv novější.
    
    Tento program je šířen v naději, že bude užitečný, avšak
    BEZ JAKÉKOLI ZÁRUKY; neposkytují se ani odvozené záruky
    PRODEJNOSTI anebo VHODNOSTI PRO URČITÝ ÚČEL.
    Může se ukázat, že je program nefunkční, pak berete na sebe
    veškeré náklady na servis, opravu či korekci. Před použitím tohoto
    programu musíte přečíst, pochopit a přijmout následující ujednání
    "ŽÁDNÉ ZÁRUKY".

en: XSane main window (grayscale->lineart)
cs: Hlavní okno XSane (šedi -> čárová grafika)

en: XSane main window (lineart)
cs: Hlavní okno XSane (čárová grafika)

en: XSane major version =
cs: Hlavní číslo verze XSane =

en: XSane options
cs: Předvolby XSane

en: XSane output formats:
cs: Výstupní formáty xsane:

en: Y-Scale factor
cs: Faktoru změny velikosti Y

en: You try to run XSane as ROOT, that really is DANGEROUS!
    
    Do not send any bug reports when you
    have any problem while running XSane as root:
    YOU ARE ALONE!
cs: Spouštíte XSane jako SUPERUŽIVATEL, což je velmi NEBEZPEČNÉ!
    
    Neposílejte chybová hlášení, budete-li mít problémy
    při běhu XSane pod superuživatelem:
    JSTE OSAMĚLÍ!

en: ZLIB error or memory allocation problem
cs: chyba ZLIB nebo problém při alokaci paměti

en: Zoom 20% out
cs: Vzdálení o 20 %

en: Zoom image
cs: Zvětšit obrázek

en: Zoom into selected area
cs: Přiblížení zvolenou oblast

en: [OPTION]... [DEVICE]
cs: [VOLBA]... [ZAŘÍZENÍ]

en: add new medium
cs: přidat nové médium

en: add preset area
cs: přidat předvolenou oblast

en: all
cs: všichni

en: as selected
cs: jako vybraná

en: authorization
cs: autorizace

en: backend major version =
cs: hlavní číslo verze ovladače =

en: bad frame format
cs: špatný formát rámce

en: batch scan
cs: dávkové skenování

en: by ext
cs: Přípona

en: centimeters
cs: centimetry

en: change working directory
cs: změna pracovního adresáře

en: clone-of-
cs: kopie-

en: compiled with GIMP-
cs: kompilováno s GIMP-

en: compiled with GTK-
cs: kompilováno s GTK-

en: continuous
cs: souvislá

en: deflate
cs: deflační

en: delayed
cs: zpožděná

en: device selection
cs: výběr zařízení

en: dimension of square that is used to average color for pipette function
cs: rozměry čtverce, který je použit ke zprůměrování barvy pro barevnou pipetu

en: discontinuous
cs: nesouvislá

en: enter e-mail address for replied e-mails
cs: zadejte svou e-mailovou adresu pro odpovědi

en: enter your e-mail address
cs: zadejte svou e-mailovou adresu

en: error
cs: chyba

en: fax project
cs: faxový projekt

en: flatbed scanner
cs: plošný skener

en: frame grabber
cs: snímač políček

en: full size
cs: plná velikost

en: group
cs: skupina

en: handheld scanner
cs: ruční ckener

en: has been created for device
cs: byl vytvořen pro zařízení

en: inactive
cs: neaktivní

en: inches
cs: palce

en: info
cs: informace

en: insert file into e-mail
cs: vložit soubor do pošty

en: insert ps-file into fax
cs: zadat ps-soubor pro fax

en: is not a device-rc-file !!!
cs: není soubor-záznamu-zařízení!!!

en: language_dir
cs: cs

en: legal land.
cs: legal lež.

en: legal port.
cs: legal stoj.

en: letter land.
cs: letter lež.

en: letter port.
cs: letter stoj.

en: load batch list
cs: načíst seznam dávek

en: load device settings
cs: čtení nastavení zařízení

en: millimeters
cs: milimetry

en: multipage project
cs: vícestránkový projekt

en: new media
cs: nové médium

en: no authentication
cs: bez ověřování

en: no compression
cs: žádná komprese

en: no devices available
cs: nejsou k dispozici žádná zařízení

en: none
cs: nikdo

en: out of memory
cs: nedostatek paměti

en: pack bits
cs: pakování bitů

en: package
cs: balík

en: page
cs: stránka

en: password for e-mail server
cs: heslo pro poštovní server

en: port to connect to POP3 server
cs: port pro připojení k POP3 serveru

en: port to connect to SMTP server
cs: port pro spojení se SMTP serverem

en: read
cs: čtení

en: rename batch area
cs: přejmenovat dávkovou oblast

en: rename e-mail image
cs: přejmenovat obrázek do pošty

en: rename fax page
cs: přejmenovat faxovou stránku

en: rename medium
cs: přejmenovat médium

en: rename preset area
cs: přejmenovat předvolenou oblast

en: save batch list
cs: zapsat seznam dávek

en: save device settings
cs: zápis nastavení zařízení

en: scanner
cs: skener

en: scanning for devices
cs: procházejí se zařízení

en: select output filename
cs: výběr jména výstupního souboru

en: select temporary directory
cs: výběr pomocného adresáře

en: setup
cs: nastavení

en: still camera
cs: digitální fotoaparát

en: this may cause problems!
cs: to může způsobit problémy!

en: unable to set resolution
cs: nepodařilo se nastavit rozlišení

en: unknown
cs: neznámý

en: unknown constraint type
cs: neznámý požadovaný typ

en: unknown type
cs: neznámý typ

en: untranslated original english text
    by Oliver Rauch
    E-mail: Oliver.Rauch@rauch-domain.de
cs: Český překlad
    Stanislav Brabec
    E-mail: utx@penguin.cz

en: user
cs: uživatel

en: user name for e-mail server
cs: uživatelské jméno pro poštovní server

en: version:
cs: verze:

en: video camera
cs: videokamera

en: viewer image is not saved
cs: obrázek z prohlížeče není zapsán

en: viewer-<Ctrl-v>, save-<Ctrl-s>, photocopy-<Ctrl-c>, multipage-<Ctrl-m>, fax-<Ctrl-f> or e-mail-<Ctrl-e>
cs: prohlížeč-<Ctrl-v>, zápis-<Ctrl-s>, kopie-<Ctrl-c>, vícestránkový-<Ctrl-m>, fax-<Ctrl-f> nebo pošta-<Ctrl-e>

en: virtual device
cs: virtuální zařízení

en: warning: option has no value constraint
cs: varování: volba nezískala žádnou hodnotu

en: with GIMP support
cs: s podporou programu GIMP

en: without GIMP support
cs: bez podpory programu GIMP

en: write
cs: zápis

en: you want to use it for device
cs: má být použit pro zařízení
