XSANE 0.84 - en to sl translation catalogue (339 entries)

en: (none)
sl: (nobeno)

en: *** PROGRAM ABORTED ***
sl: *** IZVAJANJE PREKINJENO ***

en: 13cm x 9cm
sl: 13 cm x 9 cm

en: 16 bit output formats:
sl: 16-bitni izhodni zapisi:

en: 8 bit output formats:
sl: 8-bitni izhodni zapisi:

en: 9cm x 13cm
sl: 9 cm x 13 cm

en: <Toolbox>/File/Acquire/XSane: Device dialog...
sl: <Toolbox>/File/Acquire/XSane: Pogovor z napravo...

en: <Toolbox>/Xtns/XSane/Device dialog...
sl: <Toolbox>/Xtns/XSane/Pogovor z napravo...

en: About
sl: O programu

en: About XSane
sl: O programu XSane

en: About translation
sl: O prevodu

en: Access to resource has been denied
sl: Dostop do vira je ni dovoljen.

en: Add area
sl: Dodaj območje

en: Add printer
sl: Dodaj tiskalnik

en: Additional gamma value for blue component for photocopy
sl: Dodatna vrednost gama za modro barvo pri fotokopiranju

en: Additional gamma value for green component for photocopy
sl: Dodatna vrednost gama za zeleno barvo pri fotokopiranju

en: Additional gamma value for photocopy
sl: Dodatna vrednost gama pri fotokopiranju

en: Additional gamma value for red component for photocopy
sl: Dodatna vrednost gama za rdečo barvo pri fotokopiranju

en: Advanced options
sl: Napredne izbire

en: Apply
sl: Uporabi

en: Authorization required for
sl: Zahtevana potrditev za

en: Autoenhance gamma
sl: Samodejno izboljšaj faktor gama

en: Automatic Document Feeder Modus:
sl: Samodejno podajanje dokumentov:

en: Autoselect scanarea
sl: Samodejno določi območje skeniranja

en: Available backends
sl: Procesi v ozadju, ki so na voljo

en: Available devices:
sl: Naprave na voljo:

en: Backend doc
sl: Navodila za uporabo procesa v ozadju

en: Backend requests plain-text password
sl: Proces v ozadju zahteva nekodirano geslo

en: Browse
sl: Brskaj

en: Browse for image filename
sl: Poženi brskalnik za imena datotek s slikami

en: Browse for temporary directory
sl: Pobrskaj za imenikom z začasnimi datotekami

en: CCITT 1D Huffman compression
sl: Huffmanovo stiskanje CCITT 1D

en: CCITT Group 3 Fax compression
sl: Stiskanje za fakse po CCITT Group 3

en: CCITT Group 4 Fax compression
sl: Stiskanje za fakse po CCITT Group 4

en: Can't handle depth
sl: Napaka pri ravnanju z globino

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Change directory
sl: Spremeni imenik

en: Change gamma value when autoenhancement button is pressed
sl: Prilagodi vrednost gama pri uporabi gumba za samodejno izboljševanje slike

en: Close
sl: Zapri

en: Color resolution (dpi):
sl: Ločljivost v barvnem načinu (dpi):

en: Command:
sl: Ukaz:

en: Compression if image is saved as png
sl: Stopnja stiskanja ob shranjevanju slike v zapisu PNG

en: Compression type if 16 bit image is saved as tiff
sl: Vrsta stiskanja pri shranjevanju 16-bitnih slik v zapisu TIFF

en: Compression type if 8 bit image is saved as tiff
sl: Vrsta stiskanja pri shranjevanju 8-bitnih slik v zapisu TIFF

en: Compression type if lineart image is saved as tiff
sl: Vrsta stiskanja pri shranjevanju slik v načinu lineart v zapisu TIFF

en: Continue at your own risk
sl: Nadaljevanje je na lastno odgovornost

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Copy number option:
sl: Število kopij:

en: Create project
sl: Ustvari projekt

en: DIN A3 land.
sl: prečno A3

en: DIN A3 port.
sl: vzdolžno A3

en: DIN A4 land.
sl: prečno A4

en: DIN A4 port.
sl: vzdolžno A4

en: DIN A5 land.
sl: prečno A5

en: DIN A5 port.
sl: vzdolžno A5

en: Define a name for the selection of this definition
sl: Vnos imena tiskalnika za prilagoditev

en: Delete printer
sl: Odstrani tiskalnik

en: Delete project
sl: Zbriši projekt

en: Device busy
sl: Naprava je zasedena

en: Device:
sl: Naprava:

en: Directory permissions
sl: Dovoljenja dostopa do imenika

en: Disable gimp preview gamma
sl: Onemogoči popravljanje gama pri predogledu v gimpu

en: Document feeder jammed
sl: Zastoj v podajalniku dokumentov

en: Document feeder out of documents
sl: Pomanjkanje dokumentov v podajalniku dokumentov

en: Email:
sl: Epošta:

en: End of file reached
sl: Dosežen konec datoteke

en: Enhanced image
sl: Obdelana slika

en: Enter command to be executed in fax mode
sl: Podajte ukaz za rabo pri pošiljanju faksa

en: Enter command to be executed to display helpfiles, must be a html-viewer!
sl: Podajte ukaz, s katerim prikažemo datoteke s pomočjo v zapisu HTML.

en: Enter command to be executed to view a fax
sl: Podajte ukaz za prikaz faksa

en: Enter name of fax project
sl: Vnesite ime projekta za faks

en: Enter new name for faxpage
sl: Vnesite novo ime za stran s faksom

en: Enter option for copy numbers
sl: Vnesite število kopij

en: Enter option to specify fine mode (high resolution)
sl: Podajte izbiro za običajni način pri visoki ločljivosti

en: Enter option to specify normal mode (low resolution)
sl: Podajte izbiro za običajni način pri nizki ločljivosti

en: Enter option to specify postscript files following
sl: Podajte izbiro za določitev spremljajočih datotek v zapisu postscript

en: Enter option to specify receiver
sl: Podajte izbiro, s katero določite prejemnika

en: Enter receiver phone number or address
sl: Vnesite telefonsko številko ali naslov prejemnika faksa

en: Error
sl: Napaka

en: Error during device I/O
sl: Napaka pri branju naprave ali pisanju nanjo

en: Error during read:
sl: Napaka pri branju:

en: Error during save:
sl: Napaka pri shranjevanju

en: Error obtaining option count
sl: Napaka pri pridobitvi števila izbir

en: Error while loading device settings:
sl: Napaka pri nalaganju nastavitev za napravo:

en: Failed to allocate image memory:
sl: Napaka pri dodeljevanju pomnilnika za sliko

en: Failed to change working directory to
sl: Sprememba domačega imenika se ni posrečila:

en: Failed to create file:
sl: Napaka pri izdelavi datoteke:

en: Failed to determine home directory:
sl: Določitev domačega imenika se ni posrečila:

en: Failed to execute documentation viewer:
sl: Napaka pri zagonu prikazovalnika dokumentacije:

en: Failed to execute fax viewer:
sl: Napaka pri zagonu pregledovalnika faksov:

en: Failed to execute netscape!
sl: Napaka pri zagonu programa netscape

en: Failed to execute printercommand:
sl: Napaka pri izvajanju ukaza za tiskanje

en: Failed to get parameters:
sl: Napaka pri pridobivanju parametrov:

en: Failed to obtain value of option
sl: Napaka pri pridobitvi vrednosti izbire

en: Failed to open
sl: Napaka pri odpiranju

en: Failed to open device
sl: Napaka pri odpiranju naprave

en: Failed to open pipe for executing printercommand
sl: Napaka pri odpiranju cevovoda za tiskanje

en: Failed to set value of option
sl: Napaka pri nastavitvi vrednosti izbire

en: Failed to start scanner:
sl: Napaka pri zagonu skenerja:

en: Fax
sl: Faks

en: File
sl: Datoteka

en: File %s already exists
sl: Datoteka %s že obstaja

en: File:
sl: Datoteka:

en: Filename counter length
sl: število znakov pri oštevilčenju slik

en: Filename counter underrun
sl: Števec datotek je prekoračil obseg

en: Filename for scanned image
sl: Ime datoteke s sliko

en: Filename too long
sl: Predolgo ime datoteke

en: Fine mode
sl: Natančnejše nastavljanje

en: Fine mode option:
sl: Izbire pri podrobnem načinu:

en: Front-end to the SANE interface
sl: Grafični vmesnik do SANE

en: GIMP support missing
sl: Manjkajoča podpora za GIMP

en: Gamma correction by:
sl: Popravek gama:

en: Gamma curve
sl: Krivulja gama

en: Gamma input depth:
sl: Globina vhoda gama:

en: Gamma output depth:
sl: Globina izhoda gama:

en: Grayscale resolution (dpi):
sl: Ločljivost v sivinskem načinu (dpi):

en: Help
sl: Pomoč

en: Helpfile viewer (HTML):
sl: Ime programa za prikaz pomoči v zapisu HTML:

en: Homepage:
sl: Domača stran:

en: If filename counter is automatically increased, used numbers are skipped
sl: Pri samodejnem povečevanju števca datotek se zasedene oznake preskoči

en: Image-file permissions
sl: Dovoljenja dostopa do slikovne datoteke

en: Info
sl: Podatki

en: Information
sl: Obvestilo

en: Invalid argument
sl: Napačen argument

en: Invalid parameters.
sl: Neveljavni parametri.

en: JPEG DCT compression
sl: Stiskanje JPEG DCT

en: JPEG image quality
sl: Kakovost slike v zapisu JPEG

en: LIBPNG reports error
sl: LIBPNG sporoča napako

en: LIBTIFF reports error
sl: LIBTIFF sporoča napako

en: Length unit
sl: Dolžinska enota

en: Lineart resolution (dpi):
sl: Ločljivost v črnobelem načinu Lineart (dpi)

en: Load device settings
sl: Naloži nastavitve naprave

en: Loaded backend:
sl: Naložen proces v ozadju:

en: Main window size fixed
sl: Velikost glavnega okna je popravljena

en: Minimum length of counter in filename
sl: Najkrajša dolžina oznake s števcem datotek

en: Name of grayscale scanmode:
sl: Ime sivinskega načina skeniranja:

en: Name:
sl: Ime:

en: No output format given
sl: Izhodni zapis ni podan

en: Normal mode option:
sl: Izbire pri običajnem načinu:

en: Ok
sl: V redu

en: Operation not supported
sl: Operacija ni podprta

en: Operation was cancelled
sl: Operacija je bila prekinjena

en: Out of memory
sl: Zmanjkalo je pomnilnika

en: Overwrite
sl: Prepiši

en: Overwrite warning
sl: Prepiši opozorilo

en: PNG image compression
sl: Stopnja stiskanja v zapisu PNG

en: Packing image
sl: Stiskam sliko

en: Password :
sl: Geslo:

en: Password file (%s) is insecure, use permission x00
sl: Datoteka z gesli (%s) ni varna, uporabljam dovoljenja x00

en: Password transmission is secure
sl: Prenos gesla je varen

en: Path to temp directory
sl: Pot do imenika z začasnimi datotekami

en: Pick black point
sl: Izberite točko v črni barvi

en: Pick gray point
sl: Izberite točko v sivi barvi

en: Pick white point
sl: Izberite točko v beli barvi

en: Postscriptfile option:
sl: Izbire pri postscriptni datoteki:

en: Preferences
sl: Nastavitve

en: Preview
sl: Ogled

en: Preview cannot handle bit depth
sl: Predogled ne podpira bitne globine

en: Preview gamma blue:
sl: Faktor gama za modro barvo pri preodgledu:

en: Preview gamma green:
sl: Faktor gama za zeleno barvo pri preodgledu:

en: Preview gamma red:
sl: Faktor gama za rdečo barvo pri preodgledu:

en: Preview gamma:
sl: Faktor gama pri preodgledu:

en: Preview oversampling:
sl: Prekomerno vzorčenje pri predogledu:

en: Preview pipette range
sl: Velikost območja pri zajemanju barve v predogledu

en: Printer gamma blue:
sl: Vrednost gama modre barve za tiskalnik:

en: Printer gamma green:
sl: Vrednost gama zelene barve za tiskalnik:

en: Printer gamma red:
sl: Vrednost gama rdeče barve za tiskalnik:

en: Printer gamma value:
sl: Vrednost gama za tiskalnik:

en: Printer selection:
sl: Izbrani tiskalnik:

en: Problems?
sl: Težave?

en: Quality in percent if image is saved as jpeg or tiff with jpeg compression
sl: Kakovost slike v odstotkih, če sliko shranjujemo v zapisih TIFF ali JPEG pri stiskanju z JPEG

en: Quit
sl: Izhod

en: Raw image
sl: Surova slika

en: Receiver option:
sl: Izbira naslovnika:

en: Receiving %s data
sl: Prejemam %s podatke

en: Recent values:
sl: Zadnje vrednosti

en: Resolution with which color images are printed and saved in postscript
sl: Ločljivost, v kateri natisnemo in shranimo slike v načinu color

en: Resolution with which grayscale images are printed and saved in postscript
sl: Ločljivost, v kateri natisnemo in shranimo slike v načinu grayscale

en: Resolution with which lineart images are printed and saved in postscript
sl: Ločljivost, v kateri natisnemo in shranimo slike v načinu lineart

en: Rotate postscript
sl: Zasuči postscript

en: Rotate preview and scan
sl: Zasuči preodgled in sliko

en: Rotating image
sl: Sučem sliko

en: Sane major version number mismatch!
sl: Glavna različica sane se ne ujema

en: Sane version:
sl: Različica programa sane:

en: Save device settings
sl: Shrani nastavitve naprave

en: Scanned pages:
sl: Poskenirane strani:

en: Scanner and backend:
sl: Skener in proces v ozadju

en: Scanner cover is open
sl: Pokrov skenerja je odprt

en: Scanner output depth:
sl: Globina izhoda skenerja:

en: Scanning
sl: Skeniram

en: Scantips
sl: Namigi za skeniranje

en: Select definition to change
sl: Izbor tiskalnika za prilagoditev

en: Select grayscale scanmode. This scanmode is used for lineart preview scan when transformation from grayscale to lineart is enabled
sl: Sivinski način skeniranja. Ta način je v rabi pri preogledu slike,zajete v načinu lineart, če je omogočen pretvorbaiz sivinskega načina v lineart

en: Select visible area
sl: Izberi vidno območje

en: Send fax with high vertical resolution (196 lpi instead of 98 lpi)
sl: Odpošlji faks v visoki ločljivosti po osi y (196 lpi namesto 98 lpi)

en: Send fax: no receiver defined
sl: Napaka pri pošiljanju faksa: prejemnik ni podan

en: Send project
sl: Pošlji projekt

en: Set brightness
sl: Nastavitev svetlosti

en: Set brightness for blue component
sl: Nastavitev svetlosti za modro barvo

en: Set brightness for green component
sl: Nastavitev svetlosti za zeleno barvo

en: Set brightness for red component
sl: Nastavitev svetlosti za rdečo barvo

en: Set contrast
sl: Nastavitev kontrasta

en: Set contrast for blue component
sl: Nastavitev kontrasta za modro barvo

en: Set contrast for green component
sl: Nastavitev kontrasta za zeleno barvo

en: Set contrast for red component
sl: Nastavitev kontrasta za rdečo barvo

en: Set gamma correction value for blue component of preview image
sl: Nastavitev vrednosti gama za modro barvo pri predogledu slike

en: Set gamma correction value for green component of preview image
sl: Nastavitev vrednosti gama za zeleno barvo pri predogledu slike

en: Set gamma correction value for preview image
sl: Nastavitev vrednosti gama pri predogledu slike

en: Set gamma correction value for red component of preview image
sl: Nastavitev vrednosti gama za rdečo barvo pri predogledu slike

en: Set gamma value
sl: Nastavitev vrednosti gama

en: Set gamma value for blue component
sl: Nastavitev vrednosti gama za modro barvo

en: Set gamma value for green component
sl: Nastavitev vrednosti gama za zeleno barvo

en: Set gamma value for red component
sl: Nastavitev vrednosti gama za rdečo barvo

en: Set number of copies
sl: Nastavitev števila kopij

en: Set scan resolution
sl: Nastavitev ločljivosti skeniranja

en: Set scan resolution for x direction
sl: Nastavitev ločljivosti skeniranja v smeri x

en: Set scan resolution for y direction
sl: Nastavitev ločljivosti skeniranja v smeri y

en: Set threshold
sl: Nastavitev praga

en: Set zoomfactor
sl: Nastavitev stopnje povečave

en: Set zoomfactor for x direction
sl: Nastavitev stopnje povečave v smeri x

en: Set zoomfactor for y direction
sl: Nastavitev stopnje povečave v smeri x

en: Setup
sl: Nastavi

en: Show advanced options
sl: Prikaži napredne možnosti

en: Show gamma curve
sl: Prikaži krivuljo gama

en: Show histogram
sl: Prikaži histogram

en: Show preview
sl: Prikaži predogled

en: Show resolution list
sl: Prikaži seznam ločljivosti

en: Show standard options
sl: Prikaži običajne izbire

en: Show tooltips
sl: Prikaži namige

en: Skip existing filenames
sl: Preskoči obstoječe datoteke

en: Standard options
sl: Običajne izbire

en: Standard options window (lineart)
sl: Okno z običajnimi nastavitvami za način lineart

en: Start
sl: Zagon

en: Step
sl: Korak

en: Success
sl: Opravljeno

en: TIFF 16 bit image compression
sl: Stiskanje v 16-bitnem zapisu TIFF

en: TIFF 8 bit image compression
sl: Stiskanje v 8-bitnem zapisu TIFF

en: TIFF lineart image compression
sl: Stiskanje v načinu Lineart v zapisu TIFF

en: Temporary directory
sl: Začasni imenik

en: The scanner's maximum threshold level in %
sl: Zgornja vrednost praga v %

en: The scanner's minimum threshold level in %
sl: Spodnja vrednost praga v %

en: This function provides access to scanners and other image acquisition devices through the SANE (Scanner Access Now Easy) interface.
sl: Ta funkcija omogoča dostop do skenerjev in drugih naprav zazajem slik z vmesnikom SANE (Scanner Access Now Easy).

en: Threshold maximum:
sl: Zgornja vrednost praga:

en: Threshold minimum:
sl: Spodnja vrednost praga:

en: Threshold multiplier:
sl: Pomnoževalnik praga:

en: Threshold offset:
sl: Odmik praga:

en: Threshold option:
sl: Izbira praga:

en: Translation:
sl: Prevod:

en: Type
sl: Vrsta

en: Type of image format, the suitable filename extension is automatically added to the filename
sl: Način zapisa; ime datoteke se samodejno dopolni s končnico

en: Type:
sl: Vrsta:

en: Undo last zoom
sl: Prekliči zadnje približanje

en: Unknown file format for saving
sl: Neznan zapis za shranjevanje

en: Unsupported %d-bit output format: %s
sl: Nepodprti %d-bitni izhodni zapis: %s

en: Update policy
sl: Način osveževanja

en: Usage:
sl: Uporaba:

en: Use an own colormap for preview if display depth is 8 bpp
sl: Uporabi lastno paleto za ogled slike pri 8-bitni globini

en: Use fixed main window size or scrolled, resizable main window
sl: Uporabi glavno okno s stalno ali spremenljivo velikostjo.

en: Use full scanarea
sl: Uporabi celotno območje

en: Use private colormap
sl: Uporabi lastno paleto

en: Username :
sl: Uporabnik:

en: Value that is added to filenamecounter after scan
sl: Vrednost, za katero se poveča števec datotek po skeniranju

en: Value with that the calculated preview resolution is multiplied
sl: Faktor prekomernega vzorčenja

en: Vendor:
sl: Dobavitelj:

en: View
sl: Pogled

en: Viewer (Postscript):
sl: Ogledovalnik za zapis postscript

en: Warn before overwriting an existing file
sl: Opozori pri pisanju prek obstoječe datoteke

en: Warning
sl: Opozorilo

en: XSane main window (grayscale->lineart)
sl: Osrednje okno programa XSane v načinu sivinski -> lineart

en: XSane main window (lineart)
sl: Osrednje okno programa XSane v načinu lineart

en: XSane mode
sl: Način delovanja XSane

en: XSane options
sl: Izbire XSane

en: XSane output formats:
sl: Izhodni zapisi programa XSane:

en: Zoom 20% out
sl: Približaj za 20 %

en: Zoom into selected area
sl: Približaj izbrano območje

en: [OPTION]... [DEVICE]
sl: [izbire]... [naprava]

en: all
sl: vsi

en: authorization
sl: avtorizacija

en: backend major version =
sl: glavna različica programa v ozadju =

en: bad frame format
sl: pokravjen zapis okvira

en: batch scan
sl: paketno skeniranje

en: by ext
sl: po končnici

en: centimeters
sl: centimetri

en: change working directory
sl: spremeni delovni imenik

en: compiled with GIMP-
sl: preveden s podporo za GIMP-

en: compiled with GTK-
sl: preveden s podporo za GTK-

en: continuous
sl: zvezen

en: delayed
sl: zakasnjen

en: device selection
sl: izbiranje naprave

en: dimension of square that is used to average color for pipette function
sl: Velikost kvadrata, v katerem povprečimo barvo pri zajemu s pipeto.

en: discontinuous
sl: nezvezen

en: error
sl: napaka

en: execute
sl: izvedljiva

en: fax project
sl: fax

en: flatbed scanner
sl: ploski skener

en: frame grabber
sl: zajemalnik zaslona

en: full size
sl: polna velikost

en: group
sl: skupina

en: handheld scanner
sl: ročni skener

en: has been created for device
sl: je bila ustvarjena za napravo

en: inactive
sl: nedejaven

en: inches
sl: palci

en: info
sl: podatki

en: is not a device-rc-file !!!
sl: ni datoteka s podatki o device-rc

en: legal land.
sl: prečno legal

en: legal port.
sl: vzdolžno legal

en: letter land.
sl: prečno pisemsko

en: letter port.
sl: vzdolžno pisemsko

en: load device settings
sl: naloži nastavitve naprave

en: millimeters
sl: milimetri

en: no compression
sl: brez stiskanja

en: no devices available
sl: na voljo ni nobene naprave

en: none
sl: brez

en: out of memory
sl: zmanjkalo je pomnilnika

en: pack bits
sl: stisni bite

en: package
sl: paket

en: read
sl: beriljiva

en: rename fax page
sl: preimenuj stran s faksom

en: save device settings
sl: shrani nastavitve naprave

en: scanner
sl: skener

en: scanning for devices
sl: iskanje naprave

en: select output filename
sl: izbiranje izhodne datoteke

en: select temporary directory
sl: izberi imenik z začasnimi datotekami

en: setup
sl: nastavi

en: still camera
sl: fotoaparat

en: this may cause problems!
sl: to lahko povzroči težave

en: unable to set resolution
sl: ločljivosti ni moč nastaviti

en: unknown
sl: neznano

en: unknown constraint type
sl: neznana vrsta omejitve

en: unknown type
sl: neznana vrsta

en: user
sl: uporabnik

en: version:
sl: različica:

en: video camera
sl: videokamera

en: virtual device
sl: navidezna naprava

en: warning: option has no value constraint
sl: opozorilo: izbira nima omejitve

en: with GIMP support
sl: s podporo za GIMP

en: without GIMP support
sl: brez podpore za GIMP

en: write
sl: pisljiva

en: you want to use it for device
sl: želeli ste uporabiti napravo
